civ.org.pl forums > Civ5 - Modowanie > Vox Populi - A Community Patch Project
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V > Modowanie
Poster
Status: Veteran

Registered: Jul 03, 2012
IP: Logged
Vox Populi - A Community Patch Project [post #1]

Civka mi się znudziła!
Niby coś tam wcześniej modowałem ale jakoś mi te mody nie podchodziły. Ostatnio jakaś zła dusza podsunęła mi tego linka http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=528034 i wciągnąłem się na nowo. Przebudowane drzewko techów, polityk, religii, zmieniona turystyka, nowe surowce, jednostki, lepsze AI i wszystk ow jednej paczce.
W pierwszej grze na standardowym poziomie gdzie grałem sobie spokojnie nauczony doświadczeniem wanilki cisnąc cudaki, zaatakowało mnie 2 sąsiadów z 2 stron, zajęli mi 2 miasta z 3 i ruszyli na stolicę. Rage quit. Dziś zacznę od nowa, tym razem jednak zbuduję jakąś armię
Niestety mam z nim problem, często mi się wysypuje do pulpitu, wątek na fanatykach ma 100 stron więc uderzam tutaj, ktoś miał podobny problem i udało się go jakoś rozwiązać?

Jul 19, 2016 at 09:37

Print
stachnie
Status: Conscript

Registered: Apr 23, 2003
Re: Vox Populi - A Community Patch Project [post #2]

Nadal masz te problemy? Od jakiegoś czasu używam Community Patch (wersji z początku roku, jak skończę bieżącą grę to zainstaluję najnowszą) i w zasadzie nie mam problemów - muszę tylko uważać, żeby najpierw załadować wszystkie składniki moda a dopiero potem wczytać grę (bezpośrednie wczytanie kończyło sie wywaleniem do pulpitu). I lepiej ustawić język gry na angielski, gdyż polskie teksty są mylące.

Ogólne wrażenia? Rewelacja. Nie muszę się obawiać ulepszania moich super-elitarnych Konnych Łuczników, gdyż są ulepszani do kolejnej konnej jednostki strzeleckiej. Konni strzelcy mają zmniejszony zasięg (tylko na sąsiednie pole) ale te same promocje co piesi strzelcy, więc można im dać promocje zwiększającą zasięg strzału (za cenę 20% kary do obrażeń). Nie muszę się obawiać ulepszania kuszników, gdyż po odkryciu Metalurgii są ulepszani do jakiejś jednostki strzeleckiej a później do gatlingów i żadna z tych (oraz następnych) jednostek nie ma zmniejszonego zasięgu strzału. Bez obaw można budować wiele miast, ale też AI potrafi wypełnić wszystkie możliwe miejsca miastami. Mocno rozwinięta dyplomacja, zwłaszcza z państwami-miastami (np. Wielcy Dyplomaci mogą na terenie państwa-miasta wybudować ulepszenie, dające temu miastu głos na Kongresie Światowym, którym dysponuje jego sojusznik).

S.

Sept 30, 2017 at 07:07

Print
KmicikBis
Status: Conscript

Registered: Oct 21, 2016
Re: Vox Populi - A Community Patch Project [post #3]

Czy usunięto karę do nauki za budowanie więcej miast?

Oct 21, 2017 at 10:06

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.