civ.org.pl forums > Civ4 - Ogólne > Problem z multi (hamachi)
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Ogólne
Poster
Status: Novice

Registered: Dec 13, 2014
IP: Logged
Problem z multi (hamachi) [post #1]

Witam, wczoraj postanowiliśmy z kolegą zagrać muli poprzez hamachi. Ja hostowałem, graliśmy poprzez "direct IP connection". Stworzyłem pokój, kolega bez problemów dołączył i zaczęliśmy grać. Po 2 godzinach postanowiliśmy zapisać i wrócić do rozgrywki w następny dzień. Dzisiaj, po załadowaniu save'a, mam możliwość wybrania nacji a następnie wrzuca mnie do lobby. Kolega łączy się przez IP, wybiera swoją nacje i zaczyna mu się coś ściągać, niestety idzie to bardzo powoli i kończy się błędem(timeout?). Gdy to mu się ściąga u mnie widać jak dołącza do pokoju. Zauważyłem również że gdy to mu się ściąga, dane ode mnie są wysyłane przez hamachi (prędkość rośnie z 0 do 300kbps), jednak utrata pakietu u mnie przy uploadzie wynosi ~90% a u kolegi przy downloadzie pokazuje nawet do 300%. Nową grę możemy zacząć bez żadnych przeszkód, problem jest jedynie z wczytywaniem save'a i automatycznym wysyłaniem go do kolegi (chyba). Ktoś wie może co z tym zrobić?

Dec 13, 2014 at 15:19

Print
reachey
Status: Novice

Registered: Dec 13, 2014
IP: Logged
Re: Problem z multi (hamachi) [post #2]

Problem rozwiązany. Kolega musi zminimalizować gre podczas pobierania, wtedy chyba nie liczy czasu i nie ma timeouta.

Dec 14, 2014 at 10:51

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.