civ.org.pl forums > Civ5 - Ogólne > Age of Wonders
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V > Ogólne
Poster
Status: League Winner

Registered: Feb 22, 2011
IP: Logged
Age of Wonders [post #1]

Pograłem troszke i zaskoczyło mnie jak bardzo gra jest podobna do civki ,
Wystarczy dodac populacje , robotnikom możliwość budowania kopalni, farm i będzie civka z krztami i goblinami z dobrym systemem walki.

sa osadniki, robotnicy , miasta mają kulture , sa cs które dają zadania , obozy barbow , technologie
Cały interfens zernięty z civki

Grałęm duzo w multika " herołsów" 2 i 3 , super gra mimo ze wydawała mi sie troche gra na szynach , Tutaj jest c wiekesza dowonlosc w rozwoju

Najwięcej twórcy poświecili systemowi walki i jest dobry . Mogliby w civ 5 oraz w EU wprowadzić podobny .

Gre jeśli kupować to polecam wersje premium . Gra na pewno pod względem rozbudowania nie ma szans z civ 5 która ma pare dodatków Ale za to walka daja przyjemność
Multiik jest ofensywny , stolice mogą byc nawet oddalone 4 tury od siebie . Miasta mają zerową obronę bez wojska
Ja lubie gry gdzie mozna bunkrować i simowac , tu bedzie to trochę trudne , a ekonomia jest uproszczana w stosunku do civki
Za to sa czary, których nigdy nie chciało mi sie rozkminac , W herołsach wybierałem nacje bez czarów i miałem spokój
A i tak narazie sie fajnie gra

[Edited by szachoboks on Apr 12, 2014 at 14:37]

Apr 12, 2014 at 14:19

Print
Azazell
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
Re: Age of Wonders [post #2]

To zależy czego oczekujesz. Dla mnie Wonders 3 jest bardziej złożone i rozbudowane niż Civ 5. Znakomite możliwości podczas walki, walka z 6 armiami w 1 potyczce. Duży wybór czarów.. itpp to tylko niektóre elementy.

Jeśli nie lubisz czarów to nie ma sensu byś grał w Wonders To tak jakbyś przy graniu w Civ 5 omijał lądową:P ;> ...Dziwne porównanie hehe

Apr 12, 2014 at 16:04

Print
itkovian
Status: Moderator

Registered: Jan 12, 2011
Re: Age of Wonders [post #3]

Quote:
Azazell wrote:
To zależy czego oczekujesz. Dla mnie Wonders 3 jest bardziej złożone i rozbudowane niż Civ 5. Znakomite możliwości podczas walki, walka z 6 armiami w 1 potyczce. Duży wybór czarów.. itpp to tylko niektóre elementy.

Jeśli nie lubisz czarów to nie ma sensu byś grał w Wonders To tak jakbyś przy graniu w Civ 5 omijał lądową:P ;> ...Dziwne porównanie hehe

Jak dla mnie okej mógłbym zagrać Pebem tylk ze gra teog nie przewiduje .
Apr 12, 2014 at 17:09

Print
szachoboks
Status: League Winner

Registered: Feb 22, 2011
Re: Age of Wonders [post #4]

to teraz napisze co mi sie niepodoba:
- produkcja zalezy od zadowolenia , a zadowolenia wynika z terenu ( krasnoludy np lubia góry itp) , lecz przewaznie startowy teren jest nizinny , wiec duza przewage na starcie ma rasa ludzi , moze byc nawet 80 do 20 i tak sie utrzyma do konca . lecz mozna miec ludzi a tu na złosc wylosuje jakies lód albo lawe
- budynki, jednostki budyje sie za punkty produkcji , lecz nigdzie nie pisze ile doklądnie , tylko jak długo bedzie trwała ich produkcja tur, a nadwyzka jest najprawdopodobniej marnowana . Załóżmy ze mam 89 produkcji i robi mi 3 jednostki w 6 tury , a wystarczyłoby bym mial 90 to bym je zrobil w 3 tury
- rasa ma swoje jednostki , klasa tez ma swoje a do tego dochodza 3 specjalizicaje . Wiec myslałem ,ze bedzie mozna sobie pokombinowac A tu sie okazuje ze czesc czarów jest losowana , wtym jedne sa mocna a inne niepotrzebne , specjalizacje nie są opisane , wiedz trzeba sie domyslac . Armia startowa tez jest losowana ,
- nie ma drzewek producji oraz technologi , to tak jakby w civce widzial tylko 4 poczadkowe techy a co za nimi bedzie do niespodzianka .

