civ.org.pl forums > Civ6 - Ogólne > Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization VI > Ogólne
Poster
Status: Prince

Registered: Jul 25, 2003
IP: Logged
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #201]

nie było jakieś paczki patchów. coś tam chyba się aktualizowało, ale nic konkretnego.

W sumie to nie testowałem, dawno tez nie grałem

Feb 17, 2017 at 20:55
Gadu-Gadu: 2640081
Print
Azazell
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #202]

OStatnio sobie na chwilę włączyłem civke i kurcze fajnie by było zagrać pełną rozgrywkę. Tylko czy są jakieś mody polepszające SI? Bo na patche na razie nie ma co liczyc ;/

Feb 19, 2017 at 10:33

Print
Lepki
Status: Regular

Registered: Feb 15, 2011
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #203]

Azazell dołącz do PBEM-a będzie ciekawie.

Feb 19, 2017 at 14:00

Print
blackblack
Status: Veteran

Registered: Oct 04, 2005
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #204]

Ja myśle że na wiosne wypuszcza nowego patcha skoro poszczają je o nazwach "jesień, zima", to myślę ze cos niedługo powinno sie pojawić. No ja tez czekam teraz włączyłem 1 rozgrywkę zobaczymy, może bedzie przez chwile jakis dreszczyk napięcia Ogólnie to kijowo zrobili z ta 6ka....

Feb 19, 2017 at 16:17

Print
Azazell

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #205]

Ja nie czaję są np budowle typu latarnia morska co daje +1 do miejsca dla obywatela. Czego to dotyczy? Ikonka domki to wiadomo mieszkania, udogodnienia to też co innego. Jak buduje np budowle co dają te cechy to nie widzę zmian w mieście.

Czyżby chodziło o jakieś limity wzrostu ogólnej ludnosci? Jeśli tak to gdzie są tego statystyki ?

Feb 26, 2017 at 20:42

Print
pocozyc

Registered: Jul 25, 2003
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #206]

Latarnia przynajmniej przed paczem dawała właśnie 1 do zasobów mieszkalnych, podobnie jak inne budynki z innych dzielnic. Tzn tak mi sie wydawało bo namacalnie tego niegdy akurat z latarnią nie weryfikowałem.

Feb 26, 2017 at 22:09
Gadu-Gadu: 2640081
Print
marko

Registered: Oct 18, 2008
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #207]

budynki ktore daja +1 miejsc obywatela powoduja ze na polu z dana dzielnica gdzie zostaly wybudowane mozna umiescic dodatkowego pracujacego obywatela, np. jak mamy dzielnice swiatynna z kaplica i swiatynia mozemy kazac 2 obywatelom pracować na polu z tą dzielnicą

Feb 26, 2017 at 23:00
Gadu-Gadu: 4931008
Print
Azazell

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #208]

A dzieki wam już rozumiem

JEscze jedno pytanie np mam wielkiego człowieka który daruje nam +3 eureki do dowolnych techów z danej epoki. Czy w ogóle tego naukowca można wykorzystać do innych celów? Raz widziałem ze SI trzymał naukowca w dzielnicy ale chyba to nie daje dodatkowych bonusów?

Feb 27, 2017 at 07:24

Print
paxis

Registered: Dec 16, 2016
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #209]

W Civ 6 naukowcy inaczej niż w Civ 5 mają tylko jedno zadanie. Z tego co wiem, nie da się ich użyć do innych rzeczy i leżakowanie ich też nic nie przynosi. Można tylko wybrać moment kiedy jest najbardziej optymalnie wykorzystać ich akcje.

https://youtu.be/1-p0B8lScCY
Let's Play Civilization 6 Gotm
https://youtu.be/FlxnziDzPpw

Feb 27, 2017 at 08:26

Print
marko

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #210]

A ja mam ciekawą sytuację: w mieście mam ujemną produkcję, nie wiem jak do tego doszło, produkuje osadnika i mam -19/360. Zauważyłem to, bo bardzo dużo tur zostało do końca produkcji, podczas gdy w sąsiednim mieście o podobnym poziomie produkcji osadnik mial zostac wyprodukowany o wiele szybciej. Nie zauważyłem tego odrazu więc parę tur poszło na uzupełnienie minusa. Najciekawsze jest że jak zmienie produkcje na co innego np. jakis budynek to nie ma minusa, normalnie jest od zera 0/240. Skąd się to wzięło?

