civ.org.pl forums > CBE - Ogólne > Sid Meier's Civilization: Beyond Earth
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization: Beyond Earth > Ogólne
Poster
Status: Novice

Registered: Oct 29, 2014
IP: Logged
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #401]

Witajcie,

Demko Beyond Earth mnie wciągnęło jak Civ5, zresztą na grę czekam od dawna i za kilka dni planuję zaopatrzyć się w jej pełną wersję i z tym wiąże się moje pytanie. Czy te DLC Egzoplanety jest warte zachodu (kupna wersji cyfrowej zamiast pudełkowej i szybkiej instalacji z płyty)? Z tego co zdążyłem zauważyć w grze są 3 "środowiska". Te nowe planety to właśnie nowe środowiska czy tylko ekskluzywne skrypty generujące mapy jak te małe paczki z mapami do Civ5?

Oct 29, 2014 at 12:45

Print
jender

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #402]

To są skrypty do generowania map. Czy warto to ciężko powiedzieć, zależy kto co lubi

Oct 29, 2014 at 13:26

Print
bolo99
Status: Veteran

Registered: Jul 03, 2012
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #403]

Popytaj w sklepach, które oferowały przedsprzedaż (Euro, MM, MediaExpert, Saturn) a teraz mają pudełka, możliwe że Egzoplanety są dołączane nawet teraz w formie karty z kodem. Ja tak kupiłem pudełkową Cywilizację z Kolebkami.

Oct 29, 2014 at 13:34

Print
thel

Registered: Feb 29, 2008
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #404]

Potwierdzam że w Saturnie za 129 pln kupiłem cały zestaw z Egzoplanetami.

Oct 29, 2014 at 13:59

Print
Zerd
Status: Elite

Registered: Dec 17, 2005
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #405]

Ja kupowałem w Media i w pudełku była karteczka z kodem i instrukcja aktywacji DLC.
A co do samych planet to wydaje mi się, że głównie chodzi o wygląd. Oczywiście w skryptach jest też poustawiane czego ma być ile, kształty lądu i inne. Ale ogólnie to jest coś takiego jak w civ 5 był różny wygląd takiego samego terenu np góry ze śniegiem, szare i brązowe.

Oct 29, 2014 at 17:28

Print
Krecik1218

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #406]

A na pudełku było jakieś info o DLC czy wyglądało to jak zwykła edycja?

Oct 29, 2014 at 17:56

Print
Zerd

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #407]

Zwykłe pudełko.

Oct 30, 2014 at 05:12

Print
nero84
Status: Settler

Registered: Jul 30, 2013
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #408]

czy w grze jest dostępna jakaś broń masowego rażenia? coś jak atomówka w civ 5 ?

Oct 30, 2014 at 09:06

Print
bolo99

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #409]

atomówek nie ma, zdaje się że najlepsza jednostka Czystości ma atak obszarowy do wyboru, nie wiem jak działa atak z satelity, możliwe że też podobnie

[Edited by bolo99 on Oct 30, 2014 at 10:10]

Oct 30, 2014 at 09:56

Print
szachoboks
Status: League Winner

Registered: Feb 22, 2011
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #410]

jesli zastanawiacie sie czy kupic Be , Mozna ta gre traktowac jako wczesny dostęp do wersji beta ,dosc grywalna , ale paru rzeczy nie ma,częsc jest zrypana( czyli stanadrt dla gier Sid meiera ) , inne nie sa wyjasnione . Mozna spokojnie poczekac na pierwszego patch z DLC z brakującymi rzeczami .

[Edited by szachoboks on Nov 01, 2014 at 00:42]

Nov 01, 2014 at 00:31

Print
Alexx

Registered: Sept 05, 2001
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #411]

Quote:
szachoboks wrote:
jesli zastanawiacie sie czy kupic Be , Mozna ta gre traktowac jako wczesny dostęp do wersji beta ,dosc grywalna , ale paru rzeczy nie ma,częsc jest zrypana( czyli stanadrt dla gier Sid meiera ;) ) , inne nie sa wyjasnione . Mozna spokojnie poczekac na pierwszego patch z DLC z brakującymi rzeczami .

