civ.org.pl forums > Civ6 - Ogólne > SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization VI > Ogólne
Poster
Status: Veteran

Registered: Mar 07, 2011
IP: Logged
SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #1]

Trochę trzeba było czekać na tę zapowiedź. Spekulacji było wiele. Do tego czasu zostało wydanych wiele DLC w postaci nowych scenariuszy oraz nowych nacji. Można było odnieść wrażenie, że już tak zostanie, ale jak widać przed Świętami zostaliśmy miło poinformowani o nadchodzącym nowym pierwszym wielkim rozszerzeniu/dodatku do najnowszej Civki. Jak widać Nowy Dodatek wprowadzi wiele nowości i pozwoli rozszerzyć Civkę o całkiem nowe doświadczenia. Nowe rozszerzenie ma zadebiutować 8 lutego 2018 roku. Także to najlepszy czas, żeby rozpocząć dyskusję jakie według Was obietnice zostały spełnione, a także czego spodziewacie/spodziewaliście się po nowym rozszerzeniu, co Wam się podoba, a co niekoniecznie. Zapraszam do dyskusji.

Link na temat dodatku:
https://www.civilization.com/news/entries/announcing-civilization-vi-rise-and-fall

Dodając od siebie, cały czas liczę na coś Ala Kongres Ale zapowiada się ciekawie i tajemniczo...

Nov 28, 2017 at 21:42

Print
Zerd
Status: Elite

Registered: Dec 17, 2005
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #2]

Zapowiada się ciekawie i oczywiście kupię dodatek mimo iż zaraz potem będę krytykował masę błędów jaką zrobią programiści Pierwsze co mi daje gwarancję, że będą bugi to nowe rozwiązanie, że miasta mogą zmieniać właścicieli. Nie wiem czy to pod naciskiem kultury, turystyki czy tez na skutek zwykłego niezadowolenia. Tutaj będzie się działo. Jak dotąd programiści nie uporali się z masą bugów w podstawowej wersji gry. Dla przykładu podam, że w bieżącej rozgrywce mam jednocześnie sojusz z Rosją i wojnę. Tzn oficjalnie mamy zwykły sojusz ale moje miasta mogą ostrzeliwać bezkarnie ich jednostki jeśli podejdą zbyt blisko. Powstało to podobnie jak w Civ 5 na skutek kilku wojen i skomplikowanych relacji pomiędzy cywilizacjami. Są tez inne bugi np zawieranie umów. Często gdy pytam inne mocarstwo co mi oferuje np za konie to oni wykładają jakąś kasę na stół i gdy klikam, że się zgadzam to niestety tamci się nie zgadzają. Odkryłem też, że pod koniec gry można wypompować kasę z innej nacji jeśli mamy z nią dobre relacje. Oferujemy umowę naukową na technologię przyszłości i czasem znajduję takiego, który dokłada do tej umowy np 50 sztuk złota. Taka umowa zawsze jest nieważna (przy technologii przyszłości) ale mogę w jednej turze zaproponować ją 30 razy aż tamtemu skończy się złoto
Czego oczekuję po dodatku:
- jak założyciel tematu mogli by dać kongres. Sami mówili, że w Civ 6 dadzą wszystko co było dobre we wcześniejszych wersjach gry,
- niech dadzą Tablicę Sławy, może nawet taką do porównywania się z innymi graczami jak w Civ 5,
- niech dadzą WorldBuilder, który obiecywali a słowa nie dotrzymali a przy okazji niech zrobią coś aby dao się grać na modyfikacjach po wyjściu patcha. Obecnie rozpoczęta gra staje się niegrywalna po wyjściu patcha. Jest wprawdzie na to sposób. Trzeba najpierw zrezygnować z subskrypcji wszystkich modów, potem ręcznie czyścić katalogi ale jak dla mnie to zbyt skomplikowane a co najbardziej irytuje to konieczność ponownego subskrybowania modyfikacji, które lubię.
- Złote Ery i Mroczne Ery zapowiadają się ciekawie. Tutaj jednak widzę powody do irytacji. Już teraz jest tak, że mam sojusz z Państwem - Miastem a tu ktoś bezkarnie napada i podbija takie miasto. Nic nie mogę zrobić poza wojną i w dodatku zazwyczaj nie mam ku temu pretekstu co powoduje, że dostaję ciężką karę za wojnę. W dodatku jeśli miasto zostanie podbite a ja przywrócę go na scenę zawsze dostaję 3 emisariuszy mimo iż miałem ich tam np 12. Niewiele jest opcji do dyskusji z innymi nacjami.

