civ.org.pl forums > Civ4 - Modowanie > Wielkość map - więcej, więcej więcej...
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Modowanie
Poster
Status: Novice

Registered: Aug 19, 2013
IP: Logged
Wielkość map - więcej, więcej więcej... [post #1]

Cześć.

Od dość dawna gram w Civ, aczkolwiek swoją przygodę rozpocząłem od wersji 4 (dopiero) i właściwie na niej pozostaje (wersja 5 jest nie w moim targecie).

Gram oczywiście w Civ4 BtS. Próbowałem różnych modów od jakiegoś czasu, gdyż rozgrywka w podstawkę (wraz z dodatkami) jest fajna, ale skoro są mody... to czemu by ich nie przejrzeć.

W rezultacie zerknąłem w RoM oraz AnD. W C2C natomiast nawet nie zamierzam zagrać, gdyż:
- RoM około roku 1000 n.e zaczyna trawić kolejne tury zdecydowanie za długo, a jest to mod przecież najmniejszy z tych wszystkich.
- AnD podobno ma lepsza optymalizację, ale... u mnie niespecjalnie to było widać. W tego moda nawet dużo nie pograłem, gdyż tury już na początku nieźle dawały w kość.

Siłą rzeczy w C2C nawet nie chcę patrzeć.

Jakie są jednak moje oczekiwania? Oczekuję właściwie jednego - więcej cywilizacji na jednej mapie. Zazwyczaj gram na mapach z ustawionym maxem (na podstawce z BtS), czyli 18 państw. Chciałbym aby było ich chociaż 30. Sądzę, że tyle dam rade udźwignąć (biorąc pod uwagę, że mod zmieni tylko to).

Tak, więc czy znacie może jakiś mod zwiększający ilość cywilizacji, które mogą brać udział w zabawie? Tak do 30 minimum.
Nie interesują mnie za bardzo dodatkowe atrakcje jak: nowe tekstury, więcej techów, więcej jednostek, budynków etc.
Chciałbym tylko, aby mapy mogły pomieścić więcej niż 18 cywilizacji. oczywiście jeśli moda takiego nie ma, a jest jedynie wraz z dodatkami innymi (jak wspomniane wyżej rzeczy) to nie szkodzi. Moim jednak głównym celem jest zwiększenie cywilizacji na mapie.

Pozdrawiam.

[Edited by Krisol178920 on Aug 19, 2013 at 17:18]

Aug 19, 2013 at 17:14

Print
LordFistas
Status: Moderator

Registered: Oct 28, 2005
Re: Wielkość map - więcej, więcej więcej... [post #2]

Hej,
co do C2C bardzo się mylisz bo przyśpieszył i to ostro w stosunku do RoM. Chodź dalej trzeba mieć cierpliwość

Oto mod o który pytałeś:

http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=276594

Możesz grać nawet z 50 cywilizacjami

Aug 19, 2013 at 17:31

Print
Krisol178920

Re: Wielkość map - więcej, więcej więcej... [post #3]

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Przejrzałem ten mod i wygląda na to, że jest on tylko do określonych scenariuszy? Gdy go uruchomiłem nie mogłem włączyć Custom Game. Dodatkowo kwestia to brak spolszczenia do tego moda (dyplomacja była po francusku).

No cóż, ale dziękuję za chęci i właśnie mniej-więcej o coś takiego chodzi.
Osobiście znalazłem mod o nazwie: 40Civs, a jak sama nazwa wskazuje umożliwia grę na 40 cywilizacji (wystarczająco dużo bym był happy ).

Jedyny szkopułw tym modzie to ten, że mapy, które on generuje są tej samej wielkości co przy BtS. Czzyli przy 40 Civkach na mapie wielkiej i tak jest strasznie tłoczno (około 7 miast jak dobrze pójdzie na państwo).

Jest może jakiś inny mod dodający dodatkowo kolejne wielkości map? Tak, aby nie było za tłoczno.

Aug 19, 2013 at 18:31

Print
Krisol178920

Re: Wielkość map - więcej, więcej więcej... [post #4]

OK, odpowiem sam sobie Przy okazji z pewnością pomogę wszystkim którzy szukają również zabawy z dużo większą ilością przeciwników.

Otóż znalazłem idealny mod o nazwie: XXL World.
Umożliwia on dodatkowe trzy wielkości świata dla maksymalnie 50 cywilizacji na jednej mapie.

oto link: http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=183746
Podobno generowanie świata miało trwać długo - u mnie trwało kilka sekund dla wielkości Giant.

Turki lekko przy nim zwolniły (już na początku w porównaniu z podstawką), ale to w końcu nic dziwnego.

Tak, więc polecam wszystkim moda XXL World - dodatkowo potrafi on generować mapy z BtS, tylko że dużo większe.

Aug 20, 2013 at 15:50

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.