civ.org.pl forums > Civ5 - Modowanie > Problem z grą przy dużej ilości modów
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V > Modowanie
Poster
Status: Regular

Registered: Apr 18, 2014
IP: Logged
Problem z grą przy dużej ilości modów [post #1]

Jakiś czas temu pojawił się u mnie dziwny błąd... mianowicie gra praktycznie cały czas się wysypuje przy uruchamianiu.
Kilka razy (na co najmniej kilkadziesiąt prób) się to udało, ale gdy tylko przechodziłem do opcji gry na modach to przycinała się przy ich wyborze, a potem wysypywała, zanim zdążyłem przejść dalej.

Problem zaczął się mniej więcej po tym jak skasowałem plik Civ5ModsDatabase.db z folderu cache by pobrać zasubskrybowane mody, które nie chciały mi się pobierać i zadziałało, mody się pobrały, niestety potem przy próbie kolejnego uruchomienia gry natrafiłem na taki problem.

Nie wiem czy to właśnie przez duża ilość modów, czy z innego powodu, ale generalnie mój folder MODS ma o 3,6 GB.

Co prawda udało mi się wybrać mody z poziomu Worldbuildera, ale... przy próbie stworzenia owej mapy też pojawiał się dziwny błąd i szybko się wyłączał.

[Edited by Lyokoheros on Jul 20, 2018 at 20:23]

Jul 20, 2018 at 20:22

Print
Seti
Status: Elite

Registered: Jul 28, 2009
Re: Problem z grą przy dużej ilości modów [post #2]

Zacznij od sprawdzenia spójności plików gry.

Jul 21, 2018 at 12:10
Gadu-Gadu: 4868586
Print
Lepki

Registered: Feb 15, 2011
Re: Problem z grą przy dużej ilości modów [post #3]

Własnie spojnosc plikow Steam. Moze trzeba bedzie przeinstalowac gre ale spójność powinna ci dociągnąć pliki.

Jul 21, 2018 at 17:51

Print
Lyokoheros

Re: Problem z grą przy dużej ilości modów [post #4]

Niestety próbowałem sprawdzania spójności - kilka plików się nie zgadzało, potem niby naprawiło... ale gra wciąż nie działała.
Próbowałem reinstalacji i to nawet parę razy, ale skutek ten sam. Gra w najlepszym razie dochodziła do ekranu startowego (tego jeszcze przed właściwym menu) i potem się wysypywała

Jul 23, 2018 at 18:13

Print
Seti

Registered: Jul 28, 2009
Re: Problem z grą przy dużej ilości modów [post #5]

No to spróbuj teraz wyłączyć wszystkie mody i zobaczyć czy gra pójdzie a jak się nie da z poziomu gry, to przekopiuj je w jakieś inne miejsce na dysku.

[Edited by Seti on Jul 23, 2018 at 19:05]

Jul 23, 2018 at 19:01
Gadu-Gadu: 4868586
Print
Lyokoheros

Re: Problem z grą przy dużej ilości modów [post #6]

Cóż nie mam za bardzo jak wyłączyć modów (chyba, żeby spróbować z poziomu edytora - bo to jeszcze w nim działało, ale tworzenie nowej mapy już nie...) bo gra się wysypuje przed dojściem do menu głównego obecnie... przy wielokrotnych próbach udało się dojść do opcji modyfikacji czasem... ale i tak po włączeniu/wyłączeniu 1-2 już się wysypywało.
Próbowałem też opróżnić folder MODS, ale nic nie poskutkowało...
Próbowałęm nawet odinstalowywać jeszcze SDK i potem dopiero reinstalować wszystko na nowo... ale nic to nie dało
Jedyne co mi przychodzi do głowy to by przed ponownycm zainstalowaniem usunąć jeszcze cały folder gry na C oraz pozostałe pliki w steamapps, ale jak to nie poskutkuje to nie mam pojęcia co robić

PS usuniecie całego folderu z grą zadziałało i gra wydaje się znów działać normalnie (także po skopiowaniu na miejsce wszystkich starych zapisów, map i modów)

[Edited by Lyokoheros on Jul 24, 2018 at 01:30]

Jul 24, 2018 at 00:17

Print
Zerd

Registered: Dec 17, 2005
Re: Problem z grą przy dużej ilości modów [post #7]

Mody trzeba usunąć z poziomu Steam. Kliknij swój profil - przedmioty w warsztacie - subskrybowane przedmioty. Teraz mozolnie zrezygnuj z subskrypcji każdego moda związanego z civ 5. Nawet jeśli, któreś ci się podobają to sobie zapisz nazwy na kartce i będziesz musiał ponownie je subskrybować ale dopiero gdy zrobisz porządek z grą. Zawartość folderu mods dopiero po tym zabiegu należy wyczyścić. Trzeba też uruchomić grę i zobaczyć czy nie pozostały jakieś mody. Gdzieś na fanatykach jest opis jak skutecznie pozbyć się modów. Moim zdaniem może wogóle jedynym problemem jest nadmiar modów uruchomionych jednocześnie. Nie wszystkie mody są kompatybilne z innymi. Jest jeszcze jedna sprawa: uruchamiaj steam jako administator - prawy klik na skrót na pulpicie.

Jul 25, 2018 at 05:21

Print
Lyokoheros

Re: Problem z grą przy dużej ilości modów [post #8]

Cóż w zasadzie... nie było to potrzebne. W sensie usunąłem po prostu pliki (po deinstalacji), ponownie zaisntałowałem i zadziałało, grę ponownie dało się włączyć.
Potem sobie ponownie zawartość folderu MODS skopiowałem, no w sumie bardzo dużą, bo może i wszystkich tych modów na raz nie używam, ale jednak sporo - bo wiele daje też pojedyncze rzeczy i jest nawzajem ze sobą kompatybilna... jedyny problem jest taki, że jak sobie próowałem stary mocno modowany zapis wczytać... to - mimo iż jestem na 99% pewien, że wybrałem wszystkie używane do niego mody - pojawiał się komunikat, że "nie wszystkie wymagane mody są zainstalowane".

Jul 25, 2018 at 15:25

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.