święte słowa - u mnie ta "beta" w ogóle się nie włącza, zapłaciłem kasę za grę i od tygodnia zamiast grac konferuje z supportem 2K dlaczego BE jest be zamiast cacy... :) Twierdzą że znaja problem i "pracuja nad jego usunieciem".
A ja tymczasem moge sobie pograć.. w bierki :(

[Edited by Alexx on Nov 01, 2014 at 07:26]

Nov 01, 2014 at 07:23
Gadu-Gadu: 295773
Print
AlfaLeporis
Status: Regular

Registered: Apr 11, 2013
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #412]

A jak tam z wydajnością jest? Skoro mój lapek jest w stanie jakoś tam pociągnąć CivV to BE pójdzie w miarę ok?

Nov 01, 2014 at 11:59

Print
Zerd

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #413]

Wydajność jest chyba bez zarzutu. Też się bałem bo mam kompa co ma 7 i pół roku ( na usprawiedliwienie powiem, że wtedy wybrałem mocną maszynę za 4,5 tys) a wymieniłem w nim tylko kartę graficzną z Nvidia 8800 GT na GT 560 co w zasadzie niewiele zmieniło poza zwiększonym szumem w czasie grania bo 8800 GT była wybitnie mocna ale nie obsługiwała DX 11.
Muszę powiedzieć, że gra uruchamia się, wczytuje sejwa i działa dużo lepiej niż civ5 czyli szybciej. Sa jakieś problemy z wyłączeniem gry jeśli zrobię zrzut ekranu. Wyłącza się wtedy z 2-3 minuty co pewnie zostanie naprawione. Mam 8 GB RAM ale widzę, że gra rozsądnie razem z systemem rzadko podchodzi pod 4 GB. Jest różnica na plus do civ 5, że na zwykłej prędkości nie muli nic i tury lecą szybko. Natomiast na maratonie już trochę przypomina civ 5 ale chyba i tak zajmuje jej to góra 1 minuta w czasie wojny czyli x3 szybciej. Niestety AI przypomina civ 5 ze wczesnej wersji, głupie jak but. Np nie tworzy wystarczającej ilości robotników na maratonie gdzie np terraklimat to 73 tury na niekorzystnym gruncie. Armia też jest wybitnie kiepsa w zachowaniu. Może bardziej ostrożna. Natomiast gra ma swój klimat. Ma 3 główne doktryny i idąc nimi mamy 3 różne gry na różnie wyglądających planetach. Moim zdaniem np Harmonia to połączenie filmu Avatar z X-Com Terror from The Deep. Nawet nazwy jednostek takie same np: Tryton. Jest to zapewne przygotowanie nas graczy na zakup kolejnej obowiązkowej pozycji czyli X-Com 2.
Ja tam jestem na tak.

Nov 01, 2014 at 13:47

Print
Zerd

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #414]

Quote:
Alexx wrote:
Quote:
szachoboks wrote:
jesli zastanawiacie sie czy kupic Be , Mozna ta gre traktowac jako wczesny dostęp do wersji beta ,dosc grywalna , ale paru rzeczy nie ma,częsc jest zrypana( czyli stanadrt dla gier Sid meiera ) , inne nie sa wyjasnione . Mozna spokojnie poczekac na pierwszego patch z DLC z brakującymi rzeczami .

święte słowa - u mnie ta "beta" w ogóle się nie włącza, zapłaciłem kasę za grę i od tygodnia zamiast grac konferuje z supportem 2K dlaczego BE jest be zamiast cacy... Twierdzą że znaja problem i "pracuja nad jego usunieciem".
A ja tymczasem moge sobie pograć.. w bierki

Alex ja to Ci wybitnie współczuję. jakbyś mieszkał w Lublinie czy okolicy to bym pojechał i uruchomił Ci tą grę bo chociaż nie jestem informatykiem to jeszcze nie spotkałem kompa, który by mnie pokonał. A znam ten ból jak się grę kupi i nie da się grać od razu. Raz tak miałem, że walczyłem kilkanaście godzin. Jak mogę poradzić to weź sobie do domu kogoś kto się trochę zna na kompach i on Ci to załatwi a jak nie to serwis komputerów dowolny, góra 100 zł i tam Ci fachowiec grę uruchomi na każdym sprzęcie.
Nov 01, 2014 at 13:54

Print
Azazell
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #415]

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth to dobra produkcja.. Ale tylko dobra. tzn może jeszcze zmienię zdanie gdy twórcy dopracują grę pod kątem technicznym i SI konkurencyjnych frakcji.