Ogólnie dodatek zapowiada się bardzo ciekawie ale jak to mówią: "Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane".

Edit: A jeszcze mi się przypomniało, że kilka razy Ghandi w epoce klasycznej przestrzegał mnie przed użyciem broni atomowej. Prorok jaki czy co ?

[Edited by Zerd on Nov 29, 2017 at 13:37]

Nov 29, 2017 at 05:47

Print
Benevollus

Registered: Aug 12, 2010
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #3]

Właśnie wczoraj zobaczyłem, że Civ6 znów jest na wyprzedaży i sobie pomyślałem: Oho, idzie chyba duże rozszerzenie... Dzisiaj wchodzę na forum i proszę jaka miła niespodzianka

W Civ4 i Civ5 gra dopiero po rozszerzeniach nabierała prawdziwego życia, mam nadzieję że "Rise and Fall" będzie miało właśnie taki wpływ na Civ6

EDIT:
Troszkę się już wczytałem i zmiany w mechanice generalnie wydają się być ciekawe.

Jeśli chodzi o podzielenie gry na "rozdziały", "złote lub mroczne" ery oraz nabijanie "expa" dla sojuszy, to te elementy wyglądają na po prostu dołożenie nowej mechaniki, która jest trochę taką mini-grą.
Nie wiem jak istotne będą korzyści wynikające ze "złotej ery", ale na ten moment nie czuję aby ta zmiana miała realny wpływ na strategię.

Bardzo mnie cieszy dodanie gubernatorów. To system, który bardzo przypomina mi mechanikę znaną m. in. z Endless Legend, czy Endless Space. Takie żonglowanie gubernatorami i ich perkami pewnie będzie miało realny wpływ na to jaką przyjmiesz strategię krótko- i długofalową

[Edited by Benevollus on Nov 29, 2017 at 15:13]

Nov 29, 2017 at 14:37

Print
Seti

Registered: Jul 28, 2009
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #4]

Czy ktoś się już orientował gdzie najlepiej będzie zakupić dodatek?

Dec 04, 2017 at 18:43
Gadu-Gadu: 4868586
Print
rafino
Status: Conscript

Registered: Aug 06, 2004
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #5]

w tym momencie najtaniej chyba na gmg z kodem - 20 funtów, ok 94 zł

ale ja bym się aż tak nie spieszył

Dec 04, 2017 at 18:52

Print
Seti

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #6]

Korea: https://www.youtube.com/watch?v=NxLZ6Fe8vjY

Dec 05, 2017 at 09:46
Print
LOBO
Status: Prince

Registered: Nov 13, 2003
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #7]

rafino z jakim kodem?

- "Na pohybel s********om!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
DZIWNYM NIE JEST ! - entombed

Dec 09, 2017 at 08:35
Gadu-Gadu: 3407354
Print
rafino

Registered: Aug 06, 2004
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #8]

był na 20% , teraz na 18 jest - https://www.greenmangaming.com/games/civilization-vi-rise-and-fall-expansion-pc/

Dec 10, 2017 at 18:50

Print
Zerd

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #9]

Jak mówiłem to też kupię ale... oni nic nie naprawili jeszcze popsuli. Ostatnia rozgrywka i co widzę. Nie ma czuwania (wprowadzone po premierze i nie działało) Ja tu patrzę raz a tu z 6 barbów otoczyło mojego zwiadowce ale nikt go nie bił. Zawsze dwa razy trzeba dawać komendę fortyfikowania czy leczenia bo jak się zapomni to ani ufortyfikowany ani uleczony. Ogólnie AI znowu leci z badaniami. Mieli port kosmiczny a ja miałem 30 technologii więcej i dopiero zaczynałem go budować. Popierniczyli z jednostkami. Właśnie się przyjrzałem i np są dwa rodzaje pancerników. Jeden jest pancernik parowy i wymaga węgla (to akurat poprawne) a drugi pancernik jest zwyczajnie pancernikiem ale teraz też wymaga węgla) Nie będę już dalej opisywał tego bezmiaru głupoty jakim darzą nas programiści bo szkoda czasu.