Feb 27, 2017 at 09:12
Print
Azazell

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #211]

To troszke lipa teraz wielcy ludzie są mniej potrzebni.. Może jedynie Inżynierowie, Prorocy do religii oraz naukowcy. A reszta? hm sam niewiem

Też się zastnawiam czy idzie sprawdzić ile armii mają poszczególne nacje? W statystykach nic nie widzę

[Edited by Azazell on Feb 27, 2017 at 10:22]

Feb 27, 2017 at 10:21

Print
marko

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #212]

W grze na multi, blokuje się przycisk następnej tury, nawet po zakonczeniu czasu tury nic sie nie dzieje. Wydaje mi sie ze ktos juz o tym pisal ale nie moge znalezc gdzie.. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

Mar 05, 2017 at 08:35
Print
Midgardsorm
Status: Settler

Registered: Sept 25, 2010
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #213]

Witam
Mam pytanko : Wybieram ustrój PISMO + 100 % za sąsiedztwo dzielnicy świątynnej, i nigdzie tego bonusu nie widzę mam obok dwie dzielnice naukową i biznesową i na nic to nie wpłynęło ... oczywiście na inne pola też nie widzę ....?

Mar 10, 2017 at 18:56

Print
marko

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #214]

Jeśli masz dzielnice świątynną przy polu z górą dostajesz bonus +1 do wiary, jak wybierzesz Pismo, to dostaniesz +2 do wiary za tą samą górkę

Mar 10, 2017 at 19:20
Print
Midgardsorm
Status: Settler

Registered: Sept 25, 2010
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #215]

czyli mało co to warte jest ... to czemu czytałem że znaczenie ma żeby dzielnice
były koło siebie ?

Mar 10, 2017 at 21:10

Print
Benevollus

Registered: Aug 12, 2010
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #216]

Quote:
marko wrote:
A ja mam ciekawą sytuację: w mieście mam ujemną produkcję, nie wiem jak do tego doszło, produkuje osadnika i mam -19/360. Zauważyłem to, bo bardzo dużo tur zostało do końca produkcji, podczas gdy w sąsiednim mieście o podobnym poziomie produkcji osadnik mial zostac wyprodukowany o wiele szybciej. Nie zauważyłem tego odrazu więc parę tur poszło na uzupełnienie minusa. Najciekawsze jest że jak zmienie produkcje na co innego np. jakis budynek to nie ma minusa, normalnie jest od zera 0/240. Skąd się to wzięło?

Wydaje mi się, że jest kwestia tego że każdy kolejny wyprodukowany settler jest droższy od poprzedniego.

Eg.:
1. Miasto A zaczyna produkcję seta i kosztuje on 360 "młotków". Po jednej turze produkcji Miasto A ma gotowe 5/360.
2. Miasto B właśnie skończyło produkcję seta. Koszt wszystkich pozostałych osadników wzrasta o 25 młotków.
3. Miasto A w tej chwili ma licznik młotków na poziomie -20/360 - ponieważ gra zamiast zatkualizować koszt wcześniej zaczętej produkcji, postanowiła odjąć młotki w Mieście A.

Ww. teoria jest niepotwierdzona eksperymentalnie, ale jestem niemal pewien że jest prawidłowa

[Edited by Benevollus on Mar 11, 2017 at 07:10]
Mar 11, 2017 at 04:51

Print
LOBO

Registered: Nov 13, 2003
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #217]

Quote:
Midgardsorm wrote:
czyli mało co to warte jest ... to czemu czytałem że znaczenie ma żeby dzielnice
były koło siebie ?

Ponieważ niektóre nacje mają bonusy do swoich dzielnic za sąsiedztwo innych dzielnic. Nie każda dzielnica i nie każda nacja to ma.
I nie jest to mało warte. Czasamai jak mam jakąś dzielnicę, która daje mi +4 to z tym bonusem już masz +8.

- "Na pohybel s********om!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
DZIWNYM NIE JEST ! - entombed
Mar 11, 2017 at 09:30
Gadu-Gadu: 3407354
Print
marko

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #218]

Dzięki Benevollus, to ma sens, bo produkowałem sety w 3 roznych miastach jednoczesnie, i rzeczywiscie jedno skonczylo duzo wczesniej od drugiego a w trzecim dopiero zaczeli sie robic. Trzeba to jeszcze potwierdzić empirycznie.

Mar 11, 2017 at 23:35
Print
petr

Registered: Jan 08, 2006
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #219]

Trzy pytanka:

1) Ostatnio miałem sytuację, że okrążyłem miasto przeciwnika (jeszcze nie miało zburzonych murów), ale pomimo takiej możliwości - nie ostrzeliwało moich jednostek co turę, jak to zwykle ma miejsce. Czy są jakieś powody, by przeciwnik zaniechał ostrzału?

2) Co w praktyce powoduje sytuacja, kiedy miasto jest oblężone (City Under Siege) i pojawia się ikona serca?

3) Czy można zabić wrogiego Generała? Kiedy najeżdżałem na niego jednostką to teleportował się do swojego najbliższego miasta (?).