Ogólnie mówiąc nowa kosmiczna Cywilizacja wciąga i bardzo przyjemnie rozbudowuje i kolonizuje się wybraną frakcję. W grze otrzymujemy całkiem interesujące nowe rozwiązania czyli wybór cech (harmonia, czystość itp), przebudowane drzewko rozwoju, satelity orbitalne itd... Wielkim plusem są wrogie stworki i kosmici, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć podczas eksploracji i ekspansji. Są bardziej wymagający niż barbarzyńcy w poprzednich Civkach. Najbardziej wkurza mnie Czerw .

Z początku mamy wrażenie, że mamy do czynienia z zupełnie nową produkcją. Jednak po pewnym czasie zauważymy, że schemat rozgrywki jest bardzo zbliżony do Cywilizacji 5. Znów 1 jedna jednostka na heksie, podobny styl walki i rozwój.. Energia to nic innego jak forsa, a Zdrowie to zadowolenie. Gra wygląda na bardziej rozbudowaną od Civ 5 ALE wciąż SI komputerowych przeciwników (frakcji) wymagają solidnej poprawki.

Brakuje mi dyplomacji z Civ 3 i z czasów Alpha Centauri. Na chwilę obecną dyplo jest bardzo ubogie i w zasadzie mało interesujące. Rywalizacja z potworkami jest bardziej pasjonująca niż konkurowanie z pozostałymi frakcjami.

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth jest naprawdę niezłą produkcją. Ja osobiście jednak oddaje swój głos na Endless Legend jako strategie roku. Endless Legend bez wątpienia jest lepszą, DUŻO LEPSZĄ produkcją niż nowa Civka. Mimo to można mile spędzić przy niej czas.. tylko mam wrażenie, że po czasie zrobi się nudna.. Frakcje zawodzą, dlatego jeśli znajdę więcej czasu to pogram w multi i zobaczę jak tam się gierka prezentuje.

Na chwilę obecną Sid Meier's Civilization: Beyond Earth oceniam na 6/10.

[Edited by Azazell on Nov 02, 2014 at 17:13]

Nov 01, 2014 at 15:12

Print
dampe

Registered: Feb 27, 2011
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #416]

A tutaj bardzo dobry review Beyond Earth:
https://www.youtube.com/watch?v=3dk4Reefp_8
Angry Joe głównie koncentruje się na single player, chociaż również wspomina o multi.

Jeżeli chodzi o multi player to warto obejrzeć:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLO2TQ35QuC4GpZ0hEjScaRPMW1SMlTw41
W mojej ocenie PrimEval jest najlepszym youtube'owym graczem w Civ V.

Osobiście nie zakupiłem gry w dniu premiery, gdyż dużo tytułów wychodzi w najbliższym czasie (Far Cry 4, GTA V etc.) Potrzebowałem solidnego gruntu na temat doznań z rozgrywki innych osób, by stwierdzić, czy opłaca się zakupić BE na tle wspomnianych przeze mnie gier. Nie wiem jak reszta wciąż niezdecydowanych forumowiczów, ale ja na tą chwilę gry nie zakupię. Pozostaję przy BNW, a gdy zachce mi się kosmicznych doznać to wrócę do Endless Space :]

[Edited by dampe on Nov 01, 2014 at 19:04]

Nov 01, 2014 at 19:02

Print
nero84

Registered: Jul 30, 2013
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #417]

minął tydzień od pierwszego grania, po początkowym zachwycie stwierdzam że niestety gra bardzo szybko się nudzi...
Dyplomacja nie istnieje, szpiegostwo - niby inne ale bez szału.
Grając na nowo za każdym razem jest praktycznie ten sam schemat.
Jedyne co jest rewelacyjne w tej grze to muzyka - która według mnie zasluguje na pełną 10!
Wracam niestety albo stety do Civ V.

Nov 03, 2014 at 09:04

Print
sirsik

Registered: Nov 24, 2004
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #418]

czyli Alpha Centauri wciąż rządzi !!!

Nov 03, 2014 at 09:09
Gadu-Gadu: 1547681
XFire sirsilis
Print
Azazell

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #419]

Quote:
nero84 wrote:
minął tydzień od pierwszego grania, po początkowym zachwycie stwierdzam że niestety gra bardzo szybko się nudzi...
.

Niestety.. ale muszę się z tobą zgodzić. Po rozegraniu dwóch rozgrywek jakoś nie mam już ochoty do niej wracać. Może wrócę kiedyś gdy coś poprawią w aktualizacjach.. na razie uważam, że zmarnowałem równe 100zł na tę produkcję.. Teraz mam nauczkę.. Nie można już ufać.. Nie spodziewałem się, że Firaxis wyda tak niedopracowany produkt.. Aż wstyd, że powstał on i jego nazwa zaczyna się od Sid Meier..."

