civ.org.pl forums > Civ4 - Ogólne > No Time Limit
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Ogólne
Poster
Status: Novice

Registered: Jun 13, 2015
IP: Logged
No Time Limit [post #1]

Witam. Jak można przedłużyć rozgrywkę w Civ 4? Np. w jakimś scenariuszu?

Jun 13, 2015 at 08:11

Print
ramzes46
Status: Administrator

Registered: Oct 17, 2006
Re: No Time Limit [post #2]

Witaj
Next War zabierze Cie w czasy mechów. Ma dwie opcje: scenariusz i mod, który odpowiednio wydłuża czas gry.
Istnieją jeszcze mody, które mają dodane tryby gry typu ślimak

Jun 13, 2015 at 08:43

Print
grze848

Re: No Time Limit [post #3]

Ok, dzięki za odpowiedź

Edit: Sory, ale mnie bardziej interesuje gra typu 40 000 p.n.e do 4 000 n.e np.

[Edited by grze848 on Jun 13, 2015 at 13:07]

Jun 13, 2015 at 09:56

Print
Zerd
Status: Elite

Registered: Dec 17, 2005
Re: No Time Limit [post #4]

Jest taki mod. Nazywa się Cavem 2 Cosmos. Ciągnie się podobno przez 100 tys lat jeśli wybierzesz na starcie Prehistorię. Niestety wymaga obu dodatków do gry a link do moda tutaj: http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=377892

Jun 14, 2015 at 06:51

Print
ramzes46
Status: Administrator

Registered: Oct 17, 2006
Re: No Time Limit [post #5]

Kiedyś obiecywałem, że zagram C2C na ślimaku ale słowa nie dotrzymałem po 2 tygodniach zrezygnowałem załamka

Jun 14, 2015 at 08:03

Print
grze848

Re: No Time Limit [post #6]

Caveman2Cosmos mam, ale po wczytaniu modułu długo czekam na odpalenie gry, po jakis 5 minutach pisze że gra przestała działać, może to być wina słabego kompa lub też patcha nie ma?

Jun 14, 2015 at 18:11

Print
Zerd

Re: No Time Limit [post #7]

C2C jest mocno przeładowany. Proponuję jego okrojoną wersję Rise of Madkid A New Dawn:
http://anewdawn.sourceforge.net/
Ja w to gram i jestem zadowolony. Na maratonie jest ok 2400 tur a są jeszcze 2 dłuższe poziomy. Ten mod również składa się z wielu mniejszych z czego dokuczliwe są Rewolucje i Cywilizacje Barbarzyńców. Można to wyłączyć przy zaczynaniu nowej gry "Gra Dowolna". Jeśli masz splszczenie Civ4 z tej strony to powinieneś mieć wszystkie polskie znaki: http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=6161 Zobacz instrukcję instalacji czcionki w zależności od systemu.
Gdyby mod był zbyt szybki to na to jest proste lekarstwo. Jest plik Civ4GameSpeedInfo.xml, gdzie zmieniamy długość badań na interesującej nas prędkości <iResearchPercent>420</iResearchPercent>
Ogólnie każdego moda można dostosować tak jak lubimy. Ponadto mod ma w launczerze opcje zmiany grafiki terenu np: Sparth jest interesujący. Można zmienić interfejs np na ciemnoczerwony i gra wygląda zupełnie inaczej.

Edit:
Co do patchy to muszą być w odpowiedniej kolejności instalowane:
3.13
3.13 pl
3.17 pl
3.19 pl

[Edited by Zerd on Jun 15, 2015 at 06:42]

Jun 15, 2015 at 06:38

Print
grze848

Re: No Time Limit [post #8]

Od, dziki za odp. ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem, mod jest po polsku?

Jun 15, 2015 at 17:44

Print
Zerd

Re: No Time Limit [post #9]

Gdybyś kliknął w link to zobaczył byś, że autor zrobił nawet stronę po polsku. Mod jest spolszczony w 99% to znaczy, że trafiają się nieliczne zdania po angielsku.

Jun 16, 2015 at 05:00

Print
grze848

Re: No Time Limit [post #10]

Kiedy chce uruchomić przez tego launchera to pisze że program przestał działać (gra) ścieżkę do gry podałem.

Jun 17, 2015 at 20:31

Print
grze848

Re: No Time Limit [post #11]

Halo, ktoś pomoże?

Jun 19, 2015 at 20:32

Print
Zerd

Re: No Time Limit [post #12]

Późno ale chłopie aby gra działała to musisz ją mieć w aktualnej wersji. Gra nie wymaga nawet płyty obecnie. Kto wie co masz na dysku. Zwyczajnie jak chcesz to odpalić to trzeba czytać. Ja wróciłem do gry po wielu latach i jakoś szybko dałem radę bo nawet każdy instalator pokazuje jakie warunki muszą być spełnione aby gra działała.
Gdybyś napisał co już zrobiłeś to pewnie byłbym w stanie pomóc.

Jun 29, 2015 at 10:10

Print
LOBO
Status: Prince

Registered: Nov 13, 2003
Re: No Time Limit [post #13]

Zdecydowanie Rise of Mankind A New Dawn wystarczy. Jest przeładowany że aż miło Ale nie przesadzony jak C2C (przynajmniej w mojej opinii )

- "Na pohybel s********om!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vision without executing is just hallucination

Oct 14, 2015 at 18:53
Gadu-Gadu: 3407354
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.