civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V - Multiplayer > PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja]
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Multiplayer
Poster
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #1]

Otwieram zapisy na 10 PBEMA w Space Empire V

Wersja gry 1.79
Mod: Atena 0.96

Warunki gry ustalimy wspólnie. Czekam na zgłoszenia

Lista graczy

Kex
PAwleus
Noboto
Ceasar Of Rome
Merthen
Bartek
kubek40

[Edited by Merthen on Sept 04, 2013 at 16:56]

Aug 07, 2013 at 13:31

Print
Kex
Status: Elite

Registered: Aug 19, 2010
Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #2]

W takim razie ... oficjalnie zgłaszam się.

Aug 07, 2013 at 13:42

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #3]

Ja tak jak w poprzednim wątku. Może jeszcze wyjaśnię, że ten brak zdecydowania wynika przede wszystkim z moich ograniczeń czasowych - to one rzutują na to w jakiej rozgrywce zdecydowałbym się wziąć udział. Niestety nie przypuszczam żeby szybko wróciły czasy kiedy beztrosko uczestniczyłem w nawet i 3 dużych rozgrywkach SEV na raz... Teraz nawet jedna, i to w ojczystym języku, to już duże obciążenie.

A właśnie, może zagramy w świecie jakoś powiązanym ze Star Trekiem? Mam ochotę pobawić się przełożeniem dowcipu Farengi na "nasze".

Aug 07, 2013 at 14:21

Print
Merthen

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #4]

Quote:
PAwleus wrote:
A właśnie, może zagramy w świecie jakoś powiązanym ze Star Trekiem? Mam ochotę pobawić się przełożeniem dowcipu Farengi na "nasze".

Ja nawet chętnie ale w tym wypadku zaklepuje Klingonów .
Aug 08, 2013 at 14:15

Print
PAwleus

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #5]

Świetnie, postaram się żeby Farengi byli "godnym przeciwnikiem", ale nie licz na to, że będą mieli ochotę umierać - dla nich żaden dzień nie będzie na to dobry

Świat gry może być powiązany ze Star Trekiem bardzo luźno (nawet powinien, ze względu na odmienną fizykę), a więc nie ma konieczności, żeby każdy z graczy wybierał sobie imperium ze Star Treka. Taki wybór niekoniecznie ułatwi tworzenie fabuły i role-playing, choć w moim przypadku ułatwi ogromnie. Od razu uprzedzam że moi Farengi będą najprawdopodobniej przynajmniej trochę odmienni od tych ze startrekowego Farengi Alliance.

Aug 08, 2013 at 15:55

Print
Merthen

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #6]

Zobaczymy najpierw czy się pomysł ze Star Trekiem przyjmie

Aug 09, 2013 at 06:48

Print
Kex

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #7]

Do pomysłu ze Star Trekiem zastrzeżeń nie zgłaszam. Faktem jednak jest,że zanim nie zobaczyłem kilku nazw ras,to z pamięci ich wyciągnąć nie potrafiłem. Widać kiepski ze mnie fan. Dlatego z góry proszę o wybaczenie,jeśli kanonu za silnie się trzymać nie będę.

Aug 09, 2013 at 07:13

Print
Noboto
Status: Regular

Registered: Aug 16, 2011
Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #8]

wiem co to jest star trek, ale nie wiem czy nawet oglądnąłem więcej niż 10 odcinków

więc będzie lepiej jeśli wykreuje własną rasę

Ps: pisze książkę sf

Aug 09, 2013 at 09:22

Print
PAwleus

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #9]

Kex, jeśli władanie rasą ze Star Treka byłoby dla Ciebie większą przeszkodą niż pomocą, to lepiej gdybyś stworzył jakąś własną - tak jak napisałem świat gry miałby być bardzo luźno powiązany z tym ze Star Treka, a rasy niekoniecznie muszą pamiętać startrekową przeszłość.

