civ.org.pl forums > NoobCup > Turniej dla początkujący "Noob Cup"
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > NoobCup
Poster
Status: Elite

Registered: Oct 04, 2013
IP: Logged
Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #101]

I jak tam z turniejem?
Pytam, bo nie chciałbym po raz kolejny przesuwać rozpoczęcia turnieju "Wojny Narodów", a nie chciałbym również, aby się nakładały.
Po drugie, myślę (i mam nadzieję), że część ludzi którzy są związani jeszcze grą w NoobCup, zapiszą się do kolejnego turnieju.

Nov 26, 2013 at 13:47

Print
thel
Status: Veteran

Registered: Feb 29, 2008
Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #102]

Właściwie to w Noob Cup skończyła się (bądź jeszcze nie) faza drużynowa. Teraz miała ruszyć faza pucharowa. Koper odezwij się jak to ma dalej wyglądać.

Nov 26, 2013 at 14:09

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #103]

Organizacja tego turnieju to porażka. Nie można tylko dawać a potem przedłużać terminu ludziom, tak się nie da. Jako admin, cały czas trzeba być w kontakcie i pospieszać ludzi, bo zostawieni "samopas" tworzą takie sytuacje jak tutaj. Na moje oko to termin zakończenia tego turnieju jest "Marzec 2014".

Nov 26, 2013 at 14:41

Print
memik

Registered: Sept 10, 2010
Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #104]

Marudzicie tak samo jest w każdym turnieju, a co Coorpik czekanie nudzi?

Nov 26, 2013 at 18:58

Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #105]

Prawdę gada, polać mu
W każdym turnieju byli tacy, to po 1-2 porażkach, do końca dozwolonego czasu unikali gier, lub też budzili się na 1 dzień przed końcem i wielki lament że nie udało się ukończyć.
Zrozumiem trudne sytuacje osobiste - pogrzeb, ślub, chrzciny, urodziny i imieniny całej wsi, rozumiem też ciężki okres w pracy/szkole, ale nie można w nieskończoność przedłużać, nie rozumiem też osób zapisujących się z bardzo wąskimi przedziałami wolnymi do gry (napiszę, że jestem codziennie dostępny pomiędzy godz 3 a 6 w nocy i możecie mi.... ).
Nie zagrali to wyjaśnić admin powinien, jak problemy były z obu stron, to obu zdyskwalifikować, jak jedna strona dała zadka, to go bananem poczęstować. Dołożyć do tego ban na następne rozgrywki, to może ludność by się nauczyła i odpowiedzialnie by się zapisywała. Lepiej mieć solidnych 10 graczy niż 40, z czego gry się przeciągają przez pół roku, gdyż połowa nie miała czasu bo coś...

Nov 26, 2013 at 19:26

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #106]

Zauważcie, że gdy było do końca parę dni to nagle się zrobił mega ruch w interesie. Gdy przedłużono termin to znowu jakoś się tak leniwie zrobiło.

memik ale, że jakie czekanie niby mnie nudzi? I tak mój faworyt dał ciała i się nie zakwalifikuje dalej

Nov 26, 2013 at 19:42

Print
memik

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #107]

A kto to był ten faworyt?
Cholerka dobrze gada, ja mogę się wytłumaczyć dlaczego tak a nie inaczez z grami miałem a i tak jestem z sumiennych graczy

Nov 26, 2013 at 20:45

Print
gurpegi

Registered: Apr 21, 2011
Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #108]

Kurpiu ma rację, ten turniej się w tym roku nie skończy. Regulamin mówi, że dalej przechodzi czwórka graczy, przy równej liczbie punktów jest dogrywka między zainteresowanymi stronami. To sprawia, że sytuacja w grupie B wygląda komicznie, bo czterech chłopa jest na pierwszym miejscu z 9-ma punktami . To oznacza, że każdy musi zagrać dodatkowe 3 mecze. A to będzie nie lada wyzwanie, bo w ciągu 2,5 miesiąca rozegrali średnio po 5 partii . No chyba, że tabelka jest nieaktualna, co też nie powinno nikogo dziwić .

