civ.org.pl forums > Civ3 - Modowanie > MOD 1.IX.1939 r.
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization III > Modowanie
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
MOD 1.IX.1939 r. [post #1]

Już wcześniej wspominałem, że rozpocząłem pracę nad mapką "1 września 1939 r.". Niestety sam się z tym nie uporam... I dlatego proszę o pomoc... Nie bardzo znam się na grafie, dlatego potrzebuję, by ktoś zajął się flagami w miesjcach przywódców nacji... Kraje, których flagi trzeba by ustawić: Polska, III Rzesza, ZSRR, Szwecja, Norwegia, Estonia, Litwa, Łotwa, Dania. Na razie wciąż siedzę na żmudnym etapie odwzorowania dokładnie mapy Europy środkowej... O postępach i kolejnych prośbach (bo będą takowe) będę informował na bieżąco Liczę na Waszą pomoc!

mapka: 100x100 Europa Środkowa by KrAsNoLooDeKk
warunki zwycięstwa: conquest
Cywilizacje: III Rzesza, ZSRR, II Rzeczpospolita, Łotwa, Estonia, Litwa, Norwegia, Szwecja, Dania
Długość jednej tury: 1 tydzień
Długość rozgrywki: ok. 156 tur

Mendax obsługa techniczno-graficzna
Metal76 wiedza ogólna i niezbędna
Zyrekt parametrowanie i kombinowanie grafy
MerakS10 Drzewa technologiczne
Ponti mapa, geografia, geozezja etc.
SID wiedza ogólna, bardzo potrzebna i przydatna
KrAsNoLooDeKk koordynacja (bo co jeszcze mam zrobić?!)

[Edited by KrAsNoLooDeKk on Nov 30, 2004 at 08:33]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Nov 15, 2004 at 13:19

Print
Vashpan
Status: Moderator

Registered: Sept 28, 2003
Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #2]

A sprawdzales czy nie ma gdzies takiej gotowej mapy , bo to naprawde zmudna robota musi byc Co do flag, to chyba niewielki problem, zalezy jakie one maja byc ( jakies takie animowane, 3D, czy zwykle plaskie 2D w paincie )

No i problem z wygladem owczesnych flag..., ZSSR, Polska, Niemcy to nie problem, ale czy ktos wie jak wygladaly flagi estoni czy litwy

Nov 15, 2004 at 15:31
Gadu-Gadu: 1966917
Print
Gregorius Silesius
Status: Elite

Registered: Sept 09, 2003
Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #3]

Jest tu gdzieś (na civ.org.pl) program do generowania mapy civ na podstawie bitmapy.

Nov 15, 2004 at 16:34

Print
Krasny

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #4]

Wyładowałem już kilkanaście godzin na ręcznie rysowanie(!) projektu mapy. I tak mam zamiar ją dokończyć Aktualnie naniosłem na nią linię brzegową państw leżących nad Bałtykiem. Także nasiosłem już 43 miasta. Wszystko co robiłem polegało na przeliczaniu współrzędnych geograficznych. Kiedy skończę miasta zrobię ukształtowanie terenu, rzeki itp. Następnie żmudnie (a jak!) przeniosę kratka po kratce (będzie tego 100x100=10 000 kratek) mapę na edytor. Do matury powinienem się wyrobić I chciałbym, aby była to w 100% nasza wspólna robota. Ręczna robota. Więc jak? Pomożecie? Czy zna się ktoś na tworzeniu animacji? Można by było dodać jakieś jednostki... Wszystko do przedyskutowania. Czekam na sugestie, uwagi, propozycje. Mam bardzo otwarty umysł

Nov 16, 2004 at 08:11

Print
zyrekt
Status: Prince

Registered: Oct 26, 2003
Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #5]

spox Piotrek. Mam pereset jednostek na twardzielu - podeśle Ci na maila cos co by pasowało. Niestety nie moje, ale dostaniesz te, których autorzy wyrazili zgode na wykorzystanie, więc no problema.

Mój wkład w moda - raczej minimalny, niestety, brak mi ciągle czasu na civ, ale jakbyś potrzebiował rady przy ustalaniu parametrów jednostek, służe pomocą.

