civ.org.pl forums > Wojny Narodów > (PL) delpietro vs coorp (PL) 1:0 (96)
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Wojny Narodów
Poster
Status: Elite

Registered: Oct 04, 2013
IP: Logged
(PL) delpietro vs coorp (PL) 1:0 (96) [post #1]

Wynik spotkania proszę podać w następującej formie:

(nacja) gracz 1 vs gracz 2 (nacja) wynik (liczba tur)

Termin 4 rundy do 13 kwietnia 2014

[Edited by Fred on Apr 14, 2014 at 08:27]

Mar 19, 2014 at 09:58

Quote Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: delpietro vs coorp [post #2]

120 do 60 w produkcji

Gratulacje Stary wygrania turnieju!

Apr 10, 2014 at 16:55

Quote Print
Wolfenlane

Registered: Jun 07, 2012
Re: delpietro vs coorp [post #3]

Gratulacje Del!!

Apr 10, 2014 at 19:27

Quote Print
delpietro
Status: Moderator

Registered: Oct 18, 2009
Re: delpietro vs coorp [post #4]

Co tu dużo pisać
Tereny miałem na pewno lepsze. Stolica palce lizać. 2 luksy, nad wodą i nad rzeką, dużo łąk, wzgórz i na dodatek 3x konie. Szybko postawione w dobrym miejscu miasto Łódź jeszcze przed klasyczną dawało stolicy jedzonko ze szlaku wodnego dzięki czemu dotrzymywałem kroku w popie.
Coorp poszedł w tradycję a ja w wolność. Szybko odkryłem 2 cuda natury przy których postawiłem 3 i 4 miasto i wybrałem panteon +4 wiary do cudów, dzięki czemu mogłem założyć szybciej relę mimo folkloru Coorpa.
Wb straciłem ok 50 tury na turę przed skończeniem (miałem 122/123 młotki ) Żeby nie tracić naukowo szybko pobudowałem biblioteki (ok 65 tury) i spaliłem inżyniera na nationala. Typowa rozwojówka z mojej strony. Trzymałem więcej woja na wypadek niekontrolowanej wizyty przeciwnika, klepałem barby aż miło, ubiłem chyba z 5 obozów których zlikwidowania żądały csy więc przed średniowieczem miałem 3 sojusze. Happy miałem sporo więc miasta rosły jak na drożdżach. W techach szybko po warsztaty potem po inżynierię. Ok 85-88 tury powstała huta a potem masowy spam kusz w każdym mieście. W tym czasie w stolicy miałem już ok 70 prod czyli więcej niż Coorp we wszystkich swoich miastach, wiec nie było sensu dalej grać, tym bardziej że Szczecin by za chwilę padł.
Przyznam szczerze że tereny miałem zdecydowanie lepsze i to one zadecydowały o wygranej. Random zatem mi sprzyjał. Przy porównywalnych terenach, tudzież grze na mirrorze pewnie to Coorp byłby faworytem.

Dzięki za grę.

Apr 10, 2014 at 20:29
Gadu-Gadu: 6069832
Quote Print
szachoboks
Status: League Winner

Registered: Feb 22, 2011
Re: delpietro vs coorp [post #5]

o w grze zbyt duzo do powiedzenia mają cs .Surowce przy stracie to jedno , inna sprawa to ze gracz ze startem blisko środka ma przewage

Apr 10, 2014 at 22:48

Quote Print
coorp

Re: delpietro vs coorp [post #6]

@szacho - akurat w tej grze środek miał znikome znaczenie. Byliśmy bardzo daleko od siebie oraz startowaliśmy ze skrajnych pól na mapie. Zanim doszło do stykówki na środku pola, del miał taką przewagę, że odechciewało się grać. Ciągnąłem to tylko dlatego, był to finał i nie wypadało poddawać.