Nov 26, 2013 at 22:42

Print
memik

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #109]

Organizatoren maine postulaten machen me tu zaraz aine finalen
A ino quickly

Może to zrozumiom

Nov 27, 2013 at 18:39

Print
Koperfield84

Registered: Jul 11, 2012
Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #110]

@memik Aj gat yt .

W pierwszej grupie wszystko jest w zasadzie jasno.
Grupa B (ta "bardziej" doświadczona ) okazała się tą leniwą grupą.
Jak już Gurp pisał w grupie B jest komicznie.

Dlatego aby to uporządkować proszę osoby z grupy B o podanie z kim nie dokończyliście partii.
Ja osobiście mam jeszcze nie dokończoną z Wiekanem i Kasimirusem.
Na podstawie tych nie dogranych partii się może coś wyklaruje.

Nov 29, 2013 at 09:47

Print
Karl22

Registered: Apr 08, 2011
Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #111]

noob is noob a tak na serio jak nie ma zainteresowania to jak grać? udało się mi wczoraj pokonać maćka_pl. Z Kasimirusem zero kontaktu podobnie z pozostałymi. Heniu coś mówił o poddaniu walki. Także to taki turniej walkowerów.

[Edited by Karl22 on Nov 29, 2013 at 11:06]

Nov 29, 2013 at 11:05

Print
Majonez

Registered: Dec 23, 2010
Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #112]

Zbylon, Rotyg. Reszte już dawno złapałem więc nie czuję się leniwy a raczej rozczarowany, że znowu ludzie zapisują się niewiadomo po co.

PS: A co do tabelki to nie widzę problemu. Zagrają ci którzy mają najwięcej rozegranych meczy bo im będzie się chciało dalej grać.

[Edited by Majonez on Nov 29, 2013 at 11:22]

Nov 29, 2013 at 11:14
Gadu-Gadu: 1740053
Print
Cholernik

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #113]

Chciało, albo mieli farta w "łapaniu" przeciwników
To nie powinno decydować o miejscach.
Proponuję zrobić mini tabelkę z 4 szczęśliwców i przeanalizować gry pomiędzy nimi.
Wtedy tabelka końcowa będzie tak się prezentowała:
1. Koper
2. Maciek
3. Gadek
4. Heniu

Koper i Maciek wygrali 2 gry z 3 możliwych, dodatkowo Koper ograł Maćka, dlatego jest wyżej.
Analogiczna sytuacja jest z miejscami 3-4, Gadzio przegrał 2 partie, ogrywając Henia zapewnił sobie 3 miejsce.

I jedziemy dalej z karuzelą, tak chyba będzie najsensowniej kontynuować turniej (opierałem się na wynikach podanych na stronie, jak są jakieś nieścisłości, pretensje mieć do organizatorów ).

Nov 29, 2013 at 13:43

Print
gurpegi

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #114]

Dla mnie ma to sens .

[Edited by gurpegi on Nov 29, 2013 at 15:02]

Nov 29, 2013 at 14:53

Print
szisza

Registered: Apr 15, 2011
Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #115]

Hmm, miałem nie zabierać głosu, ale cóż... Niektórzy nie traktują poważnie sowich zobowiązań. Gra, sama w sobie, ma być rozrywką i nikt nikogo nie zmusza do siedzenia przy kompie. Zapisując się do turnieju, doceniam to, że ktoś poświęca mi swój czas.

@NoobCup ->
1. ogromniaste grupy (mówiłem żeby zrobić 4 grupy po 4,5 osoby )
2. przedłużanie terminu... teraz upłynął 2 termin i dalej nic nie wiadomo
3. Koper - zniknąłeś na długo będąc organizatorem (a zastępstwo!?!?!)