Mar 14, 2017 at 09:58

Print
LOBO

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #220]

Quote:
marko wrote:
Dzięki Benevollus, to ma sens, bo produkowałem sety w 3 roznych miastach jednoczesnie, i rzeczywiscie jedno skonczylo duzo wczesniej od drugiego a w trzecim dopiero zaczeli sie robic. Trzeba to jeszcze potwierdzić empirycznie.

Hmm czyli koszt nie rośnie z każdym nowo wybudowanym miastem tylko z każdym wyprodukowanym osadnikiem? Dziwne. Nie podoba mi się to Lepiej nie tracić osadników w takim wypadku Ciekawe czy za zdobytych setów też koszt produkcji Twoich rośnie...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PETR
1. Jest pod oblężeniem i traci zdolność "strzelania" - dlatego warto okrążać miasto przeciwnika
2. Właśnie to wyżej
3. Tak z każdym Wielkim Człowiekiem się dzieje - nie można ich ani zabić ani przejąć...

Mar 14, 2017 at 15:49
Print
marko

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #221]

Na jakich pola zakłada się Parki Narodowe? Mam naturalistę ale nie mogę znaleźć pola gdzie mógłbym go użyć :/
ok juz znalazlem w civilopedi pisze

[Edited by marko on Mar 15, 2017 at 13:13]

Mar 15, 2017 at 13:06
Print
Czaro
Status: Novice

Registered: Mar 20, 2017
Pytań różnych mam parę [post #222]

Witam mam kilka pytań odnośnie gry:
1. Produkcja. Np. Budowniczowie, Koszt bazowy: 50, a Koszt:158 i jak ja to mam rozumieć? No jest logiczne, że im więcej mam produkcji to tym szybciej się produkuje (ludzi,budynki), ale chciałbym zrozumieć te liczby. Myślałem, że jak pomnożę tury potrzebne do zbudowania budowniczego przez produkcję (jaką wytwarza moje miasto), to wyjdzie mi te 158 (w przybliżeniu przynajmniej), ale tyle nie wychodzi.

2. Woda. Zdążyłem ogarnąć już jak "wchodzić" jednostkami do wody, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Chodzi mi o teren wodny należący do mojego miasta. Tam, gdzie były ryby (czyli wg gry surowiec dodatkowy) to tam mogłem utworzyć łodzie rybackie. A co z pozostałymi terenami wodnymi? Na lądowych można coś zbudować, czy to farmę, czy kopalnię, itd. I już w jednym mieście mam 6 pól wodnych, z czego na dwóch występują ryby, a na innych nic nie mogę budowniczym wybudować? Można ten teren jakoś spożytkować? Bo aktualnie uważam go jako nie potrzebny teren, który do niczego mi się nie przydaje (bo nic nie mogę zbudować). I wołałbym, żeby teren mi się rozszerzał na lądzie, ale z tego co czytałem to nie można tego kontrolować.

3. Teraz nasuwa mi się kolejne pytanie apropo drugiego pytania. Jak mam teren, na którym np. jest +2 żywność i +2 produkcja, to wlicza mi się dopiero do miasta (te wartości) w momencie, w którym mój obywatel tam pracuje, tak?

4. I teraz nasuwa się następne pytanie. Jeżeli na takim terenie +2 żywność, +2 produkcja zbuduję farmę, która produkuje +1 żywność, to wlicza mi się już do miasta tylko +1 żywność, bo zbudowałem budynek, czy dopiero całość się wlicza w momencie, gdy pracuje tam obywatel? Nie jestem właśnie pewien, ale chyba dopiero jak pracuje obywatel i właśnie zastanawiam się nad takim po prostu budowaniu farm, kopalń, itd. bo potem jak chcę wybudować dzielnicę, to wcześniej utworzone ulepszenie znika.
Zresztą ciężko już to nawet mi kontrolować, gdy mam aktualnie 9 miast. Uważam, że to strasznie dużo jak na mój poziom gry xD ledwo co wszedłem do renesansu (poprzez wojnę dostałem parę hehe).

5. I o co chodzi z tymi projektami? Raz go zrobiłem, ale potem był on tam nadal. I odnoszę wrażenie, że robi się go np. jak się chce koniecznie dostać jakiegoś wielkiego człowieka, lub dla korzyści typu złoto. W sensie takim, że chyba takie projekty można ciągle "produkować" i ciągle mieć korzyści.

Mar 20, 2017 at 13:38

Print
Benevollus

Registered: Aug 12, 2010
Re: Pytań różnych mam parę [post #223]

Jest temat na forum dotyczący pytań o mechanikę gry i proponuję aby jakiś moderator przeniósł tam ten wątek

Quote:
Czaro wrote:
1. Produkcja. Np. Budowniczowie, Koszt bazowy: 50, a Koszt:158 i jak ja to mam rozumieć?