Ja akurat znam kanon Star Treka "jako tako", choć trudno mnie zaliczyć do fanów. Owszem, obejrzałem większość odcinków serialu (w zasadzie wyłączając tylko większość TOS) i wszystkie filmy kinowe, ale o ile przed obejrzeniem zawsze towarzyszy mi nadzieja, że wreszcie twórcy naprawdę postarają się, o tyle po filmie niemal zawsze byłem rozczarowany, czasem bardzo głęboko. Świat Star Treka ma olbrzymi potencjał, ale nie ma szczęścia do scenarzystów. Zdarzają się przebłyski lepszej roboty, jak np. "In the Mirror Darkly", ale generalnie fabuły cech**e banał i brak spójności: niby da się obejrzeć, ale pozostaje niesmak, gdy ma się poczucie, że autorzy traktują widza jak idiotę. Gdzie tam im choćby do tego co pokazał Straczynski w "Babylon 5", a co dopiero tego co można przeczytać np. w cyklu "Uplift" (nieustannie polecam przynajmniej "Gwiezdny Przypływ"), gdzie siła pomysłu jest przełożona na fabułę o znacznie wyższej jakości. No w każdym razie jestem na tyle fanem, że ciągle czekam na lepszych scenarzystów-reżyserów dając szansę kolejnym, jak się okazuje nieudanym z mojego punktu widzenia, produkcjom. Gdyby tak np. fenomenalna jakość pod kątem wizualnym ostatnich "startreków" przeniosła się także na scenariusz - "Hope is all we have", jak powiedział jeden z ciekawszych bohaterów... nie, nie Star Treka, ale B5... Hm, ale mnie wzięło, dość już o tym.

Noboto, powodzenia z książką, ale dobrze byłoby gdybyś miał korektora, bo do tego programowa korekcja najprawdopodobniej nadal nie wystarczy.

[Edited by PAwleus on Aug 09, 2013 at 10:47]

Aug 09, 2013 at 10:47

Print
Noboto

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #10]

najpierw pisze na brudno ołówkiem w zeszycie który nosze cały czas przy sobie (nie wiadomo kiedy wena zaatakuje) a potem daje znajomemu mistrzowi ortografii do sprawdzenia i przepisuje na kompa (ten ostatni krok jest najtrudniejszy)

Aug 09, 2013 at 11:09

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #11]

Ferengi w ST przy pierwszych spotkaniach ( TNG) o handlu za wiele nie było, dopiero po kilka latach, na początku lat 90 przy Deep Space Nine przerobili ich na handlarzy cwaniaków.
W pierwszym albo drugim sezonie The Next Generation jest o nich kilka odcinków, gdzie bardziej przypominają klingonów niz tych Feneregi typu Quark albo Rom.

Shipset dla Romulan będzie wolny, jak zagram to pewnie wezmę inny albo jakis obcy.

[Edited by Ceasar Of Rome on Aug 09, 2013 at 14:54]

Aug 09, 2013 at 14:53
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Noboto

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #12]

a jak gramy fabularnie czy na luzie, wo gule kiedy zaczniemy?

Ps: sorry za offtopa w poprzednim poście

Aug 09, 2013 at 17:28

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #13]

Z miesiąc co przynajmniej nam zleci na szykowanie wszystkiego.

Nie martw sie w tym temacie będzie jeszcze offtopu

Aug 09, 2013 at 18:52
XFire Ceasar4Rome
Print
PAwleus

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #14]

No bo jak tak bez offtopu? Nudno byłoby

Oj tam, oj tam, Cezarze, nie każdy Klingon jest nieustraszonym wojownikiem, tak jak nie każdy Ferengi przebiegłym biznesmenem - gdyby tak było ich społeczeństwa nie mogłyby rozwijać się, więc tu akurat nie czyniłbym zarzutu autorom serii, że są niekonsekwentni. Wystarczy przecież założyć, że Federacja spotkała najpierw kogoś w rodzaju piratów, a nawet ci nieco odmienni przedstawiciele mają główne psychologiczne cechy, które potem widać w DS9: chciwość i bezwzględność. Z tym że i tak trudno sądzić po pozorach, bo inteligentna chciwość może wyglądać nawet jak altruizm (ci Ferengi z TNG oczywiście nie sprawiają wrażenia zbyt inteligentnych, także Quark i Rom). Generalnie obcy ze Star Treka zachowują się zbyt ludzko, ale w mojej fabule będzie to wytłumaczone (szkoda że w serialu nikt nie zastanawia się nad tym, choć powinna to być jedna w większych zagadek - przecież trzeba zdać sobie sprawę, że zwykle to nie są nawet odmienne gatunki, skoro mogą się krzyżować wydając płodne potomstwo).