W ogóle nowa civka nie powinna już mieć w nazwie "Civilization" ani "Sid Meier".. twórcy powinni ją wydać pod nazwą "Beyond Earth".

Wracam do Endless Legend!
Nov 03, 2014 at 13:53

Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #420]

Azi, ale podobnie było przy Civ5

Nov 03, 2014 at 13:55

Print
Marioramst
Status: King

Registered: Jan 25, 2002
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #421]

siemka gra mi z dema nie podeszła.

Marioramst

Nov 05, 2014 at 08:57
Gadu-Gadu: 3800388
Print
necki

Registered: Feb 18, 2009
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #422]

Wedle mnie to wygląda tak:

1. Czy gra ma bugi/błędy w tłumaczeniu? TAK
2. Czy AI jest słabe? TAK
3. Czy jest "podobna" do CIV 5? TAK
4. Czy wciąga? Czy Chce się zagrać jeszcze raz? Czy jest "syndrom jeszcze jednej tury? TAK
5. Czy jest lepsza gra na HOT-SEAT (wyjątek HOMM3 oraz CIV 5) NIE

I tyle

Nov 06, 2014 at 14:41

Print
Zerd

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #423]

To ja powiem, że gra jest inna niż civ5. Zupełnie inna strategia. Ale jak ktoś chce wybrzydzać to znalazł

Nov 06, 2014 at 16:01

Print
Szenk

Registered: Apr 07, 2012
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #424]

Mnie się gra nawet fajnie. Jedyny - wg mnie przynajmniej - poważniejszy mankament to długość rozgrywki. Zawsze w "cywilizacjach" gram na maratonie, albo szukam modów wydłużających rozgrywkę, a tutaj na gołej grze różne zwycięstwa przychodzą za szybko.

Na szczęście powstały już pierwsze mody naprawiające ten aspekt rozgrywki - dodające prędkości dłuższe niż maraton, albo zwiększające pułap doktryny (konieczny do postawienia budowli potrzebnej do danego zwycięstwa) do wartości 18, co już samo w sobie wystarczy, żeby znacznie zwiększyć liczbę tur potrzebnych do osiągnięcia zwycięstwa.
Więc na razie zbytnio nie narzekam, choć zdaję sobie sprawę, że są jeszcze inne rzeczy do poprawienia.

Nov 06, 2014 at 17:42

Print
Maiar

Registered: Sept 26, 2010
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #425]

Oglądnąłem sobie filmik Yorussa i ojeju, geniusz. Naprawdę ładnie. : )

[Edited by Maiar on Nov 07, 2014 at 00:29]

Nov 07, 2014 at 00:25
Gadu-Gadu: 10423380
Print
szachoboks

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #426]

mi sie niechce grac w BE dlatego ze jest grą gorszą od BNW , lecz ze jest najwyzej niewiele lepszą , a przy tym wywrócili gre do gory nogami . Co zmusza uczenia gry od nowa ,czytania całej civilpedia ( w kótrej i tak niewiele sie dowiem , bo pisza jakieś głupoty) .
po to by grac w gre o 1% - 5 % lepsza ??!! Niechce mi sie i nie warto
Np FIFĄ( czy inne tasiemce) , tam szanuja fanów .Nie zmianieja ,nie wywracają gry do góry nogam .Co roku troszke do przodu . A civka jedno do przodu inne do tyłu .

Rozumiem fanów civ4 . Grali gre pare lat , przyzwyczaili sie do gry . Uczyli sie np. jak dbac o zdrowie , a w civ 5 wogole nie ma zdrowie . Gdyby civ5 działa cacy , to mogłoby ich achecic do nowej gry , ale miała mnóstwo błedow

[Edited by szachoboks on Nov 07, 2014 at 14:04]

Nov 07, 2014 at 13:51

Print
Maiar

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #427]

Szacho, ale o to im chodziło.
Robiąc taką grę nie brali pod uwagę arcymistrzów i tyle.
Jak dostajesz grę, która jest tym samym ale ma inne schematy, to nie warto tracić czasu, i dobrze, że to dostrzegłeś, bo praktycznie grasz to samo, Coorp już to gdzieś napisał, uczucie znużenia i powtarzania.

