civ.org.pl forums > Wojny Narodów II > Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Multiplayer > Wojny Narodów II
Poster
Status: League Winner

Registered: Feb 22, 2011
IP: Logged
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #101]

a moze tylko bez ideologi i religi?

Nov 18, 2015 at 10:30

Print
LOBO
Status: Prince

Registered: Nov 13, 2003
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #102]

To jak już chcecie. Zostawię tę kwestię dla bardziej doświadczonych graczy MP

- "Na pohybel s********om!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vision without executing is just hallucination

Nov 18, 2015 at 10:51
Gadu-Gadu: 3407354
Print
Heniu
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #103]

Najlepiej całkiem zbanować - ten, kto ma 1 CS'a za sobą więcej (co zależy nie tylko od umiejętności, ale też od szczęścia) będzie mógł przepchnąć co tylko będzie chciał np. banować wszystkie luksy przeciwnika po kolei. W duelu nie ma to większego sensu.

Nov 18, 2015 at 10:57

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #104]

Skoro nie banujemy WM to zostawmy kongres. Zawsze się grało z kongresem (oczywiscie bez zwyciestwa dyplomatycznego) I bylo git. Zawsze to jest dodatkowy smaczek.

Nov 18, 2015 at 11:19

Print
szachoboks

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #105]

regulamin :
hostem jest gracz wyżej rozstawiony na początku turnieju i on rusza się jako drugi;

czyli np, gracz pierwszy buduje cudaka z inzyniera , host(wyżej rozstawiony na początku turnieju- czyli ja ? ) rusza jako drugi i podglada szpiegiem i buduje tego samego cuda i jako host wygrywa

bez szpsiegostwa .
nie bedzie cwanaiczenia , typu buduje te same cudy co przecvwinik , ale buduje niby muszkietera , ale szybko przed koncem tury zmieniam na cudka , a na poczadku nowej tury znowu zmieniam na muszkietera , by po cichaczu wybudowac

[Edited by szachoboks on Nov 18, 2015 at 11:53]

Nov 18, 2015 at 11:44

Print
MickeyMouse
Status: Elite

Registered: Mar 05, 2011
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #106]

1 - b
2 - a
3 - a "Nieśmiertelny"
4 - b każdym
5 - a
6 - a
7 - a

Nov 18, 2015 at 13:39

Print
Lifaen
Status: Veteran

Registered: Oct 10, 2010
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #107]

Zbanujmy BNW, nie nadaje się na duele.

Nov 18, 2015 at 13:41

Print
gurpegi

Registered: Apr 21, 2011
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #108]

No to ja tak:

1. a;
2. b;
3. a;
4. a;
5. a;
6. a;
7. a.

I jedziemy ,

Nov 18, 2015 at 13:44

Print
czajmen
Status: Moderator

Registered: Jul 28, 2008
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #109]

1. b
2. a
3. a
4. b
5. b
6. b
7. a

Nov 18, 2015 at 14:10
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
kasztelan_mirmil

Registered: May 09, 2006
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #110]

Nie banujemy kongresu, podzielcie się, ktoś zbuduje wielki mur to drugi może kongres

Przepraszam, Seti, nie uwzględniłem sprawy kongresu w ankiecie, bo nikt w dyskusji nie pociągnął wcześniej tego wątku. Więc uznałem że nie jest to problem do rozstrzygania. Zagramy z kongresem i gospodarzem pierwszym wybierającym rezolucję.

Co do Hosta i tego kto się rusza pierwszy - zawsze ktoś musi być pierwszy
ale będzie to trochę wg innej zasady gracz wyżej rozstawiony.

Zapisy zakończone, w turnieju weźmie udział 25 graczy
Super

Czekam jeszcze do jutra do 20:00 na wyniki głosowania
W piątek w ciągu dnia zbiorę i podsumuję zasady turnieju i wszystkie potrzebne dane, tak żeby wieczorem można już było grać.

Nov 18, 2015 at 20:25

Print
czajmen

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #111]

Kasztelan ja bym jeszcze napisał o tym co wspomniał szacho - czy gramy ze szpiegostwem czy nie, bo przy 1 vs 1 to ma ogromne znaczenie. Po za tym jak się widzi wszystko, to trudniej przeciwnika zaskoczyć. Kongres też powinien być zbanowany, bo misje dla CS to random a nie chcemy żeby finalnie przy grze dwóch dobrych graczy decydowały randomowe rzeczy - komuś się uda ukraść techa, a komuś nie. Ktoś dostanie fajną misje od CS, a ktoś nie. Przy PBEMie i 12 graczach to jest bez znaczenia, ale 1 vs 1 to może mieć ogromne i decydujące znaczenie, dlatego skoro pytamy o inne rzeczy to o te też powinniśmy obowiązkowo zapytać. Jeżeli chodzi o random, to wystarczy go:
- skrypt mapy randomowy
- narodziny proroka
- walka

[Edited by czajmen on Nov 18, 2015 at 20:33]

Nov 18, 2015 at 20:32
XFire czajmen
Print
Karl22

Registered: Apr 08, 2011
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #112]

Rzutem na taśmę proszę o zapisanie mnie do turnieju.