Każdy kolejny budowniczy (i tak samo z osadnikami) jest droższy niż poprzedni. Nie pamiętam gdzie można znaleźć konkretne wartości dla obecnego patcha, ale ogólnie rzecz biorąc to wybudowanie pierwszych kilku budowniczych będzie Cię kosztowało rzeczone 50 młotków, ale wyszkolenie dwudziestego budowniczego w tej samej grze będzie już o wiele bardziej pracochłonne.

Quote:
Czaro wrote:
2. Woda. [...] Można ten teren jakoś spożytkować? Bo aktualnie uważam go jako nie potrzebny teren, który do niczego mi się nie przydaje (bo nic nie mogę zbudować). I wołałbym, żeby teren mi się rozszerzał na lądzie, ale z tego co czytałem to nie można tego kontrolować.

Tereny wodne są z grubsza rzecz biorąc bezużyteczne w Civ6. Jak na ten moment w podstawowej wersji gry, osadzając miasta powinniśmy unikać takich pól.

Co do kontrolowania poszerzania granic miasta, to niestety nie mamy na to wpływu, o tym które kolejne pola będą asymilowane decyduje algorytm, natomiast ogólna zasada jest taka, że najpierw poszerzane są granice o te pola które są najbliżej danego miasta. Nawet jeśli te pola są bezwartościowe.

Quote:
Czaro wrote:
3. Teraz nasuwa mi się kolejne pytanie apropo drugiego pytania. Jak mam teren, na którym np. jest +2 żywność i +2 produkcja, to wlicza mi się dopiero do miasta (te wartości) w momencie, w którym mój obywatel tam pracuje, tak?

Tak.

Quote:
Czaro wrote:
4. I teraz nasuwa się następne pytanie. Jeżeli na takim terenie +2 żywność, +2 produkcja zbuduję farmę, która produkuje +1 żywność, to wlicza mi się już do miasta tylko +1 żywność, bo zbudowałem budynek, czy dopiero całość się wlicza w momencie, gdy pracuje tam obywatel?

Dostajesz wartości jedynie tych pól na których pracuje jakiś obywatel. Wyjątkiem są jedynie dzielnice.

Quote:
Czaro wrote:
5. I o co chodzi z tymi projektami? Raz go zrobiłem, ale potem był on tam nadal. I odnoszę wrażenie, że robi się go np. jak się chce koniecznie dostać jakiegoś wielkiego człowieka, lub dla korzyści typu złoto. W sensie takim, że chyba takie projekty można ciągle "produkować" i ciągle mieć korzyści.

Projekty robi się wyłącznie jeśli chcesz zgarnąć danego wielkiego człowieka zanim zrobi to "konkurencja". Te "dodatkowe korzyści" mają właściwie trzeciorzędne znaczenie - ich przelicznik jest bardzo niekorzystny.

[Edited by Benevollus on Mar 20, 2017 at 18:56]
Mar 20, 2017 at 14:48

Print
ramzes46
Status: Administrator

Registered: Oct 17, 2006
Re: Pytań różnych mam parę [post #224]

Quote:
Benevollus wrote:
Jest temat na forum dotyczący pytań o mechanikę gry i proponuję aby jakiś moderator przeniósł tam ten wątek

Mówisz i masz żeby nie było, że nie ma nikogo z redakcji

Mar 20, 2017 at 17:27

Print
Czaro

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #225]

Czy tylko mnie się wydają te eureki z epoki atomowej i informacyjnej?
Mowie tu o eurece "Premia od wielkiego naukowcy lub szpiega".
To jest chore dla kogoś, kto nie bawi się w naukę. Nie posiadam ani jednego kampusu, bo bawię się w wojenki i budowałem w miastach dzielnice wojskowe, biznesowe, przemysłowe i rozrywkowe. A użycie karty doktryny, która daje +2 do wielkiego naukowca mi nie pomoże za wiele.
A z tymi szpiegami. Z tego co ogarnąłem i przeczytałem na reddicie to straszna loteria z tym wykradzeniem technologii.
Nie jestem do końca pewien, ale dana cywilizacja musi opracowywać odpowiednią technologię, której nie posiadam jeszcze i mogę ją spróbować wykraść. A i też nie jest to pewne, bo procenty są strasznie małe. No chyba, że można wysłać dwóch szpiegów do jednego miasta i zwiększyć szanse (właśnie o tym pomyślałem), ale nie testowałem jeszcze tego.
Może ktoś coś o tych szpiegach więcej powiedzieć?

