civ.org.pl forums > Civ6 - Ogólne > Civ VI jest do bani
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization VI > Ogólne
Poster
Status: Novice

Registered: Mar 24, 2017
IP: Logged
Re: Civ VI jest do bani [post #51]

Jestem w trakcie drugiej gry, kilka przemyśleń już mam. Słowem wstępu - w Civkę gram od części drugiej, którą męczyłem dłuuugo, również na PSX (ku uciesze kolegów-konsolowców, że jak można grać w PCtową strategię na konsoli ). Trójkę ominąłem (jakoś mi nie przypasowała). Czwórka po dodatkach była mega, piątka po dodatkach też.

Zgodzę się z którymś z przedmówców, że Civ6 na starcie daje radę. Zastosowane rozwiązania (moim zdaniem dość rewolucyjne) dzielnic, cudów budowanych na polach wokół miasta, wymuszają kompletne inne podejście do rozgrywki a przy tym mają niesamowity potencjał. Koniec z budowaniem wszystkich cudów, budynków (najczęściej grałem na kingu więc w 5 nie było dużym problemem budowanie wszystkiego wszędzie). Do tego jeśli chcemy jakoś maksować to i owo, trzeba kombinować i planować co gdzie chcemy postawić by dana dzielnica dawała najwięcej ile może.
Mam wrażenie, że trzeba kompletnie zmienić podejście do gry już od samego początku. Grając na drugim poziomie trudności, owszem wygrałem naukowo, jednak komputer cały czas prowadził na punkty. Teraz grając na trzecim poziomie, mam wrażenie że w nauce jestem sporo z tyłu (wchodzimy do epoki klasycznej). Przyzwyczajenia z piątki trzeba odłożyć chyba na półkę. Tam dało się też wygrać na kingu z 2-3 miastami (a nawet jednym), w Civ6 miast trzeba chyba stawiać więcej.
Ciekawa grafika (a i laptop mi się mniej grzeje ), fajne dwa rodzaje mgły wojny. Niestety czytelność planszy, zwłaszcza w późniejszej fazie gry woła o pomstę do nieba. Za cholerę też nie mogę bez dużego zbliżenia kliknąć na miasto, zawsze najpierw niechcący kliknę jednostkę.
Nowe rozwiązania na które trzeba zwracać uwagę (wkurzające na początku udogodnienia i miejsca mieszkalne).
Z takich ciekawostek dla mnie - w ogóle nie czuję rozwoju... Gdy w poprzednich częściach odkrywałem koło, był rysunek koła, gdy z kolei nowoczesne czołgi był przedstawiony potężny nowoczesny czołg. W Civ6 są jakieś symbole, które w ogóle nie oddają tego, że właśnie odkryliśmy potęgę atomu i wchodzimy do nowej epoki.
No i jak można było zrezygnować z młotków? Młotki to zawsze była produkcja
Tyle przemyśleń na początek.
Podsumowując - gra z potencjałem

Mar 25, 2017 at 11:09

Print
6000h
Status: Settler

Registered: Apr 06, 2017
Re: Civ VI jest do bani [post #52]

Gry w realnym swiecie zawsze beda miały minus do grywalności .
Najlepszy Total War ,. to musi być Warhamer . Większa różnorodność jednostek , ciekawsze bitwy. bardziej taktyczne
Bardzo duża grywalność miał tez heroes might and magic . Kombinowąło sie jak zebrac surowce potrzebne do najlepszych jednostek . HMaM to były tylko surowce , oraz walka , i ta stara gra bije grywalnością civke
I to najbardziej mnie boli w civ6 -jednostki wymagają tylko 1 surowca , a i tak jednostki które wymagają strategicznych surowców, nie sa wcale duzo silniejsze , a nawet słabsze.