CIVILIZACJE:
1. Ameryka
2. Aztecy
3. Bizancjum
4. Celtowie
5. Egipt
6. Francja
7. Irokezi
8 Majowie
9. Persja
10. Polska
11. Szoszoni
12. Songhai

Nov 18, 2015 at 20:41

Print
kasztelan_mirmil

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #113]

ok. Karl22

Popieram coorpa - kongres to dodatkowy smaczek.
Trzeba dbać o CSy, ktoś dostał głosy z założenia kongresu ? to zbuduj Zakazany Pałac i go przebij. I tak cię przebił to go podbij i wygraj.

popieram szachoboksa - zagramy bez szpiegostwa

Amen.

Nov 18, 2015 at 21:01

Print
coorp

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #114]

Quote:
szachoboks wrote:
bez szpsiegostwa .
nie bedzie cwanaiczenia , typu buduje te same cudy co przecvwinik , ale buduje niby muszkietera , ale szybko przed koncem tury zmieniam na cudka , a na poczadku nowej tury znowu zmieniam na muszkietera , by po cichaczu wybudowac

Szachoboks, nie mierz wszystkich swą miarą. Rozegrałem mnóstwo ale to MNÓSTWO pojedynków I tylko z Tobą były jakiekolwiek problemy. Tylko Ty doszukiwałeś się teorii spiskowych o podglądaniu I zmienianiu produkcji na turę przed końcem. Nigdy tak nie robiłem I nie zamierzam. Co więcej, ręczę za resztę ludzi, że tak nie robią. Osobiście moge swoje mecze transmitować jeśli ludziska wyrażą chęć.

Kasztelan, jeżeli wykastrujesz szpiegostwo z turnieju to zrobisz wielki bład.

A do tych wszystkich, którzy twierdzą, że CS wypacza grę - jeśli przeciwnik zdobywa sojusz to po prostu robisz ekspedycję karną I je podbijasz.

W CIV 5 WSZYSTKO MA SWÓJ SENS I MIEJSCE. JEZELI POZBAWIMY GRY JAKIEGOS ASPEKTU TO CALE MISTERNIE BUDOWANE LATAMI DOSWIADCZENIE PRZEZ GRACZY POJDZIE SIE j**!AĆ.

Nov 19, 2015 at 07:25

Print
thel

Registered: Feb 29, 2008
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #115]

Podpisuję się dwoma rękami pod tym co napisał Coorp.
Nie jestem takim wyjadaczem jak większość z Was, ale wiem jedno - gra ma wiele narzędzi do poradzenia sobie z problemami wynikającymi z randomu. Zabieranie któregokolwiek z nich wydaje mi się bardziej niesprawiedliwe dla doświadczonego gracza niż banowanie czegokolwiek.
A dla takiego gracza jak ja to bez różnicy choć pojawiają się czasami przebłyski i nie chciałbym wtedy stracić jakiegoś narzędzia do realizacji pomysłu.
Tyle w temacie - organizator zrobi tak jak uzna za stosowne a ja się i tak cieszę że będzie turniej

Nov 19, 2015 at 07:45

Print
Seti

Registered: Jul 28, 2009
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #116]

Odnośnie ostatnich omawianych tematów:

-kongres: przyznaję że zbanowanie kongresu byłoby jednak przesadą Te dwie wprowadzone zasady wydają mi się już w sam raz: gospodarz kongresu wybiera pierwszy + brak zwycięstwa dyplomatycznego.

-co do szpiegostwa, to szacho poruszył ciekawy problem, jednak jak się zastanowić to istnieje on nie tylko na duelach a także w każdym FFA można komuś podebrać cudaka gdy jest się w kolejce wyżej. W sumie cięzka sprawa co postanowić, ale raczej bym szpiegostwa nie banował. Może ewentualnie jakaś "dżentelmeńska umowa" o nie graniu w ten sposób i tyle, bo jakoś nie spotkałem się z tym żeby ktoś tego wyraźnie nadużywał.

[Edited by Seti on Nov 19, 2015 at 08:27]

Nov 19, 2015 at 08:26
Gadu-Gadu: 4868586
Print
kasztelan_mirmil

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #117]

Dziękuję za te głosy. Chętnie poznam znania innych osób.

