civ.org.pl forums > Civ5 - Ogólne > Religia - jakie skutki obcej wiary w mieście ?
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V > Ogólne
Poster
Status: Settler

Registered: Dec 15, 2012
IP: Logged
Religia - jakie skutki obcej wiary w mieście ? [post #1]

Założyłem swoją religię.
Sąsiad założył swoją.
Do wszystkich jego miast wysłałem proroków.
Efekt ( nie miał ani jednego swojego wyznawcy) - jakie ja miałem z tego korzyści ?
Nagle po kilkunastu turach jedno miasto, 17 obywateli przeszło na jego religię - jakie są z tego konsekwencje ?
Stworzyłem Inkwizytora . Użyłem go w tym mieście i nic sie nie zmieniło.

Jeśli ktoś może mi wytłumaczyć mechanikę to byłbym wdzięczny.

Oct 04, 2017 at 21:09

Print
kasztelan_mirmil
Status: Moderator

Registered: May 09, 2006
Re: Religia - jakie skutki obcej wiary w mieście ? [post #2]

Religia to nie monolit, składa się z kilku wierzeń które działają albo dla twórcy religii albo dla wszystkich wierzących, korzyści i konsekwencje zależą od tego jakie masz wierzenia. Zwykle lepiej mieć swoją dobrą religie korzystać z bonusów, ale zdarza się, że na jakiś czas warto mieć religię sąsiada, która w danym momencie zaspokoi jakieś twoje potrzeby: szczęście, religię, kulturę itp.

Oct 05, 2017 at 10:13

Print
robo008
Status: Veteran

Registered: May 31, 2003
Re: Religia - jakie skutki obcej wiary w mieście ? [post #3]

Quote:
buddookan wrote:
Założyłem swoją religię.
Sąsiad założył swoją.
Do wszystkich jego miast wysłałem proroków.
Efekt ( nie miał ani jednego swojego wyznawcy) - jakie ja miałem z tego korzyści ?
Nagle po kilkunastu turach jedno miasto, 17 obywateli przeszło na jego religię - jakie są z tego konsekwencje ?
Stworzyłem Inkwizytora . Użyłem go w tym mieście i nic sie nie zmieniło.

Jeśli ktoś może mi wytłumaczyć mechanikę to byłbym wdzięczny.

Kolego jeśli stworzyłeś inkwizytora właśnie w tym mieście ktore zostało przekonwertowane na tamta wiarę i go uzyłeś to faktycznie mogło nic sie nie zmienic . Stworzyłes inkwizytora obcej wiary .
Oct 08, 2017 at 13:29

Print
implact
Status: Settler

Registered: Sept 03, 2017
Re: Religia - jakie skutki obcej wiary w mieście ? [post #4]

kiedyś raz kupiłem inkwizytora i z tego co wtedy dostrzegłem to on usuwa wpływy innych Religi, czyli jeśli główna religia to katolicyzm i kupisz w nim katolickiego inkwizytora i użyjesz go w tym mieście to znikną (czy tam zmniejszą się - nie wiem jak to dokładnie działa bo tylko raz go kupiłem :P) inni wyznawcy obcych religii.

Oct 16, 2017 at 03:12

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.