[Edited by szisza on Nov 29, 2013 at 15:00]

Nov 29, 2013 at 14:59

Print
Majonez

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #116]

Quote:
gurpegi wrote:
Dla mnie ma to sens .

No i taki Thel, który biega za ludźmy ma prawie wszytkie mecze rozegrane może jakieś niedokończone nie przejdzie. Ja rozumiem, że gramy dla zabawy ale jaką mam mieć motywać żeby się starać skoro mogę wybrać tych z którymi mogę wygrać a potem się migać.
Może jakiś system pkt dodatnich/ ujemnych za walkowery.
Nov 29, 2013 at 15:10
Print
Cholernik

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #117]

Wiem doskonale jak tacy uczestnicy widmo potrafią grę rozp.... i całkowicie tabelkę wywrócić. Weźmy takiego delikwenta, który rozegrał 2 gry - obie przegrał, stwierdził że civka to nie dla niego i uciekł.
Czy reszta, która z nim nie zagrała, powinna z tego powodu cierpieć i przez to mieć przez resztę turnieju w grupie gorzej? Chyba tak to nie powinno wyglądać.

Turnieje w systemie pucharowym są złe, bo przegrywający szybko kończą zabawę, przez co mało grają, z kolei jak robimy grupy ligowe, to połowa olewa sprawę i to też nie jest fajne.
Może w przyszłości przy kolejnych turniejach powinniśmy brać to pod uwagę i na sztywno każdy z meczy ustawiać? np. nakazać z góry aby gracz A z graczem B rozegrali ten mecz do dnia X, a następnie dopiero gracz A z graczem C mógł zagrać. Odsiejemy chętnych od tych co grać się nie chce, może zacznie w końcu być normalnie

Co do Thela, tak jak pisałem brałem pod uwagę tylko zakończone gry, i tam o awans dalej biorą udział tylko gracze przeze mnie wymienieni, jeżeli chodzi o gry niedokończone, to mogę z kimś ogarniętym rzucić oko na takie sejwy i komisyjnie uznać jednego czy tam drugiego za zwycięzcę w danym pojedynku , może to zmieni układ tabelki.

Nov 29, 2013 at 15:26

Print
Majonez

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #118]

1. Grupy są jak dla mnie ok ponieważ zagram więcej niż jeden mecz.
2. Powinno być zawodnik X z Y ma np dwa tygodnie potem wkracza admin.
3. Jak wkroczy admin dalej pkt dodatnie lub ujemne.
4. Admin nie może brać udziału w turnieju choć wiem, że z tym ciężko.

A jeśli chodzi o naszą grupę będę obstawał pomimo, że mnie to może nie wyjść na dobre. Kto się migał -3 a za chęci +3.

Nov 29, 2013 at 19:48
Print
Karl22

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #119]

Ludzie to jest NOOB CUP! Czyli granie bez specjalnej spinki. To dla ludzi, którzy nie mają civki w hierarchii w pierwszej kolejności. Nie ma co brać tego poważnie jak Coorp czy Cholernik. Nienoobki macie przecież swoje turnieje Takie ułożenie turnieju byłoby błędem dla turnieju dla nienoobków. A tak każdy se gra jak mu wygodnie. Ciwkami takimi jak chcę. A że ludzie mają mało czasu to tak się ciągnie. Jeśli jednak nie ma odzewu od kogoś jakby się pod ziemię zapadł, to tak jak jest w regulaminie walkower i tyle.