Na razie zdecydowałem o wyłączeniu szpiegostwa bo łatwo je wyłączyć w ustawieniach i mimo wszystko nie jest aż tak rozbudowane, tz. moim zdaniem usunięcie go proporcjonalnie mało zmienia. Umawianie się na zbyt wiele rzeczy powoduje, że o wielu rzeczach których nie reguluje gra trzeba pamiętać, zawsze ktoś zapomni i robi się nieprzyjemna sytuacja, co robić, powtarzać grę, cofać.... nic miłego. Dlatego na ile się da chcę unikać takich rozwiązań.
(masakrą jest to że już w civ IV ogarnęli rozwiązanie takich problemów - gdy dwóch raczy miało coś w jednej turze gra losowała któremu przypadnie a nie dawała pierwszemu w kolejce - a w piątce cofnęli się w rozwoju )

Przyznam, że nie wiem czym podyktowany był przepis, że host rusza się jako drugi. Czy to miało być rekompensata dla drugiego w kolejce że stawia miasta i zbiera ruiny i walczy za to, że własnie ten pierwszy ma bonusy od gry za bycie pierwszym w kolejce ? Nie wiem czy to jeż aż tak ważne (będę wdzięczny za oświecenie)
Może to zmienimy, jeśli host (czyli pierwszy w kolejce) będzie się ruszał jako pierwszy i skończy ruch (w umowie dżentelmeńskiej) to już nie będzie mógł wykonać tego ruchu z podejrzeniem i podbiciem cudu bo skończył ruch więc nie może odpalić inżyniera.

Co do samego bycia hostem, to dla każdego pojedynku będzie wyznaczony host przeze mnie, systemem losowo-dobieranym - w danej rundzie połowę pojedynków będzie się grało jako host.

Będę wdzięczny za dalszą dyskusję. Dopóki jutro nie klepnę ostatecznie zasad możemy je jeszcze dyskutować i zmieniać. Jestem otwarty na argumenty.

Nov 19, 2015 at 09:21

Print
datysu

Registered: Apr 15, 2014
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #118]

A moze wylaczymy csy zupelnie a grac bedziemy na mirror mapach - coby bylu juz tak do konca "sprawiedliwie" I nastawione na walke od samego poczatku?

Nov 19, 2015 at 10:02

Print
szachoboks

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #119]

Bez spziegów bedzie mozna odbic CS . szpiegami utrzymuje wplyw i ma sie wiecznego sojusznika. Bez spziegow popracie szybko spadnie i cs moze przechodzic z rąk k do rak. Z albano zagrałem gre na 8 cs , by sprawdzic jak to jest. Takiej liczby nie da sie przekupić i otrzymać stałego poparcia
. GŁOWNYM PROBLEMEM JEST TO ZE JAK KTOS RAZ ZAPRZYJAZNI SIE Z CS TO TAK ZOSTANIE DO KONCA GRY . BEZ SZPEIGÓ JEST JAKAS SZANSA

Quote:
coorp wrote:

. JEZELI POZBAWIMY GRY JAKIEGOS ASPEKTU TO CALE MISTERNIE BUDOWANE LATAMI DOSWIADCZENIE PRZEZ GRACZY POJDZIE SIE j**!AĆ.

ja moge grac na byle jakich ustawieniach nie mam cisnienia - tylko tak i tak powinno sie grać, Nauczyles sie jednego schematu i myslisz ze ci to pomorze

Quote:
coorp wrote:
[

Tobą były jakiekolwiek problemy. Tylko Ty doszukiwałeś się teorii spiskowych o podglądaniu I zmienianiu produkcji na turę przed końcem. .

Chyba chciałeś napisac " doszukujesz " bo "doszukiwałes " znaczy jak bym tobie przedtem o tym pisał, a pierwszy raz o tym wspominam . wiec o co ci chodzi ?
mam problem jak buduje cudaka , i okazywało sie za przeciwnik konczy kazdego w tej samej turze co ja . Pozniej sam to wykzoystywałem , uwazam ze za banalna prosta technika , a nielubie wygrywac w banalny sposób ,

W aspekcie wojny twoje zdnaie wezme pod uwage , lecz w sprawach ekonomi juz nie, dokonca nie rozumiesz wszsytkich mechanik

[Edited by szachoboks on Nov 19, 2015 at 14:15]
Nov 19, 2015 at 14:12

Print
coorp

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #120]

Quote:
szachoboks wrote:
ja moge grac na byle jakich ustawieniach nie mam cisnienia - tylko tak i tak powinno sie grać, Nauczyles sie jednego schematu i myslisz ze ci to pomorze
Quote:
coorp wrote:

Schematami Ty grasz importując 'chore' zasady NQ na naszą scene. Rozegrałem kilkanascie gier na NQ I pamietam ze nie bylo fanu z gry wlasnie przez to wykastrowanie zasad. TAM TO DOPIERO BYLA JAZDA ZE SCHEMATAMI - np gra bez CS, szpiegostwa -tego delikatnego smaczku 'niespodziewanek'.

