civ.org.pl forums > Civ6 - Ogólne > FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy)
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization VI > Ogólne
Poster
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
IP: Logged
FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #1]

W tym wątku dyskutujemy wyłącznie na temat spraw technicznych związanych z Cywilizacją.

W pierwszym wątku będzie tworzony FAQ do spraw technicznych, aby nie było bałaganu na forum civ.org. Myślę że powinien być zrozumiały i przejrzysty dla osób które szukają wskazówek dla rozwiązania problemów technicznych i lepszego działania gry

Minimalne i Zalecane wymagania sprzętowe do prawidłowego działania Civilization VI

Minimalne wymagania:
PROCESSOR: Intel Core i3 2.5 Ghz or AMD Phenom II 2.6 Ghz or greater
MEMORY: 4 GB RAM
HARD DRIVE: 12 GB or more
DVD-ROM: Required for disc-based installation
VIDEO CARD: 1 GB DirectX 11 Video Card (AMD 5570 or nVidia 450)

Rekomendowane wymagania:
PROCESSOR: Fourth generation Intel Core i5 2.5 Ghz or AMD FX8350 4.0 Ghz or greater
MEMORY: 8 GB RAM
HARD DRIVE: 12 GB or more
DVD-ROM: Required for disc-based installation
VIDEO CARD: 2 GB DirectX 11 Video Card (AMD 7970 or nVidia 770 or greater)

Dedykowane sterowniki do kart graficznych NVIDIA
375.63 --> http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl
Dedykowane sterowniki do kart graficznych AMD/ATI
16.10.2 --> http://support.amd.com/en-us/download (lub nowsze)

[Edited by Azazell on Oct 24, 2016 at 07:22]

Oct 21, 2016 at 15:09

Print
Azazell

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI) Zapraszamy!) [post #2]

Gra się zawiesza przy uruchamianiu?
W tym celu należy wyłączyć zaporę ogniową - Windows Defender!
Ewentualnie w ustawieniach zapory należy dodać aplikację gry CivilizationVI.exe do zaufanej listy. Ale całkowicie wylączenie zapory sprawdza się doskonale!

(Nie wiadomo tylko czy te rozwiązanie działa dla wszystkich systemów operacyjnych)

Jak przyśpieszyć oczekiwanie na nową turę?
Tak naprawdę za szybkość oczekiwania na nową turę, zależy od naszych podzespołów - Procesor, RAM i dysku twardego. Polecamy zamontować dysk SSD, który przyśpiesza tury.

Oprócz tego polecamy również zmienić zapisy autosejwów, które domyślnie ustawione są co turę.

Problemy z płynnością i stuttering podczas przesuwania kamery
Nie ma jescze 100% rozwiązania tego problemu, ale można w pewny sposób zminimalizować problemy z płynnością przy przesuwaniu kamery w Civilization VI. Dotyczy to głównie komputerów wyposażonych w słabsze karty graficzne.

Aby zminimalizować niski framerate należy przede wszystkim w samej grze zmniejszyć rozdzielczość cieni z 8k do 2k (2048x2048) oraz rozdzielczość rendera okluzji otoczenia do 1k (1024x1024) (Warto również zmniejszyć Antyaliasing do 2x MSAA lub 4x MSAA.
Oprócz tego warto w ustawieniach grafiki zmodyfikować opcję "tryb zarządzania energii". Przykładowo posiadając kartę Nvidia zmieniamy opcję trybu zarządzania energii na "preferuj maksymalną wydajność"

Jeżeli posiadamy laptopa to zmieniamy tryb zarządzania energii w panelu sterowania w sekcji zasilania.

Rozwiązanie problemów z działaniem gry w systemie Windows 8.1
Do prawidłowego działania gry Civ 6, niezbędna jest instalacja aktualizacji KB2919355 oraz KB2919442. Jeżeli nie można ich pobrać przez Windows Update, należy zrobić to ręcznie. Pobierając je z poniższych źródeł.
https://www.microsoft.com/download/details.aspx?id=42162
https://www.microsoft.com/download/details.aspx?id=42335

Rozwiązanie problemów z dźwiękiem
Jeżeli macie problemy z dźwiękiem - hałas szum itp, należy zmniejszyć ilość bitów w ustawieniach dźwięku w naszym systemie (w panelu sterowania). Poniżej prezentujemy zdjęcie gdzie się ustawia 16-bitowy dźwięk.
http://img24.otofotki.pl/obrazki/gt290_2016-10-21_16h51_07.png

Zmiana i powiększenie czcionki
Jeżeli komuś czytanie czcionki sprawia trudność. Polecamy jej modyfikację. Znajdujemy folder \Base\Assets\UI\Fonts i uruchamiamy plik Civ6_FontStyles_EFIGS.xml. Edytujemy go wyłącznie notatnikiem Notepad++ (jedyny notatnik, który nadaje się do edycji tego rodzajów plików. Znajdziecie go na tej stronie http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/edytory_tekstow/Notepad.html

[Edited by Azazell on Oct 25, 2016 at 14:07]

Oct 21, 2016 at 15:09

Print
Zerd
Status: Elite

Registered: Dec 17, 2005
Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #3]

To ja napiszę OSTRZEŻENIE przed modyfikacją plików gry. Otórz nie spodobał mi się napis w grze, chyba w ustrojach: "Król-bóg" i postanowiłem dać Boga z dużej litery (w końcu ważniejszy od króla). Znalazłem to w pliku *:\Steam\steamapps\common\Sid Meier's Civilization VI\Base\Assets\Text\Translations - Vanilla_pl_PL.xml i bez kopi pliku sobie zamieniłem na duże przy pomocy Worda.
Jakież było moje zdziwienie gdy po ponownym uruchomieniu gry okazało się, że nie mam polskich znaków tylko ixy! Teraz po sprawdzeniu spójności plików czekam sobie aż pobierze z 500 MB ( na oko) przy zawrotnej prędkości 3 Mb/sek (taki dzień).
Może da się bezpiecznie modyfikować programami typu Notepad ++ ale mam nowego kompa i nic prawie nie zainstalowane więc radzę robić kopię przed grzebaniem. Najlepiej cały katalog *:\Steam\steamapps\common\Sid Meier's Civilization VI\Base\Assets\Text\Translations bo może jeszcze nagrzebiemy nie raz za duzo (ja napewno bo już mam ochotę pokombinować z wydłużeniem badań o 50 %.

