civ.org.pl forums > Space 4X - Stellaris > DLC
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Stellaris
Poster
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
DLC [post #1]

W tym wątku chciałbym abyśmy stworzyli listę DLC wraz z opinią o nich. Na razie mamy tylko jedno ale na pewno będzie ich więcej niż w Crusaderze .
Myślę ze najlepiej będzie gdy na liście znajdzie się:
- tytuł
- kiedy wyszedł
- krótki opis

Może warto także poddać je ocenie? Wyobrażam sobie to tak że każdy DLC miałby od jednej do 5 gwiazdek:
* - nie warto zawracać sobie głowy chyba ze naprawdę kupujesz wszystko jak leci
** - kup gdy jest przeceniona i masz nadwyżkę gotówki
*** - może być ale poczekaj na przecenę
**** -wartościowy DLC ale może poczekasz na przecenę?
***** - bardzo dobre DLC, bierz, bierz
Jak wyobrażam sobie ocenianie? Jako średnią wszystkich ocen podanych w tym wątku. Ocenę podajemy tak:

Plantoids Species Pack: ***

Co Wy na to ?

Lista DLC

1. [**___] [7/3] Plantoids Species Pack (04.08.2016) - DLC wizualne dodające gatunki roślinne wraz z nowym kadłubem oraz stylem miast
2. [****_] [8/2] Leviathans (??.10.2016) - DLC fabularne dodające Lewiatany, Wojny w Niebie i Enklawy

[Edited by Merthen on Nov 08, 2016 at 17:55]

Aug 06, 2016 at 08:00

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: DLC [post #2]

Ja oceniłbym Plantoids Species Pack tak samo jak Methen. W pełnej cenie tylko dla tych, którzy chcą dać czytelniejszy sygnał Paradoxowi, że warto w przyszłości zrobić więcej tego typu DLC. Jest tam 15 portretów plantoidów, które są generalnie w lepszej jakości technicznej niż standardowe, 1 dobrze zrobiony shipset, 1 obrazek miasta i okrutnie krótka lista nazw. Dla tego ostatniego jest już jednak mod Expanded Plantoid Namelists

Edit: na cdp.pl jest poniżej 25 PLN

[Edited by PAwleus on Aug 09, 2016 at 22:25]

Aug 09, 2016 at 14:21

Print
Merthen

Re: DLC [post #3]

Oceniłem go jak oceniłem - jednak kupiłem go na cdp.pl za 22 zł (-10% w przedsprzedaży)
W przypadku stellaris zrobiłbym wyjątek i gdyby były dostępny sezon pass to bym go kupił i to byłaby druga gra gdzie kupiłbym sezon pass, pierwsza to HoI IV .

Ogólnie jednak jestem przeciwnikiem takich DLC i do każdej innej grze (także paradoxu) nie zdecydowałbym się na zakup samych grafik chyba ze na ostrej przecenie.

Jednakże zgadzam się ze sama wizualna paczka jest niezłej jakości.

Ponieważ PAwleus zagłosował dodaje ocenę do listy DLC

Aug 10, 2016 at 11:53

Print
Farin
Status: Veteran

Registered: Sept 07, 2008
Re: DLC [post #4]

Daję *
Nawet jako sygnał jest to kiepski pomysł, bo jeszcze dojdą do tego samego wniosku co CA od Total War-ów i zaczną sypać DLC za 70 zł dając nowe skiny :P

Aug 10, 2016 at 18:44

Print
Merthen

Re: DLC [post #5]

Co daje nam średnią 2 i 1/3 czyli dwie gwiazdki

Aug 10, 2016 at 19:47

Print
PAwleus

Re: DLC [post #6]

Quote:
Merthen wrote:
W przypadku stellaris zrobiłbym wyjątek i gdyby były dostępny sezon pass to bym go kupił i to byłaby druga gra gdzie kupiłbym sezon pass, pierwsza to HoI IV .