Quote:
szachoboks wrote:
Chyba chciałeś napisac " doszukujesz " bo "doszukiwałes " znaczy jak bym tobie przedtem o tym pisał, a pierwszy raz o tym wspominam . wiec o co ci chodzi ?
mam problem jak buduje cudaka , i okazywało sie za przeciwnik konczy kazdego w tej samej turze co ja . Pozniej sam to wykzoystywałem , uwazam ze za banalna prosta technika , a nielubie wygrywac w banalny sposób ,

I z Tobą własnie jest taki klopot. Z kim bym nie grał to widzę po drugej dobra wolę. Wiem, że czitu nie będzie. U Ciebie jest 'ciemna strona' gry bo wykorzystujesz wszystko co mozliwe aby wygrac. Nie zawsze wszystko ucziciwie.
Dlatego strasz się o zakaz szpiegostwa - nie wiem czemu Kasztelan tego zakazał skoro inne skladowe gry pozostawił. Moze niech ludzie się tez wypowiedza w tej kwestii bo to jest naprawdę istotna sprawa (np bombardowanie miast z zasadzonym szpiegiem) - jak w tej sytuacji mam bombarodwac miasto jesli nie mam tam jednostek? Zastanow się kasztelan bo doprawdy jest to (sorry bro) idiotyczne.

[Edited by coorp on Nov 19, 2015 at 14:37]

Nov 19, 2015 at 14:36

Print
kasztelan_mirmil

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #121]

Panowie, bardzo proszę o ograniczenie osobistych wycieczek. Prowadzę ten turniej i chciałbym , żeby upłynął w przyjaznej atmosferze. Musicie pogadać, przenieście się na priva.
Dziękuję.

Powtórzę jeszcze raz, że ostateczne zasady podam jutro. Na razie była decyzja że bez szpiegostwa, co nie oznacza że tak ostatecznie będzie.
Ale mnie przekonują tylko racjonalne argumenty.

Powtórzę: chce ustawić hosta jako ruszającego się pierwszego. Argumenty przeciw ?

datysu - co do CSów będę nieugięty - gramy "z"

Nov 19, 2015 at 15:22

Print
szachoboks

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #122]

ojojoj , , niezbombardujesz sobie miasta , . co za pech , Grywałem zrózymi ludzmi i wieksaasc ma to samo . uparli sie na jedne ustawienia i młoca je przez pare lat .
Dulele bez spziegostwa na w innych grupach civ to standart.

SZPiEGOSTWO - ATOM . widzi sie kiedy przeciwnik ukonczy bombe i sie w tedy strzela, tez hamskie

uruchomile Nq map i mi sie zawiesiła ,jak zmienilem jezyk na angielski to poszło . Mozliwe ze na nq map trzeba grac po angielsku , wiec jestem za Oval skirmish

[Edited by szachoboks on Nov 19, 2015 at 15:31]

Nov 19, 2015 at 15:25

Print
albano72
Status: Conscript

Registered: Jan 04, 2014
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #123]

Też uważam że zakaz szpiegostwa jest idiotyczny, zabija grę. W sumie to może dajmy jeszcze bana na wszystkie cuda natury bo takie jezioro Wiktorii czy kopalnie króla Salomona narobią większego bałaganu niż szpiedzy. Masz farta bo znajdują się blisko ciebie i stawiasz drugie miasto przy którymś z tych cudów. Przy graczach z tego samego poziomu ciężko jest dogonić przeciwnika a co dopiero gdy trafią się lepszemu graczowi. Wtedy pozostaje już tylko gonienie i przyglądanie się jak ktoś szybko się rozwija. To samo religia, niektóre wybory ułatwiają grę. Ja uważam że mimo niedoskonałości gry nie należy zbyt wielu rzeczy banować tylko z tym się pogodzić. Bo to już nie będzie Cywilizacja tylko jakaś po p****ółka.

Nov 19, 2015 at 15:29

Print
szachoboks

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #124]

A wlasnie cuda są zbanowane , we skypcie mapy , nawet o tym niewiesz. Nie zpobaczysz eldoardo i jeziora viktori na oval skimirch
A moze sie myle ?