Teoretycznie civka skazana jest na niegrywalność z 2 powodów
1. muszą zachować w miare realizm ( i np , bitwy morskie to straszna nuda . a w zmyślonym świecie , dałoby sie dorobic jakies wiry, potwory itd.)
2 . doczepiła się do nich rzesza casulai , wiec twórcy nie beda rozbudowywać żadnego aspektu za bardzo , by gra nie była zbyt trudna .

nie mam nadziei co do civki 6 jak i kolejnych części , .

czekam na turówkę, planszówke w kosmosie lub w fantazy , nastawiona na eko i walke . Gdzie trzeba dużo planować , oraz dopracowanymi opcjami sieciowymi , a po za tym łątwo w nią wejść . Civ 6 jest odwrotnością tego .
I te bonusy ciwek na pól strony A4 z marną przydatnością

[Edited by 6000h on Apr 07, 2017 at 15:43]

Apr 07, 2017 at 15:37

Print
LOBO
Status: Prince

Registered: Nov 13, 2003
Re: Civ VI jest do bani [post #53]

Hehe wiry i potwory
SOrry, ale bardzo ale to baaaardzo mnie to rozbawiło.
Przecież nikt Ci nie broni zrobić moda, który to doda. Albo cały scenariusz fantasy.
No tak. Nie umiesz. Ale krytykować tych co się starają to można krytykować.

- "Na pohybel s********om!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vision without executing is just hallucination

Apr 07, 2017 at 16:11
Gadu-Gadu: 3407354
Print
6000h

Re: Civ VI jest do bani [post #54]

starają sie, tak ale głownie jak sprzedać najwiecej gier . Zobacz co zrobił po godzinach Helbrazer w swoim modzie . gra wyglada zupelnie ianczej . Fiarxix nie sa wstanie wygenerowac 1 programiste wiecej?
Jeśli patrząc jaka cenę zycza sobie za głupie dlc , to mozna zastanawiając się jacy są robotni
Mozliwe ze 90% pracy przy nowej nacji pochłania postac 3d . czy to niej jest bezsensowe ze grze strategicznej . jakies interka , fajerweki . cykl dnia i nocy

Cykl dnia i nocy w grze turowej!!! gdzie tura to setki lat .
kto taki bezsens kupuje ?

Apr 07, 2017 at 17:58

Print
paxis
Status: Regular

Registered: Dec 16, 2016
Re: Civ VI jest do bani [post #55]

Quote:
6000h wrote:
starają sie, tak ale głownie jak sprzedać najwiecej gier . Zobacz co zrobił po godzinach Helbrazer w swoim modzie . gra wyglada zupelnie ianczej . Fiarxix nie sa wstanie wygenerowac 1 programiste wiecej?
Jeśli patrząc jaka cenę zycza sobie za głupie dlc , to mozna zastanawiając się jacy są robotni
Mozliwe ze 90% pracy przy nowej nacji pochłania postac 3d . czy to niej jest bezsensowe ze grze strategicznej . jakies interka , fajerweki . cykl dnia i nocy

Cykl dnia i nocy w grze turowej!!! gdzie tura to setki lat .
kto taki bezsens kupuje ?

Niestety nie za bardzo zgadzam się z twoją interpretacją. To że Firaxis chce sprzedać więcej gier nie jest niczym złym i na dłuższą metę pomaga to w dalszym rozwoju gry i przez to też hard core gracze będą zadowoleni. Żeby zatrudnić nowego dobrego pracownika trzeba sprzedać więcej gier. W Firaxis nie spodziewam się że pracują ludzie za darmo jak prywatni twórcy modów, którzy nie mają na głowie całego systemu rozwoju gry i celów jakości i wydajności.

Te całe "fajerwerki" które nazywasz są po to aby gra sprawiała przyjemność wizualnie, gdyż dobra gra to nie tylko mechanika lecz również coś dla duszy jest ważne. Te "fajerwerki" szczgólnie dla doświadczonych graczy są miłą odskocznią i pozwalają na lepsze wczucie się w grę. Odkrywanie takich szczgółów dla niektórych jest czymś szczgólnym.

Ogólnie to są moje prywatne opinie i każdy może to widzieć inaczej. Nie sądzę jednak, że umniejszanie pracy zespołu Firaxis jako właściwe, bo w moich oczach wypuścili produkt o dobrej jakości a najlepsze przyjdzie jeszcze o czym jestem przekonany.

Jakość kosztuje i ceny zależą od prostej zasady popytu i podaży. Produkt byłby słaby ceny byłyby niskie . Tak jednak nie jest ...

https://youtu.be/1-p0B8lScCY
Let's Play Civilization 6 Gotm
https://youtu.be/FlxnziDzPpw
Apr 07, 2017 at 18:26

Print
kasztelan_mirmil
Status: Moderator

Registered: May 09, 2006
Re: Civ VI jest do bani [post #56]

Quote:
paxis wrote:
Jakość kosztuje i ceny zależą od prostej zasady popytu i podaży. Produkt byłby słaby ceny byłyby niskie . Tak jednak nie jest ...

