civ.org.pl forums > Civ4 - Rise Of Mankind > Brak interfejsu w C2C v32 ze spolszczeniem.
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Rise Of Mankind
Poster
Status: Novice

Registered: Jun 22, 2014
IP: Logged
Brak interfejsu w C2C v32 ze spolszczeniem. [post #1]

Witam.

Jak wyżej, po zainstalowaniu C2c v32 i spolszczenia do niego z tego forum po starcie gry nie mam żadnego interfejsu. Poszukałem trochę na internecie czym ten problem może być spowodowany i znalazłem, że może pomóc modyfikacja pliku CvAltRoot i wrzucenie go do folderu Python. Wszystko zrobiłem tak jak zostało opisane w pliku, jednak interfejsu jak nie było tak nie ma. Dla pewności sprawdziłem, czy w samym BtS jest interfejs i wszystko działa jak należy. Grę spatchowałem do wersji 3.19. Nie jest to wersja Complete, dodatki instalowałem osobno. Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

PS: Czy jest może spolszczona już trochę nowsza wersja C2C ?

Oct 26, 2015 at 15:30

Print
stachnie
Status: Conscript

Registered: Apr 23, 2003
Re: Brak interfejsu w C2C v32 ze spolszczeniem. [post #2]

Najnowsza wersja to 36 (świeże - koniec października!) i jest spolszczona (chyba jeśli ma się nieoficjalne spolszczenie BtS to pojawiają się dwie opcje polskiego tłumaczenia, ale to pierwsze to wersja francuska a drugie to rzeczywiście polska). Dopiero to ściągnąłem i nie wiem, czy działa, ale późne wersje SVN v. 35 działały bez problemu (choć tłumaczenie nie jest pełne). W razie problemów polecam odpowiedni wątek na civfanatics.

Ponieważ nie ma Polaków i wielu innych cywilizacji, polecam polską wersję pakietu Civ Megapack.

S.

[Edited by stachnie on Nov 09, 2015 at 08:48]

Nov 09, 2015 at 08:41

Print
lppl12lppl12
Status: Novice

Registered: Nov 22, 2015
Re: Brak interfejsu w C2C v32 ze spolszczeniem. [post #3]

Witam.
Jak zainstalować to najnowsze spolszczenie? Próbowałem coś o tym poczytać i jakoś to zrobić, ale nie jestem za bardzo w temacie i im więcej czytam tym mniej wiem co mam robić. Jeżeli mógłbym prosić o jakiś poradnik jak to zrobić to byłbym wdzięczny

Nov 22, 2015 at 13:51

Print
stachnie
Status: Conscript

Registered: Apr 23, 2003
Re: Brak interfejsu w C2C v32 ze spolszczeniem. [post #4]

Quote:
lppl12lppl12 wrote:
Jak zainstalować to najnowsze spolszczenie?

1. Ściągnąć najnowszą wersję Caveman2Cosmos (wersję 36 lub najnowszą wersję SVN). W menu "Options" wybrać "Polish" (jeśli są dwa - wybrać nie to zaraz po English tylko tamto niżej).

2. Ściągnąć spolszczenie i skopiować pliki do odpowiedniego podkatalogu (folderu) C2C.

3. Zalecałbym użycie polskiej wersji Civ Megapack (instalacja j.w.).

S.
Dec 05, 2015 at 12:58

Print
Zerd
Status: Elite

Registered: Dec 17, 2005
Re: Brak interfejsu w C2C v32 ze spolszczeniem. [post #5]

Wiem, że odgrzebuję stary temat ale c2c jest wciąż rozwijany. Ostatnio rozpoczałem nową rozgrywkę i miałem to samo na win 10 - brak interfejsu w grze. Temat rozwiazałem wstepnie tak, że mam grafikę ustawioną na maxa, filtrowanie x 16 i jeszcze trzeba samemu zrobic skrót do gry czyli do dodatku \Firaxis Games\Sid Meier's Civilization 4\Beyond the Sword\Civ4BeyondSword.exe" . Następnie klikamy na skrót PKM, wybieramy "właściwości" i w zakładce "zgodność" zaznaczamy: "zastąp zachowanie skalowania..." oraz "uruchom ten program jako administartor". Nie wiem jak to się będzie grało w późniejszych epokach na max ustawieniach ale cos pokombinuję i pewnie wyjdzie. Opiszę bardziej szczegółowo jak pogram jeszcze (w sumie na "ślimaku" to mam zapewnioną grę do lata). Dodam jeszcze, że obecnie jest wersja 38.1 i jest częściowo spolszczona. Gdyby mi się zachciało to pouzupełniam trochę bo jest sporo znikajacych komunikatów po angielski i zanim zrozumię o co chodzi to po cherbacie. Może dam nowy tem c2c 38.1 czy coś jak wyjdzie kolejna wersja.

Apr 16, 2018 at 10:26

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.