[Edited by szachoboks on Nov 19, 2015 at 15:34]

Nov 19, 2015 at 15:33

Print
albano72
Status: Conscript

Registered: Jan 04, 2014
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #125]

Nie wiedziałem o tym że są zbanowne. :-) Cieszę się ze tak jest bo one najbardziej wypaczają równowagę w grze. Jeszcze bardziej niż szpiedzy których możesz używać do wielu celów. Ja w każdym bądź razie zagram na ustawieniach proponowanych przez kasztelana bez żadnych żalów o cokolwiek. On organizuje i decyduje o ustawieniach a ja je akceptuje.

Nov 19, 2015 at 15:41

Print
szachoboks

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #126]

1.B
2.B
3.A
4.A
5.A
6.A
7.A

Nov 19, 2015 at 15:44

Print
kasztelan_mirmil

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #127]

Zbanowane w skrypcie są: Eldorado, Fontanny Młodości i Kilimandżaro.

(tz. w Oval skirmish, jeśli wygra NQ to pewnie zrobimy skrypt WNNQ gdzie też zbanujemy)

[Edited by kasztelan_mirmil on Nov 19, 2015 at 15:47]

Nov 19, 2015 at 15:46

Print
LOBO

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #128]

Ja się zgadzam na co zgodzi się większość. Mogę grać z tym czy bez tego. Mi to tam lata byle grać. Potrafię się dostosować.
Sam nie wykorzystuję żadnych czitów i ułatwień (typu podbieranie workera CSom itp), bo mi się nie chce Jak ktoś ma czas i nerwy na kombinowanie to proszę bardzo :P

Nov 19, 2015 at 15:57
Print
M4st4h

Registered: Feb 14, 2012
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #129]

Kurka wodna, ponad rok posuchy na COPie i w końcu turniej, a ja nie zagram bo wyjeżdżam :/ Zagrałbym bardzo chętnie, ale mam czas tylko do połowy grudnia, potem jadę do pracy do Holandii do wiosny.

Miłego pykania!

Nov 19, 2015 at 15:57

Print
Lifaen

Registered: Oct 10, 2010
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #130]

1. b)
2. b)
3. a)
4. b) osadnik
5. a)
6. a)
7. a)

Nov 19, 2015 at 16:03

Print
Wolfenlane

Registered: Jun 07, 2012
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #131]

1.b
2.a
3.a
4.b bóstwo
5.a
6.a
7.a

Kongres może zostać.

Co do szpiegostwa to zostawiłbym je również, lecz z zapisem w regulaminie zakazującym odpalenia cudu inżynierem przez hosta w ostatniej i powiedzmy przedostatniej turze budowy tego cudu u przeciwnika. Oczywiście może się zdarzyć, iż ktoś to zrobi nie wiedząc o tym - w tej sytuacji przeciwnik powinien o tym poinformować i host robi odpowiednie screeny.

Nov 19, 2015 at 18:24

Print
coorp

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #132]

Quote:
kasztelan_mirmil wrote:
Powtórzę jeszcze raz, że ostateczne zasady podam jutro. Na razie była decyzja że bez szpiegostwa, co nie oznacza że tak ostatecznie będzie.
Ale mnie przekonują tylko racjonalne argumenty.

Bardzo proszę:

Albo kastrujemy turniej z CS'ów, szpiegostwa, WM, itp. i robimy z tego jakąś chorą wariację na temat CIV V albo zachowujemy dotychaczasowe zasady i gramy jak Pan Bóg przykazał.

Gdy banujesz szpiegostwo ma to wpływ na szereg zależności - 2 ideologie (2 x szybsze wykradanie techow, obrona przed kradzieżą). Bombardowanie miast to dla mnie warunek sine qua non. Brak szpiega powoduje, że bedziemy bawic się w bezpłciowe simowanko.
Autentycznie po raz pierwszy słyszę o jakimś chorym wypalaniu inżyniera aby pozbawić kogoś cudu (to potwierdza moją tezę o nieczystych zagrywkach niektórych graczy tutaj).

I ostatnia uwaga - nie rozumiem dlaczego mamy dostosowywać się do wymagań (jednego) gracza, który jest na scenie tylko od wielkiego dzwonu (gra głównie na scenie NQ) a nie zrobić turnieju dla graczy którzy autentycznie tworzą tę scenę - grają na starych (normalnych) zasadach. Gram w tę grę od początku i chyba rozegrałem mecze ze wszystkimi graczami ale nikt nigdy, PRZENIGDY nie zaproponował wywalenia szpiegostwa!

Nov 19, 2015 at 19:49

Print
leedss

Registered: Oct 30, 2010
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #133]

Popieram to co Coorp napisał powyżej.

