civ.org.pl forums > Civ5 - Ogólne > Przejmowanie miast i gigantyczne kary za wojowniczość
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V > Ogólne
Poster
Status: Novice

Registered: Apr 27, 2014
IP: Logged
Przejmowanie miast i gigantyczne kary za wojowniczość [post #1]

Podbiłem ostatnio miasto (jedno cholerne miasto) Bismarckowi i moja sytuacja dyplomatyczna zupełnie się popsuła. Nikt mnie nie lubi, część potępia, Oktawian August nienawidzi - a wcześniej było nieźle Czy ekspansja ma zawsze takie skutki czy jest jakiś sposób, aby uniknąć tego typu kar? Aha, i jak szybko inne cywilizacje zapomną o mojej wojowniczości?

Aha, i jeszcze jedno - kiedy patrzyłem w dyplomacji na ilość złota Oktawiana, to gość miał dochód -20, a jego stan skarbca pozostawał przez kilka tur się nie zmieniał albo zwiększał. Czy to przykład tego, że na wyższych poziomach trudności (gram na 5.) "komputery oszukują", czy jest jakiś magiczny sposób na zdobywanie złota?

[Edited by Spoonman on May 02, 2014 at 01:00]

May 02, 2014 at 00:27

Print
Degan
Status: Elite

Registered: Jun 24, 2012
Re: Przejmowanie miast i gigantyczne kary za wojowniczość [post #2]

To zależy jakie podbiłeś miasto ( Stolica? , Bismarck miał mało miast?), jakich przeciwników masz w grze i czy jest dużo na mapie miejsca do rozwoju. Miałem taką rozgrywke gdy nagle dwie cywilizacje ode mnie odległe zbudowały w początkowej części po mieście tuż przy stolicy. Miasta po kolei podbiłem i paliłem. W dyplomacji było to widoczne ale w ciągu kilku tur kara zanikła nawet u tych co ich podbiłem. Później jedno z państw (Kartagina) osiedliło się jeszcze dwa razy przy mnie i dwa razy wypowiedziałem wojnę. Skutek ten sam - żadnych konsekwencji.
Ogółnie ciekawa gra. Ciągle Polska z Niemcami próbowały sprowokować wojnę między sobą.

Likwidowanie jednostek na swoim terenie daje złoto. Tak komputer oszukuje na tym poziomie - niestety

May 02, 2014 at 06:35
Gadu-Gadu: 46338727
Print
Maveral
Status: Regular

Registered: May 25, 2010
Re: Przejmowanie miast i gigantyczne kary za wojowniczość [post #3]

Ostatnio pograłem więcej w Civ V i jeśli chodzi o stosunki dyplomatyczne, to jak zwykle zasada "chcesz pokoju, gotuj się do wojny" sprawdza się na piątkę. Jeśli tylko inne cywilizacje obawiają się twojej armii, masz spokój. Będą handlować, zakładać ambasady, otwierać granice, czasem tylko coś tam poszpiegują, ale na tym się kończy. Co do pieniędzy, to handel surowcami za kasę na turę może dawać spore dochody.

May 02, 2014 at 10:32

Print
datysu
Status: Veteran

Registered: Apr 15, 2014
Re: Przejmowanie miast i gigantyczne kary za wojowniczość [post #4]

Quote:
Maveral wrote Co do pieniędzy, to handel surowcami za kasę na turę może dawać spore dochody.

No nie wiem .. w razie wojny koczy sie dostawa a w przypadku zywej gotowki masz kase a on niekoniecznie bedzie otrzymywal surowiec przez cale 30 tur .. kase na ture biore tylko od tych, ktorzu sa chetni na surowiec a nie maja kasy tylko wysoki przychod na ture ..
May 02, 2014 at 16:56

Print
LOBO
Status: Prince

Registered: Nov 13, 2003
Re: Przejmowanie miast i gigantyczne kary za wojowniczość [post #5]

Tak jak datysu napisał. Też wolę całość odrazu niż czekać, a jak przeciwnik nie ma całości to biore wszystko co ma co do grosza i reszte co ture. Ale całość co turę to już wolę unikać, bo często dość szybko dany osobnik wypowiadał mi wojnę po takiej umowie. Jedyna sytuacja gdy sobie na to pozwalam to gdy zaczynam byc przynajmniej -5 pod kreska, ale i na to sa sposoby

- "Na pohybel s********om!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vision without executing is just hallucination

May 09, 2014 at 13:18
Gadu-Gadu: 3407354
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.