[Edited by Maiar on Nov 07, 2014 at 15:00]

Nov 07, 2014 at 15:00
Print
bolo99

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #428]

Jeżeli ktoś chce się bardziej wkręcić w klimat, polecam wycieczkę do kina na Interstellar, dobry film.
(tu było coś o tym jaki ma związek I z BE ale mogło być odebrane jako spoiler więc wyciąłem)

[Edited by bolo99 on Nov 08, 2014 at 08:29]

Nov 08, 2014 at 08:27

Print
Azazell

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #429]

Ja niestety wtopiłem wydając stówkę na tę średnią produkcję. Przed premierą zachęciły mnie filmiki ale po rozegraniu paru rozgrywek jesdt po prostu mega nudno (od połowy gry)... Poczekam jak się to rozwinie.. Tymczasem lepiej czas poświęcić Endless Legend, która bije tę grę w każdym elemencie..

Legenda godna upadku cywilizacji - recenzja Endless Legend = bardzp ciekawa nazwa artykuły odnośnie recenzji Endless LEgend.. Niestety tu chyba się muszę zgodzić..

[Edited by Azazell on Nov 18, 2014 at 09:25]

Nov 18, 2014 at 09:21

Print
Zerd

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #430]

A czasem to nie Firaxis robiło ten program dla PKW ? Bo tyle samo bugów co w BE i nie ma patcha od miesiąca. To by się nawet zgadzało.

Nov 19, 2014 at 16:35

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #431]

Prawidłowy tytuł dla tej try to: Sid Meier's - Trade Route Simulator.

Nov 19, 2014 at 19:34

Print
itkovian

Registered: Jan 12, 2011
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #432]

Quote:
coorp wrote:
Prawidłowy tytuł dla tej try to: Sid Meier's - Trade Route Simulator.

Nov 20, 2014 at 12:52

Print
mirco

Registered: Jun 14, 2013
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #433]

Poczytałem recenzje graczy na steamie i są miażdżące. Sid i Firaxis będą się musieli naprawdę postarać żeby odzyskać zaufanie graczy i odbudować reputację po wypuszczeniu tak niedopracowanego gniota. Koniecznym warunkiem jest wydanie dobrego dodatku w przystępnej cenie (w zasadzie to powninien być za free), który odmieni oblicze tej gry.

Nov 20, 2014 at 16:39

Print
Sidorf

Registered: Jan 06, 2014
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #434]

W CD-Action ta gra dostała 9. W podsumowaniu było, że najlepiej będą z nią mile spędzać czas weterani Civ5

Nov 20, 2014 at 17:50

Print
Zerd

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #435]

Ja też czytałem recenzje ale pozwolę sobie mieć inne zdanie; otóż będą jechać na nazwie tak długo jak się da. Ska wiem? Bo pracowałem w państwowej firmie 19 lat.

Nov 20, 2014 at 20:30

Print
Wilendar

Registered: Nov 27, 2014
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #436]

Nadchodzi nowy Patch do Civ BE, dużo poprawek i balansu. Martwi mnie jednak wyraźne podkreślenie ograniczenia szlaków handlowych, czyżby główna bolączka została olana przez szanowne firaxis ? Patch ma się pojawić lada dzień, wtedy zobaczymy czy udało się im choć trochę ten żenujący symulator szlaków handlowych poprawić. Od siebie dodam iż zagrałem tylko dwa mecze na prędkości epicka i na tym koniec było mojej przygody ze względu właśnie na brak balansu i up****liwe zarządzanie szlakami handlowymi.

pełna lista poniżej jakby ktoś nie przeczytał:

We’d like to thank all our fans for the feedback and reports they have been posting and sending in. The team has been working hard on bug fixing and balancing, and as you’ll see in the change list below, we’re close to locking down this patch. We’ll share more specifics for the gameplay changes shortly while the build is making its way through the approval process.

-Firaxis Games

[GAMEPLAY]
 Implementing additional bug fixes for quests.
 Implementing modified quest rewards based on game speed and which turn they were received in.
 Revisiting difficulty level scaling. Increasing difficulty when playing on Apollo.
 Implementing balance pass on Health system (penalties, bonuses).
 Adjusting certain Virtues for balance.
 Implementing overall unit balance pass (strength, production and strategic resource cost, affinity level requirements, location on tech web).
 Implementing leader/sponsor trait balance pass (Kozlov, Barre, Rejinaldo, and Elodie), as well as some seeded start option adjustments.
 Implementing Covert Ops updates and exploit fixes.
 Implementing Trade Route balance and adjustments, including simpler UI.
 Implementing gameplay bug fixes as reported in the community (Quests, etc.).
 Implementing general AI improvements.
 Adjusting Affinity reward ramping when earning Affinity from Quests.
 Adjusting Station distribution, and arrival timing.
 Improving AI, including energy management, tactical management, tech and victory approaches, etc.