Oct 21, 2016 at 15:22

Print
Azazell

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #4]

Mam prośbę do osób, które mają Minimum rozdzielczość FullHD lub 2K , 4K. W pliku .INI w moich dokumentach można zwiększyć Skalowanie UI (zwiększyć o 1) czy możecie to sprawdzić czy u was to działa? Bo u mnie nie

Oct 21, 2016 at 16:05

Print
czajmen

Registered: Jul 28, 2008
Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #5]

Zerd nigdy nie używaj WORD do edycji plików txt (xml to plik txt). Zawsze notepad++ (lub jakaś alternatywa) - nic ci nie zmieni ponad to co sam zmienisz.

Oct 21, 2016 at 16:26
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
wonskiiii
Status: Novice

Registered: Oct 22, 2016
Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #6]

Witam. Mam problem z uruchomieniem gry. gdy próbuje odpalić grę, na moment pojawia się małe okienko steam i znika. Gdzie mogę szukać przyczyny.
Mój sprzęt to:
windows 7 ultimate 64bit
procesor AMD athlon X4 750k 3,40GHz
RAM 4GB
Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 630

Wymagania chyba spełniam.
I mam jeszcze pytanie czy razem z grą instaluje się directx 11?.
Przepraszam że pewnie podałem mało danych, przyczyn może być wiele ale jestem zielony w tym temacie, kiedyś było to prostsze i przestaje nadążać. Pozdrawiam
Ps.
directx 11 póżniej sam zainstalowałem, bo z mojego pytania mogło by wynikać że nie próbowałem sprawdzić czy w tym leży problem

[Edited by wonskiiii on Oct 22, 2016 at 19:26]

Oct 22, 2016 at 19:22

Print
Lepki
Status: Regular

Registered: Feb 15, 2011
Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #7]

Prawdopodobnie musisz zaktualizować windows w którymś temacie technicznym jest link.

Oct 22, 2016 at 19:27

Print
Degan
Status: Elite

Registered: Jun 24, 2012
Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #8]

Quote:
wonskiiii wrote:
Witam. Mam problem z uruchomieniem gry. gdy próbuje odpalić grę, na moment pojawia się małe okienko steam i znika. Gdzie mogę szukać przyczyny.
Mój sprzęt to:
windows 7 ultimate 64bit
procesor AMD athlon X4 750k 3,40GHz
RAM 4GB
Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 630

Wymagania chyba spełniam.
I mam jeszcze pytanie czy razem z grą instaluje się directx 11?.
Przepraszam że pewnie podałem mało danych, przyczyn może być wiele ale jestem zielony w tym temacie, kiedyś było to prostsze i przestaje nadążać. Pozdrawiam
Ps.
directx 11 póżniej sam zainstalowałem, bo z mojego pytania mogło by wynikać że nie próbowałem sprawdzić czy w tym leży problem

Obawiam się że czeka cię wymiana karty graficznej bo twoja obecna jest poniżej wymagań minimalnych gry.

Oct 22, 2016 at 19:32
Gadu-Gadu: 46338727
Print
wonskiiii

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #9]

Przy karcie mam 630 a w minimalnych jest 450 więc myślałem że jest lepsza heh, no nic trzeba było przed zakupem się wyedukować.

Oct 22, 2016 at 19:49

Print
pajowy

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #10]

witam

Panowie zakupiłem civ6 przez steam (wersja digital). Podczas instalacji pokazuje mi ze wymaga coś lekko ponad 8gb miejsca na dysku, ale juz w menu pobierania pokazuje że ma pobrać tylko 4,4 gb. Po pobraniu tych 4,4 gb instaluje jeszcze te redisty itp po czym gra sie nie uruchamia niestety. Wydaje mi sie ze to zdecydowanie za malo wazy jak na taka gre a w folderze steama nie widze zadnego pliku exe gry. W czym moze tkwic problem?

Kwestia wymagań chyba duzego tu znaczenia nie ma, niby mocnego sprzetu nei mam (paroletni lapek)

core i-5 2430m 2.4ghz, 8gb RAM geforce 540m - szału nie ma ale te gre odpalic powinien bo bardziej wymagajace gry ruszy

Jakies pomysly?

Oct 22, 2016 at 20:35

Print
Azazell

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #11]

pajowy --> A co się dokładnie dzieje? Jakiś komunikat czy po prostu klikasz na ikonke gry i niby się ładuje ale po chwili następuje cisza? Co do wielkości. To Steam zawsze pokazuje przed pobieraniem ile zajmie na dysku. Pobiera połowę mniej by odbiorca szybciej otrzymał grę. Dlatego pliki są skompresowane i zapakowane czyli 4.4gb. Po pobraniu powinno być około 8.8gb. Jest prawidłowo
Druga sprawa.. Zawsze możesz zrobić sprawdzenie spójności plików w steam.