Mar 23, 2017 at 10:56

Print
LOBO

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #226]

Jak nigdzie nie budowałeś campusów ani nic to z przyjemnością bym czołgami twoją kawalerię albo coś jeszcze bardziej przestarzałego pojechał

Mar 23, 2017 at 15:42
Print
Czaro

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #227]

Nie czemu. Jednostki sukcesywnie upgradowałem za złoto i budowałem nowe. Normalnie są w takiej samej epoce, w której ja jestem.
Uznałem, że mi kampus jest nie potrzebny, a już w ogóle dzielnica kulturowa.
No ogólnie był taki motyw, że jak chciałem toczyć swoją pierwszą walkę, to nabudowałem armii, w międzyczasie budowały się budynki. Potem przejąłem stolice Niemiec i odpuściłem, bo nie chciałem eliminować typa. Dałem mu chwile czasu, a kretyn zdążył postawić dwie wioski w naprawde (chu**wym) miejscu. W tym samym czasie ja zrobiłem ze dwie wioski.
Po czym przejąłem te wioski Niemiec, i chciał jeszcze dwie nowe robić bo byli już osadnicy gotowi, więc ich przejąłem i postawiłem (na chama w niezbyt dobrym terenie) wioski. No i stało się tak, że miałem juz minusowy przyrost złota, więc zacząłem budować dzielnice biznesowe. Potem musiałem rozrywkowe bo miałem ujemne udogodnienie, a handel z innymi cywilizacjami nie był wystarczalny. No i tak o to stało się tak, że miałem dzielnice biznesową, rozrywkową, no i oczywiście wojskową (bo chciałem w kierunku dominacji się rozwijać). No to są już dzielnice na 7 obywateli. Potem opracowałem dzielnice przemysłową i spodobała mi się, bo lepsza produkcja. Także wyszło na to, że nie było miejsca na kampus. No teraz mógłbym zbudować ewentualnie, bo mam juz po 13 obywateli w większości wiosek. No i stało się tak, że mam juz 284 ture i wyeliminowałem 3 graczy, zaraz czwartego i zostanie ostatni (mój sojusznik), mam już epoke współczesną w połowie opracowaną.

Mar 23, 2017 at 18:18

Print
LOBO

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #228]

Zapomniałem zapytać na jakim poziomie trudności grasz
Ale spoko - jak kiedyś przeskoczysz na poziom trudności powyżej króla to wtedy zobaczysz, że bez campusów jako pierwszych dzielnic ciężko nie być zacofanym przy AI

usunąłem Twoje zdublowane posty - ramzes46

[Edited by ramzes46 on Mar 24, 2017 at 17:01]

Mar 24, 2017 at 11:17
Print
Kamyk

Registered: Mar 24, 2017
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #229]

Pytania, wątpliwości, błędy (?)...

1. Co się dzieje w mieście z niepracującymi? W Civ5 robiło się z nich specjalistów, a w 6? Albo nie umiem tego znaleźć na ekranie miasta, albo nie wiem...
2. Błąd (?) ze szpiegiem. Biedak wpadł podczas akcji w mroźnej Rosji. Pojawił się komunikat, że został pojmany. W następnej turze (albo w tej samej, nie pamiętam jak to jest) dostaję info, że jednak ucieka i bym wybrał metodę ucieczki. Rozkaz - dawaj pieszo. Później już brak komunikatów. Zaniepokojony brakiem meldunku sprawdzam po kilku turach - jednak go aresztowali. Czy to jakiś błąd, czy po prostu ucieczka się nie powiodła? Jak pisałem nie było jednak nic na ten temat, by go dogonili gdy przebiegał przez Syberię
3. Według rankingów i warunków zwycięstwa prowadzę w kulturze. Nagle boom - Anglia osiągnęła wpływ na mnie (wiecie o co chodzi) i brakuje jej już tylko przejęcia wpływu nad jednym graczem by wygrać. W rankingach bez zmian, ja nadal pierwszy. Dodam, że Anglia miała bodaj 2 miasta i to kiepskie bo resztę przejęli inni. Chyba to jakiś bug?

Mar 24, 2017 at 18:05

Print
paxis

Registered: Dec 16, 2016
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #230]

Pytanie 1: w Civ 6 nie można generować niepracujących, wszyscy są automatycznie przydzielani do wolnych pól. Mimo tego można ustawiać specjalistów na polach dzielnic z odpowiednimi budynkami.

Pytanie 2: ucieczka się nie powiodła.

Pytanie 3: to sprawa związana z turystami. Najwidoczniej Anglia ma o wiele więcej turystów od ciebie.

https://youtu.be/1-p0B8lScCY
Let's Play Civilization 6 Gotm
https://youtu.be/FlxnziDzPpw

Mar 24, 2017 at 20:47

Print
Kamyk

Registered: Mar 24, 2017

Attached:
01.jpg
265 KB [downloads: 556]
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #231]

1. Nie zwróciłem uwagi, że kilku ludzi pracuje w jednej dzielnicy. Ogarnięte.

3. Wiem, że chodzi o turystów, ale... Zrobiłem load gdzieś ze środka gry. Gwarantuję, że później lepiej to nie było (w sensie u Anglii ) Grałem Grecją.

