civ.org.pl forums > Space 4X - Ogólne > Star Ruler 2
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Ogólne
Poster
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Star Ruler 2 [post #1]

W sieci pojawił się prawie 2 godziny film z alfy Star Ruler 2:

http://www.spacesector.com/blog/2014/01/star-ruler-2-alpha-gameplay-footage-with-the-devs/

Gra wygląda naprawdę intrygująco. Zachęcam do obejrzenia.

Feb 01, 2014 at 15:26

Print
Kex
Status: Elite

Registered: Aug 19, 2010
Re: Star Ruler 2 [post #2]

Obejrzałem,ale mnie to jakoś nie urzeka. Zszokowała mnie tym,że cały model oparty jest na modelu z Phage Wars,owszem rozbudowanym,ale jakoś nie bardzo mi on pasuje do zaawansowanej strategii. Tym bardziej,że poprzez niego jest to gra w czasie rzeczywistym. Wiem,wiem,jestem dinozaurem,ale gdy efektywność zależy od szybkości aktywowania określonych opcji,to ciężko mi taką grę traktować inaczej niż jako luźną rozrywkę. Owszem,początkowo może to się wydawać fajne,ale w większej skali to takie przekierowywanie planet będzie męczące.
Mówiąc krótko, nie dla mnie ta gra.

[Edited by Kex on Feb 01, 2014 at 18:55]

Feb 01, 2014 at 18:55

Print
Merthen

Re: Star Ruler 2 [post #3]

To wczesna alfa, na pewno ulepszą interfejs zarządzający imperium. Jeżeli nie to ich strata teraz są takie czasy że mamy (będziemy mieli) szeroki wybór w grach 4x space .

Mnie gra zaciekawiła odmiennym, oryginalnym podejściem do zarządzania państwem, paletą niespotykanych zasób i ciekawym projektowaniem statków. Widać autorzy nie boją się przecierania nowych szlaków, a czy będzie to zjadliwe zobaczy się w praniu

Feb 01, 2014 at 19:16

Print
Kex
Status: Elite

Registered: Aug 19, 2010
Re: Star Ruler 2 [post #4]

Cóż,pomysłowość doceniam,za to mają plusa. Mnie martwi jedynie ta zjadliwość,obstawiam że z nią będzie marnie.

Feb 01, 2014 at 19:34

Print
Merthen

Re: Star Ruler 2 [post #5]

Wczoraj wieczorem gra pojawiła się we wczesnym dostępie na steam za niecałe 20 euro.
Kupiłem i muszę napisać, że tak oryginalnej i pełnej świeżych pomysłów gry 4x dawno nie widziałem. Napiszę więcej jak trochę w nią pogram, na razie przeszedłem tutorial

Jul 19, 2014 at 06:27

Print
Farin
Status: Veteran

Registered: Sept 07, 2008
Re: Star Ruler 2 [post #6]

Przejrzałem parę filmików - zarządzanie imperium o wielkości większej niż 20 układów to będzie koszmar :]

Jul 21, 2014 at 10:23

Print
Merthen

Re: Star Ruler 2 [post #7]

Wbrew pozorom zarządzanie nie jest problemem. Problemem jest odpowiednie powiązanie kilkudziesięciu koloni tak aby jedna z planet (najczęściej stolica) stała się kolonia IV poziomu. Myślę jednak ze to kwestia wprawy.
W pierwszej wolnej rozgrywce komputer zrobił pierwszy IV poziom i zaczął budować cuda przede mną.

Jul 21, 2014 at 19:25

Print
Farin

Re: Star Ruler 2 [post #8]

no dobra ale czy ten poziom dostaje się raz i później surowce mozna przekierować gdzie indziej czy może trzeba cały czas podtrzymywać dany poziom ?

Jul 22, 2014 at 17:19

Print
Merthen

Re: Star Ruler 2 [post #9]

Aby kolonia miała okreslony poziom to surowce muszą cały czas płynąc. Może się to wydawać skomplikowane ale po ostatnim patchu gdzie pojawił się bardzie przejrzysty podgląd zależności miedzy koloniami szybko można zrozumieć co i jak. W drugiej rozgrywce bez problemu stworzyłem kolonie 4 poziomu.
Gra wciąga ale ma na razie mało zawartości - co ciekawe premiera już w grudniu tego roku.

Jul 28, 2014 at 15:34

Print
Farin

Re: Star Ruler 2 [post #10]

Mało zawartości tak blisko przed premierą wróży sporo DLC :P
Co do podtrzymywania dopływu surowców, to kiepsko widzę w tej grze Multi. Wystarczy zajęcie jednej kluczowej planety i wszystkie Lev. na innej lecą na łeb na szyję :P

Jul 30, 2014 at 11:19

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Star Ruler 2 [post #11]

To trzeba bronić kluczowych planet o które będą walki

Jul 30, 2014 at 12:55
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Farin

Re: Star Ruler 2 [post #12]

No tak ale pomyśl - jedna zdobyta planeta kluczowa i gg dla jednego z graczy. Bo akurat ta planeta zaopatrywała w wodę planetę która na lev 2 zaopatrywała inną aby miała lev 3 a tamta z kolei zaopatrywała jeszcze inną aby miała lev 4 - reakcja łańcuchowa, która spowoduje, że po zdobyciu jednej planetki koniec gry :P
Nie widzę tego w multi.