Nov 19, 2015 at 20:12

Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #134]

1 - b
2 - a
3 - a
4 - b
5 - a
6 - a
7 - a

Nov 19, 2015 at 22:47

Print
kasztelan_mirmil

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #135]

Dobra.
Ankieta za nami.
Argumenty na dziś wysłuchane (w tej chwili po zmianach ustawień jestem za szpiegostwem w grze) zatem czas przedstawić końcowy, roboczy projekt regulaminu.

Zerknijcie czy jasne, czy o czymś nie zapomniałem.
Jutro czas na ostatnie poprawki, pytania i ewentualne zmiany.

Po południu opublikuje go w osobnym wątku i dam sygnał do startu.

PROJEKT REGULAMINU TURNIEJU WOJNY NARODÓW II

Nacje dostępne w turnieju:
Runda I: Aztekowie, Etiopia, Szwecja.
Runda II: Egipt, Indie, Niemcy.
Runda III: Ameryka, Grecja, Rzym.

Ustawienia Gier
Poniżej ustawienia domyślne, które gracze mogą zmienić za obopólną zgodą:

Hostem w danym meczu jest osoba wskazana w tabeli rozgrywek jako Host

Gra prywatna
Skrypt Mapy: Oval Skirmish v. 1.2 dostępny tu: http://forums.civ.org.pl/misc.php?action=downloadfile&FileID=3350
Rozmiar: Miniaturowa
Liczba CS-ów: 4
Szybkość gry: Szybka
Epoka: Starożytność
Tryb turowy: jednocześnie - gramy umową dżentelmeńską, Host rusza się jako pierwszy
Dominujący teren: Klimat globalny
Ustawienia wody: Rzeki
Dodatkowe jednostki: Nie
Linia brzegowa: Pół regularna
Łańcuch górski: Random
Poziom morza: Normalny
Rodzaje zwycięstw: wszystkie poza Dyplomatycznym
Zaawansowane opcje: Inwazja Barbarzyńców, Szybka Walka, Szybki Ruch
DLC: oczywiście BNW i Gods&Kings a poza tym byle byście mieli te same odpalone, żeby można było grać

Poziom trudności (obu graczy): Nieśmiertelny
Host odrzuca jedną z dostępnych nacji, następnie jego przeciwnik wybiera jedną z pozostałych nacji , którą grają obaj gracze
(Zamykamy dwa pozostałę miejsca w grze)

Restart:
Każdy z graczy ma prawo do poproszenia w danym meczu raz o restart, ale decyzja musi być podjęta w pierwszej turze
Jeśli między pozycjami startowymi graczy jest mniej niż 10 wolnych heksów
Jeśli trafi się na mapie Eldorado, Fontanna Młodości lub Kilimandżaro (powinny być wyłączone skryptem, ale to tylko komputery)

Dodatkowe ustalenia dotyczące rozgrywki:
Rezolucję jako pierwszy wybiera gospodarz Kongresu.
Zakaz zabierania robotników CS'om przez całą grę - jeśli musisz wejść na robotnika CSa, należy potem zdobytą jednostkę. Można zatrzymać jedynie robotnika należącego wcześniej do Csa a odbitego barbarzyńcom.

Zgłaszanie wyników gier
Wszystkie rozegrane mecze zostaną należy traktować jako gry rankingowe COPa.
Aby zgłosić wynik należy zatem wejść na główną stronę civ.org.pl i wybrać z menu "Ranking" a następnie "Zgłaszanie wyników" i "Gra 1vs1"
Grę zgłasza przegrany.
Należy obu graczom wybrać nacje jaką był rozgrywany mecz, a w opisie napisać że to "Gra z turnieju Wojny Narodów II ", jakim zwycięstwem się zakończyła i w której rundzie, mile widziany scren.
Host (na wypadek niejasności) ma obowiązek zrobić i zachować na dysku save z tury zakończenia meczu (lub tuż przed zakończeniem jeśli nie nastąpiło poddanie).
Jeżeli gracz oddaje walkowera nie należy takiego meczu zgłaszać do rankingu, tylko napisać o nim w wątku swojej grupy.