A to mnie zdziwiłeś, Cezarze - byłem prawie pewny że znowu zagrasz shipsetem Romulan. No ale może rzeczywiście czas na odmianę

Noboto, nie wyobrażam sobie żeby miało być inaczej niż fabularnie na luzie, ale jeśli przesadzisz z luzem to mogą Cię spotkać niemiłe dyplomatyczne konsekwencje. Generalnie, nie licz na aż taką taryfę ulgową jak miałeś ostatnio - np. dla Ferengich izolowanie się być może będzie wysoce podejrzane, a może wręcz nieprzyjazne Hm, może na tym poprzestanę, żeby nie zdradzić zbyt wiele zanim nawet gra rozpoczęła się.

Aug 09, 2013 at 21:08

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #15]

zakładałem kiedys ze bede grał shipsetem Białej Gwiazdy ale wezme pewnie cos ze ST.

weźmie ktoś shipset federacji ?

zastanawiam sie nad kilkoma rasami oprocz ferdków, romulan to także Vidianie i Talarianie, przypadku tych ostatnich dwóch wezme shipset hiigarian z homewolrd

Aug 10, 2013 at 05:56
XFire Ceasar4Rome
Print
Noboto

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #16]

Wtedy dogadałem się kotkami, a cezar chyba nie chciał wojny na dwa fronty,

ty mi wyjechałeś z jakimiś warpmi, ale gra zaraz się skończyła

w sumie wykonałem założenia mojej misji

założyć kolonie na tyłach wroga Imperium i ją rozbudować

opcjonalne zdobyć przyjaźń jakiś kosmitów
i starać nie robić sobie wrogów

[Edited by Noboto on Aug 10, 2013 at 06:33]

Aug 10, 2013 at 06:29

Print
Kex

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #17]

Jak widzę pomysł na Star Treka spotkał się z pozytywnym przyjęciem.
Nie martw się,PAwleusie dla mnie fakt,czy wykorzystam to uniwersum jako inspirację właściwie nie gra większej roli. Jedynie na pewno nie wybiorę sobie jakiejś popularnej i dobrze znanej rasy. Reszta to drobiazgi
Noboto,brzmisz jakbyś miał jakiś szczególny żal do PAwleusa za tę wizytę. Nie tylko Tobie taką złożył,już nie wspominając,że i tak zostałeś potraktowany delikatnie,bowiem Homeworlda nie straciłeś (o ile pamiętam,mój nie został zdobyty tylko dlatego,że zakończyliśmy grę,szans na wybronienie nie miał,więc uznaję go za stracony). To tylko gra, PAwleus mógł i zrobił co zrobił. Może tym razem po prostu postaraj się,żeby PAwleusowi nie poszło "tak łatwo". Może piszę to niepotrzebnie,skoro i tak twierdzisz,że swoje założenia zrealizowałeś,ale ... chyba nie zaszkodzi.

Aug 10, 2013 at 09:43

Print
Noboto

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #18]

jakoś nie pamiętam żeby cokolwiek wyszło przez te jego dziurki, więc nie mam o nic pretensji, z tego co pamiętam z cezarem miałem coś takiego że jeden hex w jego systemie należał do mnie, więc z PAwleus zrobiliśmy coś podobnego

Aug 10, 2013 at 10:53

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #19]

no to był dokładnie warp point.

