civ.org.pl forums > Ogólne > Blogowy wpis o civilization
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Varia > Ogólne
Poster
Status: Novice

Registered: Aug 27, 2011
IP: Logged
Blogowy wpis o civilization [post #1]

Witam,
Ostatnio na swoim blogu (a właściwie zaczątkach bloga - nie ma co się oszukiwać, parę wpisów póki co ) umieściłem swoje przemyślenia odnośnie serii civilization. O tych częściach co nie grałem, grałem mało to pisałem skąpo dość, ale trochę jest. Jakby ktoś chciał to tutaj link:

http://yylien94.blogspot.com/2014/08/od-zera-do-stworzenia-cywilizacji.html

Byłbym przy okazji wdzięczny, jakbyście powiedzieli, co i jak. Znaczy się, jak oceniacie formę i treść. Wprawiam się do wpisania, także wszelkie uwagi (zwłaszcza te krytyczne) byłyby mile widziane.

Pozdrawiam
Yylien

Aug 10, 2014 at 19:31

Print
ramzes46
Status: Administrator

Registered: Oct 17, 2006
Re: Blogowy wpis o civilization [post #2]

Witaj,
czy masz zamiar pisać coś więcej o grze czy to jednorazowy wypadek
ogólnie nie jest źle od strony literackiej. Screeny wolałbym z aktualnej wersji gry a nie z bety a jest ich trochę u Nas na forum i myślę że nikt by nie upierał się przy Prawach Autorskich (wystarczy link do forum)
Parę drobnych błędów:
kwadraty dają 4 ruchy a nie 8
"Początkowo nacje nie różnili zbyt wiele" to zdanie wymaga edycji
powodzenia w blogowaniu

Aug 10, 2014 at 19:54

Print
sirsik
Status: Moderator

Registered: Nov 24, 2004
Re: Blogowy wpis o civilization [post #3]

sam prowadziłem blog o civ, trzeba mieć samozaparcie do blogowania...

Aug 11, 2014 at 10:04
Gadu-Gadu: 1547681
XFire sirsilis
Print
Yylien

Re: Blogowy wpis o civilization [post #4]

Tj. o civ może jeszcze będę pisał - początkowo blog miał być o książkach. Dokładniej o tym, co mnie interesuje, czyli fantastyka. Oprócz książek to filmy, gry itp. Niestety z tym blogowaniem różnie wychodzi tj. czasem długie przerwy mam. Ale spróbuję rozkręcić.
Do Civ mam spory sentyment, dlatego postanowiłem napisać. Pewnie jeszcze coś napiszę o samej grze.

Co do kwadratów i 4/8 ruchów. Możliwe, że mi się coś pomieszało - dawno nie grałem w starsze części, ale miałem wrażenie, ze np. w civ II można było numeryczna klawiaturą poruszać się również po skosach. Najwidoczniej mi się coś pomyliło.
Screeny brałem w wujka google - Postaram się zaktualizować.
Zdanie rzeczywiście brzmi tragicznie. Już poprawiam.
Dzięki wielkie

Aug 11, 2014 at 11:02

Print
Sidorf
Status: Regular

Registered: Jan 06, 2014
Re: Blogowy wpis o civilization [post #5]

"Tak, ulepszane, a nie spłycane, jak w większości serii gier, gdzie najważniejsze elementy są zmieniane, byleby tylko sprzedać jak najwięcej kopii gry."
Dokładnie odwrotne odczucie miałem podczas gry w piątą część.

