civ.org.pl forums > Civ4 - Rise Of Mankind > Czy warto?
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Rise Of Mankind
Poster
Status: Novice

Registered: Aug 19, 2013
IP: Logged
Czy warto? [post #1]

Witam serdecznie,

Pobrałem sobie mod do Civ4 BtS o nazwie Rise Of Mankind A New Dawn, jednak przy moich ustawieniach gry (lubię wielkie mapy i duuużo cywilizacji) mapa typu Perfect World 2, wysypuje się (najpewniej za mało pamięci fizycznej).

Z tego też powodu pomyślałem o zwykłym Rise Of Mankind (on przy moich ustawieniach będzie działać), jednak zastanawiam się nad kilkoma kwestiami.

- Czy AI jest inteligentne? W BtS-ie sztuczna inteligencja bardzo mi się podobała - miała co prawda swoje wady - jednak całokształt prezentował się bardzo ładnie. Komputer wiedział czego chce i potrafił do tego dążyć. Jego zachowania były inteligentne, a prowadzenie wojen całkiem ok.
Czy w Rise Of Mankind 2.92 komputer również jest inteligentny. Póki co grałem zbyt krótko w tego moda, moje obawy budzi jednak fakt, iż mod posiada setki budynków, cudów, jednostek itd. Czy komputer potrafi sobie poradzić z taką ilością danych i wybierać optymalne dla siebie opcje? Czy trudność w graniu z AI nie ogranicza się tylko do tego, że on leci w armię i często atakuje?

- Czy mod jest zbalansowany? Obawiam się, że przy takiej ilości "wszystkiego" mogło dojść do zepsucia balansu gry. Mam na myśli utaj to, czy gra nie preferuje jakiegoś konkretnego typu rozgrywki?

- Ile średnio trwa turka pod koniec gry? Dla porównania powiem, że na mapie wielkiej i przy 18 cywilizacjach pod koniec gry w czystym BtS-ie turka trwała u mnie około 20 sekund. Jak może wyglądać to w modzie?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Jan 18, 2014 at 14:51

Print
LordMichael
Status: Conscript

Registered: Mar 04, 2013
Re: Czy warto? [post #2]

Nie bierz mojej wypowiedzi jako podstawę do oceny moda, bo sam nie dawno zacząłem korzystać z tego moda, ale powiem Ci, co wiem, i sam będę sprawdzał w przyszłości ten temat

No więc, jeżeli chodzi o inteligencję, to cywilizacje, chociażby do starożytności, nie dostają świra, wynajdują technologię, atakują barbarzyńców. Ja osobiście grałem na rycerzu, bo chciałem sprawdzić jak to wszystko wygląda, ale powiem Ci, że poziom gry jest porównywalny do tego z BTS.

Co do balansu, to nie wiele mogę powiedzieć Wiem że żadna cywilizacja mnie jeszcze nie zaatakowała, ale to raczej wynika z poziomu trudności i mojej armii

Nie wiem, ile to trwa pod koniec tury, mi to teraz zajmuje z 20 -40 sek (jestem w starożytności), ale to pewnie dlatego, że lubię sobie poczytać civipedię A tak serio, to można się szybko wyrobić, co najwyżej ładowanie między turami trwa nieco dłużej.

Pomogłem jak mogłem Mam nadzieję, że te informacje Ci się na coś przydadzą

Jan 20, 2014 at 18:33

Print
Krisol178920
Status: Novice

Registered: Aug 19, 2013
Re: Czy warto? [post #3]

Dziękuję za odpowiedź. Ja również troszkę pograłem (na szlachcicu - 4lvl) i mam rok 1800 n.e. Jak do tej pory A.I spisuje się bardzo ładnie, chociaż...:
- Miałem dwa razy większą armię - Grecy mimo to zaatakowali. Padli całkowicie a ja zyskałem 6 miast.
- Po przegranej Greków, Anglicy sami się poddali bez walki i zostali moimi wasalami.
- Na moim kontynencie został tylko Gilgamesz. Po wywołaniu z nim wojny poddał się w mniej niż 10 tur, a ja straciłem w całej wojnie jeden trebuszet.

Albo to mi nieźle poszło, albo A.I nieco nie dało sobie rady podczas wojen.

Poza tym długość tur już u mnie wynosi blisko 1 minutę, a nie odkryłem jeszcze wszystkich miejsc ani państw.

Lubię dokańczać rozgrywki w cywilizacji, gdyż końcówki zazwyczaj są ciekawe i emocjonujące, jednak jeśli tury tak wolno będą szły to rozgrywka stanie się nużąca.

Jan 22, 2014 at 15:24

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.