[Edited by Azazell on Oct 22, 2016 at 21:11]

Oct 22, 2016 at 21:09

Print
pajowy

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #12]

No właśnie nic się nie dzieje. Klikam na GRAJ i nic, jedyne co można zauważyć to to że na ułamek sekundy włącza się małe okienko tak jakby miało się uruchomić i tyle. A co do GB to dzięki za wyjaśnienie, jeśli tak jest to ok. Jedyna rzecz jaka mi przychodzi jak na razie do głowy to to że gdzieś w połowie pobierania przez przypadek wyłączyłem sobie lapka naciskając power, tzn wszedł w chwilowe uśpienie ale nie wiem czy ma to związek. Tak czy siak instaluje jeszcze raz i zobaczymy co t oz tego wyjdzie . A jeżeli to faktycznie wina sprzętu to siara bo gra tania nie jest a i fajerwerków ala' COD nie posiada żeby mój leciwy lapek tego nie udarł

Oct 22, 2016 at 21:25

Print
Azazell

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #13]

Nie nie tu musi być jakiś inny problem. Zobacz w moje dokumenty w katalogu gry (który się pewnie utworzył). czy nie ma żadnego pliku minidump albo logów w formacie XML , TXT. Jeśli jest to proszę o udostępnienie.

Oct 22, 2016 at 21:33

Print
pajowy

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #14]

Azazell tak jak napisałem, pobieram jeszcze raz grę i jeśli będzie ten sam problem to zrobimy tak jak piszesz. No na razie po usunięciu gry tego folderu nie mam. Pobrane 43% w chwili obecnej, przy moim necie i możliwościach ściągnięte będzie niestety jutro Także jeśli chętny będziesz jakoś pomóc to spoko

Tymczasem do jutra

Oct 22, 2016 at 22:02

Print
Azazell

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #15]

Spoko daj jutro znać chętnie pomoge

Oct 22, 2016 at 22:46

Print
ramzes46
Status: Administrator

Registered: Oct 17, 2006
Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #16]

Quote:
wonskiiii wrote:
Przy karcie mam 630 a w minimalnych jest 450 więc myślałem że jest lepsza heh, no nic trzeba było przed zakupem się wyedukować.

Prosta zasada w numeracji kart:
pierwsza liczba to numer serii (im wyższa to karta nowsza)
druga to numer klasy (im wyższa tym karta wydajniejsza)
w Twoim przypadku oznacza, że masz co prawda nowszą kartę ale słabszą

[Edited by ramzes46 on Oct 23, 2016 at 07:57]

Oct 23, 2016 at 07:56

Print
Azazell

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #17]

Panowie mam do was prośbę. Czy możecie sprawdzić u siebie czy też macie taki niski priorytet aplikacji CivilizationVI.exe?

zobaczcie moje zdjęcie.. Coś jest nie tak. Bo jak przestawie na normalny to i tak cofa ;(

[Edited by Azazell on Oct 23, 2016 at 09:47]

Oct 23, 2016 at 09:46

Print
anter77

Registered: Oct 23, 2016
Wymagania graficzne [post #18]

Witam wszystkich.

Zainstalowałem grę, niestety nie uruchamia mi się, ponieważ mam za słabą kartę graficzną, chociaż wymagania minimalne to 1GB Ramu karty i dowolna karta graficzna.
Czy można to jakoś oszukać?

połączyłem wątki -ramzes46

[Edited by ramzes46 on Oct 23, 2016 at 10:41]

Oct 23, 2016 at 10:33

Print
ramzes46

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #19]

Witaj anter77
Podaj więcej szczegółów dotyczących sprzętu (karty graficznej), bo samo oszukiwanie nic nie da
P.S. nie dowolna tylko co najmniej AMD 5570 lub NVidia 450

[Edited by ramzes46 on Oct 23, 2016 at 10:43]

Oct 23, 2016 at 10:41

Print
Ariowit
Status: Settler

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #20]

Witam, to moje nowe konto, wcześniej dawno temu jako bloodmage.

Mam ten sam problem co wonskiiii. Gra zainstalowana w Steamie, po uruchomieniu pokazuje się na chwilę napis "uruchomiona". Potem napis znika i nic się nie dzieje. Napisałem do cenegi i czekam, bo masę czasu zmarnowałem w sobotę i nic.
Mój sprzęt i mam nadzieję że to nie wina procka bo nie zamierzam wymieniać:

Operating System: Windows 7 Professional 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1
System Model: HP Z400 Workstation
Processor: Intel(R) Xeon(R) CPU W3520 @ 2.67GHz (4 CPUs), ~2.7GHz
Memory: 12288MB RAM
DirectX Version: DirectX 11
Card name: NVIDIA GeForce GTX 660
Chip type: GeForce GTX 660
Display Memory: 4038 MB
Dedicated Memory: 1989 MB
Shared Memory: 2048 MB

Oct 23, 2016 at 11:46

Print
Lepki
Status: Regular

Registered: Feb 15, 2011
Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #21]

Quote:
Ariowit wrote:

Mam ten sam problem co wonskiiii. Gra zainstalowana w Steamie, po uruchomieniu pokazuje się na chwilę napis "uruchomiona". Potem napis znika i nic się nie dzieje. Napisałem do cenegi i czekam, bo masę czasu zmarnowałem w sobotę i nic.

Operating System: Windows 7 Professional 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1

to powinno dzialac ja mam quad8300 to zdaje sie odpowiednik tego xeona i mi na minimalnych dziala

[Edited by Lepki on Oct 23, 2016 at 12:24]

Oct 23, 2016 at 12:22

Print
blackblack
Status: Veteran

Registered: Oct 04, 2005
Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #22]

Azazel o co chodzi z tym priorytetem ? Jaki jest problem ?

Ariowit mysle ze wina procka nie bo civka startuje na moim 3 letnim laptopie z inteli3 i beznadziejna zintegrowana karta graficzna.

