civ.org.pl forums > Wojny Narodów: Runda 3 > (BRA) pocozyc vs M4st4h (BRA) 1:0 (169) - Runda 3
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Wojny Narodów: Runda 3
Poster
Status: Elite

Registered: Oct 04, 2013
IP: Logged
(BRA) pocozyc vs M4st4h (BRA) 1:0 (169) - Runda 3 [post #1]

Wynik spotkania proszę podać w następującej formie:

(nacja) gracz 1 vs gracz 2 (nacja) wynik (liczba tur)

Termin 3 rundy do 9 marca 2014

[Edited by Fred on Mar 10, 2014 at 08:38]

Feb 11, 2014 at 08:10

Print
M4st4h
Status: Cup Winner

Registered: Feb 14, 2012
Re: pocozyc vs M4st4h (R3) [post #2]

Jakby co dzisiaj mam czas od ok 13 do ok 20. Ogólnie w tygodniu mam czas od popołudnia do wieczora.

Feb 11, 2014 at 09:40

Print
pocozyc
Status: Prince

Registered: Jul 25, 2003
Re: pocozyc vs M4st4h (R3) [post #3]

w tygodniu to ja raczej średnio o tych godzinach. pracuje tak do 18-19 standard. wiec tak koło 21 w tygodniu mozna mnie łapać. no i weekend to kiedy chcesz. tylko nei piątek wieczór i sobota rano : )

Feb 11, 2014 at 20:03
Gadu-Gadu: 2640081
Print
M4st4h

Re: pocozyc vs M4st4h (R3) [post #4]

Mam dużo czasu dzisiaj w nocy, jutro cały dzień i może w środę do południa trochę.

W miarę możliwości proszę o ustawienie się w tym czasie - bo wszyscy się od gry wymigują, a czasu co raz mniej

Feb 24, 2014 at 22:07

Print
pocozyc

Re: pocozyc vs M4st4h (R3) [post #5]

zaczęliśmy.

miałem fajny start z 2x solą, a Mastah dostał kilimandżaro blisko. jednak tak byłem zaaferowany tym żeby grać ( wkońcu mam sól :P) że nie restartowaliśmy. Mastah coś tam wspomniałże nie bedzie specjalnie jednostek kierował na górę, jednak ma ją przy samym mieście więc myśle że będzie ciezko. no ale byłem tego świadomy.

Ładnie się rozwijaliśmy. Mastah totalnie dopier*** produkcją ma jej prawie 2x wiecej, troche mnie wyprzedził w techach ale jedzie na jakims -20/-25 golda. Religia jest moja, ale we wszystkim innym mam sporawy problem ; )

Póki co skończyło się na tym że bronię się zawzięcie (mam wielki mur) przed najeźdźcą. zobaczymy czy uda mi się utrzymać pozycje. dwa gienki latają obok moich granic ; )

Feb 26, 2014 at 01:07
Print
M4st4h

Re: pocozyc vs M4st4h (R3) [post #6]

Zgadza się - zapisaliśmy na sam początek dużego starcia (wcześniej drobne potyczki, straciliśmy po 2 jednostki...). Obaj trochę z nauką zamuliliśmy, bo spore armie były trzymane. Dla mnie o tyle ciekawie, że gram na miks wolność-honor, a pocozyc zagrał na wolność i tradycję. Stolice mamy takie same, chociaż on łącznie w 2 miastach ma 3 pola z solą. Nie mogę jednak narzekać, bo sam też mam wszystkiego pod dostatkiem, a dodatkowo stolica w idealnej zatoczce przy górze i rzece.

Sam zagrałem na 4 szybkie miasta i piąte dostawiłem w super produkcyjnej miejscówce po zbudowaniu NC w stolicy oraz notre z inżyniera. Produkcję podbiłem głównie statkami po warsztatach (dodatkowo zgarnąłem kolosa) bo mam trochę miast wodnych. Religię niestety olałem - na razie mam tylko panteon +1 produkcji a kolega już ulepszoną i ciśnie pagody. Możliwe jednak, że te 20% obrony z religii z wielkim murem zrobi swoje przy obronie.