Bardzo Ci dziękuję, z tą jakością to mnie wybornie ubawiłeś przed weekendem

Widzisz, ja mam zupełnie inne podejście, własnie dla dobra serii osobiście zaniżam popyt, żeby więcej mi takiego badziewia nikt za takie pieniądze nie proponował.
Im się po prostu nie chce skoro to kupicie niezależnie od jakości.

Apr 07, 2017 at 19:14

Print
paxis

Re: Civ VI jest do bani [post #57]

Quote:
kasztelan_mirmil wrote:
Quote:
paxis wrote:

Bardzo Ci dziękuję, z tą jakością to mnie wybornie ubawiłeś przed weekendem

Widzisz, ja mam zupełnie inne podejście, własnie dla dobra serii osobiście zaniżam popyt, żeby więcej mi takiego badziewia nikt za takie pieniądze nie proponował.
Im się po prostu nie chce skoro to kupicie niezależnie od jakości.

To mnie uspokoiłeś. Dobrze że są ludzie tacy jak ty, bo inaczej Civ 6 byłby z powodu wysokiej ceny nie do kupienia

Apr 07, 2017 at 19:40

Print
6000h

Re: Civ VI jest do bani [post #58]

Jaki stosunek maja firaxis do wymagających graczy niech świadczy ze ,lata musielismy czekac na opcje wyłaczenia intra . teraz moze za 2 lata doczekamy sie opcji skrótu na klawiaturze do przełacznia jednostek ( opcji która była juz w civ5)
mnostwo p****oł , które mogliby poprawic w tydzien , ale im sie niechce ,
. Zapewne teraz cała para robią dodatek

Chodzi o to , ze civ 6 ma ogromny potencjał i bardzo łatwo to poprawić . Friaxix olewa nas kompletnie. Co pokazuje firaxix to jest mistrzostwo jak psuc gre . Pamietacie ja w BE wszsyscy narzekali na szlaki , zrobili patch w którym pisali ze wiedzą ze jest hejt na szlaki , trsoszke zmienili , ale piszą ,ze głowne założenia szlaków muszą pozostać takie same - A moze oni robią to specjalnie ( teoria spiskowa) troluja nas
Zainstalujcie sobie moda helbraze , zobczycie co zrobiła 1 osoba , . Pierwszy raz jak grałem civke, gra sprawiał przyjemnosc , a nie wkurzała

https://docs.google.com/document/d/1SSTwo-Fp9I60xAeA9yYrEKImi_RCMCRZccaO6ysxpEo/edit

[Edited by 6000h on Apr 07, 2017 at 20:48]

Apr 07, 2017 at 20:35

Print
paxis

Re: Civ VI jest do bani [post #59]

W patchu "Fall 2016" dodano możliwość przechodzenia do następnej jenostki, więc twoja informacja się nie zgadza.

Fall Patch 2016 Civ 6

Przy tak kompleksowych grach jak Civilization zrobienie coś w jeden dzień nie jest możliwe, bo same testy trwają dłużej. Jak mówiłem wcześniej kontrola jakości we wspołczesnych firmach zajmuje dużo czasu i jest całym systemem, który nie można po prostu ominąć. W tej chwili mają dość częste cykle napraw i tym się powinniśmy cieszyć.

Gra wyszła jako dobra (nie bardzo dobra) i powoli będzię rosła w siłę. Rzym też nie zbudowano w jeden dzień.

Proszę podawać wiadomości, które są sprawdzone a nie przypuszenia i argumenty bazujące na emocjach (fake news)

Apr 10, 2017 at 13:35

Print
6000h

Re: Civ VI jest do bani [post #60]

Nie grałem przez pare miesiecy . Lecz obecnie z modem grało mi sie przyjemnie .Singiel jest 2 razy grywalniejszy niz w civ5

Najbardziej chyba bolały mnie duze zmiany . Jak sie grało tysiące godzin w civ5 wyrobiło sie nawyki , to człowiek niechce od nowa z wszystkim sie zapoznawac .
Np. niepotrzebnie w civ 6 pozmienialy dochody płytek . Jakies zwykłe pole z góra i z lasem daje 1 jedzenia i 3 młotki ,chore.
I trzeba ciagle grac na pogladzie by wiedzieć ile daje daje pole . Na modzie wprowadzony jest system z civ 5 . . Gory dają 2 młotki , żółte rowniny 1 młotek i jedzenia , a zielone 2 jedzenia .
Bardziej przejrzyste , można wyłączyć pogląd i cieszyć sie grafiką.