[Edited by blackblack on Oct 23, 2016 at 13:30]

Oct 23, 2016 at 13:27

Print
Azazell

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #23]

Quote:
Ariowit wrote:

To wina Windows 7. Nie do końca dobrze on działa z civką. https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=53587 - pobierz to i zainstaluj. Daj znać jak działa.
Oct 23, 2016 at 13:47

Print
Ariowit

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #24]

Azi masz piwo !

Były problemy z instalacją tego co napisałeś.
W końcu z poziomu Panel sterowania/dodaj usuń programy wyrzuciłem wszystkie Microsoft Visual c ++ 2015 ! tylko te z oznaczeniem 2015.
Zrobiłem restarta i zainstalowałem świeżaka z twojego linka.

Działa !

Oct 23, 2016 at 15:31

Print
wonskiiii

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #25]

Quote:
ramzes46 wrote:
Quote:
wonskiiii wrote:

Prosta zasada w numeracji kart:
pierwsza liczba to numer serii (im wyższa to karta nowsza)
druga to numer klasy (im wyższa tym karta wydajniejsza)
w Twoim przypadku oznacza, że masz co prawda nowszą kartę ale słabszą

Dziękuje Ramzes za wyjaśnienie, teraz będę mądrzejszy.
Pamiętam jak kumpel składał mi kompa to się zapierałem że grać na nim nie zamierzam, tylko nie wiedziałem że poznam civke i że tak wciągnie. Najpierw 3, potem 5 i po pierwszych
opiniach poleciałem do sklepu kupić, nie zostaje mi nic innego jak zakupić/zamienić kartę.
Znalazłem na necie takie coś https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-geforce-gts-450-czesci-komputerowe-uzywane-skup-poznan-CID99-ID9kIoD.html#eadddc0119
Też jestem z Poznania więc obejdzie się bez wysyłania, tylko cenowo coś trochę drogo.
Chociaż coś odejmie za moją kartę. Mam nadzieje że będzie pasować wtyki, pobór prądu itp, bo jak wspomniałem laikiem jestem.
Pozdrawiam.
Oct 23, 2016 at 15:48

Print
ramzes46

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #26]

Elektrycznie powinna pasować ale musisz uważać na moc zasilacza ok 400 W
http://www.nvidia.pl/object/product-geforce-gts-450-pl.html

[Edited by ramzes46 on Oct 23, 2016 at 16:22]

Oct 23, 2016 at 16:22

Print
markoso1986

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #27]

Witam serdecznie.
Mam wielki problem z uruchomieniem Civ 6. Steam nie daje mi pograć. Po kliknięciu dwukrotnym pojawia się na chwile okienko przygotowanie do uruchomienia i nic. NUL.
Mam kompa Samsung NP550 Intel I5 3210M 2,5 Ghz. Ramu 4 GB karta grafiki zintegrowana i NVIDIA GeForce GT630M 2 gb. Mam windowsa 7. Dostaję już szału. Wszystkie jakieś uruchamiania aktualizacji już mi bokiem wychodzą. Ten plik co Azazzel podaj w linku to już mi się chyba 40 minut instaluje...Nie mam sił. 200 złotych w psu d...

[Edited by markoso1986 on Oct 23, 2016 at 16:32]

Oct 23, 2016 at 16:29

Print
wonskiiii

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #28]

Quote:
ramzes46 wrote:
Elektrycznie powinna pasować ale musisz uważać na moc zasilacza ok 400 W
http://www.nvidia.pl/object/product-geforce-gts-450-pl.html

Sprawdziłem właśnie mam chieftec iArena GPA-400S8 400W bulk
Oct 23, 2016 at 16:39

Print
ramzes46

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #29]

No to Ok
z czasów civ4 kiedy miałem słabego kompa nauczyłem się grać w ten sposób, ze wyłączałem wszystkie usługi systemu i zbędne programy na czas gry. Ustawienie gry na minimum i można było grać.

Oct 23, 2016 at 16:55

Print
Ariowit

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #30]

markoso zrób tak ja jak parę postów wyżej

Oct 23, 2016 at 17:01

Print
wonskiiii

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #31]

Niestety tej kart już nie ma, ale odesłał mnie na allegro, i tam ma GeForce GTX 550Ti 1Gb DDR5, za 120zł w rozliczeniu z moją kartą. Raczej się skusze. pobór mocy ten sam jak widzę.

bierz- ramzes46

[Edited by ramzes46 on Oct 23, 2016 at 17:10]

Oct 23, 2016 at 17:06

Print
Azazell

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #32]

Quote:
Ariowit wrote:
Azi masz piwo !

Były problemy z instalacją tego co napisałeś.
W końcu z poziomu Panel sterowania/dodaj usuń programy wyrzuciłem wszystkie Microsoft Visual c ++ 2015 ! tylko te z oznaczeniem 2015.
Zrobiłem restarta i zainstalowałem świeżaka z twojego linka.

Działa !

No to się cieszę że działa Miłej Gry
Oct 23, 2016 at 17:08

Print
markoso1986

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #33]

Riowit zrobiłem. usunąłem wszystkie biblioteki z końcówką 2015, pobrałem i zainstalowałem plik z linku, owczywiście zrobiłem restart i nic. Znowu to samo.

Oct 23, 2016 at 17:18

Print
markoso1986

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #34]

Azazzel proszę Cię o pomoc

Oct 23, 2016 at 17:22

Print
wonskiiii

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #35]

Dzięki Ramzes za doradztwo i pomoc.Jutro jadĘ po kartę, już wszystko dogadane. Mam nadzieje że demontaż karty to pryszcz, i sobie poradzę. Jakby wyszły kolejne problemy to już wiem gdzie uderzać.