Feb 26, 2014 at 11:48

Print
M4st4h

Re: pocozyc vs M4st4h (R3) [post #7]

Save był przed wielką potyczką. Wytraciliśmy w cholerę armii i postawiliśmy chyba z 5 cytadel. Pocozyc pladrowal mi szlaki handlowe (chociaz 2 tiremki mialem...) i z defenderem wiary stawił godny opór. Zająłem raz brasilie, straciłem, zająłem ponownie i spaliłem. Potem postawiłem tam swoje miasto, któe pocożyć przejął i na razie trzyma przejęte.

W demo pomimo dwukrotnej przewagi w produkcji i połowy drzewka honoru (ta bojowa akurat) nie mogę przecisnąć frontu. Dobrze chociaż, że naukowo cisnę (z deficytem ciągle, ale +2 techy są, a zgarnąłem teraz machupichu więc będzie lepiej).

Również z CS'ami kolega dobrze żyje - campy porozwalał, robole pooddawał i przez moment miał 4 sojusznicze csy, które bruździły mi na morzu i lądzie.

Jeden screen na koniec:

Mar 06, 2014 at 15:30

Print
M4st4h

Re: pocozyc vs M4st4h (R3) [post #8]

Jestem dzisiaj większość dnia (a to ostatni wg terminarza) więc będę Cię łapał na steamie. Szkoda byłoby tego nie dogra po tych wszystkich walkach

Mar 09, 2014 at 13:36

Print
M4st4h

Re: pocozyc vs M4st4h (R3) [post #9]

Cóż za pojedynek! pocożyć wygrał w 169 turze

Screen na turę przed padnięciem stolicy:

Zasadniczo od ostatniego posta na froncie wojskowo długo wszystko było wyrównane, choć pocożyć miał przewagę wielkiego muru dzięki czemu lepiej pchał front generałami. Obaj zagraliśmy na mieszankę z honorem i gienków poszło sporo... Dopiero w momencie wyboru ideologii gdy wybrał wolność i dostał 6 legii i pocisnął frontowe miasto w 3 tury rozbijając trzon mojej armii. Potem droga do stolicy stała otworem. Gdyby z tymi legiami wyszło kilka tur później to przywitałbym go już artylerią i wtedy można byłoby gdybać

A tak pozostaje mi tylko gratulować i życzyć powodzenia. Btw, chyba nie doceniam wielkiego muru - z honorem wygrywa pół gry.

Mar 10, 2014 at 00:24

Print
pocozyc

Re: pocozyc vs M4st4h (R3) [post #10]

Masakra. wyciągnąłem gre gdzie miałem momentami ponad dwa razy mniej produkcji.

Gry bym nigdy nie wygrałgdyby nie dwa aspekty - WIelki Mur i sojusze z CS'ami ( przeważnie 3-4 sojusze). Wszyscy w tej grze pomijają fakt kasy - jako najmniej potrzebne dobro z pośród żywności i produkcji. W tej grze ja byłęm na plus a Mastah cały czas koło -20 - -40 golda na turę.

Kilka slajdów

Moment kiedy odbiłem Brasile - która wcześniej mi spłonęła, tylko Mastah ją na nowo postawił

tutaj demo z tej tury - widać że byłem po tyłach straszliwie.

Mimo tragicznej produkcji - poszła kontra, gdyż Mastah odpuścił przez chwile produkcje wojska.

Jednak nic z tego nei wyszło trzeba było się wycofać - dobry ruch pozwolił mi jednak zgarnąć 2 cytadele i umocnic granice.

Moment kiedy moje demo wyrównało się z Mastahem. Fabryki i Swobody + wycyrklowana dodatkowa polityka pozwoliła mi odrazu zrobić legie - wojsko się wysypało. Kluczowe było postawienie cytadeli przy frontowym mieście i to że mimo iż miałem mury - Mashtah nie trzymał wrazie czego jakiś konnych jednostek.

Moment gdy podszedłem pod stolice. Mastah przemuścił jeszcze atak fregatami - ale miałem tylko jedno ( najsłabsze) miasto na wybrzeżu , więc nie miało to znaczenia.

Dzięki za grę - super taktycznie się rozgrywało tą partie, praktycznie przez całą gre był front.
Powodzenia i do następnej !!!!

[Edited by pocozyc on Mar 10, 2014 at 00:32]

Mar 10, 2014 at 00:31
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.