[Edited by Kamyk on Mar 24, 2017 at 21:50]

Mar 24, 2017 at 21:45

Print
Zerd
Status: Elite

Registered: Dec 17, 2005
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #232]

Z tym wygraniem Anglii kulturowo to gruba przesada. Kiedyś tez miałem taki komunikat, że ktoś jest o krok od zwycięstwa a był na samym końcu. To bug, który nie spowoduje przegranej. Zresztą bywają inne błędne komunikaty nadal. Wczoraj chyba miałem ze dwa, że ktoś wypowiedział wojnę państwu-miastu ale tej wojny nie było nawet symulowanej bo sprawdzałem w oknie dyplomacji.
Co do szpiegów to należy ich wykupić. Jest to tanie i obowiązkowe bo taki szpieg blokuje nam miejsce. Zupełnie odwrotnie jest jest z tymi, których złapiemy. Tych za żadne skarby nie wolno uwalniać. Trzymając ich analogicznie j.w. blokujemy przeciwnikowi możliwości szpiegowskie a chyba nie chcemy odbudowywać warsztatu, fabryki itd ?
Tutaj przykład jak uparcie jedna mnie szpiegowała i konsekwencje:

Co do zwycięstwa kulturowego to ono wciąż się oddala wraz z naszym postępem ale ostatecznie da się :

Mar 25, 2017 at 12:19

Print
Zerd

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #233]

PROŚBA DO ADMINISTRATORA O USUNIĘCIE. To z powodu komunikatu o błędzie kombinowałem 3 razy a tu było.

Naczelny powiadomiony - ramzes46

[Edited by ramzes46 on Mar 25, 2017 at 12:37]

Mar 25, 2017 at 12:20

Print
LOBO

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #234]

Zerd witaj w klubie:
http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=22942&page=0#334739

PS - ramzes tam wyżej paxisa są też zdublowane posty...

A wracając do tematu to ja jeszcze ani jednego szpiega nie używałem, bo mnie to nie kręci.
w civ1 było coś poza dyplomatą?
W civ2 nigdy nie używałem dyplomatów ani szpiegów
W civ3 i civ4 nawet nie wiem jak ta mechanika tam wygląda :P
w civ5 szpiedzy dla mnie to było - wsadzić do csa i czasami coup zrobić
w civ6 jeszcze w ogóle w temat nei zaglądałem :P

Mar 25, 2017 at 17:04
Print
ramzes46
Status: Administrator

Registered: Oct 17, 2006
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #235]

Zdublowane posty postaram się w miarę szybko usuwać. Ale uważajcie bo nabijanie postów to spam wg Regulaminu

Mar 25, 2017 at 20:38

Print
Czaro

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #236]

LOBO no akurat grałem wtedy na poziomie trudności 2, bo wcześniej zacząłem na 4, bo myślałem, że dam rade, głupi nie jestem przecież No ale barbażyńcy strasznie mnie poobijali i zacząłem od nowa grać na poziomie 2, żeby się nauczyć. I do tego ustawiłem sobie zwycięstwo tylko przez dominacje. A nikt w sumie nie produkował woja, także bez problemowo rozwalałem przeciwnika. Ale to wiem, że wina niskiego poziomu, bo na poziomie 4 jak grałem to widziałem, że w innych nacjach sporo wojska śmigało.

No powiem Ci LOBO, że ta sprawa ze szpiegami nie jest taka głupia, bo później (o ile się nie mylę) w epoce atomu i informacjii, żeby dostać przyspieszenie badania to trzeba te eurekę albo wielkim naukowcem ogarnąć, albo szpiegiem, a jako, że uważałem, że nauka jest do kitu, to byłem w czarnej du***. No to szpiega wysłałem do wroga. Na 2 próby raz udało mi się wykraść technologie. Tylko, że za drugim razem miałem też już doktrynę na szpiegów i było jakies około 70% szansy na udanie się, a nie jak wcześniej jakies 33% xD

A i mam pytanie dotyczące właśnie turystyki. Jak ktoś nie leci w dominację kulturową to ważna jest turystyka? Bo w grze nic ciekawego nie wyczytałem, a to mi rosło i rosło i zastanawiałem się, czy coś mi to daje.