bardzo skopane są bonusy nacji . Chciałbym by nacje miały bonusy takei jak np Chniy - robotnik ma 1 działanie więcej , proste i przydatne.
90 % bonusów jest przekombinowane ,

[Edited by 6000h on Apr 10, 2017 at 14:12]

Apr 10, 2017 at 14:09

Print
LOBO
Status: Prince

Registered: Nov 13, 2003
Re: Civ VI jest do bani [post #61]

6000h to idź pograj w civ5 jak tak bardzo do niej wracasz, że civ6 zmieniasz na jej hmm wygląd.
6000h to graj tylko chinami jak Ci się kombinować nie chce.
Proste :P

- "Na pohybel s********om!"
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
Vision without executing is just hallucination

Apr 11, 2017 at 18:00
Gadu-Gadu: 3407354
Print
6000h

Re: Civ VI jest do bani [post #62]

Ale civ 5 ma mase gorszsych rzeczy od civ 6 . , Zapewne pierwszsy dodatek wyniesie civ 6 na inny poziom.
Wiec obecnie wole pograc w najlepsza gre strategiczną z najlepszym multikiem.- szachy

[Edited by 6000h on Apr 11, 2017 at 18:27]

Apr 11, 2017 at 18:25

Print
paxis

Re: Civ VI jest do bani [post #63]

6000h to dobrze, że odkryłeś że Civ 6 jest inna od Civ 5. Wielu ludziom wydaje się, że są bardzo podobne. Tu widać, że przejście na Civ6 nie jest łatwe i wymaga trochę dobrej woli.

Jak już pograsz w szachy znajdź chwilę na zapoznanie się z Civ 6 i nie staraj się na siłę zamieniać jej na piątkę ... to nie ma sensu. Trzymam kciuki i mam nadzieję na dobre posty z twojej strony

Apr 12, 2017 at 03:12

Print
6000h

Re: Civ VI jest do bani [post #64]

Rycerz zabiera 80 % zdrowia kusznikowi . Czyli nie ma najwiekszego syfu z civ 5

Statystyki jednostki maja podobne jak w civ5 lecz jest to mylace , poeniwaz statystyki działają zupełnie inaczej. człowiek spojzał i mysli ze ciągle to samo, a parę % wiecej siły to juz zadaje 2 razy wieksze obrazenia

W civ 5 jak walczą sie 2 kuszniki , to była siła ataku kusznika vs siła ataku wroga kusznika i kuszniki małe obrazenia sobei zadaja

w civ 6 jest to poprawione i jest siła stzału vs obrona . A ze obrone maja słąba . wiec 2 strzały i kusznika niema

Konie po ataku nie moga sie wycofywac . Tez jest to dobre . W civ 5 robiło to smieszne bitwy z wykozsytaniem drogi
Jednostka w lesie i na górze ma 2 bonusy . Tez dobre .
Miasta mają 2 statystyki obrony mury i zycie.
Zmeczenei wojna jest .
brak złota generuje duze niezadowolenei.

Podczas sojuszu widze tereny sprzymierzenca

[Edited by 6000h on Apr 12, 2017 at 15:09]

Apr 12, 2017 at 15:05

Print
Maximus_Taktikus

Registered: Apr 12, 2017
Re: Civ VI jest do bani [post #65]

Witam wszystkich, w cywilizację VI gram kilkanaście godzin, więc mam bardzo nikłą wiedzę na jej temat, ale kilku rzeczy nie można nie zauważyć: po pierwsze gra jest dużo bardziej skomplikowana, ale w interesujący i co najważniejsze przyjazny sposób. Samo kierowanie miastem nie jest już jednotorowe, np. można zebrać kamień albo wybudować kamieniołom (mniejszy ale jednorazowy dochód produkcji, albo dochód większy lecz stopniowy). Dochód z pól jest zwiększony w porównaniu do V ale też więcej pól idzie pod dzielnice i cuda które teraz są stawiane na polu w okolicach miasta. Zamiana dżungli nas lasy deszczowe, które mają same plusy.