Nov 29, 2013 at 20:14

Print
Fred

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #120]

Tez tak uważam. Należy trzymać się regulaminu i terminów w nim zawartych, a wszystko pójdzie sprawnie. Może nie koniecznie tak jak to sobie wymarzyl organizator, ale terminy beda zachowane ;-)

Nov 29, 2013 at 21:48

Print
Cholernik

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #121]

Karl, tu nie chodzi o spinkę czy nie, chodzi bardziej o szacunek dla społeczności.
To bardziej miał być turniej dla powiedzmy "początkujących" lub tych co mało grają, a nie dla tych co im się nie chce.
Nie powinno być tak, że 40% meczy zostało rozegranych z tego lub innego powodu.
Jak dla mnie ten turniej może trwać do wakacji 2015, albo dłużej

Nov 30, 2013 at 11:52

Print
Koperfield84

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #122]

@ Cholerka i Gurp - jak widzicie, ciężko tą tabelę jakoś "normalnie ułożyć" nie krzywdząc osób przez was wymienionych . Tak po prawdzie to awans dalej najbardziej należy się Majonezowi i thel.
@szisza- wiem, że pisałeś o mniejszych grupach (wiem, że szybciej i zgrabniej by poszło) ale jak już Majo wyżej napisał, ten turniej miał trwać więcej niż 1 - 3 partii i miał wciągnąć nowych grajków. Czy to się udało....w grupie A na pewno. Jest Fred i Seti, ODI i Bobek znów sobie trochę pograli
Jeżeli nie było zainteresowania w grze to w zasadzie w grupie B i to przy zawodnikach "ogranych".
Co do mojej długiego zniknięcia - synek się 3 listopada urodził Filip ...informowałem o tym Henia, ale bądźmy szczerzy, jeżeli na 10 osób nie rozgrywa się przez miesiąc żadna partia to chyba trzeba motywować $$$.
Powiem uczciwie, że popieram Cholerkę tu nie chodzi o spinkę ale rzeczywiście o szacunek dla (czasu) drugiej osoby.

Nov 30, 2013 at 15:27

Print
memik

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #123]

Graty dla Kopera niech Filip rośnie zdrowo

Nov 30, 2013 at 17:29

Print
Fred

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #124]

Dołączam się :-)

Nov 30, 2013 at 17:33

Print
Karl22

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #125]

Quote:
Cholernik wrote:
Karl, tu nie chodzi o spinkę czy nie, chodzi bardziej o szacunek dla społeczności.
To bardziej miał być turniej dla powiedzmy "początkujących" lub tych co mało grają, a nie dla tych co im się nie chce.
Nie powinno być tak, że 40% meczy zostało rozegranych z tego lub innego powodu.
Jak dla mnie ten turniej może trwać do wakacji 2015, albo dłużej

No dobra mnie to wkurzało, że nikt nie odpowiada na posty. No ale co można zrobić? Ja też nie miałem czasu przez 2 tygodnie od rozpoczęcia no ale potem miałem 2 tygodnie urlopu i co? I tylko z thelem udało się rozegrać partie z tego jak dobrze pamiętam. Rotyg robił mi wyrzuty jak miałem nawał pracy, a potem sam się zapadł pod ziemie teraz 56 dni offline na steamie. Maciek_pl ma czas tylko po 22.30. Spoko jak ja właśnie często wtedy rzadko mam czas. Ale udało się. Jak ktoś mówi że nie ma czasu albo go nie ma to co mam zrobić? Wiekan chciał rozegrać towarzyską partię bo był po ważnej delegacji więc się zgodziłem. A potem już grał z innymi. Henio mi ostatnio piszę, że chyba podda pojedynek. Dlatego się przestałem tym przejmować. Jakbym palił to bym zapalił. I powiedział Róbta co chceta. Koperfield graty:-) Kogo dotyczy ten brak szacunku do drugiej osoby:-)? Bo chyba robi się odpowiedzialność zbiorowa? Albo inaczej wygrywali nie ci co mieli:-)

Nov 30, 2013 at 20:13

Print
memik

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #126]

Coś tu robimy czy już zlewka?

Dec 03, 2013 at 14:22

Print
gurpegi

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #127]

Koperfield84, weź wylosuj kto ma awansować z grupy B, bo nigdy tego nie dojdziemy . Potem kolejne losowanie kto z kim gra w ćwierćfinałach i jazda. Czekamy, czekamy i nic z tego nie wynika.