Aug 10, 2013 at 15:14
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #20]

Trochę mnie nie było - przepraszam. Do listy graczy (I post) dopisuje Noboto i Ceasara - nikt więcej nie jest chętny?

Aug 19, 2013 at 10:52

Print
Kex

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #21]

Jak widać,Merthenie,wiele nie straciłeś.
Co do innych chętnych,to zastanawiam się,czy letnia,wakacyjna pora nie ma na to wpływu. Może jak się wrzesień zacznie,to i pozostali potencjalni gracze tu zajrzą. Mnie na przykład ciekawi,co potrafi Trader, ponoć Wasz "syn marnotrawny". No i ktoś słabszy,taki do bicia dla mnie,by się przydał, bo założę się,że bicie na przykład Merthena czy PAwlusa nie będzie zbyt "ekonomiczne"

Aug 19, 2013 at 16:15

Print
Noboto

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #22]

Mnie możesz bić

Aug 19, 2013 at 16:47

Print
Kex

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #23]

Tylko wiesz,Noboto,ostatnio byliśmy sąsiadami,teraz nie jest to takie pewne. Zgodnie z prawem Murphy'ego,pewnie tym razem trafię między Merthena a PAwleusa Przy większej ilości graczy byłoby to mniej prawdopodobne

Aug 19, 2013 at 16:52

Print
Noboto

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #24]

Kojarzę gościa, i się z tobą zgodzę życie lubi nas gnoić i pewnie się tak stanie

ps: dziś rano kanapka mi spadła na podłogę, na szczęście lub nie, posmarowałem ją po złej stronie

Aug 19, 2013 at 19:42

Print
Merthen

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #25]

Kex wszystko zależy od znalezienie okazji. Na przykłada PAwleus w dotychczasowych grach ma mocne końcówki ale w początkowych fazach gry ograniczał się tylko do min. Czyli teoretyczny był podatny na military rush. Co do mnie to od początku się zbroje ale za to mam gorsze końcówki. To łatwo wykorzystać przeciwko mnie

Aug 20, 2013 at 06:49

Print
Noboto

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #26]

ja jeszcze muszę się dużo nauczyć więc jestem potencjalną ofiarom

Aug 20, 2013 at 07:29

Print
Kex

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #27]

Co prawda z racji faktu,że dopiero raz widziałem jak PAwleus gra,nie mam solidnych podstaw,by o tym wnioskować. Jednak byłbym daleki od twierdzenia,że ma słabsze początki - według mnie jest to celowe,to inwestycja w przyszłość. Słaby wtedy wcale nie jest,jeśli byłoby to potrzebne,to nawet w początkowej fazie ma czym sobie defensywę zapewnić. Natomiast skoro ofiarowywany jest mu wtedy czas na spokojny rozwój,to chętnie z tego korzysta.
Twoje gorsze końcówki? Cóż - może i była gorsza względem PAwleusa,ale nawet pomimo mojego sojuszu z Cezarem,do Ciebie nam brakowało.
Mówiąc krótko - wcale bym się nie obraził,gdybyście w najbliższej grze zaczęli w swoim sąsiedztwie,tak by przetestować te swoje "słabości".
Noboto,skoro chcesz się uczyć to może szybki duelek?

Aug 20, 2013 at 16:35

Print
Merthen

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #28]

Gra silnie ekonomicznie ale słabo militarnie. Oczywiście przy scenariuszu wykupu flot przyjmie inną założenia .
Co do strategii w nowym PBEMie to mój wybór - Klingonowie - chyba mówi wszystko

Aug 20, 2013 at 18:51

Print
Kex

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #29]

Biorąc pod uwagę,jak ta słaba militarnie flota mieliła moją,to dziękuję za to słabo. Poza tym postawienie ekonomii przed militariami to słuszny wybór,przynajmniej według mnie. Jak już wspominałem ... mam nadzieję,że Twoi Klingonowie będą mieli w okolicy tych "słabych" Ferengi Lepiej żeby tam ząbki sobie łamali.