[ENGINE]
 Fixing a memory leak that could potentially crash the game (mostly affected MP)
 Correcting screen resolution problems, particularly related to the 144hz refresh rate full-screen (or lack of full-screen) issue.
 Investigating a start-up problem where the game shuts down with an error immediately following the opening movie.
 Investigating crash issues submitted by users, and through Steam crash reporting.
 Adding an in-game option to disable depth of field effect for players that prefer the game without this.

[UI]
 Ongoing updates to in-game text, tool-tips, etc.
 Correcting an issue where actions could be missing from embarked workers (like repairing a pillaged water improvement)
 Adding "Completed" section to city production menu so players know what they just finished.
 Adding advanced touch controls, gesture support, pen support.
 Adding color icons to the tech web (categorized) with an option to disable.
 Better inform players of approaching AI victory, and updated victory/defeat screen with additional information.

[ACHIEVEMENTS]
 Achievements not firing if Max Turns was set in previous games. Also investigating some other possible causes.

[MODDING]
 Fixing quest mod support.
 Fixing 2D leader fall-back image support for all graphics quality settings.

[MULTIPLAYER]
 Fixing an issue that led to disconnects in cases of content mismatch.
 Fixing an issue that was causing available/researched technologies after a re-sync.
 Correcting multiple desyncs.
 Ongoing multiplayer improvements.
 Increasing geographic range of server browser distance filter.

Nov 27, 2014 at 13:36

Print
Kratylos

Registered: Apr 30, 2001
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #437]

Quote:
mirco wrote:
Poczytałem recenzje graczy na steamie i są miażdżące. Sid i Firaxis będą się musieli naprawdę postarać żeby odzyskać zaufanie graczy i odbudować reputację po wypuszczeniu tak niedopracowanego gniota. Koniecznym warunkiem jest wydanie dobrego dodatku w przystępnej cenie (w zasadzie to powninien być za free), który odmieni oblicze tej gry.

sam sie do tych recenzji przychylam i sa one dla mnie duzo bardziej obiektywnym kryterium wyboru gry niz oplacone recenzje w pisemkach/portalach

ten tytul to idelany przyklad ze z Sida w civ pozostallo tylko nazwisko w tytule.
w fraxis nie ma wizionerow ludzi z pomyslem pozostali tylko wyrobnicy ktorzy rozmieniaja na drobne stare pomysły i odcinaja kupony od cudzej pracy
ta gra jest idelanym tego przykładem - temat ktory sie prosi wrecz o rozwiniecie go z polotem z ciekawymi nowymi ideami rozwoju civ, dodanie kilku fajnych wątków sf czy nawet fantasy itp - popatrzcie na smac jak ciekawie rozwiento tam temat zwycięstwa przez transcendencje czy obcego ktory jest planeta na ktorej mieszkach

a co dostajemy odgrzewany kotlet silnika civ 5
juz civ 5 mnie czasami denerwowało z niektórymi swoimi pomysłami (implementacja ustroi spolecznych czy religii ktora mogla cieszyc jedynie fanow onanizowania sie excelem)
ale w zaden sposob nie rozbudzała wyobraźni i nie dawala fanu z gry - nawet nazw ustrojow i iopisow nie czytalem tylko klikalem aby miec +2 monterki albo wiecej zielonych kuleczek itp. w civ 4 bylo to o niebo ciekawsze

samo intro filmiki grafika - jest tak kostyczna nudna i poprawna politycznie ze na wymioty mi sie zbiera taka tyopowa chałtura dla amerykanina ktora mozna spotkac w wielu innych grach . jakosc filmikow z smac jest tu dla nich nieosiagalna.

gram od paru dni w endles legend i jestem mile zaskoczony bo widze ze mozna w grach 4x nadal robic nowe fajne rzeczy a nie tylko odcinac kupony od legendy. a tego moda mikomu nie polecam za takie pieniadze jak jest teraz - max 30-40 zl warto za to dac jako ciekawostka

[Edited by Kratylos on Nov 30, 2014 at 07:01]

War, war never changes
COP father founder
Nov 30, 2014 at 06:55
Gadu-Gadu: 997163
XFire kratylos
Print
LOBO
Status: Prince