[Edited by zyrekt on Nov 16, 2004 at 09:08]

Nov 16, 2004 at 09:07
Gadu-Gadu: 7531115
Print
metal76

Registered: Feb 17, 2003
Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #6]

ciezki pomysl,bo trzeba odwzorowac w miare sensownie.ciekaw jestem jak rozwiazesz np pojawianie sie lepszych czolgow w czasie wojny(np t-34).no i czy uwzglednisz v1 i v2 pod koniec wojny

w kazdym razie zycze duzo zapalu,czasu i czego tam jeszcze chcesz przy opracowaniu tego moda.powodzenia!

sam moge pomoc co najwyzej wiedza,ktora tez juz nie jest tak dobra jak kiedys ale wciaz powyzej przecietnej w tym temacie nieskromnie piszac.

Nov 16, 2004 at 09:31
Gadu-Gadu: 896956
Print
Platon

Registered: Jan 17, 2003
Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #7]

Co do map, faktucznie jest z tym dużo roboty, jeśli zabraknie Ci cierpliwośći zajrzj na www.civfanatics.com tam w dziele download możesz znaleźć dużo map w tym niektóe naprawdę dobre mapy Europy. Ja niestety nie mam jka pomóc, nie znam sie na robieniu modów a i czasu mam mniej niż bym sobie tego życzył

[Edited by Platon on Nov 16, 2004 at 10:51]

To be a great champion you must believe you are the best. If you're not, pretend you are.

http://platon.bikestats.pl/

Nov 16, 2004 at 10:47
Gadu-Gadu: 2997284
Print
Heniu

Registered: May 11, 2004
Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #8]

Platon ma rację - możesz pobrać mapkę z fanatykow albo apolytonu i wyslac mejla do jej autora z zapytaniem czy mozesz ja uzyc... jakbys chcial to mozesz tez uzyc mojej mapy [jest gdzieś na copie], tyle ze nie jest ona zbyt dobra...

a co z reszta flag - z ciekawości pytam...

Nov 16, 2004 at 14:23

Print
Krasny

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #9]

To nie będzie mapa całej Europy. Będzie to mapa 100x100 uwzględniająca całe tereny II Rzeczypospolitej, wschodnią część III Rzeszy, Południową Szwecji, Zachodnią ZSRR... Potrzebne są tylko mapki, które wymieniłem wcześniej. A co do parametrów - kiedy dojdziemy do jednostek wszystko poruszymy

Nov 16, 2004 at 14:32

Print
pocozyc

Registered: Jul 25, 2003
Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #10]

to główna wojna miedzy Niemcami i ZSRR ? ... szkoda że chcesz zrobic tylko taką część mapy ... ale chętnie sięprzyglądne

powiedziałeś coś o pomocy...
tzn co dokładnie może Ci troche pomogę
mapy mają być animwane

Nov 16, 2004 at 16:14
Gadu-Gadu: 2640081
Print
Vashpan

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #11]

A jakie maja byc warunki zwyciestwa, skoro bedzie tylko czesc ZSRR i czesc Niemiec

Nov 16, 2004 at 16:55
Print
Krasny

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #12]

i tu jesteście w błedzie. Zaznaczam raz jeszcze: Całe tereny II Rzeczypospolitej! A tylko część Niemiec i ZSRR. Głównie chodziło mi o ich agresję na Polskę. Ale mając tu takich wytrawnych graczy będziemy porównywać wyniki z jakimi udało się Wam zjechać agresorów (nawet na Sid'zie - mam nadzieję...) Warunek zwycięstwa jeden - conquest! A co do pomocy. No na pewno w końcowych fazach będzie najpotrzebniejsza. Aktualnie proszę tylko o zajęcie się grafą lideró państw, które wymieniłem (flagi). Dalej zajmiemy się jednostkami(metal76, będziesz miał okazję do powtórki ), ich grafiką i parametrami (Zyrekt, chętnie skorzystam) i czym tylko będzie się dało i będzie potrzebne.
A mapka wciąż idzie kratka po kratce...