Oct 23, 2016 at 17:27

Print
fl0dA

Registered: Dec 27, 2005
Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #36]

Quote:
wonskiiii wrote:
Dzięki Ramzes za doradztwo i pomoc.Jutro jadĘ po kartę, już wszystko dogadane. Mam nadzieje że demontaż karty to pryszcz, i sobie poradzę. Jakby wyszły kolejne problemy to już wiem gdzie uderzać.

Wymiana karty graficznej:
1. Otwierasz obudowę
2. Wyciągasz kartę
3. Wkładasz nową
4. Kurtyna

Ukrainie.
Oct 23, 2016 at 18:53
Gadu-Gadu: 5842235
Print
Azazell

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #37]

wonskiiii --> a nie chcesz mojej karty graficznej? Bo sprzedaję MSI Geforce GTX 750 Ti. Dużo lepsza od twojej 550 gtx.

Oct 23, 2016 at 19:32

Print
pajowy

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #38]

no witka, Azazell po reinstalce znowu to samo, ale widze ze koleczy wyzej podobny problem maja. Sprobuje zainstalowac te visuale z twojego linkku ,zobaczymy

Oct 23, 2016 at 19:44

Print
pajowy

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #39]

[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i001: Burn v3.7.3813.0, Windows v6.1 (Build 7600: Service Pack 0), path: C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Sid Meier's Civilization VI\_CommonRedist\vcredist\2015\vc_redist.x86.exe, cmdline: ''
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i000: Setting string variable 'WixBundleLog' to value 'C:\Users\pablo\AppData\Local\Temp\dd_vcredist_x86_20161023211714.log'
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i000: Setting string variable 'WixBundleOriginalSource' to value 'C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Sid Meier's Civilization VI\_CommonRedist\vcredist\2015\vc_redist.x86.exe'
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i000: Setting string variable 'WixBundleOriginalSourceFolder' to value 'C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Sid Meier's Civilization VI\_CommonRedist\vcredist\2015\'
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i000: Setting string variable 'WixBundleName' to value 'Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable (x86) - 14.0.24210'
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i100: Detect begin, 10 packages
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i000: File search: windows_uCRT_DetectKey, did not find path: C:\Windows\system32\ucrtbase.dll
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i000: File search: windows_uCRT_DetectKeyExists, did not find path: C:\Windows\system32\ucrtbase.dll
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i000: Setting numeric variable 'windows_uCRT_DetectKeyExists' to value 0
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i052: Condition '(VersionNT = v6.3 AND NOT VersionNT64) AND (windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10240.0)' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i052: Condition '(VersionNT = v6.3 AND VersionNT64) AND (windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10240.0)' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i052: Condition '(VersionNT = v6.2 AND NOT VersionNT64) AND (windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10240.0)' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i052: Condition '(VersionNT = v6.2 AND VersionNT64) AND (windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10240.0)' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i052: Condition '(VersionNT = v6.1 AND NOT VersionNT64) AND (windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10240.0)' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i052: Condition '(VersionNT = v6.1 AND VersionNT64) AND (windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10240.0)' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i052: Condition '(VersionNT = v6.0 AND NOT VersionNT64) AND (windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10240.0)' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i052: Condition '(VersionNT = v6.0 AND VersionNT64) AND (windows_uCRT_DetectKeyExists AND windows_uCRT_DetectKey >= v10.0.10240.0)' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i101: Detected package: vcRuntimeMinimum_x86, state: Absent, cached: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i101: Detected package: vcRuntimeAdditional_x86, state: Absent, cached: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i101: Detected package: Windows81_x86, state: Absent, cached: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i101: Detected package: Windows81_x64, state: Absent, cached: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i101: Detected package: Windows8_x86, state: Absent, cached: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i101: Detected package: Windows8_x64, state: Absent, cached: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i101: Detected package: Windows7_MSU_x86, state: Absent, cached: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i101: Detected package: Windows7_MSU_x64, state: Absent, cached: Complete
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i101: Detected package: WindowsVista_MSU_x86, state: Absent, cached: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i101: Detected package: WindowsVista_MSU_x64, state: Absent, cached: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i052: Condition 'VersionNT >= v6.0 OR (VersionNT = v5.1 AND ServicePackLevel >= 2) OR (VersionNT = v5.2 AND ServicePackLevel >= 1)' evaluates to true.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:14]i199: Detect complete, result: 0x0
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i200: Plan begin, 10 packages, action: Install
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i000: Setting string variable 'WixBundleRollbackLog_vcRuntimeMinimum_x86' to value 'C:\Users\pablo\AppData\Local\Temp\dd_vcredist_x86_20161023211714_000_vcRuntimeMinimum_x86_rollback.log'
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i000: Setting string variable 'WixBundleLog_vcRuntimeMinimum_x86' to value 'C:\Users\pablo\AppData\Local\Temp\dd_vcredist_x86_20161023211714_000_vcRuntimeMinimum_x86.log'
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i000: Setting string variable 'WixBundleRollbackLog_vcRuntimeAdditional_x86' to value 'C:\Users\pablo\AppData\Local\Temp\dd_vcredist_x86_20161023211714_001_vcRuntimeAdditional_x86_rollback.log'
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i000: Setting string variable 'WixBundleLog_vcRuntimeAdditional_x86' to value 'C:\Users\pablo\AppData\Local\Temp\dd_vcredist_x86_20161023211714_001_vcRuntimeAdditional_x86.log'
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i052: Condition 'VersionNT = v6.3 AND NOT VersionNT64' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: Windows81_x86
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i052: Condition 'VersionNT = v6.3 AND VersionNT64' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: Windows81_x64
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i052: Condition 'VersionNT = v6.2 AND NOT VersionNT64' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: Windows8_x86
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i052: Condition 'VersionNT = v6.2 AND VersionNT64' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: Windows8_x64
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i052: Condition 'VersionNT = v6.1 AND NOT VersionNT64' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: Windows7_MSU_x86
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i052: Condition 'VersionNT = v6.1 AND VersionNT64' evaluates to true.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: Windows7_MSU_x64