Dec 03, 2013 at 15:14

Print
memik

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #128]

W ostateczności noob cup winner mogę przyjąć

Dec 03, 2013 at 15:55

Print
thel

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #129]

Gratulacje Koper
Teraz trzeba będzie nick zmienić

Co do turnieju to niech się sami uczestnicy grupy B wypowiedzą czy będą dalej grać.
Ja deklaruję, że czas znajdę.

[Edited by thel on Dec 03, 2013 at 21:29]

Dec 03, 2013 at 21:26

Print
Karl22

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #130]

Kto ma czas dziś proszę pisać.

Dec 04, 2013 at 08:09

Print
Majonez

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #131]

Jeśli chodzi o mnie to powinniśmy zakończyć fazę grupową i ruszyć dalej. Z naszej grupy wychodzi Thel - wygrał bezpośrednio ze mną i ma chęć dalej grać i Karl bo jest na pierwszym miejscu i z niego taki Noob, że pewnie wygra ten turniej.
Choć z drugiej strony Maciek ma więcej pkt niż Thel zresztą ja też a Koperfield wygrał ze mną. Może faktycznie dajmy czas powiedzmy tydzień i niech ci z drugiego miejsca wypowiedzą się czy chcą dalej i szybkie mecze wyjaśniające kto wychodzi. Ja mam jak zawsze ochotę grać dalej.

PS: Graty Koper.

[Edited by Majonez on Dec 06, 2013 at 17:56]

Dec 06, 2013 at 17:49
Print
thel

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #132]

Heniu i Zbylon wypowiedzcie się na temat naszych niedokończonych meczów. Poprosiłbym o deklarację czy chcecie dokończyć czy też poddajecie (w obu przypadkach mam wyraźną przewagę). Mogę też nasze sejwy wysłać do Cholernika, który deklarował się być turniejowym ekspertem od rozstrzygania nierozstrzygniętych pojedynków.
Wtedy będę miał trochę więcej punktów i nie będę musiał czekać na deklarację pozostałych

Dec 07, 2013 at 12:00

Print
Cholernik

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #133]

Nr konta podam na PW, dla ewentualnych przychylniejszych opinii

Dec 07, 2013 at 12:43

Print
memik

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #134]

Żądam komisji śledczej, powołuję się jako jednoosobowy komisarz w tej sprawie i oświadczam że nie będzie korupcji w tak ważnym turnieju.

A zwycięzcą ma zostać memik bo jak nie to karcer dla Cholerki

Dec 07, 2013 at 16:55

Print
Heniu
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #135]

Quote:
thel wrote:
Heniu i Zbylon wypowiedzcie się na temat naszych niedokończonych meczów. Poprosiłbym o deklarację czy chcecie dokończyć czy też poddajecie (w obu przypadkach mam wyraźną przewagę). Mogę też nasze sejwy wysłać do Cholernika, który deklarował się być turniejowym ekspertem od rozstrzygania nierozstrzygniętych pojedynków.
Wtedy będę miał trochę więcej punktów i nie będę musiał czekać na deklarację pozostałych

Ja chętnie bym ten mecz jeszcze pociągnął do rankingu ale w turnieju daję walkowera, bo jest po terminie a jestem współorganizatorem. Pasuje Ci taki układ a jeśli tak to kiedy miałbyś czas na kontynuację?

Dec 07, 2013 at 17:30

Print
thel

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #136]

Quote:

Ja chętnie bym ten mecz jeszcze pociągnął do rankingu ale w turnieju daję walkowera, bo jest po terminie a jestem współorganizatorem. Pasuje Ci taki układ a jeśli tak to kiedy miałbyś czas na kontynuację?