Registered: Nov 13, 2003
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #438]

Czasami sie ciesze, ze nie kupilem czegos mimo wielkich checi. Taktyka: poczekac, zobaczyc co z tego wyjdzie i kupic duuuzo taniej zaczyna dzialac

- "Na pohybel s********om!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vision without executing is just hallucination

Nov 30, 2014 at 18:33
Gadu-Gadu: 3407354
Print
ramzes46
Status: Administrator

Registered: Oct 17, 2006
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #439]

"Sterowniki AMD i Intela nie dość dobre na linuksową wersję Civilization: Beyond Earth"
http://www.dobreprogramy.pl/Sterowniki-AMD-i-Intela-nie-dosc-dobre-na-linuksowa-wersje-Civilization-Beyond-Earth,News,59567.html

Dec 04, 2014 at 17:05

Print
szachoboks

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #440]

Ta gra jest całkowicie zbedna .
Nie podoba mi sie ze poziom grafiki jest taki sam jak w civ5. Chcą by gra ruszyła na każdym spzrzecie, tablecie , linuksie , co jeszce ? . Boje sie ze civ6 , moze tez ruszy na każdej komórce . Gra ma miażdżyc grafika i procki
Teren jest bardziej przyjemny w civ5 ,taki zielonkawy W bnw jakies fiolety , a do tego są 3 rodzaje wiec trzeba grać na włączonym podglądzie, by widziec ile daje kazde pole surowca . Gra sie staje szybko nieczytelna
No i miejsce kosmos tez nie jest fajne . Nazwy Xono to , xeno tamo , nic nie mowią . A w civilopedi jeszcze nic nie wytłumaczą. Tylko jakaś historyjkę zapodają . Które dla mnie sa zbędne. Moze lepiej jakby dodali to z BNW do civ 5 jako kontynuacje na ziemi

Siec pajacza dzrewka technologi , to fajny pomysł . Ale zrealizowanie jego dobrze jest piekielnie trudne . Problemy maja z prostymi rzeczami , a wymysleli sobie takie wyzwanie .
Juz pierwszy tech , Pionierstwo , pokazuje ze sobie nie poradzili , Wszyscy zawsze ida po tech

[Edited by szachoboks on Dec 06, 2014 at 07:14]

Dec 06, 2014 at 07:08

Print
petr

Registered: Jan 08, 2006
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #441]

A mi się właśnie w BE podoba historia, którą wymyślili, tj. koncepcja Wielkiej Pomyłki i Rozsiania, liderzy pochodzący z różnych, bardzo od siebie różniących się środowisk (arystokracja, mistycyzm, armia, korporacja, filantropia, nauka, kosmonautyka) reprezentujący odrębne ośrodki cywilizacyjne i... w zasadzie tyle.

Reszta to czysta kopia CIV 5 i ta przeklęta, brzydka grafika (po co te całe niby 3D??) a na zoomach to już w ogóle jest tak paskudnie, że grać się nie da

Dec 08, 2014 at 17:30

Print
Maiar

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #442]

Btw. ciekawostka, bo chyba nikt nie podawał zadnych danych statytsycznych:
metacritic udowadnia, że totalna porażka:
http://www.metacritic.com/game/pc/sid-meiers-civilization-beyond-earth

Przy okazji, widać jak bardzo brać recenzencka jest spaczona i skorumpowana.

[Edited by Maiar on Dec 08, 2014 at 17:50]

Dec 08, 2014 at 17:50
Print
itkovian

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #443]

No nie cąłkiem np Dragon age 3 jest świetny ale na metacritic ma podobna ocenę u graczy -gdzie niskie oceny dali najcześciej ci ze słabym sprzętem. A u pism ma wysoką ocena z którą się zgadzam ale sam grma na ps4.

Natomaist co do BE to sam nie wiem na jakiej podstawie pisam dlai im tak wysoką ocenę....

Bo narazie ot ich najgorszy produkt.

Dec 08, 2014 at 17:53

Print
Maiar

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #444]

Jest świetny według Ciebie. Tak samo mówią wszyscy (że słaba ocena bo hejterzy a nie bo słaba gra), którym się podobał okropny DA2, a potem patrzą zdziwieni, że większość graczy to by na to nawet nie splunęła. : D

Quote:
Natomaist co do BE to sam nie wiem na jakiej podstawie pisam dlai im tak wysoką ocenę....