Organizacja turnieju
Turniej zostanie rozegrany w trzech rundach.
W każdej rundzie gracze będą rozgrywać mecze w grupach 3-4 osobowych.
Na podstawie rozegranych gier każdemu uczestnikowi zostanie przyznane miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju.
O zajętym miejscu w grupie decyduje (w kolejności):
1. Liczba zwycięstw
2. Bezpośrednie spotkanie
3. Wygrane z lepszymi w grupie
4. Nie przegrane z gorszymi w grupie
5. Najniższa suma tur z rozegranych pojedynków; tury z wygranych pojedynków zapisujemy na "+" a z przegranych na "-" (przy walkowerze liczba tur zapisana dla każdego z graczy to "0"
6. Mniejsza liczba oddanych walkowerów
7. Losowanie
Na spotkanie należy umawiać się w przydzielonym wątku grupy.
Zgłaszanie gotowości do gry w wątku będzie brane pod uwagę w przypadku gdy gracze nie rozegrają meczu w wyznaczonym i żaden z nich nie będzie chciał oddać walkowera.
Gracz będzie miał średnio tydzień na rozegranie jednego meczu.
Mecze mogą być rozgrywane za więcej niż jednym posiedzeniem (oczywiście w takim przypadku zakazane jest jakiekolwiek analizowane zapisu gry pomiędzy spotkaniami).
Minimalna długość rundy będzie w przybliżeniu trwała tyle tygodni ile meczy ma do rozegrania gracz w najliczniejszej grupie.
Ze względu na kalendarz (np. święta) czas trwania rundy może zostać przedłużony.
Mile widziane szybsze kończenie wszystkich meczy.
Terminy i przebieg każdej rundy będą ogłaszane na jej początku.
(schemat gier jest już gotowy do końca, lecz może ulegać zmianom związanym z rezygnacją lub wykluczeniem graczy z rozgrywki)

Dodatkowe ustalenia.
Gracz który nie rozegra połowy spotkań w swojej grupie może zostać usunięty z turnieju (decyduje organizator po zapoznaniu się z przyczynami i przy deklaracji dalszej gry).
Gracz który nie rozegra żadnego spotkania w danej rundzie zostaje usunięty z turnieju.
Jeżeli gracz chce zrezygnować z dalszej gry w turnieju proszony jest poinformować o tym w wątku swojej grupy lub bezpośrednio organizatora.
Gracz usunięty z turnieju za absencje lub rezygnujący z udziału w trakcie zostaje sklasyfikowany na koniec poniżej osób grających do dalej.
Sytuacje sporne są rozstrzygane przez organizatora po zapoznaniu się z racjami obi stron.
W sytuacjach wyjątkowych organizator turnieju ma prawo wprowadzić zmiany do regulaminu w czasie trwania turnieju.

Pierwsza runda
Garcze zostaną przydzieleni do 8 grup: 6 trzyosobowych i 2 czteroosobowych.
Osoby, które zajmą w swoich grupach pierwsze i drugie miejsca zachowają szansę gry o zwycięstwo w całym turnieju.
Pozostali gracze będą grać już od drugiej rundy o dalsze miejsca.
Pierwsza runda będzie trwała maksymalnie do 13 grudnia 2015.

[Edited by kasztelan_mirmil on Nov 20, 2015 at 07:12]

Nov 20, 2015 at 00:08

Print
Heniu
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #136]

Taka mało istotna uwaga: z DLC potrzebny jest też dodatek Gods&Kings - bez niego nie można grać Szwecją ani Etiopią.

Nov 20, 2015 at 00:44

Print
pocozyc

Registered: Jul 25, 2003
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #137]

ahhh spóźniłem się z głosowaniem ; )

jeśli jednak będzie liczone jeszcze raz to w razie czego podaję :

a
a
a
b bóstwo
b
a
a

kongres - zostaje tak jak zapisał kasztelan;

szpiegostwo - ja bym zostawił, co do argumentu Szacha że bez szpiegostwa łatwiej jest odbić przyjaźć z CSem to nie wydaje mi się żeby to miało jakieś większe znaczenie.
Generalnei z mojej strony dodam tylko tyle że czasami szpiegostwo ratuje tyłek graczowi który przegrywa w techach, jest to jakieś dodatkowe wyjście.

Co do odpalania inz w ostatniej turze żeby zdobyc cud -> jeszcze nigdy mi się nie zdażyło żebym sprawdzał co turę miasta przeciwnika i polował żeby w ostatenij odpalić izn żeby odbić cud. Fakt zdarza mi się przed podjęciem decyzji o budowie cuda żeby sprawdzać miasto wroga, ale to chyba nie jest coś złego. Wydaje mi sie że wyjście kasztelana - aby host grał jako pierwszy rozwiązuje częsciowo ten problem.

czekam na losowanie : )

Nov 20, 2015 at 01:45
Gadu-Gadu: 2640081
Print
kasztelan_mirmil

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #138]

Gods&Kings - oczywiście, dzięki, pomroczność

wydaje mi się, że host ruszajacy pierwszy rozwiązuje całkiem ten problem, tz. nawet jak pierwszy podejrzy cudaka to już zgodnie z umową dżentelmeńska nie może nic robić jednostkami więc nie odpali inzyniera, a drugi jak podejrzy to wie tyle, że mu się nie opłaca marnować inżyniera.

