civ.org.pl forums > Space 4X - Stellaris > Powiększenie czcionki w Stellaris
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Stellaris
Poster
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
IP: Logged
Powiększenie czcionki w Stellaris [post #1]

Chyba dobrze zrobiłem, że założyłem nowy wątek :P

Otóż kurcze mam problem z wielkością czcionki w grze. Mam monitor 24 calowy i FULLHD. W grze ogólnie wszystko sie da czytać ale czcionka mogłaby być ciut większa. Męczy mi to strasznie oczy gdy długo gram. Jest w opcjach a dokładnie w pliku INI możliwość zmiany skalowania ale jak zwiększę troszkę to tekst się rozmywa i co za tym idzie jest niby większy ale i nie czytelny.

Próbowałem kontaktować się z modderami i sam walczyłem w plikach fonts.. Bez rezultatu. Wszystko sprowadza się do tego beznadziejnego interfejsu. Ktoś wydał tam mod "Bigger Fonts" czy jakos tak ale wtedy tekst jest za szeroki i wychodzi poza ramki grafiki ;/

Czy ktoś z was ma na to sposób?

Aug 06, 2016 at 09:31

Print
Merthen

Registered: Aug 25, 2008
Re: Powiększenie czcionki w Stellaris [post #2]

Sam mam 27 calowy monitor z FULLHD i dla mnie czcionka jest akuratna. Jednakże sam nie bawiłem się z fonami ale w warsztacie stema oprócz Bigger Font widzę jeszcze mody: Crisp & Better font i Bigger Text. Sprawdzałeś je?
Najlepiej dołącz wcześniej mod UI Overhaul 1080p

Aug 06, 2016 at 09:52

Print
Azazell

Re: Powiększenie czcionki w Stellaris [post #3]

Wgrałem ten UI Overhaul 1080p i ten bigger text i jest ciut lepiej http://screenpresso.com/=bZvzc ale nadal są kwiatki jak nachodzenie tekstu na siebie hmm.

Crisp & Better font nie jest kompatybilny z najnowszą wersją niestety

[Edited by Azazell on Aug 06, 2016 at 10:27]

Aug 06, 2016 at 10:25

Print
Degan
Status: Elite

Registered: Jun 24, 2012
Re: Powiększenie czcionki w Stellaris [post #4]

Ja może troszke w inny deseń:

O ile mi rozmiar czcionek pasuje to niepodoba mi się zastępcza czcionka bo oryginalna czyli Orbitron niestety nie posiada polskich znaków. Dorobiłem polskie znaki ale gra niestety korzysta z czcionek w innym formacie np: DDS. Możliwe że spróbuje kiedyś pozmieniać w plikach gry aby wszystko współpracowało. Obecnie nie mam aż tyle czasu :/ Ale dla zainteresowanych wrzucam ulepszoną czcionkę w TTF...

http://wrzucacz.pl/file/7241470481367/Orbitron-Regular.ttf

Screen z czcionką: http://imgur.com/a/Bq3Ie

[Edited by Degan on Aug 06, 2016 at 12:07]

Aug 06, 2016 at 12:03
Gadu-Gadu: 46338727
Print
Merthen

Registered: Aug 25, 2008
Re: Powiększenie czcionki w Stellaris [post #5]

Azazell - czcionki to nie moja brożka w modowaniu wiec nie pomogę - sprawdź czcionkę Degana.

Degan - dzięki przetestuje

[Edited by Merthen on Aug 07, 2016 at 10:46]

Aug 07, 2016 at 10:46

Print
Azazell

Re: Powiększenie czcionki w Stellaris [post #6]

Tak ale ta czcionka Degana to jest chyba nie ta główna z opisów. Tylko jakaś dodatkowa. Widzę po samej wyglądzie czcionki. Hmm

Aug 07, 2016 at 11:12

Print
Degan
Status: Elite

Registered: Jun 24, 2012
Re: Powiększenie czcionki w Stellaris [post #7]

Quote:
Azazell wrote:
Tak ale ta czcionka Degana to jest chyba nie ta główna z opisów. Tylko jakaś dodatkowa. Widzę po samej wyglądzie czcionki. Hmm

To jedna z dodatkowych czcionek. Nawet na niewielkich opisach się rozjeżdzała to chciałem spróbować zedytować pliki i zobaczyć czy to coś da.
Głowne czcionki z gry to bodajże:

Malgun Gothic

http://fontzone.net/font-details/malgun-gothic

CG Gothic

http://ufonts.com/fonts/gothic-cg-no3-opentype.html

[Edited by Degan on Aug 07, 2016 at 16:06]

Aug 07, 2016 at 16:06
Gadu-Gadu: 46338727
Print
Azazell

Re: Powiększenie czcionki w Stellaris [post #8]

Degan --> może byś umiał i znalazłbyś chwilę aby tą główna czcionkę ciut powiększyć chociaż o 1-2 rozmiary ;/ Mnie strasznie wzrok męczy. A w grze wiadomo dużo czytania

Aug 07, 2016 at 17:24

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: Powiększenie czcionki w Stellaris [post #9]

Sorry, ale wydaje mi się, że lepsze byłoby sprawić sobie dobre okulary...

Aug 09, 2016 at 15:56

Print
Azazell

Re: Powiększenie czcionki w Stellaris [post #10]

Tu okulary nie mają nic wspólnego. Ale to już jest głośna sprawa z Paradox. EU 3 , 4 też miały te małe czcionki. Niektórym to nie przeszkadza.. Ale im mniejsze literki tym bardziej psuje i męczy ci się wzrok.

A później się dziwić, że ludzie robią się ślepi.. Jak już paradox tworzy porządne gry to niech popracuje nad durnowatym UI i tyle.

Aug 11, 2016 at 07:23

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: Powiększenie czcionki w Stellaris [post #11]

Powiem może coś oczywistego, ale dla tych, którym przeszkadzają małe czcionki, bo szybciej męczą im się od nich oczy, powinien to być pierwszy sygnał, że potrzebują porady okulisty. Lepiej wtedy, niż dopiero wtedy, gdy zdziwią się, że robią się ślepi. Wzrok męczy Ci się szybciej niż u innych przy czytaniu małej czcionki dlatego, że twoje mięśnie wykonują znacznie większą pracę niż u nich, próbując odpowiednio skorygować wadę wzroku. Gdy zostanie odpowiednio skorygowana w inny sposób, wzrok nie będzie Ci się męczyć bardziej niż innym, więc kierowanie pretensji do Paradoxu jest w tym wypadku kontrproduktywne. Potraktuj ich gry jako rodzaj narzędzia diagnostycznego dla Twojego wzroku, a zamiast złoczyńcami ujrzysz ich w tym wypadku jako dobroczyńców

Aug 11, 2016 at 15:47

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.