civ.org.pl forums > Space 4X - Ogólne > Solar War
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Ogólne
Poster
Status: Conscript

Registered: Apr 13, 2010
IP: Logged
Solar War [post #1]

http://solarwar.net/

Jest demo ale nie grałem. Jest to gra niemalże bez grafiki, więc może być rozbudowana.

https://www.youtube.com/watch?v=edFmFDdb-Dc - trailer miażdży jądra.

A na serio to jest to turówka, coś w stylu X-COM, odpieramy inwazję obcych, ale nie bronimy się na planecie ale w Układzie Słonecznym. Musimy też kolonizować planety.

Koleś chce 15 euro. Uważam, że deweloperzy indie są niemiłosiernie chciwi. Większość gier indie jest co najmniej niedopracowana. Za taką sumę można wyrwać tytuł dużego studia. 5-10 euro za grę indie byłoby w wielu przypadkach OK.

PS. Gra jest pisana w Javie, więc demo można odpalić w przeglądarce. Właśnie uruchamiam. A i gra ma wersje na Linuksa, gdyby ktoś chciał.

[Edited by Premislaus on Jun 04, 2014 at 14:51]

Jun 04, 2014 at 14:23

Print
Premislaus
Status: Conscript

Registered: Apr 13, 2010
Re: Solar War [post #2]

Pograłem w demo przez przeglądarkę. Nawet fajna gra. Ale 15 ojro to gruba przesada, za taką cenę chciałbym mieć jakąś grafikę :P.

• Można projektować statki.
  • Walka nie jest skomplikowana. Nie rozgryzłem co odpowiada za szyk floty. Możemy się ruszyć i oddać strzał. Klikamy koniec tury. Przeciwnik nie jest zbyt mocny, zawsze jakiś statek tracimy (inna sprawa, że grałem na próbę).
  • Po początkowych walkach, w oknie dyplomacji negocjujemy z państwami wsparcie dla nas.
  • Na mapie strategicznej czas rzeczywisty. Gra się tak jak w X-COM: Terror From The Deep.
  • Fabuła jakaś jest. Ot pojawili się obcy, insektoidzi, chcieli zbombardować Ziemię, ale w wielkiej tajemnicy przygotowano okręty.
  • Nie możemy latać po Układzie Słonecznym dopóki nie wynajdziemy technologii.

Szkoda, że to nie jest darmowa gra open source. Można by wtedy liczyć na rozwój gry. Nie jestem przekonany, że warto za to zapłacić.

[Edited by Premislaus on Jun 05, 2014 at 15:27]
Jun 05, 2014 at 15:17

Print
Farin
Status: Veteran

Registered: Sept 07, 2008
Re: Solar War [post #3]

Musieliby mi zapłacić abym zagrał w tą grę :P

Jun 05, 2014 at 20:17

Print
Azazell
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
Re: Solar War [post #4]

Grafika faktycznie dziwna.. mi by wystarczyłą taka z Galciv 2

Jun 11, 2014 at 11:49

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.