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i052: Condition 'VersionNT = v6.0 AND NOT VersionNT64' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: WindowsVista_MSU_x86
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i052: Condition 'VersionNT = v6.0 AND VersionNT64' evaluates to false.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]w321: Skipping dependency registration on package with no dependency providers: WindowsVista_MSU_x64
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i201: Planned package: vcRuntimeMinimum_x86, state: Absent, default requested: Present, ba requested: Present, execute: Install, rollback: Uninstall, cache: Yes, uncache: No, dependency: Register
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i201: Planned package: vcRuntimeAdditional_x86, state: Absent, default requested: Present, ba requested: Present, execute: Install, rollback: Uninstall, cache: Yes, uncache: No, dependency: Register
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i201: Planned package: Windows81_x86, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i201: Planned package: Windows81_x64, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i201: Planned package: Windows8_x86, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i201: Planned package: Windows8_x64, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i201: Planned package: Windows7_MSU_x86, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i201: Planned package: Windows7_MSU_x64, state: Absent, default requested: Present, ba requested: Present, execute: Install, rollback: Uninstall, cache: No, uncache: No, dependency: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i201: Planned package: WindowsVista_MSU_x86, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i201: Planned package: WindowsVista_MSU_x64, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i299: Plan complete, result: 0x0
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:16]i300: Apply begin
[0CC0:1344][2016-10-23T21:17:18]i360: Creating a system restore point.
[0CC0:1344][2016-10-23T21:17:26]i361: Created a system restore point.
[0CC0:1344][2016-10-23T21:17:26]i370: Session begin, registration key: SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{23658c02-145e-483d-ba6b-1eb82c580529}, options: 0x7, disable resume: No
[0CC0:1344][2016-10-23T21:17:26]i000: Caching bundle from: 'C:\Users\pablo\AppData\Local\Temp\{23658c02-145e-483d-ba6b-1eb82c580529}\.be\VC_redist.x86.exe' to: 'C:\ProgramData\Package Cache\{23658c02-145e-483d-ba6b-1eb82c580529}\VC_redist.x86.exe'
[0CC0:1344][2016-10-23T21:17:26]i320: Registering bundle dependency provider: {23658c02-145e-483d-ba6b-1eb82c580529}, version: 14.0.24210.0
[0CC0:1344][2016-10-23T21:17:26]i371: Updating session, registration key: SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{23658c02-145e-483d-ba6b-1eb82c580529}, resume: Active, restart initiated: No, disable resume: No
[0CC0:1070][2016-10-23T21:17:28]i304: Verified existing payload: vcRuntimeMinimum_x86 at path: C:\ProgramData\Package Cache\.unverified\vcRuntimeMinimum_x86.
[0CC0:1070][2016-10-23T21:17:28]i305: Verified acquired payload: vcRuntimeMinimum_x86 at path: C:\ProgramData\Package Cache\.unverified\vcRuntimeMinimum_x86, moving to: C:\ProgramData\Package Cache\{8FD71E98-EE44-3844-9DAD-9CB0BBBC603C}v14.0.24210\packages\vcRuntimeMinimum_x86\vc_runtimeMinimum_x86.msi.
[0CC0:1070][2016-10-23T21:17:28]i304: Verified existing payload: cab54A5CABBE7274D8A22EB58060AAB7623 at path: C:\ProgramData\Package Cache\.unverified\cab54A5CABBE7274D8A22EB58060AAB7623.
[0CC0:1070][2016-10-23T21:17:28]i305: Verified acquired payload: cab54A5CABBE7274D8A22EB58060AAB7623 at path: C:\ProgramData\Package Cache\.unverified\cab54A5CABBE7274D8A22EB58060AAB7623, moving to: C:\ProgramData\Package Cache\{8FD71E98-EE44-3844-9DAD-9CB0BBBC603C}v14.0.24210\packages\vcRuntimeMinimum_x86\cab1.cab.
[0CC0:1070][2016-10-23T21:17:28]i304: Verified existing payload: vcRuntimeAdditional_x86 at path: C:\ProgramData\Package Cache\.unverified\vcRuntimeAdditional_x86.
[0CC0:1070][2016-10-23T21:17:28]i305: Verified acquired payload: vcRuntimeAdditional_x86 at path: C:\ProgramData\Package Cache\.unverified\vcRuntimeAdditional_x86, moving to: C:\ProgramData\Package Cache\{D8C8656B-0BD8-39C3-B741-F889B7C144E5}v14.0.24210\packages\vcRuntimeAdditional_x86\vc_runtimeAdditional_x86.msi.
[0CC0:1070][2016-10-23T21:17:28]i304: Verified existing payload: cabB3E1576D1FEFBB979E13B1A5379E0B16 at path: C:\ProgramData\Package Cache\.unverified\cabB3E1576D1FEFBB979E13B1A5379E0B16.
[0CC0:1070][2016-10-23T21:17:28]i305: Verified acquired payload: cabB3E1576D1FEFBB979E13B1A5379E0B16 at path: C:\ProgramData\Package Cache\.unverified\cabB3E1576D1FEFBB979E13B1A5379E0B16, moving to: C:\ProgramData\Package Cache\{D8C8656B-0BD8-39C3-B741-F889B7C144E5}v14.0.24210\packages\vcRuntimeAdditional_x86\cab1.cab.
[0CC0:1070][2016-10-23T21:17:28]i304: Verified existing payload: Windows7_MSU_x64 at path: C:\ProgramData\Package Cache\54050A5F8AE7F0C56E553F0090146C17A1D2BF8D\packages\Patch\x64\Windows6.1-KB2999226-x64.msu.
[0CC0:1344][2016-10-23T21:17:28]i301: Applying execute package: vcRuntimeMinimum_x86, action: Install, path: C:\ProgramData\Package Cache\{8FD71E98-EE44-3844-9DAD-9CB0BBBC603C}v14.0.24210\packages\vcRuntimeMinimum_x86\vc_runtimeMinimum_x86.msi, arguments: ' MSIFASTINSTALL="7" NOVSUI="1"'
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:32]i319: Applied execute package: vcRuntimeMinimum_x86, result: 0x0, restart: None
[0CC0:1344][2016-10-23T21:17:32]i325: Registering dependency: {23658c02-145e-483d-ba6b-1eb82c580529} on package provider: Microsoft.VS.VC_RuntimeMinimumVSU_x86,v14, package: vcRuntimeMinimum_x86
[0CC0:1344][2016-10-23T21:17:32]i301: Applying execute package: vcRuntimeAdditional_x86, action: Install, path: C:\ProgramData\Package Cache\{D8C8656B-0BD8-39C3-B741-F889B7C144E5}v14.0.24210\packages\vcRuntimeAdditional_x86\vc_runtimeAdditional_x86.msi, arguments: ' MSIFASTINSTALL="7" NOVSUI="1"'
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:35]i319: Applied execute package: vcRuntimeAdditional_x86, result: 0x0, restart: None
[0CC0:1344][2016-10-23T21:17:35]i325: Registering dependency: {23658c02-145e-483d-ba6b-1eb82c580529} on package provider: Microsoft.VS.VC_RuntimeAdditionalVSU_x86,v14, package: vcRuntimeAdditional_x86
[0CC0:1344][2016-10-23T21:17:35]i301: Applying execute package: Windows7_MSU_x64, action: Install, path: C:\ProgramData\Package Cache\54050A5F8AE7F0C56E553F0090146C17A1D2BF8D\packages\Patch\x64\Windows6.1-KB2999226-x64.msu, arguments: '"C:\Windows\SysNative\wusa.exe" "C:\ProgramData\Package Cache\54050A5F8AE7F0C56E553F0090146C17A1D2BF8D\packages\Patch\x64\Windows6.1-KB2999226-x64.msu" /quiet /norestart'
[0CC0:1344][2016-10-23T21:17:38]e000: Error 0x80240017: Failed to execute MSU package.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:38]e000: Error 0x80240017: Failed to configure per-machine MSU package.
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:38]i319: Applied execute package: Windows7_MSU_x64, result: 0x80240017, restart: None
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:38]e000: Error 0x80240017: Failed to execute MSU package.
[0CC0:1344][2016-10-23T21:17:38]i372: Session end, registration key: SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{23658c02-145e-483d-ba6b-1eb82c580529}, resume: ARP, restart: None, disable resume: No
[0CC0:1344][2016-10-23T21:17:38]i371: Updating session, registration key: SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{23658c02-145e-483d-ba6b-1eb82c580529}, resume: ARP, restart initiated: No, disable resume: No
[12DC:13C0][2016-10-23T21:17:38]i399: Apply complete, result: 0x80240017, restart: None, ba requested restart: No