Ogólnie jednak jestem przeciwnikiem takich DLC i do każdej innej grze (także paradoxu) nie zdecydowałbym się na zakup samych grafik chyba ze na ostrej przecenie.

Widzę że prowadzimy tu identyczną politykę
Aug 11, 2016 at 16:02

Print
Farin

Re: DLC [post #7]

Zdajecie sobie sprawę z tego że wspieracie aby szli dalej w tym kierunku ?
Czyli więcej DLC ze skórkami i obrazkami i za większą cenę :P

Aug 13, 2016 at 18:37

Print
PAwleus

Re: DLC [post #8]

Kupowanie DLC ze skórkami i obrazkami nie jest potrzebne do cieszenia się grą - jest to tylko jej dodatkowe wzbogacenie wizualne. Nie widzę powodu dlaczego miałbym go nie wspierać w konkretnym wypadku, jeśli mi się on wystarczająco podoba. Kwestia cenowa jest sprawą wtórną i jest raczej zmartwieniem dla Paradoxu, a nie dla mnie: ja mogę zawsze nie kupić następnego ich produktu tego typu, jeśli ocenię go na zbyt drogi w stosunku do przyjemności jaką mogę z niego czerpać i w zasadzie nic nie stracę, podczas gdy oni mogą stracić bardzo dużo jeśli podniosą cenę zbyt wysoko. Akurat DLC jest tym rodzajem produktu, dla którego na ich miejscu zdecydowanie wybrałbym strategię masowej sprzedaży po niskiej cenie, ale to ich decyzja biznesowa i ich ryzyko, którym nie zamierzam zaprzątać sobie głowy, bo aż tak to nie jestem z nimi emocjonalnie związany.

Podsumowując, kierunek na więcej DLC ze skórkami i obrazkami przyzwoitej jakości zdecydowanie i świadomie popieram, ale regułą jest, że tak jak Merthen jeśli kupuję to w ostrej przecenie (w moim wypadku to ponad 70%). Wyjątek nie anuluje reguły, więc chyba widać wyraźnie co wspieramy.

Aug 13, 2016 at 22:49

Print
Degan
Status: Elite

Registered: Jun 24, 2012
Re: DLC [post #9]

Nowe DLC...

i trzy związane z tym nowości:

- Guardians: Powerful space entities with mysterious origins and motives. Fight or investigate them to unlock technologies and gain access to great treasures.

- Enclaves: Independent outposts of traders and artists who are willing to make a deal. Exchange resources, purchase information about the galaxy, or commission a great work of art for your empire.

- War In Heaven: Where will your fledgling empire lie if two ancient Fallen Empires decide to renew old grievances in a War in Heaven? Will you err on the side of caution and take a side with the stronger power, or will you strike at both whilst they are occupied with their own titanic struggle?

To DLC plus patch 1.3 mocno dowartościuje Stellaris. Minimum 4 gwiazdki

[Edited by Degan on Sept 15, 2016 at 16:51]

Sept 15, 2016 at 16:45
Gadu-Gadu: 46338727
Print
Merthen

Re: DLC [post #10]

To zdecydowanie brzmi lepiej niż tylko Wojny w Niebie. Czekam na ten dodatek z niecierpliwością ale z oceną się wstrzymam dopóki go nie wypróbuje

Sept 16, 2016 at 05:59

Print
PAwleus

Re: DLC [post #11]

Wrócę jeszcze do Plantoidów: po ich premierze Paradox trochę się zawstydziło niedoróbką (przynajmniej werbalnie w osobie Wiza) i dodali znacznie bardziej rozbudowane listy nazw.

Sept 16, 2016 at 22:02

Print
Farin

Re: DLC [post #12]

Wróciłem !!!
Jak tam po najnowszej łatce i DLC ? Dla mnie Bomba :]

Nov 07, 2016 at 14:06

Print
PAwleus

Re: DLC [post #13]

Chodzi Ci o Heinleina (1.3) czy też o rzeczywiście najnowszą łatkę (1.3.2 Beta)?