Grafika mi się nie podoba, ale za to widok strategicznych jest super, trochę jakbym grał w podrasowaną civII albo civIII Jak ktoś ma słabszą maszynę to w sam żeby nie obciążać kompa.

Już po samym początku gry widzę, że jest o wiele trudniejsza niż civ V. W zasadzie dalej jestem w punkcie wyjścia, nie wiem co najpierw budować, do tego barbarzyńcy mnie dobijają, grają bardzo dobrze (kiedy mam przewagę wycofują się, wycofują też często ranne jednostki)

Wojny jeszcze nie znam, gram od początku na Kingu i komp mnie przewyższa o wiele w rankingach. Narazie komp mnie za każdym razem zaskakiwał lepszym wojskiem.

Po raz pierwszy kultura daje również budynki, cuda itp. To jest super, dwa równorzędne drzewka rozwoju

Unikalne właściwoście, które mają państwa też nareszcie są sensowniejsze niż w civ V. Są bardziej rozbudowane i jak się domyślam można niezłe taktyki obmyślać

Jednostki nareszcie porządnie się tłuką i ranią normalnie, a nie okładają poduszkami jak w V. Łączenie woja fajny pomysł tylko od którego momentu można to robić ?

Budowniczowie to też pomysł na piątkę, podobnie jak ustroje, które są skomplikowane i jest ich dużo.

Emisariusze też są ok. To równie dobre rozwiązanie jak w civ V.

Nie wiem jeszcze co myśleć o systemie udogodnień, cuda są jakby trochę za bardzo pod religię, z której nie korzystałem w civ V.

Dzielnice są dobrym rozwiązaniem, chociaż wydaje mi się że w demie można było stawiać więcej niż jeden rodzaj dzielnicy na miasto, a w mojej wersji już tak nie jest.

Z nauką na moją obecną wiedzę jest ciężko, niby buduję kampusy biblioteki itd w miejscach w których jest największy bonus, ale z tym bonusem są chyba jakieś bugi, bo do miejsca styku przylegają 3 lasy deszczowe a pokazuje mi 2 pkt nauki (?) w innych miejscach aż 6 (?)

Gram w civ od pierwszej części. W civ V kiedy się nauczyłem grać, grałem z kompem na Diety i go klepałem, również przez podbój na mniejszych mapach. Mam nadzieją że
Civ VI będzie bardziej skomplikowana, i starczy na chociaż kilkanaście tysięcy godzin

Dobra, kończę, i szczerze nie rozumiem tego narzekania, chociaż może przed spring update była gorsza.

W każdym razie żadna Civ nie miała takiego potencjału

Pozdrawiam

Czy jeśli kupiłem Civ 5 parę dni temu to mam już Spring update, bo nie znalazłem nic do pobranie na stronie Steam ?

Apr 12, 2017 at 17:19

Print
paxis

Re: Civ VI jest do bani [post #66]

Cieszę się, że zakup był udany, bo na to wskazuje twój post.

Jak kupiłeś Civ 6 (domyślam się) parę dni temu to masz automatycznie wszystkie update-y.

Apr 12, 2017 at 17:35

Print
Maximus_Taktikus

Registered: Apr 12, 2017
Re: Civ VI jest do bani [post #67]

Tak, kupiłem dwa trzy dni temu.

Apr 12, 2017 at 19:53

Print
6000h

Re: Civ VI jest do bani [post #68]

Duzo rzeczy poprawili w civ 6 , lecz polityki popsuli . Upodobnili polityki do technologi, lecz lepiej byłoby na odwrót . Technologie powinni zrobić na wzór polityk z civ 5.

jaka civ 5 byłaby nudna gdyby zmniejszyć koszt polityk o 4 i trzeba po kolei je wybierać, tak jak drzewko technologi
W praktyce cała frajda w civ 5 to polityki. dowodem na to jest pierwsze pytanie o rade jak grac to zawsze jest o politykę .

Szkoda ze w civce nie można pomijać technologi . Przechodząc do kolejnej epoki nie trzeba wynajdywać tych z poprzedniej .