[Edited by Czaro on Mar 29, 2017 at 10:34]

Mar 29, 2017 at 10:33

Print
LOBO

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #237]

Czaro turystyka wpływa na atak i obronę przez obcą kulturą
Im wyższą masz turystykę to Ty masz większy wpływ na inne ciwki, a one mniejszy na Ciebie.

Mar 29, 2017 at 15:33
Print
LOBO

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #238]

Czaro turystyka wpływa na atak i obronę przez obcą kulturą
Im wyższą masz turystykę to Ty masz większy wpływ na inne ciwki, a one mniejszy na Ciebie.

Mar 29, 2017 at 15:34
Print
piotr751

Registered: May 06, 2017
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #239]

nowy na forum, glupie pytanie...
jak wycinac drzewa poza granicami ?

May 06, 2017 at 03:34

Print
piotr751

Registered: May 06, 2017
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #240]

nowy na forum, glupie pytanie...
jak wycinac drzewa poza granicami ?

May 06, 2017 at 03:34

Print
Zerd

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #241]

W obecnej wersji gry i prawdopodobnie nie będzie już takiej możliwości jak pozyskiwanie materiałów poza granicami.

May 06, 2017 at 15:23

Print
syrop85

Registered: Apr 17, 2017
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #242]

Witam. Czy ktos sie orientuje i moze podeslac linka lub napisac na czym polega roznica poziomow trudnosci? Wiem ze napewno jest minus do sily jednostek i miasta szybciej chca udogodnien, ale moze ktos ma pelna liste?

May 10, 2017 at 17:49

Print
glaca

Registered: Oct 26, 2016
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #243]

Quote:
syrop85 wrote:
Witam. Czy ktos sie orientuje i moze podeslac linka lub napisac na czym polega roznica poziomow trudnosci? Wiem ze napewno jest minus do sily jednostek i miasta szybciej chca udogodnien, ale moze ktos ma pelna liste?

Proszę uprzejmie. Wszystkie boosty jakie dostaje AI w zależności od wybranego poziomu trudności.

CODE:
http://civ6.gamepedia.com/Game_difficulty
May 10, 2017 at 18:03

Print
syrop85

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #244]

Bardzo dziekuje. To juz wiem czemu z 8 startow civki na 8 poziomie, przy najwiekszej mapie, 9 panstwach miastach i 20 cywilizacjach tak szybko mnie jada. 80% do produkcji i 32 do nauki, niewspominajac o reszcie.

To mam kolejne pytanie czy ktos z was (zapewne tak) przeszedl te gre na 8 poziomie (bez grania "od save" i bez pierwszego save na poczatku i rozeznania terenu) poprostu (bez oszukiwan)? Jesli tak to na jakiej mapie? Jakim panstwem? Ile panst przeciwnych? z Barbarami?

Probuje od 2 dni odpalic (j.w.) i max 3-4 miasta na poczatku(przy szczesciu) i potem wojna z kazdej strony + barby ktore nie ulatwiaja.

Jedna gre nawet ogarnolem ale po 4-5h jak zobaczylem o ile Gilgamesz wyprzedza mnie w nauce - dalem spokoj bo nie do dogonienia.

Ktos pisal ze 8 poziom jest latwy... hmmm napewno nie przy grze jaka ja laduje, bo przy 20 nacjach nie ma czasu na rozbudowanie miast bo wojuja z Toba wszyscy a ze maja produkcje mega lepsza to szybko sie ogarnac nie da.

Podam jeszcze przyklad (nie ten dzial ale chodzi o si):
Odpalam nowa gre, sporo miejsca, dwa panstwa miasta blisko, ladnie sie zapowiada... ale przedemna wyrosl egipt niby nic ale... zaczyna wojne wojownikami, pieknie odparlem atak, podpisala pokoj. niemija troche czasu pojawia sie zelazo, kleopatra w 2-3 tury stawia blisko miasto i produkuje jednostki ktore mnie niszcza (ja oczywiscie bez zelaza). W probie desperacji probuje handlu z innymi nacjami i macedonia posiada 3 zelaza. Zaginam ale wali mi taka oferte ze wypadam z butow. Po poprawkach Si jest lepsze, wiecej mysli, bardzo mi sie spodobalo podejscie do "walki o sorowiec" i kleo i tej oferty (pomyslalem ze Si wie ze musze miec zelazo i wola kolosalna cene) fajna sprawa...

No nic chyba narazie podaruje sobie 8 poziom i pomkne na 6 poprobowac kolejna nacje.

Ps: nie wiem czy wiece ale za jakis czas bedzie nowy "pay to play" i 3 nowe panstwa i zapewne update kolejnych bledow - mam nadzieje ze poprawia ta polityke i aspekt wojen Si. Juz jest lepiej ale sporo brakuje. Pozdrawiam

May 10, 2017 at 23:18

Print
syrop85

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #245]

Bardzo dziekuje. To juz wiem czemu z 8 startow civki na 8 poziomie, przy najwiekszej mapie, 9 panstwach miastach i 20 cywilizacjach tak szybko mnie jada. 80% do produkcji i 32 do nauki, niewspominajac o reszcie.