Mnie aktualnie zajmuje za bardzo Aurora, ale przejrzałem changelog i zmiany wyglądają bardzo, bardzo apetycznie. Odnosi się to też do Leviatanów - z pewnością kupię i najprawdopodobniej zostanę pochłonięty, jak tylko znajdę czas na zagranie.

Nov 07, 2016 at 16:26

Print
Farin

Re: DLC [post #14]

Nie gram na łatkach beta. Klimat się poprawił ale po tych zmianach ai trochę oslablo i ogólnie gra stała się ciut łatwiejsza

Nov 08, 2016 at 03:32

Print
PAwleus

Re: DLC [post #15]

Nie wiem czy widziałeś changelog do bety, ale ja gdybym obecnie grał to chciałbym mieć zmiany z niej jak najszybciej.

Nov 08, 2016 at 16:30

Print
Merthen

Re: DLC [post #16]

Od wyjścia dodatku i miałem czas aby zagrać łącznie tylko przez dwie godziny ale mogę stwierdzić ze zmiany mi się bardzo pododają! W czasie mojej gry spotkałem trzy lewiatany. Jeden okazał się przemądrzała kula badająca czarne dziurę, drugi to automatyczny pancernik a trzeci to stwór który utknął w czasie przejścia z innego wymiaru do naszego . Pozostałe zmiany tez niczego sobie . Daje **** gwiazdki

Nov 08, 2016 at 17:55

Print
Farin

Re: DLC [post #17]

Kulę mam już za sobą :]
NA pancernika się szykuję
Leviathana nie tykam, bo widziałem coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=tr9M3HZ_nH0

Plus wpadłem na układ z piratami - dwa razy do nich podchodziłem i dwa razy musiałem uciekać. Przetrzebiłem ich ale został mi jeszcze pancernik z 9K siły :P

Nov 09, 2016 at 15:10

Print
Merthen

Re: DLC [post #18]

SPOILER!!!!!

Czytać od prawej

[spoiler] życie sobie ułatwisz to pancernika automatycznego tego pokonaj [spoiler]

Nov 10, 2016 at 15:24

Print
PAwleus

Re: DLC [post #19]

Czy współczynnik siły większych okrętów jest nadal tak przewartościowany jak był? 9K to o ile dobrze pamiętam znacznie więcej niż poprzednio, no ale może ze względu na broń XL jest to właściwe...

Poprzednio to przewartościowanie odbijało się bardzo negatywnie na AI, bo było ono skłonne atakować nawet w oczywistych dla doświadczonego gracza przegranych sytuacjach. Na szczęście były mody, które to poprawiały, więc bardzo nie zmartwię się jeśli Paradox nadal w tym przypadku nie wyciągnął wniosków, ale źle by to o nich świadczyło.

Nov 10, 2016 at 16:16

Print
Merthen

Re: DLC [post #20]

dedykowana broń dla pancerników [ta zajmują cały moduł] jest bardzo mocna ale zwrotne jednostki mogą jej unikać. Czyli jest jak powinno być.

Nov 10, 2016 at 16:21

Print
PAwleus

Re: DLC [post #21]

Chodzi mi o to czy AI sprawia wrażenie, że zwraca uwagę na kompozycję floty, czy tylko na współczynnik siły?

Nov 10, 2016 at 16:42

Print
Merthen

Re: DLC [post #22]

Tego niestety nie sprawdziłem empirycznie. Mam nadzieje iż to pierwsze.

Nov 10, 2016 at 16:46

Print
Farin

Re: DLC [post #23]

Panie i Panowie nowe wieści z Krańca Galaktyki :]
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=102262
Zapowiada się zacnie!!