Aug 01, 2014 at 10:34

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Star Ruler 2 [post #13]

Z drugiej strony na tej planecie pewnie będzie stacjonowała większość floty, albo po stracie cała flota się tam pojawi.
Kiedyś grając z Pic0 w SINS miałem planetę o wielkim znaczeniu strategicznym, a mianowicie otwierającym drogę do mojej przestrzeni.
W okolicach było takie zgrupowanie wojsk przez całą grę, że w innych rozgrywkach czegoś takiego nie było.
Raz traciłem planetę, by po chwili odzyskać, a jednocześnie trzeba było latać gdzie indziej. I było to na tyle angażujące i ciekawe, że jak widzisz , pamiętam tą rozgrywkę nawet po kilku latach.
Także poczekajmy, bo może akurat będzie tutaj podobna zależność.

Nie wczytywałem się, ale może jest tak, że planety mają jakieś zapasy i np. po utracie zasobu jest jakiś czas zanim pojawi się deficyt i spadnie lev.

Aug 05, 2014 at 20:30
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Merthen

Re: Star Ruler 2 [post #14]

oficjalny trailer dla tych co jeszcze go nie widzieli:

https://www.youtube.com/watch?v=3OFhVtqfDBQ

premiera 27 marca

Mar 23, 2015 at 20:01

Print
Farin

Re: Star Ruler 2 [post #15]

Zapewne zakupiłeś w pre-orderze tą grę Merthen. Więc daj znać jak tam odczucia jak tylko zagrasz :]

Mar 25, 2015 at 18:09

Print
Merthen

Re: Star Ruler 2 [post #16]

Oczywiście, że kupiłem w wczesny dostęp . Może w niedziele znajdę czas na gry to wtedy podzielę się wrażeniami

Mar 26, 2015 at 06:31

Print
Merthen

Re: Star Ruler 2 [post #17]

Przeszedłem dzisiaj tutorial oraz zagrałem około godziny. Po tym trudno wyrokować na temat gry można mieć tylko wstępne wrażenia. No cóż wstępnie mogę stwierdzić, iż jest oryginalnie ale chyba zbyt oryginalnie. Sar Rule 2 w prawie każdym elemencie gry typu 4x space próbuje pokazać swoje własne nie spotykanie wcześniej rozwiązania. Różnie z tym bywa.

Dyplomacja oparta na kartach i negocjacjach to prawdziwy powiem świeżości gdzie chyba jedyna wadą jest zbyt duży udział w losowości w dostępie do kart, których pilnowanie zabiera dosyć duży procent czasu gry. Reszta dyplomacji na plus choć trochę szkoda, iż szpiegowanie odbywa się w ten sam sposób. +

Rozwój planet oparty jest na żonglowanie powiązaniami między planetami co z jednej strony jest fajnym pomysłem ale z drugiej brakuje typowej klasyfikacji planet, a fakt ze trzeba połączyć kilkadziesiąt planet aby uzyskać jedną na V poziomie (najwyższym) jest chyba przesadą. -

Za to rozbudowa planet, obiektów orbitalnych i całego systemu jest zrobione co najmniej poprawnie - ale przez ten system powiązań sensowna jest rozbudowa tylko głównych planet. +

Podoba mi się grupowanie flot wokół flagowca wraz z całą automatyką w uzupełnianiu strat itp szkoda tylko że straciłem w ten sposób możliwość tworzenia np eskadr linowych No i gdzie są myśliwce/drony ? +

Jest kilka napędów nad/pod przestrzennych - druga taka gra 4x. +

Zdobywanie planet jest bardzo uproszczone i nie ma co tu omawiać. Podlatujesz niszczysz obronę , czekasz - zdobywasz. -

Bitwy są nie najgorsze. Fajnie wygląda te wzajemnie ostrzeliwanie flot +

Projektowanie okrętów mi się podoba jest niejako ewolucją systemu z "jedynki" i nie mam tu na razie żadnych większych zastrzeżeń. +

Badania też są rozwiązane co najmniej poprawnie - system mi ani nie zaimponował ani nie przeszkadzał. -/+

System ekonomiczny jeżeli chodzi o fundusze jest oparty na cyklach (3 minuty) gdzie po każdym niewykorzystanym pieniądze przemienianie są w inny (wybrany) surowiec. Ogólnie się sprawdza. Zasobów oczywiście jest więcej: energia, energia FT (za skoki w hiperprzestrzeń się płaci : )), punkty obrony, punkty badawcze. Dobrze to działa choć trochę przekombinowany. -/+

Same interfejs jest nieźle pomyślany - choć przydałaby się ikona nowej karty dyplomacji. +

Gra bardzo modowana! +

Na koniec jedna uwaga: nie można grac ludźmi - choć można ich zaprojektować. -

Czy warto kupić?
Jeżeli jesteś dużym fanem gier 4x space lub/i takie chcesz zaprojektować to tak - jeżeli nie jesteś to poczekaj na recenzji tych co zagrali dużej

[Edited by Merthen on Mar 29, 2015 at 16:36]

Mar 29, 2015 at 16:36

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.