Dec 11, 2017 at 11:24

Print
itkovian
Status: Moderator

Registered: Jan 12, 2011
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #10]

Zerd na jakim poziomie trudności grasz

Gram na ost pathu i mam inną grę z bardzo dobrym i logicznym aI juz nawet w dyplomacji.

Naukowo wyprzedza mnie przez całą grę dopadam do czołówki dopieor w przemysłowej ?

Napewno piszesz o civ 6 ? Gram na przed ost chyba na przed ost albo 3 od konca st trudnosci. Zeleży od gry.

To dla mnie gra od ost dodatku i patha jest naprawdę w końcu grywalna....

[Edited by itkovian on Dec 12, 2017 at 06:40]

Dec 12, 2017 at 06:38

Print
Aves

Registered: Jul 21, 2016
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #11]

Holandia: https://www.youtube.com/watch?v=Z8zIF3zb9UM

Dec 12, 2017 at 15:10

Print
Zerd

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #12]

Możliwe, że przez mody gra psuje się ale używam teraz tylko jednego Production Quote, który umożliwia kolejkowanie produkcji. Aż trudno uwierzyć, że jeden mod może tyle napsuć. Ale bez modów zagram i zobaczę czy jest różnica. Właściwie to dziwi mnie to, że każdy patch niszczy mody i stają się bezużyteczne.

Dec 13, 2017 at 10:36

Print
Seti

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #13]

Jakby ktoś nie widział wczorajszego streama, to jest on także dostępny na youtubie: https://www.youtube.com/watch?v=YzZw50ZsfpM

[Edited by Seti on Dec 14, 2017 at 08:44]

Dec 14, 2017 at 08:44
Print
jokerkara

Registered: Apr 25, 2011
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #14]

Oglądam video z tego streamingu i muszę przyznać, że nowa Civka nabiera kolorów - tak jak na początku po zapowiedzi tej części był ogromny hype u mnie żeby dostać już grę w swoje ręce i po ukazaniu się gry, cały hype się gdzieś ulotnił ( bo za bardzo przypominało mi to Civ5, i to zubożoną wersję ), tak teraz - chyba bym się skusił i pograł w grę z dodatkiem. Ale już takiego ciśnienia jak przy 'piątce to nie mam. Więc może też być i tak, że poczekam na następne dlc i drugi dodatek, który na pewno powstanie, na kolejne łatki, i wtedy zakupię wersję GOTY. Póki co na brak innych zajęć i brak innych gier nie narzekam. I teraz pytanie do tych co już grają - czy taki laik strategii z PC jak ja ( gdzie ograłem tylko Civ5, trochę w Total War Rome 2, no i ostatnie X-Com'y ) będzie mógł 'wgryź się' w pełną wersję Civ6 po dwóch dodatkach, kolejnych dlc i łatkach, czy gra nie okaże się zbyt..'skomplikowana i złożona? Bo już teraz oglądając rozgrywkę - ciężko mi się połapać, o co tam czasem chodzi ( choć może to dla tego, że nie oglądam jakoś zbyt uważnie, tylko tak czasem włączę kawałek z ciekawości, co się z tej Civki wykluwa. ). Bo nie wiem, czy kupić już teraz po pierwszym dodatku, żeby gra mnie stopniem złożoności nie odrzuciła, czy spokojnie mogę poczekać, a i tak da się tak z marszu grać nawet po drugim dodatku..? Będę wdzięczny za jakieś przemyślenia na ten temat.