Oczywiście uważam delpietro za najlepszego gracza w kraju ale mam takie nieodparte wrażenie, że ta gra była niegodna tego finału. Dysproporcja wszystkiego była aż nadto kłująca w oczy. Czułem się jakbym walił głową w mur: 3 do 1 w CS, 3 konie do 1, wszystkie cuda naturalne po stronie dela, taki rage barbarzyńców że rzadko się spotyka. Przy takim skillu graczy w 10 turze wiedziałem, że przegram.

Uważam iż pomimo, że staramy się grać na zbalansowanych mapach to jak widać nie za bardzo to generowanie kompowi wychodzi. Dlatego od co najmniej półfinałów powinniśmy grać na zasadzie mecz - rewanż.

No i jeszcze raz gratulację brachu

Apr 11, 2014 at 06:20

Quote Print
Fred

Registered: Oct 04, 2013
Re: delpietro vs coorp [post #7]

Tura 96?

Rozważę to. Może zrobimy tak, że ostatnia runda taka bedzie. Może jakiś mirror? Zobaczymy.

Apr 11, 2014 at 07:08

Quote Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: delpietro vs coorp [post #8]

...lub mirror

Apr 11, 2014 at 09:31

Quote Print
delpietro

Re: delpietro vs coorp [post #9]

Gdyby był jeszcze jakiś rozsądny mirror na którym powstawałyby obozy barbów to by było fajnie. Od biedy można grać, chociaż trochę to zubaża rozgrywkę. Niemniej myślę że na turnieje to byłoby sprawiedliwsze, ewentualnie dwumecz.

Apr 11, 2014 at 09:50
Quote Print
Yoruus

Registered: Jun 03, 2013
Re: delpietro vs coorp [post #10]

Nie dwumecz, tylko do 2 zwycięstw.

A jeszcze lepiej do 3 albo 5 :P

Y.

[Edited by Yoruus on Apr 11, 2014 at 10:04]

Apr 11, 2014 at 10:04

Quote Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: delpietro vs coorp [post #11]

Mirror jest, tylko lekko zmodyfikować go musi osoba ogarnięta, co do dwumeczu, to zgadzam się z Y. do dwóch zwycięstw

[Edited by Cholernik on Apr 11, 2014 at 10:40]

Apr 11, 2014 at 10:39

Quote Print
delpietro

Re: delpietro vs coorp [post #12]

To wiadome że przy randomie jaki oferuje nam civka wyłonienie lepszego z dwójki wymagałoby rozegrania co najmniej 5-6 meczów, tylko kto na to ma czas i jak długo by trwały turnieje

Apr 11, 2014 at 10:41
Quote Print
coorp

Re: delpietro vs coorp [post #13]

Dobra, zostawmy Panowie tę rozkminkę dla adminów na przyszły turniej. Delpietro wygrał zasłużenie i idę o zakład, że z moich g***ianych terenów zrobiłby krainę mlekiem i miodem płynącą

Apr 11, 2014 at 11:05

Quote Print
kasztelan_mirmil

Registered: May 09, 2006
Re: delpietro vs coorp [post #14]

Quote:
coorp wrote:
Delpietro wygrał zasłużenie i idę o zakład, że z moich g***ianych terenów zrobiłby krainę mlekiem i miodem płynącą

Kurcze, krowy to i ja umiem obrobić, ale tak wymasować las żeby dawał miód to naprawdę max

[Edited by kasztelan_mirmil on Apr 11, 2014 at 12:26]

Apr 11, 2014 at 12:26

Quote Print
delpietro

Re: delpietro vs coorp [post #15]

Nie ma co się rozpływać Gdybyśmy się zamienili terenami to Coorp by mnie pojechał. Random dopomógł. Wg mnie największym błędem było pójście w tradycję dzięki czemu już na starcie miałem przewagę produkcji, no ale nawet przy wolności dysproporcja w terenach byłaby ciężka do zniwelowania.

Apr 11, 2014 at 12:47
Quote Print
^ Początek strony ^

Instant Reply

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.