Aug 11, 2014 at 11:45

Print
Yylien

Re: Blogowy wpis o civilization [post #6]

Dla mnie część zmian była lepsza. Pamiętam, jak grałem z bratem w IV i w większości przypadków - ten kto miał dostęp do marmuru itp. miał monopol na większość cudów świata - i nieźle odstawiał. + pamiętam istny korowód jednostek komputera, który wysyłał armię ciągnącą się z 20 pól po skosie, gdzie w większości pól było po kilka jednostek.
W Civ V niestety nie dotarłem do późnych epok (długo gra mi się uruchamia - słaby laptop/brak miejsca na dysku systemowym) i nie wiem, jak później to wygląda. Co mam nadzieję w wolnym czasie nadrobić.
Oczywiście to moje subiektywne odczucie - pewnie na inne elementy zwracamy uwagę.
Ale mnie bardzo cieszy, że oficjalnie Polska nacja była dodana

P.S. To też nie tak, że wcześniejsze części były dla mnie słabe/gorsze - bo każda (oprócz tych, co mało grałem/nie pamiętam ich, bo tu się nie wypowiem) miała urok i tak na przykład do II mam wielki sentyment.

Aug 11, 2014 at 13:06

Print
Sidorf
Status: Regular

Registered: Jan 06, 2014
Re: Blogowy wpis o civilization [post #7]

Jak na gierkę arcade (podkreślali to w innych wątkach) Civ5 jest całkiem spoko. Osobiście z zakupem wstrzymuję się do czasu jak wyjdzie coś w rodzaju A New Dawn co pozwoli trochę posimować, a nie przeć po zwycięstwo.

Aug 11, 2014 at 13:41

Print
Kex
Status: Elite

Registered: Aug 19, 2010
Re: Blogowy wpis o civilization [post #8]

Ech, chyba ponownie zostanę dyżurnym malkontentem,ale osobiście totalnie nie widzę sensu pisania podobnego bloga. No bo po co on komu?
Czy z tego wpisu da się coś wartościowego wynieść? Wątpię. Temat jest potraktowany bardzo powierzchownie. Ewidentnie też rzuca się w oczy małe doświadczenie autora w temacie. Przykład? Skoro na listę gier trafiło Colonization jako dodatek do Civ IV to powinna być co najmniej wzmianka,że istnieje też coś takiego jak Colonization jako samodzielna gra.
Najbardziej mnie jednak zszokowało padające słowo "heksan" - myślałem,że to ja jestem niedoinformowany,ale nawet google nie zna innego znaczenia niż http://pl.wikipedia.org/wiki/Heksan
Krótko mówiąc ... gdyby podobny blog prowadził ktoś z tutejszych "wyjadaczy",to nawet jakby wychwalał pod niebiosa część V, to żywiłbym szacunek dla jego wiedzy. A tak ... szkoda czasu na taki blog,zarówno czasu autora jak i czytelników.

Aug 11, 2014 at 17:38

Print
Yylien

Re: Blogowy wpis o civilization [post #9]

Temat potraktowany dość powierzchownie, ponieważ nie miałem na celu rozpisywania się, bo byłoby to bezcelowe (wg. mnie). Znaczy, nie jest to blog o stricte civilizacje, bo to jest jeden z tematów - może kogoś, kto styczności z civilizacją nie miał, a by przeczytał, zainteresowałaby gra. Blog w pierwszej mierze jest o tym co mnie interesuje, głównie książki, na których mam zamiar się skupić, jak w końcu lepiej rozruszam bloga

Oj pardon, rzeczywiście, powinien to być heksagon :/ Głupi mój błąd, a właściwie niedouczenie (nie wiem skąd mi się heksan wziął, czy ze stosowania w celu skrócenia, czy z czego :/ )

Niestety, faktem jest, że wiedzy o civilizacji dużej nie mam - na tyle dużej, by znać wszystkie tajniki, ciekawostki itp. Po prostu sentyment do gry, wiedzy wyciągniętej z niej (civilopedia ) sprawiło, że to o serii postanowiłem napisać w tym rzucie

Jeszcze długa droga przede mną w pisaniu, ale cóż - na błędach się uczyć można.

P.S. Pisanie o samej civilizacji, w sensie blog tylko o niej to jest dla mnie bez sensu . Wszystko, co potrzebne można znaleźć chociażby na tym forum.

[Edited by Yylien on Aug 11, 2014 at 20:38]

Aug 11, 2014 at 20:36

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.