civ.org.pl forums > Ogólne > Świat dysku
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Varia > Ogólne
Poster
Status: Veteran

Registered: Jan 27, 2006
IP: Logged
Świat dysku [post #1]

Stracił dziś swego Twórce.....

Mar 12, 2015 at 15:53
Gadu-Gadu: 926225
Print
Anvil
Status: Elite

Registered: Feb 05, 2008
Re: Świat dysku [post #2]

Wielka szkoda, autor jedyny w swoim rodzaju.

Mar 12, 2015 at 16:39

Print
ramzes46
Status: Administrator

Registered: Oct 17, 2006
Re: Świat dysku [post #3]

"Pratchett przeznaczył milion dolarów na badania nad chorobą Alzheimera i wzywał naukowców, by traktowali je bardziej priorytetowo."

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/kultura/news-nie-zyje-pisarz-fantasy-terry-pratchett,nId,1697448#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Mar 12, 2015 at 16:55

Print
monos
Status: Moderator

Registered: Dec 25, 2003
Re: Świat dysku [post #4]

tak, świetne książki. a nawet jakis film zrobili

Mar 23, 2015 at 20:06
Gadu-Gadu: 8911845
XFire monosxfire
Print
Rob_ert

Registered: Dec 01, 2005
Re: Świat dysku [post #5]

Jeden z niewielu autorów, którego książki czytając... śmiałem się w głos... Najgorzej było w środkach komunikacji miejskiej kiedy to koleś (ja) czytając książkę parskał śmiechem co chwila...

Mar 24, 2015 at 11:52

Print
LOBO
Status: Prince

Registered: Nov 13, 2003
Re: Świat dysku [post #6]

Wielka szkoda
Że też dopiero teraz to do mnie dotarło :/

- "Na pohybel s********om!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vision without executing is just hallucination

Mar 25, 2015 at 22:41
Gadu-Gadu: 3407354
Print
jokerkara

Registered: Apr 25, 2011
Re: Świat dysku [post #7]

RIP Pratchett, wielka strata, od czasu gdy zagrałem w Świat Dysku na poczciwym PSXsie - zabierałem się do zapoznania z jego twórczością ( tylko niestety do dziś nie przeczytałem ani jednej z jego książek ), kolejny autor - którego poznałem właśnie przez przełożenie jego pracy na gry wideo, obok nieodżałowanego Toma Clancy. Może ktoś mi poleci od których tytułów najlepiej zacząć, jakoś chronologicznie czy może są jakieś tytuły must have - najlepsze z najlepszych od których warto zacząć? Wciąż ma co prawda na liście do wchłonięcia masę innych książek, ale dobrze było by wiedzieć od czego zacząć w tym przypadku, żeby się wciągnąć w ten zwariowany świat z jego dorobku.

Mar 27, 2015 at 08:57

Print
LOBO
Status: Prince

Registered: Nov 13, 2003
Re: Świat dysku [post #8]

Chronologicznie - od piewrszej książki do ostatniej. Wiadomo są lepsze i gorsze, ale ogólnie tak polecam czytać
A w grę ze świata dysku nigdy nie grałem :P

- "Na pohybel s********om!"
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
Vision without executing is just hallucination

Mar 27, 2015 at 13:05
Gadu-Gadu: 3407354
Print
mirco
Status: Regular

Registered: Jun 14, 2013
Re: Świat dysku [post #9]

Proponuję zacząć od "koloru magii" tom 1 Świata Dysku, aby zapoznać się kosmologią dysku i specyficznym humorem autora. Potem w zasadzie dowolnie co wpadnie w ręce. Ja czytałem po kolei w miarę ukazywania się, ale nie jest to konieczne.

Mar 27, 2015 at 14:36

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.