Jan 29, 2017 at 21:28

Print
PAwleus

Re: DLC [post #24]

Zapowiada się jeszcze lepiej, bo zmiany opisywane w tym artykule to tylko niewielka część tego co ma być związane z następnym dodatkiem (tzn. wraz z powiązaną czasowo darmową łatką) - opisują je grudniowe i styczniowe DevDiary i już ich tytuły sporo obiecują, a nie ujawnili jeszcze wszystkiego.

Jan 30, 2017 at 16:48

Print
Farin

Re: DLC [post #25]

Niby tak ale właśnie mozliwość zagospodarowania orbit jak i księżyców jest chyba najlepszym plusem.
Podobno za szybko nie wyjdzie.

Jan 31, 2017 at 13:50

Print
PAwleus

Re: DLC [post #26]

Biorąc pod uwagę, że będziesz je mógł zagospodarować tylko mając wybrany Voidborn, czyli jeden z Ascension Perks, to te ostatnie są jednak ważniejsze

Jan 31, 2017 at 17:01

Print
Farin

Re: DLC [post #27]

What?!
Ale jak to?
Bezsensu jak tak zrobią :[

Feb 01, 2017 at 14:39

Print
PAwleus

Re: DLC [post #28]

Mi wydaje się to wystarczająco sensowne: będziesz musiał w którymś momencie wybrać określoną drogę rozwoju w zależności od sytuacji w grze i jeśli będziesz chciał nią rzeczywiście podążać (bo sytuacja może się zmienić), to skupić się na niej - w tym wypadku maksymalnie rozwinąć technologię spaceportów i wybrać Voidborn (nie wiem co go ma odblokowywać), jako minimum, żeby móc zbudować pierwszy habitat, bo to przecież mają być przeogromne stacje kosmiczne pod względem populacji rywalizujące z planetami. Możliwe, że końcowym etapem rozwoju habitatów będą ringworldy. Dlaczego uważasz, że ograniczenia na nie nałożone są bez sensu?

Dobrze jest też pamiętać, że orbitalne habitaty jako droga rozwoju będą dostępne tylko jako płatny dodatek, więc nie może to być integralna część gry.

Edit: Chyba jednak megastruktury nie będą końcowymi etapami rozwoju habitatów, jak pokazuje devdiary dotyczący ich.

Znamy też wreszcie nazwę tego płatnego dodatku, który jest określany jako pierwszy duży dodatek do Stellaris: Utopia.

[Edited by PAwleus on Feb 03, 2017 at 11:12]

Feb 02, 2017 at 12:11

Print
Farin

Re: DLC [post #29]

Sens to może mieć jeśli chcemy w jakiś sposób wyważyć grę pod względem mechaniki.
Niestety w przypadku kiedy silimy się na pewien realizm albo przynajmniej na zdrowo rozsądkowe podejście, to dla mnie normalne powinno być że po wynalezieniu określonej tech. można różne fajne rzeczy budować na orbitach planet.
Zagospodarowanie orbit to podstawa jeśli chodzi o przyszłość kolonizacji innych planet.
Mogę się zgodzić, że w przypadku jakiś ekstremalnych/ostatecznych stopni rozwoju takich struktur będzie coś więcej wymagane niż odpowiedni tech. Ale sama "podstawa" powinna być dostępna dla wszystkich.

Szkoda, że Trailer jest tak krótki i nic zupełnie nie pokazuje.

EDIT: Jeszcze jedno:
Szukam jakiegoś modu, który by "zwalniał" poruszanie się statków pomiędzy systemami - denerwuje mnie trochę system gdzie wszyscy w koło zapier... jak meserszmity po całej galaktyce...