Aug 20, 2013 at 19:01

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #30]

klingoni

Aug 21, 2013 at 14:40
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #31]

Quote:
Kex wrote:
Biorąc pod uwagę,jak ta słaba militarnie flota mieliła moją,to dziękuję za to słabo.)

Pisałem o początkowej i środkowej cześć gry nie o zaawansowanej

Quote:
Kex wrote:
Poza tym postawienie ekonomii przed militariami to słuszny wybór,przynajmniej według mnie. Jak już wspominałem ... mam nadzieję,że Twoi Klingonowie będą mieli w okolicy tych "słabych" Ferengi Lepiej żeby tam ząbki sobie łamali.

Co się trafi to się zmieli

Quote:
Ceasar Of Rome wrote:
klingoni

Co racja to racja . Przy okazji widziałeś tych nowych Klingonów w Start Treku II ?
Aug 21, 2013 at 16:09

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #32]

jeszcze nie oglądałem, nie bylo czasu
Romulanie z poprzedniej czesci mi nie odpowiadają.

jesli Ci nowi przypominaja bardziej ludzi niż Wolfa to wg chronologii jest wszystko ok, w TOS Klingoni wygladali jak ludzie dopiero w filmach ich zmienili

Aug 21, 2013 at 16:48
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #33]

To Ci nie zdradzę ich wyglądu sam zobaczysz

Aug 21, 2013 at 17:08

Print
Noboto

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #34]

i jakie wrażenie wyparli na tobie ci nowi romulanie?

Aug 24, 2013 at 18:53

Print
Kex

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #35]

Tak profilaktycznie informuję,że w okresie 1-3 września będę niedostępny (no może okazyjnie zerknę na forum),więc wszelkie poważniejsze przygotowania do tego PBEMa wolałbym widzieć po tym terminie.
Ciekawe czy wrzesień przyciągnie pozostałych,deklarujących się wcześniej,chętnych graczy.

Aug 29, 2013 at 07:36

Print
Merthen

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #36]

Też jestem ciekawy

Aug 29, 2013 at 09:17

Print
Noboto

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #37]

JA TEŻ NIE BĘDĘ OBECNY TAK JAK KOLEGA KEX

Aug 29, 2013 at 17:22

Print
Ceasar Of Rome

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #38]

jesli chodzi o romulan to słabo, Star trek XI ogólnie tez zbyt dobry nie jest, XII jest lepsza. obejrzałem do tej pory polowę, klingoni się już pojawili, wygląd ok, troszke inny niz w TOS ale ujdzie, choć daleko im do Worfa ale to akurat juz jest wytłumaczone w ST DS9

Aug 29, 2013 at 23:00
XFire Ceasar4Rome
Print
Bartek

Registered: Oct 04, 2004
Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #39]

Witam, kiedy planujecie wystartować?

"Czasem myÂślĂŞ o tych galonach piwa, ktĂłre w siebie wlaÂłem i jest mi wstyd. PatrzĂŞ na kufel i myÂślĂŞ o tych wszystkich pracownikach browaru, ich nadziejach i marzeniach. Gdybym nie wypiÂł tego piwa, mĂłgÂłbym ich pozbawiĂŚ marzeĂą. I wtedy mĂłwiĂŞ do siebie. Lepiej wypiĂŚ to piwo i speÂłniĂŚ ich marzenia, niÂż martwiĂŚ siĂŞ egoistycznie swojÂą wÂątrobÂą."
Rodney Dangerfield

Sept 03, 2013 at 16:52
Gadu-Gadu: 4431560
Print
Merthen

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #40]

Witam, witam

Jak zbierze się ekipa (minimum 6 osób) to ustalimy

Sept 03, 2013 at 18:51

Print
kubek40
Status: Settler

Registered: Jun 11, 2013
Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #41]

Skoro Kex szuka kogoś do bicia to ja byłbym chętny.(O ile reszta sie zgadza.) Tylko z tym Star Trek'iem będzie problem, bo widziałem pół odcinka i zwiastun "W ciemność" i na tym moja znajomość tematu sie kończy. Jeśli pomysł przejdzie to zaklepuje Hydran, bo mają fajny shipet.