Nov 20, 2015 at 07:23

Print
czajmen

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #139]

Jedno pytanie - jak ma wyglądać kwestia wypalenia religii przy równoczesnym narodzeniu proroków? 2 gracz nie może, póki pierwszy nie powie, że skończył turę?

Nov 20, 2015 at 07:39
XFire czajmen
Print
Seti

Registered: Jul 28, 2009
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #140]

Tak, czeka się jak pierwszy gracz skończy turę.

[Edited by Seti on Nov 20, 2015 at 07:58]

Nov 20, 2015 at 07:53
Gadu-Gadu: 4868586
Print
datysu

Registered: Apr 15, 2014
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #141]

Czyli bedzie mozna juz dzisiaj grac?

Fajnie bo piatek to jedyny dzien kiedy moge posiedziec dluzej - jakby co to bede dostepny 21-21.30

Nov 20, 2015 at 08:21

Print
szachoboks

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #142]

Lepeij daj szpeigostwo ,, srednio mi tam srednio zalezy , na luzie podchodze. Tak tylko rzuciłem z tematem . Ale coorp , ma na nie jakies mega cisnienie , wie po co ma sie złoscic
Lecz kazdy argument za szpeigami jest wyssany z palca .Bez szpeigów nie się grac bombowcami . czyli bez dadatku GK bombowce były słabsze? Artyleria tez?
z tego co pamietam były to tak samo grywalne jednostki ,

Quote:
coorp wrote:
[i robimy z tego jakąś chorą wariację na temat CIV V albo zachowujemy dotychaczasowe zasady i gramy jak Pan Bóg przykazał.

A kradziez robotników według ciebie to juz ma byc zbanowane ? To gramy Jak bóg przykazał czy wymyslamy sobie jakies własne zasady , obecne tylko w Polsce . Zero konsekwencji

Quote:
coorp wrote:
Gdy banujesz szpiegostwo ma to wpływ na szereg zależności -

Heeloł !!! to samo sie tyczy z kradzieży robtników. Jest cała strategia pod kradziez robotnika.

Quote:
coorp wrote:
nikt nigdy, PRZENIGDY nie zaproponował wywalenia szpiegostwa!

Wszytkie duele na zachodzie graja bez spziegów , wszystkie rozumiesz, wiec niewiem po co zmyslasz? Zapewne wywalali szpiegostwo a nawet o tym niewiedziales, , jelsi wogóle grałes , . Sróbój znalesc jakiegos duele ze szpeigami na yotutbe , moze uda ci sie.

Juz mi nie chodzi o szpiegostwo . zaproponowalem ,przedstawilem argumenty , a odrazu jaki hejt sie zrobil od jednego gracza . troche zdziwiony jestem
Spokojnie coorp, jakie ustwienie zrobi kasztelan to bedzie dobrze.

[Edited by szachoboks on Nov 20, 2015 at 09:01]
Nov 20, 2015 at 08:38

Print
kasztelan_mirmil

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #143]

religię Seti wyjaśnił

będzie można dziś grać

przecież dałem szpiegostwo

skrajnie nie lubię skrajności więc jak widzicie nie będzie 100% jak bozia przykazała i w przypadku roboli z CSów jest zmiana.

No to ruszamy.

Nov 20, 2015 at 16:03

Print
LOBO

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #144]

No to czekam na grupy i na pierwszego z którym przegram Tylko z powodu zerowego doświadczenia w MP, a nie umiejętności :P

Nov 20, 2015 at 16:12
Print
Majonez

Registered: Dec 23, 2010
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #145]

No właśnie jak to ruszamy. A gdzie grupy.

Nov 20, 2015 at 16:13
Gadu-Gadu: 1740053
Print
kasztelan_mirmil

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #146]

Musiałem po dzieci pojechać do szkoły, wchodzę a one graja z nauczycielem w Potwory w Tokio to musiałem poczekać aż skończą. Zaraz będą.

Nov 20, 2015 at 17:20

Print
kasztelan_mirmil

Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #147]

No to teraz ja idę po popcorn a Wy do roboty

Nov 20, 2015 at 17:36

Print
pocozyc

Registered: Jul 25, 2003
Re: Wojny Narodów II - Zapisy do Turnieju [post #148]

super Dzięki Kasztelan za szybkie ogarnięcie

Nov 20, 2015 at 18:31
Gadu-Gadu: 2640081
Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 2 [3]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.