civ.org.pl forums > Ranking > (JAP) albano72 0:1 pocozyc (NIE)
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization VI > Ranking
Poster
Status: Prince

Registered: Jul 25, 2003
IP: Logged
(JAP) albano72 0:1 pocozyc (NIE) [post #1]

Gra bez modów, pangea, naprzemienne ruchy.

Mapa : dwa kontynenty z wąskim przesmykiem, na którym stał CS.

Tereny miałem strasznie kiepskie, chyba pierwszy raz miałem taką sytuacje w duelach. Naprawde na początku gry ciężko mi było zrobić 4 populacji w stolicy . Na szczęście produkcja i nauka w miarę na dobrym poziomie.

Start

Dzięki temu, że byliśmy daleko nie musiałem sie obawiać przynajmniej na początku gry o to, że przeciwnik szybko zaatakuje i wykorzysta moją słabość.

Moment spotkania

Simowaliśmy sobie... w miarę równo szło, trochę wyprzedziłem z nauką.

Gra ożywiła się dopiero jak zainicjowałem atak fregatami, który generalnie przeważył szalę zwycięstwa.

Zdobywając pierwsze miasto, popłynąłem na początku na południe, licząc na to, że przeciwnik ma stolice przy wodzie. Niestety... dlatego flota zawróciła i płynąc prawie po lodzie zdobyła drugie miasto. W tym samym czasie szykowałem desant z drugiej strony, licząc na to że Albano skupi się na wschodniej częsci państwa.

Atak na nic się nie zdał, więc zawróciłem resztkę wojska i czekałem na kawalerie.

Plan miałem taki żeby kawalerią zdobyć CS'a i potem już z lądu zaatakować artapmi, piechotą i kawalerią.

W między czasie Albano chciał mnie zaskoczyć desantem z południa. Różnica w technologii była jednak duża i rycerze vs kawaleria to jednak słaba opcja...

W tym momencie Albano poddał grę.

Dzięki i do następnej!

Dec 07, 2016 at 18:52
Gadu-Gadu: 2640081
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.