panowie nie dalo rady zainstalowac tych redistow, tutaj daje dziennik bledu, moze ktos ogarnia?

Oct 23, 2016 at 20:19

Print
wonskiiii

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #40]

Quote:
Azazell wrote:
wonskiiii --> a nie chcesz mojej karty graficznej? Bo sprzedaję MSI Geforce GTX 750 Ti. Dużo lepsza od twojej 550 gtx.

Nie, dzięki. Już z kolesiem jestem dogadany, a poza tym za jednym zamachem oddaje moją i mam z głowy. A tak z ciekawości czy mój zasilacz by tą kartę uciągną (400W).
Już wiem, potrzebuje mniej niż ten co biorę, dziwne.

[Edited by wonskiiii on Oct 23, 2016 at 20:47]
Oct 23, 2016 at 20:43

Print
Azazell

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #41]

Quote:
wonskiiii wrote:
Quote:
Azazell wrote:

Nie, dzięki. Już z kolesiem jestem dogadany, a poza tym za jednym zamachem oddaje moją i mam z głowy. A tak z ciekawości czy mój zasilacz by tą kartę uciągną (400W).

A z ciekawości za ile kupujesz tą 550?
Oct 23, 2016 at 21:22

Print
piasek

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #42]

Witajcie, czy mogę prosić o pomoc z uruchomieniem CIV VI pod win 7 z sevice Pack 1? Niestety reinstalacja c++ nie pomaga, podczas uruchamiania pojawia się komunikat o api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll, spróbuj ponownie zainstalować?

Oct 23, 2016 at 21:35

Print
Rixi
Status: Redaktor

Registered: Dec 28, 2008
Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #43]

Quote:
piasek wrote:
Witajcie, czy mogę prosić o pomoc z uruchomieniem CIV VI pod win 7 z sevice Pack 1? Niestety reinstalacja c++ nie pomaga, podczas uruchamiania pojawia się komunikat o api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll, spróbuj ponownie zainstalować?