[Edited by Farin on Feb 03, 2017 at 19:50]

Feb 03, 2017 at 19:46

Print
PAwleus

Re: DLC [post #30]

Miałem oczywiście na myśli sens w tym pierwszym znaczeniu, bo staram się nie wymagać za bardzo realizmu od gry w której Galaktyka ma setki milionów razy mniej gwiazd niż w realu Ale nawet gdyby, to podjęcie się budowy konstruktu który miałby mieścić miliardy ludzi wydaje mi się wymagać nie tylko odpowiedniej technologii, ale też woli, czyli odpowiedniego stanu umysłu, w skali całej cywilizacji. I to właśnie to ostatnie mają za zadanie oddać Ascension Perks. Jak dla mnie, jest to bardziej realistyczne niż zaniedbanie tego elementu, a jak ważna jest wola w skali cywilizacji widać świetnie na przykładzie dotychczasowej historii załogowych lotów pozaziemskich.

Co do modu, który poszukujesz, to mógłbyś sprawdzić Pre-FTL Players - zwolnili w nim loty międzysystemowe dla potrzeb oddania STL, więc można podpatrzeć jak to zrobili i we własnym modzie dobrać sobie parametry tak jak pasują.

Feb 04, 2017 at 01:15

Print
Farin

Re: DLC [post #31]

Zapis rozgrywki ze Stellaris Utopia:
https://www.youtube.com/watch?v=gTImqksOIoM

Feb 06, 2017 at 10:23

Print
PAwleus

Re: DLC [post #32]

Obejrzałem 2 dostępne filmiki i jak na razie wszystkie zmiany wydają mi się być bardzo korzystnymi dla gry. Zmiany związane z etosem, frakcjami, jednością, tradycjami i prawami gatunków są bardzo znaczące - wyglądają dla mnie na o wiele bardziej istotne niż te związane z habitatami i na tyle mi się podobają, że z pewnością pogram, gdy 1.5 się ukaże.

Feb 08, 2017 at 11:50

Print
PAwleus

Re: DLC [post #33]

Oficjalna zapowiedź Utopii: premiera 6 kwietnia i choć sama cena może nie zachęcać, to już istotność rozszerzenia gry jak najbardziej.

Feb 27, 2017 at 15:18

Print
Farin

Re: DLC [post #34]

Jest w końcu fajny i klimatyczny zwiastun:
https://www.youtube.com/watch?v=YmvGlBFaFEU
Niestety data wydania tegoż dodatku mnie zabiła :/

Feb 27, 2017 at 21:26

Print
Farin

Re: DLC [post #35]

Panowie już 6 kwietnia UTOPIA - szykować pieniążki :]

Apr 03, 2017 at 00:52

Print
Benevollus

Registered: Aug 12, 2010
Re: DLC [post #36]

DLC z Utopią to dla mnie najbardziej wyczekiwana premiera tego roku
(przynajmniej jak do tej pory).

Apr 03, 2017 at 09:31

Print
Farin

Re: DLC [post #37]

Utopia !
Cholera jak ta gra mnie przez ostatnie kilka dni wciągnęła. Bardzo dużo zmian na plus.
Wczoraj jak po południu przysiadłem tak oderwać się nie mogłem(dość powiedziałem o 5 rano), a jak zapanowała "Wojna w Niebie" gdzie Galaktyka podzieliła się na 3 strony konfliktu to normalnie BOSKO!
Dawno się tak nie bawiłem.
Dodatkowo niedługo ma wyjść 1.6, który poprawia błędy jak i wprowadza trochę usprawnień do rozgrywki.
Plus jeszcze mody - niech się Azazell chowa ze swoją przereklamowaną Civ-ką VI :P

BTW nie mam natchnienia do pisania takich opracowań swojej rozgrywki jak to robi Pawleus więc jedynie zapraszam na swoje konto steam 1farin nick Farin.
Tam odwiedzamy centrum gry - zrzuty ekranu i oglądamy. Uwaga część screen-ów oznaczyłem jako spoilery :]

Apr 24, 2017 at 14:57

Print
Farin

Re: DLC [post #38]

Post pod Postem:
Wyszedł już oficjalnie 1.6.1
Do komputerów Galaktykę podbijać !!! :]

May 20, 2017 at 19:23

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.