Recenzenci dostają darmowe gry, często różnorakie upominki i tak dalej. A że większość recenzentów to niedzielni gracze, którzy popykają kilka godzin i oceniają, to większość gier od większych korpo będzie 8+/10.

[Edited by Maiar on Dec 08, 2014 at 17:59]
Dec 08, 2014 at 17:56
Print
itkovian

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #445]

Ale maiar poczytaj recki na czerowno na metacritic głownie to sprzęt i aktywna pausa .

Fakt dla mnie aktywan pausa i widok taktyczny to powót do 1 i to u mnie duuuży plus. Gram oczywiście na koszmarze.

[Edited by itkovian on Dec 08, 2014 at 18:00]

Dec 08, 2014 at 17:59

Print
Maiar

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #446]

Biorąc pod uwagę komentarze takie jak ten, i fakt, że widziałem jak dialogi w DA2 już były poronione:

Quote:
Have been playing since the game came out midnight last night and I can't play anymore. The dialogues don't make sense. Let me repeat myself, the dialogues do not make sense. There is little logic or reason to the majority of the things that the characters say, the conversations are so random you think over half of it was cut out or they were randomly placed around, and it is so bad that it makes the writing in ME3 and DA2 look fantastic in comparison. That's not to say those other games had good writing, it is just that the writing in DA3 has gotten so bad that it DOES NOT EVEN MAKE SENSE.

Śmiem sądzić, że te 350 negatywnych ocen to na pewno nie sprawka 1 rzeczy. : )

[Edited by Maiar on Dec 08, 2014 at 18:04]
Dec 08, 2014 at 18:03
Print
Seti

Registered: Jul 28, 2009
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #447]

Wygląda na to że patch już jest dostępny:
http://store.steampowered.com/news/externalpost/steam_community_announcements/522745760205389325

EDIT: sorki że tak w środku rozmowy wam wlepiłem :P

[Edited by Seti on Dec 08, 2014 at 18:13]

Dec 08, 2014 at 18:12
Gadu-Gadu: 4868586
Print
itkovian

Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #448]

Oki Maiar komuś sie nie spodobąło ( i piszę tu ost raz ob to nie temat DA3 ) ale grłaem w 1 i w 2 i we wszystkie ME 1 ,2 ,3 i dla mnie DA3 to to co te gry mają najlepszego .

Dec 08, 2014 at 18:12

Print
Kitek
Status: Conscript

Registered: Sept 24, 2010
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #449]

Quote:
Maiar wrote:
Recenzenci dostają darmowe gry, często różnorakie upominki i tak dalej. A że większość recenzentów to niedzielni gracze, którzy popykają kilka godzin i oceniają, to większość gier od większych korpo będzie 8+/10.

Nie szedł bym, aż tak w tym kierunku choć fakt, że większość zdecydowaną tych recenzji pisały osoby, które z punktu widzenia hardcorowca liznęły piątkę. Stąd takie wysokie oceny i zachwyty. Na oceny userów na metacritic w ogóle bym nie patrzał imo - zero tu odzwierciedlenia. Grałem już troszkę w tą grę i dziwie się temu lamentowi na necie (w sumie nie, bo to teraz taki modny trend - złe korporacje nie mogą zrobić dobrej gry ). Gra jest solidna to, że to kopia civ V generalnie - no cóż można się rozczarować jeżeli ktoś oczekiwał czegoś innego. Ja śledząc zapowiedzi gry, gameplaye itd. spodziewałem się tego i nie jestem rozczarowany z tego powodu. Jedyne co źle wpływało przy starcie na grę to przy solidnej mechanice z piątki - nie stabilność samej gry, szczególnie w multi, także podzielam opinie niektórych o becie. Jednakże sama gra jest dobra, ot mocna 7-ka ode mnie (było by 8 gdyby nei problemy techniczne). Inną kwestią są ostatnio ceny nowych gier na PC, ale ten problem nie dotyczy tylko civki, ale całego rynku w Polsce.
Dec 10, 2014 at 07:14
Gadu-Gadu: 1454640
Print
Kratylos

Registered: Apr 30, 2001
Re: Sid Meier's Civilization: Beyond Earth [post #450]

http://www.youtube.com/attribution_link?a=NPjyLuY1hpE&u=%2Fwatch%3Fv%3D3dk4Reefp_8%26feature%3Dshare

taka recka i to dosc krytyczna

War, war never changes
COP father founder

Dec 11, 2014 at 09:20
Gadu-Gadu: 997163
XFire kratylos
Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 ... 5 6 7 8 [9] 10

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.