Oglądnij: https://www.youtube.com/watch?v=18-NocobSQk

Musisz zainstalować vc_redist:

For Windows 64-bit
http://download.microsoft.com/download/8/c/b/8cb4af84-165e-4b36-978d-e867e07fc707/vc_redist.x64.exe
For Windows 32-bit
http://download.microsoft.com/download/9/b/3/9b3d2920-49f7-4e76-a55c-d72b51e44537/vc_redist.x86.exe

Po zainstalowaniu powinno pomóc.
Oct 24, 2016 at 00:20
Gadu-Gadu: 3114496
Print
Azazell

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #44]

Gra się zawiesza przy uruchamianiu?
W tym celu należy wyłączyć zaporę ogniową - Windows Defender!
Ewentualnie w ustawieniach zapory należy dodać aplikację gry CivilizationVI.exe do zaufanej listy. Ale całkowicie wylączenie zapory sprawdza się doskonale!

(Nie wiadomo tylko czy te rozwiązanie działa dla wszystkich systemów operacyjnych)

[Edited by Azazell on Oct 24, 2016 at 07:24]

Oct 24, 2016 at 07:19

Print
wonskiiii

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #45]

Quote:
Azazell wrote:
Quote:
wonskiiii wrote:
Quote:
Azazell wrote:

A z ciekawości za ile kupujesz tą 550?

Dopłata 120 zł, oddając moją kartę.
Właśnie instaluje sterowniki, i zaraz wypróbuje civke czy chodzi.

U mnie bez zmian. Tracę cierpliwość. Wrócę z pracy to zacznę od nowa wszystko instalować.

[Edited by wonskiiii on Oct 24, 2016 at 11:51]
Oct 24, 2016 at 11:14

Print
Kratylos
Status: Hero

Registered: Apr 30, 2001
Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #46]

czy tym lapku civ 6 będzie chodziła?

Processor Intel Core i3-330M 2.13 GHz
Graphics adapter ATI Mobility Radeon HD 5650
4gb ram

tego kompa kupowałem z okazji civ 5 no i ciekawe czy da rade uciągnąć civ 6?

War, war never changes
COP father founder

Oct 24, 2016 at 12:41
Gadu-Gadu: 997163
XFire kratylos
Print
piasek

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #47]

Quote:
Rixi wrote:
Quote:
piasek wrote:

Oglądnij: https://www.youtube.com/watch?v=18-NocobSQk

Musisz zainstalować vc_redist:

For Windows 64-bit
http://download.microsoft.com/download/8/c/b/8cb4af84-165e-4b36-978d-e867e07fc707/vc_redist.x64.exe
For Windows 32-bit
http://download.microsoft.com/download/9/b/3/9b3d2920-49f7-4e76-a55c-d72b51e44537/vc_redist.x86.exe

Po zainstalowaniu powinno pomóc.
Oct 24, 2016 at 17:00

Print
piasek

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #48]

Dziękuję za próbę pomocy, niestety nie działało w moim przypadku. Przejrzałem wszystkie chyba fora prawie wszystkie strony a problem jak był tak był. W końcu postanowiłem sprawdzić czy problem pojawia się również na win 8.1 i okazało się że tak. Odinstalowałem c++ i tym razem pojawił się inny błąd, szukając dalej doszedłem do wykasowania jednego pliku dll. W międzyczasie aktualizacja win robiła się w tle. Trwało to chyba pół dnia ale po zainstalowaniu odpowiedniej aktualizacji gra ruszyła. Podejrzewam że w przypadku win 7 też chodzi o jakąś aktualizację, tylko w odpowiedniej kolejności.
Teraz będę obserwować czy się nue wykrzaczy gdzieś dalej i o ile się nie przyzwczaję do 8.1 to powrócę by powalczyć z problemem na 7.

[Edited by piasek on Oct 24, 2016 at 17:13]

Oct 24, 2016 at 17:11

Print
Ariowit

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #49]

Ja miałem problem z uruchomieniem choć instalacja była ok. A oto co odpisali mi z cenegi:

"Problem może być spowodowany przez nieaktualne lub uszkodzone sterowniki
do karty graficznej. Aby je zaktualizować należy:
1) Wejść na stronę producenta karty graficznej:
http://www.nvidia.pl/page/home.html
2) Kliknąć na "Sterowniki", a następnie "Pobierz sterowniki"
3) Wybrać posiadany model karty graficznej oraz systemu operacyjnego,
kliknąć "Szukaj", strona wyświetli najnowszą dostępną wersję
sterowników, po czym należy kliknąć "Pobierz"
4) Po pobraniu sterowników należy je zainstalować.
W przypadku gdy aktualizacja sterowników okaże się niewystarczająca,
należy także zaktualizować directx z płyty z grą lub ze strony:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=2DA43D38-DB71-4C1B-BC6A-9B6652CD92A3&displaylang=en
Dla kart graficznych w laptopach znalezienie sterowników na stronach
nvidia lub amd może okazać się niemożliwe, należy wtedy poszukać
najnowszej wersji sterowników na stronie internetowej producenta
laptopa.

Proszę również sprawdzić poprawność instalacji gry. W tym celu należy
kliknąć w programie Steam, w zakładce Biblioteka prawym przyciskiem
myszy na grze (w lewej części programu), wybrać „właściwości”, a
następnie w zakładce „pliki lokalne” kliknąć przycisk „sprawdź spójność
plików gry”. Program Steam zweryfikuje poprawność instalacji, w razie
gdyby niektóre pliki były uszkodzone lub niekompletne, pobierze je
jeszcze raz."

Oct 24, 2016 at 17:58

Print
Azazell

Re: FAQ - do sprawy technicznych (Masz problemy z Civilization VI? Zapraszamy) [post #50]

Ogólnikowe porady od Cenegi Nic odkrywczego .

Oct 24, 2016 at 18:16

Print
^ Początek strony ^
Pages: [1] 2 3 4 5

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.