Nie da sie w tej grze planowac,

- bitwy sa rozbudowane , ale brakuje takich ikonek nad jednostkami jak jest w civ 5 . Bo grafika podczas bitew jest niewyrazna i brzydka . Juz lepiej jakby zrobili grafike 2d

Przez peirwsze 2 godziny grania nudzilem się , w następnej godzinie spodobało sie , ale zobaczyłem ten cały syf to mi sie odechciewa.

poziom innych gier kiskartera .

Apr 13, 2014 at 23:57

Print
LOBO
Status: Prince

Registered: Nov 13, 2003
Re: Age of Wonders [post #5]

Więc kupiłem jakiś tydzień temu.
Wg steama pograłem 33godziny
I jestem rozczarowany żeby nie mówić, że zniechęcony.
Gra jest nudna.
Jest jak civ5 na początku, bez G&K i BNW
Potencjał jest duży i civ5 mogłaby kilka rozwiązań od nich wziąć, ale AoW3 mogłoby dużo więcej z civ5 wziąć
Póki co dla mnie AoW3 to taki turowy RTS Zbuduj taki i taki budynek by dawało Ci to i to i byś mógł budować coraz nowsze jednostki. Później jako, że ilość budowli jest baaardzo ograniczona zostaje nam tylko budować jednostki na skalę masową i szybciochem zalać całą mapkę i wygrać jak najszybciej.
Jeśli już to polecam grę Arch Druidem jako, że może summonować coraz lepsze LOSOWE potwory Wasze armię mogłą lepiej wyglądać, bardziej zróżnicowanie. W wypadku innych różnorodność jednostek jest bardzo ograniczona. Zwłaszcza jako Warlord.
Rozwój bohaterów to bardzo duży plus.
Jeszcze jakbym miał coś o tym powiedzieć to AoW3 to takie uproszczone Fallen Enchantress z dużo lepszą grafiką.
Mam nadzieję, że będzie (będą?) jakiś większy dodatek w niedalekiej przyszłości, bo póki co wracam do civ5 o której myślałem przy każdej rozgrywce w AoW3...często sobie myślałem grając, "że w civ5 to jest lepsze, a tamto bardziej rozbudowane itp itd"

---------------------edit------------------------
Dlaczego ten topic jest w ogólnych civ5? Szukałem go wszędzie w topicu OGÓLNYM (normalnym,nie sklasyfikowanym ) i nie mogłem znaleźć dopóki nie użyłem "szukaj" na forum

[Edited by LOBO on Aug 10, 2014 at 16:00]

- "Na pohybel s********om!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vision without executing is just hallucination

Aug 10, 2014 at 15:57
Gadu-Gadu: 3407354
Print
bolo99
Status: Veteran

Registered: Jul 03, 2012
Re: Age of Wonders [post #6]

nawet pomijając problemy z grafiką (u mnie wciąż nierozwiązane, gram z pikselami bo AA nie działa), gra mnie też rozczarowała, w sumie nie wiem czemu, ot nic specjalnego po prostu, nie ma tego czegoś co zachęciło mnie do przejścia obu kampanii w pierwszej części, w AoW3 zagrałem jedną mapę randomową do końca, kilka zacząłem, kampanii nawet nie włączyłem, szkoda tylko wydanej stówki, jeżeli ktoś grał w poprzednie części to nie może pozbyć się wrażenia że gra została mocno pocięta, pewnie trochę rzeczy wyjdzie w DLC albo dodatkach ale ja już za nie nie zapłacę

Aug 10, 2014 at 16:15

Print
LOBO
Status: Prince

Registered: Nov 13, 2003
Re: Age of Wonders [post #7]

Ja zapłacę A problemów z grafiką nie zauważyłem

- "Na pohybel s********om!"
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
Vision without executing is just hallucination

Aug 10, 2014 at 18:04
Gadu-Gadu: 3407354
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.