civ.org.pl forums > Civ4 - Modowanie > Piękne tekstury Civ4- jak myślicie czy da się podmienić na te z gry
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Modowanie
Poster
Status: Novice

Registered: Nov 26, 2016
IP: Logged
Piękne tekstury Civ4- jak myślicie czy da się podmienić na te z gry [post #1]

https://forums.civfanatics.com/resources/terrain-pack-fertile.20798/

próbowałem pisać na forum ale nie doczekałem się odpowiedzi czy jest możliwość podmienienia tekstur bez tych problematycznych modyfikacji plików xml

może ktoś wrzuci gotowca gdy uda się podmienić - próbowałem wielokrotnie ale po modyfikacji pliku xml wyskakuje error xml schema (dokładnie nie pamiętam)

Zależałoby mi na tych teksturach do Civilization IV Complete nie do Colonization

Nov 26, 2016 at 20:25

Print
Zerd
Status: Elite

Registered: Dec 17, 2005
Re: Piękne tekstury Civ4- jak myślicie czy da się podmienić na te z gry [post #2]

Jest tam opcja u góry pobrania pliku. Po rozpakowaniu te pliki można podmienić na oryginalne w grze w/g nazw. Można wyszukiwaniem znaleźć. Oczywiście oryginalne należy skopiować na wypadek gdyby to nie działało.
Ja teraz tego nie sprawdzę bo mam win 10 i nie wiem czy civ 4 działa pod tym systemem.
Ogólnie do civ 4 jest olbrzymia ilość gotowych modów nawet tego samego autora zmieniających tekstury terenu. Przykładowo w A New Down jest program startowy moda i można tam wybrać jedną z kilku paczek zmieniających teren.

Dec 06, 2016 at 08:04

Print
FanCivilization
Status: Novice

Registered: Nov 26, 2016
Re: Piękne tekstury Civ4- jak myślicie czy da się podmienić na te z gry [post #3]

Problem, że chyba nie są to tekstury o tych samych nazwach, ale jeszcze sprawdzę. edit: Sprawdzałem, żadna z tekstur nie ma takiej samej nazwy jak w Civilization - trzeba samemu kombinować jaką teksturę podmienić. Problem jest jednak taki, że pliki dds nie mają podglądu - nie waiadomo jaką teksturę podmienić i gdzie one się znajdują. Autor spaprał sprawę. Jeżeli komuś uda się dobre tekstury podmienić prosiłbym o wstawienie uploadu z teksturami o prawidłowych nazwach aby można było za jednym zamachem podmienić na te z gry.

Proponowałbym zająć się na sam początek teksturami fertile - wiem jedno, że tekstura agrarian to ładna tekstura terenu z polami uprawnymi a tekstura CropFields to piękna tekstura terenu z krzakami

[Edited by FanCivilization on Dec 22, 2016 at 01:18]

Dec 18, 2016 at 14:29

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.