civ.org.pl forums > Wojny Narodów > (PL) delpietro vs pocozyc (PL) 1:0 (110)
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Wojny Narodów
Poster
Status: Elite

Registered: Oct 04, 2013
IP: Logged
(PL) delpietro vs pocozyc (PL) 1:0 (110) [post #1]

Wynik spotkania proszę podać w następującej formie:

(nacja) gracz 1 vs gracz 2 (nacja) wynik (liczba tur)

Termin 4 rundy do 13 kwietnia 2014

[Edited by Fred on Mar 24, 2014 at 07:19]

Mar 19, 2014 at 09:59

Quote Print
pocozyc
Status: Prince

Registered: Jul 25, 2003
Re: delpietro vs pocozyc [post #2]

w piątek/ sobotę / niedziele wieczorem można mnie łapać.
Może też w trakcie dnia - ale to nic pewnego.
Jak pasuje Ci któryś z terminów - daj znać.

Mar 19, 2014 at 21:21
Gadu-Gadu: 2640081
Quote Print
pocozyc

Re: delpietro vs pocozyc [post #3]

Po grze.

Polska - Polska - 110 tura wygrywa Del

Hm.... po 3 restartach trafiłem na całkiem niezłą miejscówkę, ale ważniejsze było to że jakies 6 hexów od stolicy miałem jezioro wiktorii, potem około 30 tury znalazłem kopalnie salomona u najbliższego csa - gienkiem mu ją podebrałem. panteon +4 do cudów dał mi pierwszemu całą religię.

Del poszedłw tradycje zbudował 3 miasta nadmorskie i koksił je. Ja spokonie wolność na 4 miastach ale luxów miałem tylko 3 więc mimo sojuszy z csami ( przeważnie około 1) mialem problem z happy który rozwiazał siędopiero po otrzymaniu socjalu z tradycji i notre.

Sytuacja była stabilna. Del miałszlaki na wodzie, ja miałem kopalnie i jezioro - w demo szliśmy podobnie, orpcz tego że Del miał jakies 3-4 techy wiecej. WM wybudowałem u siebie. Na lądzie panowałem i stałem wojskiem przy terenie Dela ale odległość była duża, do tego del miałzawsze lepsze jednostki i podobną produkcję. Atak - nei ma sensu. Kilka podjazdów pozbawiło Go kilku plantacji na kilka tur.

WIedziałem że przypłynie fregatami. Tereny pod obrone miałem całkiem niezłe, ale przyspałem i nie zdążyłem zrobić sobie 5-6 kusz tylko cisnąłęm na uniwersyty i potem po obserwatoria by nadgonic naukowo. Mialem 3 miasta przy górach.

Niestety fregaty przypłynęł i mimo iż wycofałem wojsko i strzelałem ze wszystkiego co mialem Stolica się spaliła.

Del ma skill nie do ogarnięcia... gdybyśmy zaczeli z terenami na odwrót pewnie bym popłynął koło 70 tury ; )))

Dzięki za grę i do nastepnej.

Mar 23, 2014 at 19:51
Quote Print
delpietro
Status: Moderator

Registered: Oct 18, 2009
Re: delpietro vs pocozyc [post #4]

Było ciężko.
Hmmm kopalnia Salomona powiadasz A tak się zdziwiłem jak zobaczyłem otwarty honor mimo że byliśmy daleko. Dodajmy do tego Krakatau to wszystkie cuda miałeś w promieniu 10 hexów od stolicy, a na mojej połówce mapy nawet deko rzeki nie miałem. Do tego nie licząc stolicy miejsca na pozostałe miasta marne.
Pójście w tradycje było strzałem w dziesiątkę. Pozostało mi jedynie kokszenie stolicy która jeszcze jako tako się prezentowała. Tradycję zamknąłem przed 50 turą a bonus do produkcji z eksploracji miałem w 65 dzięki czemu mogłem konkurować mimo mniejszej ilości miast.
Szlaki morskie wiadomo że są przegięte i tylko to mnie ratowało. Przy nadmorskiej stolicy warto stawiać pozostałe miasta nad wodą nawet jeśli tereny nie są ciekawe. Ważne żeby były z 2-3 górki, żarełko można podesłać statkiem.
Pocozyc miał lepsze tereny ale za to w głębi lądu więc dlatego korzystał w większości z karawan a ja statków handlowych i to w zasadzie spowodowało że miasta puchły a ja odskoczyłem naukowo. Cel miałem jeden - fregaty. W pewnym momencie Pocozyc przycisnął, popalił luksy, zaatakował Poznań i opóźnił o dobre 5-6 tur nawigację bo od 70 do 80 tylko wojo trzepałem, nie miałem nigdzie warsztatów, targowisk i uniwerków.
Miałem chyba więcej farta niż skilla, gdybyś mocniej przycisnął Poznań do którego dopiero zacząłem drogę robić i posiłki były spóźnione to pewnie bym poddał. Potem to już szybka prosta do fregat. Kasę uzbierałem z Kolosa i Machu a także z Mauzoleum i misjonarza, więc miałem na 5 fregat.

Dzięki za emocjonującą grę i powodzenia z M4st4hem

[Edited by delpietro on Mar 24, 2014 at 08:29]

Mar 23, 2014 at 22:40
Gadu-Gadu: 6069832
Quote Print
WoZa
Status: Elite

Registered: Nov 05, 2010
Re: (PL) delpietro vs pocozyc (PL) 1:0 (110) [post #5]

Gadek nie wiedział, więc może ktoś z Was.
Jak zamknąć tradycję przed 50 turą?

Mar 24, 2014 at 19:57

Quote Print
delpietro

Re: (PL) delpietro vs pocozyc (PL) 1:0 (110) [post #6]

Wystarczy grać Polską
Zrobiłem 2 scoutów a następnie 2 sety.
Dopiero w 15 turze wybrałem socjal czyli otwarcie tradycji.
W 20 turze założyłem 2 miasto i wybrałem środkowe z tradycji, czyli darmowe pomniki, więc miałem już przyrost 8 kulturki na turę, po założeniu 3 miasta już 10. Szybko weszły 2 następne środkowe, dolne socjale, następny (bonus do cudów) z wejścia w klasyczną (za free) i ok 47-48 tury ostatnio kończący tradycję.

Mar 24, 2014 at 20:24
Quote Print
pocozyc

Re: (PL) delpietro vs pocozyc (PL) 1:0 (110) [post #7]

Ja jakoś nie mogę się przekonać do tradycji ... jedynie grając aztekami.

Fakt jest taki że jak zobaczyłęm że del zamknął tradycje to sie zastanawiałem jak to możliwe.

Mar 24, 2014 at 22:15
Quote Print
delpietro

Re: (PL) delpietro vs pocozyc (PL) 1:0 (110) [post #8]

Ja też nie jestem przekonany co do tradycji w duelach. Wg mnie to spore ryzyko, warte zastanowienia jedynie przy naprawdę dużej odległości dzielącej graczy. Niestety trzeba się dosyć szybko decydować. Ok 8 tury miałem już dylemat czy robić pomnik czy seta. Nie ma sensu robić pomnika gdy się idzie w tradycję.

Mar 24, 2014 at 22:39
Quote Print
^ Początek strony ^

Instant Reply

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.