Sept 03, 2013 at 21:44

Print
Bartek

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #42]

To i mnie dopiszcie , jeśli oczywiście nie przeszkadza wam to, ze jestem świeżutki w SEV.

"Czasem myÂślĂŞ o tych galonach piwa, ktĂłre w siebie wlaÂłem i jest mi wstyd. PatrzĂŞ na kufel i myÂślĂŞ o tych wszystkich pracownikach browaru, ich nadziejach i marzeniach. Gdybym nie wypiÂł tego piwa, mĂłgÂłbym ich pozbawiĂŚ marzeĂą. I wtedy mĂłwiĂŞ do siebie. Lepiej wypiĂŚ to piwo i speÂłniĂŚ ich marzenia, niÂż martwiĂŚ siĂŞ egoistycznie swojÂą wÂątrobÂą."
Rodney Dangerfield

Sept 04, 2013 at 12:18
Print
Noboto

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #43]

chyba nie trzeba ściśle ras z startreka można wymyślić coś własnego?

Sept 04, 2013 at 15:02

Print
Kex

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #44]

Świeżość nie jest problemem. O ile dobrze liczę,to tylko 3 zadeklarowane osoby mają większe doświadczenie. Przede wszystkim istotne jest,by terminowo generować tury. Aczkolwiek nie zaszkodzi przed grą przyjrzeć się lepiej samemu modowi,poczytać tu o nim,zobaczyć co i jak.
Star Trek nie jest obowiązkowy. Już chyba PAwleus wcześniej pisał,że jeśli ktoś ma ochotę na wykorzystanie go jako inspirację,to będzie to mile widziane. Jeśli ma być przeszkodą,zdecydowanie lepiej stworzyć rasę indywidualnie.

Sept 04, 2013 at 15:32

Print
Bartek

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #45]

Mod: Atena 0.96

To ta Atena(Beta)?:

Ateny 0.9605

http://www.merthen.pl/Atena_0_9605.zip

Rodney Dangerfield

Sept 04, 2013 at 16:07
Print
Kex

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #46]

Dokładnie,to ta. No chyba,że do czasu rozpoczęcia Merthen jeszcze jakieś poprawki wprowadzi.

Sept 04, 2013 at 16:54

Print
Merthen

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #47]

Do listy dopisuje Bartka i kubek40. Jest 7 potencjalnych gracy więc możemy już dyskutować o formie rozgrywki

W tą niedziele wprowadzę ostatnie szlify to modu (będzie to wersja Ateny 0.9607) i można będzie go testować

[Edited by Merthen on Sept 04, 2013 at 16:58]

Sept 04, 2013 at 16:58

Print
Kex

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #48]

Mam nadzieję,że nowi gracze wypowiedzą się także w kwestii formy rozgrywki.
Sam,mimo że jestem pomysłodawcą innej opcji, chyba wybrałbym opcję rozgrywki z przyspieszonym startem (aczkolwiek w tym przypadku oczekuję od najbardziej doświadczonych graczy obiecanych wskazówek) z inspiracją Star Trek (oczywiście dla chętnych,nie ma przymusu). Wierzę na słowo,że mix typów planet/atmosfer nie jest dobrze rozwiązany w SEV i że jest niekorygowalny.

Sept 05, 2013 at 22:16

Print
Bartek

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #49]

Przyspieszony start wydaje się być dobrym pomysłem w każdym PBEM-ie. Co do inspiracji Start Trekiem to wiele pewnie zależy do tego jak ułożone będą drużyny, myślę ze coś tam się da wykombinować.

Rodney Dangerfield

Sept 06, 2013 at 14:56
Print
Noboto

Re: PBEM10 - GRA ZESPOŁOWA [Zapisy i Dyskusja] [post #50]

a właśnie gramy drużynowo ,czy jak wyjdzie podczas gry?

Sept 07, 2013 at 17:56

Print
^ Początek strony ^
Pages: [1] 2 3

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.