Dec 14, 2017 at 10:02

Print
Benevollus

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #15]

Dla wszystkich zainteresowanych bieżącym stanem wiedzy o nowej Civ polecam stronkę jednego z fanów:
http://well-of-souls.com/civ/civ6_riseandfall.html

Gość zawsze przekopuje wszystkie dostępne źródła i jest bardzo dobrym kompendium wiedzy o każdym nowym produkcie z serii

EDIT:
Widzę że wciskają w różne miejsca gry sposób na wykorzystanie punktów wiary - nareszcie! Teraz inwestowanie w produkcję wiary będzie miało jakikolwiek sens

[Edited by Benevollus on Dec 14, 2017 at 13:08]

Dec 14, 2017 at 12:33

Print
BLyy

Registered: Apr 25, 2008
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #16]

Mnie tylko zastanawia czemu do tej civki nie dodali złota jako surowca na mapie? Srebro i diamenty są, ale brak złota?

Dec 14, 2017 at 18:25
Gadu-Gadu: 535381
Print
kb0110

Registered: Mar 07, 2011
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #17]

Może złoto dodadzą w nowym dodatku...

Dec 17, 2017 at 09:01

Print
Benevollus

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #18]

Na razie widać było bursztyn... Złota jeszcze nie pokazywali

Dec 17, 2017 at 18:14

Print
Lepki
Status: Regular

Registered: Feb 15, 2011
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #19]

Bursztyn - złoto północy. Może zloto jeszcze będzie. Piec czy sześć nowych cudów natury.
Mnie osobiście podobały się cuda z civ5 dawały cos konkretnego (zadowolenie) a w szóstce tylko sa.

Dec 17, 2017 at 19:11

Print
saboteur
Status: Regular

Registered: Jan 16, 2006
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #20]

Złoto jest już w CIV 6, ale tylko w scenariuszu od Australii.

Dec 17, 2017 at 19:50

Print
Aves

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #21]

Quote:
Lepki wrote:
Piec czy sześć nowych cudów natury.

Oj słabo.. Będzie SIEDEM cudów natury(napisane na steamie 'info o dlc').

Bonus
https://forums.civfanatics.com/threads/rise-and-fall-features-thread.624895/

[Edited by Aves on Dec 17, 2017 at 20:26]
Dec 17, 2017 at 20:20

Print
Aves

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #22]

Mongolia: https://www.youtube.com/watch?v=87mw43o_xp8

Dec 19, 2017 at 15:37

Print
BLyy

Registered: Apr 25, 2008
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #23]

Quote:
Aves wrote:
Mongolia: https://www.youtube.com/watch?v=87mw43o_xp8

A tutaj możecie sobie poczytać o właściwościach: http://neuroexpert.org/wiki/magnolia-magnolia-officinalis/

[Edited by BLyy on Dec 22, 2017 at 21:27]
Dec 22, 2017 at 21:27
Gadu-Gadu: 535381
Print
Aves

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #24]

Drugi przywódca Indii: https://www.youtube.com/watch?v=tbIfOIdC5fY

Dec 27, 2017 at 15:40

Print
blackblack

Registered: Oct 04, 2005
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #25]

Musze powiedzieć, że wraz z nowym DLC nabrałem nadzeii że gra nabierze więcej dynamiki niż obecnie. Jak pisali poprzednicy wciąż jest dużo bugów i idiotyzmów. Mnie irytuje np. fakt że AI NIGDY jeszcze wobec mnie nie użyło broni atomowej. AI nie korzysta z możliwosci jakie daje rozgrywka np wspolnej wojny dwóch AI z graczem: taka wojna jak już wybucha z reguły jest zupełnie niegroźna bo komp nie atakuje lub robi to bez sensu po czym zawiera pokój oddając wszystkie dobra. Miejmy nadzieje że DLC coś w tym temacie zmieni również.

Dec 30, 2017 at 14:51

Print
Zibi1981

Registered: Sept 13, 2006
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #26]

Quote:
blackblack wrote:
AI nie korzysta z możliwosci jakie daje rozgrywka np wspolnej wojny dwóch AI z graczem: taka wojna jak już wybucha z reguły jest zupełnie niegroźna bo komp nie atakuje lub robi to bez sensu po czym zawiera pokój oddając wszystkie dobra.