To mam kolejne pytanie czy ktos z was (zapewne tak) przeszedl te gre na 8 poziomie (bez grania "od save" i bez pierwszego save na poczatku i rozeznania terenu) poprostu (bez oszukiwan)? Jesli tak to na jakiej mapie? Jakim panstwem? Ile panst przeciwnych? z Barbarami?

Probuje od 2 dni odpalic (j.w.) i max 3-4 miasta na poczatku(przy szczesciu) i potem wojna z kazdej strony + barby ktore nie ulatwiaja.

Jedna gre nawet ogarnolem ale po 4-5h jak zobaczylem o ile Gilgamesz wyprzedza mnie w nauce - dalem spokoj bo nie do dogonienia.

Ktos pisal ze 8 poziom jest latwy... hmmm napewno nie przy grze jaka ja laduje, bo przy 20 nacjach nie ma czasu na rozbudowanie miast bo wojuja z Toba wszyscy a ze maja produkcje mega lepsza to szybko sie ogarnac nie da.

Podam jeszcze przyklad (nie ten dzial ale chodzi o si):
Odpalam nowa gre, sporo miejsca, dwa panstwa miasta blisko, ladnie sie zapowiada... ale przedemna wyrosl egipt niby nic ale... zaczyna wojne wojownikami, pieknie odparlem atak, podpisala pokoj. niemija troche czasu pojawia sie zelazo, kleopatra w 2-3 tury stawia blisko miasto i produkuje jednostki ktore mnie niszcza (ja oczywiscie bez zelaza). W probie desperacji probuje handlu z innymi nacjami i macedonia posiada 3 zelaza. Zaginam ale wali mi taka oferte ze wypadam z butow. Po poprawkach Si jest lepsze, wiecej mysli, bardzo mi sie spodobalo podejscie do "walki o sorowiec" i kleo i tej oferty (pomyslalem ze Si wie ze musze miec zelazo i wola kolosalna cene) fajna sprawa...

No nic chyba narazie podaruje sobie 8 poziom i pomkne na 6 poprobowac kolejna nacje.

Ps: nie wiem czy wiece ale za jakis czas bedzie nowy "pay to play" i 3 nowe panstwa i zapewne update kolejnych bledow - mam nadzieje ze poprawia ta polityke i aspekt wojen Si. Juz jest lepiej ale sporo brakuje. Pozdrawiam

May 10, 2017 at 23:19

Print
CDD

Registered: Jun 18, 2017
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #246]

taka sytuacja - poziom 6, supermarathon (mod zwalniający gre) zaznaczone tylko zwycięstwo punktowe mapa massive czyli wieksza od ogromnej, 20 panst-miast...
Komputer nie buduje miast!!! Poprzestaje na 2-3 a jedyna inicjatywe przejawia w ew podbijaniu innych miast. O co chodzi (zaznaczam, ze dotarłem juz do renesansu tura 900.

Dalej - komputer nie próbuje tworzyć zwartych państw, biega po mapie setlerem zeby zbudować miasto na surowcach nawet na innym kontynencie!! Trocche mnie wkurza, jakaś rada?

Jun 18, 2017 at 18:50

Print
Zerd

Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #247]

Moim skromnym zdaniem wiele zależy od wylosowanych zmiennych, które powstają przy tworzeniu nowej gry. Jest tam na dole taki ciąg cyfr, którego nigdy nie rozgryzłem a od niego dużo zależy. Czyli strategia AI oraz barbów. Ponadto niektóre nacje tak mają, że biegają po mapie zamiast osiedlać się obok na bardzo korzystnym terenie z zasobami. Ponadto mogą przez całą grę nie zlikwidować pobliskiego obozu barbów, którzy skutecznie plądrują im pola. Do takich nacji należy np Hiszpania, która zawsze osiedla się z daleka od swojej stolicy. Może to ma charakteryzować ich kolonializm ? Niektóre nacje mogą też bardzo odjechać z badaniami.

Jun 19, 2017 at 13:07

Print
CDD

Registered: Jun 18, 2017
Re: Masz pytanie odnośnie gry? Zadaj je TUTAJ [post #248]

no nie wiem, proadze kilka gier i na żadnej komputer nie zakłada miast po prostu, jak ma na starcie 2 setlerów to zostaje na dwóch ,ew jedno dorobi. W miastach setlerow gotowych widze ale nie przejawiaja inicjatywy zakłądania miast.

Jun 19, 2017 at 16:59

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 2 3 4 [5]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.