civ.org.pl forums > Space 4X - Stellaris > Modowanie Stellaris
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Stellaris
Poster
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Modowanie Stellaris [post #1]

W tym wątki chciałbym opisać jak zmiany wprowadzam do swoich rozgrywek w Stellaris pod postacią własnego minimodu aby grać tak jak mi się podoba.

Utworzyłem sobie minimod do którego wprowadziłem kilka zmian.

1. W katalogu minimodu map\setup_scenarios utworzyłem pliczek:
xhuge.txt

setup_scenario = {
name = "xhuge"
priority = 5 #priority decides in which order the scenarios are listed
num_stars = 1250
radius = 460 #should be less than 500, preferably less than ~460
num_empires = { min = 1 max = 25 } #limits player customization
num_empire_default = 15
fallen_empire_default = 5
fallen_empire_max = 5
advanced_empire_default = 5
colonizable_planet_odds = 1.0
primitive_odds = 1.0
crisis_strength = 2.0

cluster_count = {
method = one_every_x_empire
#method = constant
value = 1
max = 6
}
cluster_radius = 150
cluster_distance_from_core = 300

num_nebulas = 10
nebula_size = 60
nebula_min_dist = 200

supports_shape = elliptical
supports_shape = spiral_2
supports_shape = spiral_4
supports_shape = ring
}

Który pozwala mi wygenerować galaktykę mająca defaultowe ustawienia takie jak lubię

num_stars = 1250 -> liczba gwiazd
num_empire_default = 15 -> liczba imperiów obcych
fallen_empire_default = 5 -> liczba upadłych imperiów
advanced_empire_default = 5 -> liczba zaawansowanych imperiów
crisis_strength = 2.0 -> siła flot kryzysów

2. W katalogu minimodu : common\defines umieściłem pliczek 00_defines.txt z oryginalnej gry w którym zmodyfikowałem:

LEADER_MAX_SKILL_CAP = 20 (maksymalny poziom przywódców)
DRAIN_SECTOR_RESOURCES_INFLUENCE_COST = 0 = koszt w wpływach za pobierania zasobów z prowincji.

Używanie wpływów aby zabrać zasoby, których gubernatorzy nie są w stanie wydać uważam za nieporozumienie.
Tak samo modowałem w tym pliku wcześniej koszt wpływy za usuwanie systemów z prowincji ale koszt został zniesiony jakiś czas temu.

3. W katalogu minimodu: common\strategic_resources umieściłem pliczek 00_strategic_resources.txt z oryginalnej gry

w którym zmodyfikowałem domyślne wielkości magazynów dla minerałów, kryształów i wpływów (pokazuje tylko parametry zmienione - oczywiście muszą być wszystkie):

energy = {
max = 25000
}

minerals = {
max = 25000
}

influence = {
max = 10000
}

Nie lubię takich ograniczeń co pokazałem już przy modzie Atena dla SE5.

4. W katalogu minimodu: galaktyka\prescripted_countries umieściłem pliczek 00_strategic_resources.txt z oryginalnej gry

w którym wyłączyłem dodawanie predefiniowanych imperiów ludzi (pokazuje tylko parametry zmienione - oczywiście muszą być wszystkie): :

humans1 = {
spawn_enabled = no
}

humans2 = {
spawn_enabled = no
}

Ludzi lubię tylko wtedy jak nimi gram

Dec 09, 2017 at 11:57

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
IP: Logged
Re: Modowanie Stellaris [post #2]

Widzę, że mamy bardzo podobne preferencje, chociaż ja daję maksymalną możliwą liczbę prymitywnych cywilizacji i do ustawień nie zbudowałem minimoda Obecne ograniczenia wielkości magazynów nie są dla mnie w zasadzie żadnymi ograniczeniami, bo jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby nie móc wydać ewentualnego nadmiaru (radzę sobie zwykle także w przypadku sektorów przez usuwanie w nich zablokowanych pól - obecnie można dość łatwo pomóc gubernatorom w wydatkach).

Ludzi nie unikam, bo zwykle nimi gram i nie przeszkadza mi gdy istnieje inne ludzkie państwo, którego istnienie może być nawet bardzo interesujące dla rozgrywki np. w obecnej z Terran Serenity, rozgromienie Commonwealth of Man przez sąsiadów posłużyło za role-playingowy pretekst do zwiększenia mojej agresywności w polityce - trzeba było wyzwolić ludzi z podległości niewolniczej i ocalić resztki, które będąc poza Terran Serenity jeszcze w nią nie wpadły. Oczywiście Terran Serenity na planetach zamieszkanych przez ludzi może dokonywać tylko lekkiego bombardowania i jako ksenofile mają tendencję do rozciągania tej postawy także w stosunku do innych gatunków, ale już nie bez wyjątków (jeszcze nie miałem w tej grze okazji bombardować planet zamieszkanych przez nieludzi, więc to czysto teoretyczne ograniczenie). Ciekawy jestem czy pozyskana ludzka populacja nabędzie zdolności psioniczne.

Dec 09, 2017 at 14:28

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.