Mi notorycznie wypowiadają wojnę po dwóch, trzech na raz, zwłaszcza w późniejszych etapach gry. Inna sprawa, że faktycznie ruchy wojsk AI są często dziwaczne.

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

"The great questions of the day will not be settled by means of speeches and majority decisions but by iron and blood"
Otto von Bismarck
Dec 31, 2017 at 10:20
Gadu-Gadu: 7707800
Print
Karl22

Registered: Apr 08, 2011
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #27]

Cywilizacja Kri na horyzoncie, to ukłon w stronę Kanady.

Jan 02, 2018 at 09:45

Print
Karl22

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #28]

Jakiś bug wypuszcza duplikat posta.

"Cywilizacja Kri na horyzoncie, to ukłon w stronę Kanady. "

[Edited by Karl22 on Jan 02, 2018 at 13:01]

Jan 02, 2018 at 09:46

Print
Aves

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #29]

Kri: https://www.youtube.com/watch?v=MWyYBFyXrgc

Jan 02, 2018 at 15:03

Print
Aves

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #30]

usuń tego posta.

[Edited by Aves on Jan 02, 2018 at 15:07]

Jan 02, 2018 at 15:05

Print
Karl22

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #31]

Quote:
Aves wrote:
usuń tego posta.

Jakbym mógł to bym usunął.

Jan 02, 2018 at 15:39

Print
Aves

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #32]

Quote:
Karl22 wrote
Jakbym mógł to bym usunął.

Samo co ty, podwójne posty.. Nie da usunąć(ale tam jest "usuń" pod postu)
Jan 02, 2018 at 23:21

Print
Karl22

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #33]

Ok, więc muszę wyjaśnić. Jak klikam usuń do pojawia mi się komunikat:

"Nie masz uprawnień by edytować tą wiadomość."

Dodam, że oczywiście jestem zalogowany.

[Edited by Karl22 on Jan 04, 2018 at 08:27]

Jan 04, 2018 at 08:20

Print
Aves

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #34]

Gruzja: https://www.youtube.com/watch?v=0aExp07EKks

Jan 09, 2018 at 15:06

Print
bolo99

Registered: Jul 03, 2012
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #35]

Czy R&F doda jakieś cywilizacje z wcześniejszych DLC?

Jan 11, 2018 at 09:26

Print
Benevollus

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #36]

Quote:
bolo99 wrote:
Czy R&F doda jakieś cywilizacje z wcześniejszych DLC?

Nie liczyłbym na to. Takiego rodzaju działanie nie miałoby najmniejszego sensu biznesowo.

Natomiast jestem przekonany, że pojawią się jakieś promocyjne paczki typu 3 wybrane DLC za 50% ceny...

[Edited by Benevollus on Jan 11, 2018 at 09:53]
Jan 11, 2018 at 09:46

Print
bolo99

Registered: Jul 03, 2012
Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #37]

w Gods & Kings dostaliśmy Hiszpanię, stąd moje pytanie
a małe DLCki kupuje tylko na -75%, od tej zasady nie ma odwołania

Jan 11, 2018 at 12:37

Print
Seti

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #38]

W Gods & Kings dostalismy Hiszpanię tak jak napisał bolo99, a w BNW jeżeli dobrze pamiętam Etiopię (dla tych co nie mieli Gods & Kings).

Obstawiam że w dodatku do Civ6 dołączą którąś nację z DLC z podwójnymi liderami.
Podobnie jak Hiszpania była w DLC razem z Inkami.

[Edited by Seti on Jan 12, 2018 at 12:58]

Jan 12, 2018 at 12:56
Print
Karl22

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #39]

Na fanpage'u civ oficjalnie zaprzeczyli planom dołączania DLC z wersji digital deluxe, które beda dostepne w innych kanalach sprzedażowych.

Jan 12, 2018 at 17:06

Print
Aves

Re: SID MEIER'S Civilization VI: Rise and Fall - nadchodzi pierwsze duże rozszerzenie [post #40]

Nowe funkcje w CivVI: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=h31myLyc_qk

Jan 16, 2018 at 15:23

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.