Rozwiązanie do przyjęcia. Szukaj mnie na steamie.
Dec 07, 2013 at 20:39

Print
maciek_pl

Registered: Feb 02, 2008
Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #137]

przynajcie WO i się wyjaśni sprawa

Dec 08, 2013 at 12:35

Print
Koperfield84

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #138]

Witam wszystkich serdecznie,
trzeba wreszcie ruszyć dalej z turniejem bo o ile grupa A jest już w zasadzie jasna to grupa B dalej się ociągała nie doszło do wymarzonego wyjaśnienia sytuacji w tejże grupie więc siłą rzeczy muszę podjąć decyzje o "barażach w tej grupie" aby już nie przeciągać.
Trzeba w związku z tym podjąć decyzje co dalej. Zacznjimy jednak od grupy A:
1 Miejsce - Szisza
2 Miejsce - Gurpegi
3 Miejsce - memik
4 Miejsce - ODI

W Grupie B
1 Miejsce - maciekPl
2.miejsce - Karl22
Walka o kolejne miejsca powinna rozstrzygnąć się między
Heniu Koperfield84 Wiekan Majonez Thel
W tym celu muszę dokonać losu 2 par grających o awans z grupy 1 osoba odpada już po losowaniu.

Każda z wyżej wymienionych osób ma czas do końca 28.12.2013 aby rozegrać swoje pojedynki. Jeżeli nie zdąży/nie może to "sorry Winnetou" ale odpada.
Pragnę jednocześnie przeprosić za zbyt mało pracy jaką włożyłem w napieraniu na grę ale jak już wspomniałem maluch+remont mieszkania mnie trochę ograniczały.

Proszę wymienioną 4 z grupy A o cierpliwość.

Pozdrawiam serdecznie i już teraz życzę zdrowych wesołych

[Edited by Koperfield84 on Dec 18, 2013 at 15:46]

Dec 18, 2013 at 15:16

Print
Koperfield84

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #139]

Losowanie zostało dokonane...

1 pojedynek o wyjściu z grupy
Wiekan vs Heniu
2 para to
Thel vs Majonez

Jeżeli ktoś ma informację odnośnie nie możliwości gry w/w osób wskakuje na danej osoby miejsce.

Przypominam termin do 28.12.2013!

Dec 18, 2013 at 15:50

Print
memik

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #140]

Brawo nareszci

Dec 18, 2013 at 17:20

Print
thel

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #141]

Wyciąg z regulaminu który pozwala na pewne rozwiązania kadrowe ...

Quote:
Koperfield84 wrote:
Wszelkie informację dot. stanu turnieju znajduję się tu:
http://www.civ.org.pl/civ5/noobcup/index.php?lang=Pol

Proszę się umawiać i zgłaszać gry w dziale NoobCup w zależności od grupy

Powodzenia i miłej zabawy

Regulamin:

