civ.org.pl forums > Space 4X - Ogólne > Interstellar Space: Genesis
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Ogólne
Poster
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
IP: Logged
Interstellar Space: Genesis [post #1]

Po wyjściu pierwszego z dodatków Natural Law dowiedziałem się, że ten klon MoO2 pozbawiony jest tego co nazywam "żonglowaniem ludzikami", a co najbardziej przeszkadzało mi w MoO2, więc postanowiłem zapoznać się z tą pozycją, bo wiedziałem już wcześniej, że ma kilka znaczących usprawnień.

I rzeczywiście, eksploracja jest dużo lepiej wykonana niż w klonach MoO2 - do końca moich rozgrywek pozostawało do znalezienia wiele rzeczy, czego nie ma nawet w Stellaris (chyba że coś z tym ulepszyli od czasu jak ostatnio grałem - znowu czekam z powrotem do gry na następny dodatek i tak już minęło chyba ze 2 lata ). Gra ma też sterowanie koloniami będące hybrydą rozwiązań z MoO i GalCiv2, które bardzo mi się podoba - generalnie UI jest dobre, choć przydałaby się lepiej zrobiona lista kolonii, bo w zaawansowanej grze na największej mapie zastosowane rozwiązania są raczej niewystarczające. Liderzy są znacznie lepiej wykonani niż w MoO2 i jest ich więcej, ale mimo tego tu też ich pula ulega zbyt szybkiemu wyczerpaniu, co mnie chyba najbardziej irytowało, także w MoO2. Tak jak w MoO2 parametry gatunku/imperium nie są wystarczająco dobrze zbalansowane (ale tu nie ma multiplayera, co mnie bardzo niekorzystnie zaskoczyło), np. tak jak tam, Subterran jest bardzo niedoceniony.

AI można uznać za kompetentne, ale po zapoznaniu się z grą nie sprawiało mi większych problemów wygrywanie na najwyższym poziomie trudności, mimo utrudnień w postaci losowego wynajdywania i kultury (przyznam, że mogłem sobie jeszcze bardziej utrudnić przez jeszcze większe ograniczenie produktywności mojego imperium, ale nie wydawało mi się to już właściwe, bo nie mogłem już bardziej obniżyć sobie wynajdywania i byłoby za szybkie w porównaniu do zdolności produkcyjnych). Dlatego też tak wielkim zawodem jest brak multiplayera. Za żadnym razem nie dotarłem też z tego powodu do końca drzewa technologicznego (bo wcześniej wygrywałem i nie chciało mi się kontynuować dalej tylko po to żeby to zobaczyć), więc nie wiem np. jak są zaimplementowane Jump Gate - wiem tylko że są budowlą planetarną/orbitalną. Słabo też jest wykonana migracja (to też bolączka Stellaris), co przy zupełnym braku innych możliwości przerzucania populacji jest szczególnie dotkliwe, ale tak jak w Birth of the Federation da się z tym żyć

Generalnie, gra godna polecenia, szczególnie dla tych, którym podobał się MoO2. Mam nadzieję na dalsze dodatki i multiplayer, bo grało się całkiem przyjemnie.

Aug 18, 2021 at 12:13

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.