[Edited by 6000h on Apr 15, 2017 at 22:46]

Apr 15, 2017 at 22:45

Print
Zerd
Status: Elite

Registered: Dec 17, 2005
Re: Civ VI jest do bani [post #69]

Można na własny użytek zmodyfikować plik Technologies.xml W sekcji pliku " </Technologies>
<TechnologyPrereqs> "
są podane wymagane technologie, które trzeba znać by zacząć badać nowsze. Przykładowo:
<!-- Ancient Era-->
<Row Technology="TECH_ARCHERY" PrereqTech="TECH_ANIMAL_HUSBANDRY"/>

oznacza, że aby móc badać łucznictwo trzeba znać Hodowlę Zwierząt. Całą sekcję pliku można by wyciąć aż do " </TechnologyPrereqs>
<TechnologyQuotes> "
Wtedy nie będzie żadnych wymagań. Prawdopodobnie od razu można będzie badać Technologię Przyszłości Można też się pobawić i pozdejmować tylko niektóre wymagania tak jak to było w pierwszej wersji gry. Wtedy AI szybko poleci z badaniami omijają wszystko co się da. To zupełnie zmieni grę i jak dla mnie będzie zupełnie frustrująca bo w praktyce będzie to wyścig o to kto pierwszy odkryje technologie niezbędne do wystrzelenia statku kosmicznego. Ale można to zrobić w/g upodobań.

Apr 16, 2017 at 08:34

Print
MarekT

Registered: Oct 22, 2016
Re: Civ VI jest do bani [post #70]

Nie jest źle ale dalej potrzebne jest zbalansowanie. W średniowiecze wchodzę średnio 2000 p.n.e.

Apr 23, 2017 at 10:07

Print
6000h

Re: Civ VI jest do bani [post #71]

Bo włąsnie o to chodzi . W civ 5 w 1400 mozna miec atom
jakby włądcy ze starożytności mieli wiedze tę co ty masz to tez by szybko przechodzili do kolejnych epok .

Apr 23, 2017 at 14:45

Print
MarekT

Registered: Oct 22, 2016
Re: Civ VI jest do bani [post #72]

Nie powiedział bym. Gra pomimo spowalniających modów pędzi bez sensu. Atom około 1 B.C. a nikt np. nie wybudował piramid. Niektóre jednostki budują się dłużej niż cuda, czasami nie ma czego budować poza jednostkami. ect. Balans ciągle konieczny. Wtedy będzie niezły hit

May 04, 2017 at 20:24

Print
paxis

Re: Civ VI jest do bani [post #73]

Od ostatniego postu na temat czy Civ 6 "jest do bani" minęły ponad 4 lata. To długi czas i czas który Firaxis przeznaczył na rozwijanie produktu. W przyszłym tygodniu wyjdzie najprawdopodobniej ostatni patch do gry. Czy będzie dalszy rozwój, tego nie wie nikt.

Co wydarzyło się od 2017 roku, można powiedzieć, że wiele. Ktoś kto grał ostatni raz w 2017 roku, mógłby być nieco zdziwiony tym jak w tej chwili działa civka. Zmieniło się wiele. Po pierwsze podstawowe mechaniki jak dzielnice, zostały podszlifowane. Dodano wiele budowli, cudów, cywilizacji, modów itd. itd.

Czy gra jest bardziej "miodna" niż w 2017? Moim skromnym zdaniem jest trochę przeładowana. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej to trochę irytujące, bo potrzeba czasu aby sobie przyswoić ciągle zmieniącą się rzeczywistość. Osobiście miałem przerwę około roku od ostatniej partii i już jeden rok bardzo dużo zmienił. Aby mieć radość z nowych elementów potrzeba po prostu czasu, który jest nie zawsze dostępny, a szkoda, bo taka gra tego wymaga. Moja ocena na Steam z 2017 roku pozostanie niezmiennie z "łapką w górę".

Mimo wszystko uważam, że gra może nie najlepsza w serii, pozwoliła Firaxis zdobyć nowych zwolenników. Wydanie jej nawet na Switchu to potwierdza. Szczególnie młodzi ludzie dostali możliwość zagrania w tą "klasykę" gier strategicznych.

No nic, pozostaje teraz najprawdopodobniej czekać na Civ 7 albo może doczekamy się nowej Colonizacji ... czas pokaże.

A co wy sądzicie na ten temat, jest nadal "do bani"?

PS. Niestety forum działa jak działa i z tego co widać nie dużo się zmieni. Mam nadzieję, że mimo trudności ktoś jeszcze czyta i odpowiada na posty.

Apr 17, 2021 at 20:13

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 [2]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.