A. Zasady ogólne turnieju
1. Wymagana oryginalna wersja gry Civilization V oraz dodatków Nowy Wspaniały Świat oraz Gods&Kings. (DLC nie wymagane). Wymagana także przynajmniej jedna zakończona gra w Rankingu (osoby, które w nim nie uczestniczą proszone są o szybkie zapisanie się i rozegranie pojedynku!).
2. Mecze pierwszej rundy rozgrywane są w systemie grupowym a mecze rund kolejnych systemem pucharowym do jednego zwycięstwa.
3. Zawodnicy rozstawiani są losowo.
Po zakończeniu rundy pierwszej gracze dzieleni są na dwa koszyki:
- W koszyku pierwszym umieszczeni zostają zwycięzca, drugie miejsce.
- W koszyku drugim umieszczeni zostają trzecie miejsce i czwarte miejsce
W przypadku równej ilości punktów, o przejściu dalej decyduje dogrywka. Następnie gracze z pierwszego koszyka są rozstawiani losowo z graczami z drugiego koszyka tak aby gracze, którzy byli w jednej grupie nie spotkali się.
W kolejnych rundach zwycięzca meczu pierwszego gra ze zwycięzcą meczu drugiego i tak dalej, aż do finału.
4. Na rozegranie pojedynku zawodnicy mają 10 dni. Na odpowiednich wątkach powinni zgłaszać gotowość do gry. Na podstawie wpisów na forum świadczących o gotowości do gry organizator turnieju decyduje o dyskwalifikacji zawodnika, który jest winien opóźnieniu. W przypadku niedokończenia gry zawodnicy przesyłają do prowadzącego rozgrywki plik, na podstawie którego dwuosobowa komisja rozstrzyga wynik spotkania. Jeżeli obaj gracze są w podobnym stopniu winni niedokończenia meczu, o awansie decydują organizatorzy turnieju na podstawie oględzin zapisów gry. Gracz, który nie rozegrał więcej niż 50% wszystkich spotkań w grupie, jest dyskwalifikowany a wszystkie jego wyniki nie są brane pod uwagę.
5. Dobór cywilizacji: Przy starcie meczu wybieramy nacje, każdą można wybrać tylko raz. O tym, kto wybiera nację pierwszy decyduje gość.(Zakazane nacje: Mongolia, Arabia, Hunowie)
6. Każda próba oszustwa lub nieprzestrzegania regulaminu zakończy się bezwzględną dyskwalifikacją.
7. Kwestie sporne rozstrzyga prowadzący turniej, oczywiście z wyjątkiem gier, w których sam uczestniczy. Od każdej decyzji zawodnikom przysługuje odwołanie, które zostanie rozpatrzone w trybie pilnym przez dwuosobową komisję z wyłączeniem prowadzącego.
8. Zastrzega się możliwość wprowadzenia zmian w regulaminie.

B. Standardowe ustawienia gry (jeżeli obaj gracze zgodzą się do innych zasad - mogą na nich grać)
1. Duel/Pangea
2. Tryb hydrydowy z włączonym licznikiem(Długość licznika zmienna) lubbez licznika. (bez wpisywania liczby sekund)
3. Wszystkie rodzaje zwycięstwa włączone
4. Barbarzyńcy - włączeni
5. Starożytne ruiny - włączone
6. Brak AI (graczy komputerowych)
7. Poziom gry imperator/nieśmiertelny
8. 4-6 państw-miast
9. Bez odkładania polityk i awansów
10. Grę hostuje zawodnik według wcześniej wylosowanej kolejnośći
11. W przypadku błędów gry nieumożliwiających grę, należy rozpocząć ją ponownie z tymi samymi ustawieniami. Restart należy zrobić także wtedy gdy odległość między graczami jest mniejsza niż 10 heksów. Każdy z graczy może jeden raz w walce z danym zawodnikiem zażądać restartu gry w przypadku natrafienia na słabe warunki startowe. (tak więc możliwe są maksymalnie dwa restarty dla danego pojedynku).
12. Zakaz wypowiadania CS-om wojny przed 30 turą.
13. Absolutny zakaz zastępstwa przez innych zawodników - dotyczy w szczególności kombinatorów typu Majonez i Cholernik
14. Bug w regulaminie - Cholernik może zastąpić Thela

Let the force be with You!

[Edited by thel on Dec 20, 2013 at 20:16]
Dec 20, 2013 at 20:15

Print
Koperfield84

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #142]

A mialem przeczucie gdy was rozlosowalem, ze beda jaja
Proponuje gre Cholernik vs drugie konto Cholernika...ciekawe kto wygra...

[Edited by Koperfield84 on Dec 20, 2013 at 22:03]

Dec 20, 2013 at 22:02

Print
Majonez

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #143]

No to prawda jak spotykam się z Thelem zawsze jest wesoło.

Dec 21, 2013 at 11:00
Print
thel

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #144]

Dec 21, 2013 at 13:55

Print
Karl22

Re: Turniej dla początkujący "Noob Cup" [post #145]

Ktoś jeszcze myśli o graniu tutaj?

Feb 06, 2014 at 19:42

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 2 [3]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.