Nov 17, 2004 at 07:33

Print
Vashpan

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #13]

No to juz lepiej....

Nov 17, 2004 at 17:55
Print
MarekS10
Status: Veteran

Registered: Aug 05, 2004
Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #14]

Ja mogę się podjąć wykonania drzewka technologii, jeżeli takowe w ogóle będzie zmieniane (a powinno być!)

[Edited by MarekS10 on Nov 17, 2004 at 20:15]

Nov 17, 2004 at 20:14

Print
metal76

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #15]

http://www.drugawojnaswiatowa.org/uzb/core.php?show=index

oto link do uzbrojenia II wojny swiatowej.to bardzo dobra strona,no i po naszemu

drzewko technologii trzeba zmienic-w koncu jak juz cos robic to dobrze.

[Edited by metal76 on Nov 18, 2004 at 03:46]

Nov 18, 2004 at 03:45
Print
Krasny

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #16]

tak jest! Właśnie miałem to zaproponować. Więc Marku - jeżeli jesteś chętny, to przygotuj jego zarys i przedstaw je. Forumowicze ocenią je, dokonamy jakichś ewentualnych korekt czy dodatków... I wtedy ustalimy też jednostki dostępne, aby je dopisać do poszczególnych techów... Na razie nie ma pośpiechu, więc nie musisz zarywać nocy Ale w wolnej chwili jeśli nadaljesteś chętny - zajmij się tym.

Metal, mam prośbę... Ja korzystam z kompów szkolnychh w czasie okienek, bo nie mam dostępu do internetu... Mógłbyś wybrać jednostki, Twoim zdaniem, najodpowiedniejsze (bo przecież nie weźmiemy wszystkich...) i zaproponować je...? Oczywiście nie ma pośpiechu ani przymusu

Zyrekt, czekam na animacje, o których wspominałeś

Nov 18, 2004 at 09:15

Print
zyrekt

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #17]

jednostki do moda: hmmm, temat do głęęęęębokivh przemyśleń. Zależy jak bardzo szczegółowy ten mod ma być? Jeżeli Bardzo szczegółowy - dobrze by było żeby uwzglednić min 3rodzaje czołgów (np dla Niemiec PZII, PZIVverf, Tiger) jak tylko szczegółowy to góra 3rodzaje, a jak ogólny to maximum 2 (np PZII i Pantera/Tygrys).
Myśle że zależy to od Ciebie Krasny, jedna tura ile to bedzie czasu w grze? Jak czesto miałyby się pojawiać nowe techy? C3 to nie close combat, ale może chcesz zrobić wszystkie wozy bojowe? Poczynając od PZI do King Tigerów, kończąc na PZJgI, stuhah, stugach, itd, itp. Właśnie dlatego moje pytanie - jak szczegółowy ten mod ma być? Czy siła w jednostkach bedzie się różnić o 1-2pkt? Wtedy bez sensu dawać PZi i PZII i PZIII itd, ale jeżeli siła by się różniła o 10-20pkt to myśłe że już jest to zasadne.

...no to czekam.

Acha! i oczywiście startowe jednostki proponuje nadać realne nazwy, przynajmniej te sławniejsze, jak choćby ORP Wicher...

Nov 18, 2004 at 09:35
Print
metal76

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #18]

teraz przyjrzalem sie dokladniej co tu pisze i widze,ze autor chce nagiac ostro historie.bo chocby nie wiem jaki byl swietny gracz to przy odwzorowaniu ilosci,jakosci i mobilnosci stron Polskiej i Niemieckiej nigdy nie wygra Polakami,nie bedzie w stanie sie obronic nie mowiac juz o conquescie.

pomyslalem o tym dluzej i nie podoba mi sie to.bedzie to jakis mod czysto fikcyjny.nie mowiac juz o przewadze technologicznej,jaka mieli niemcy bo co prawda mielismy czolgi,ale byly one slabe i nieliczne w przeciwienstwie do ogromnego arsenalu III rzeszy.piechota byla gorzej uzbrojona i slabiej wyszkolona,a w powietrzu tez szans nie mielismy.do tego mozliwosci produkcyjne naszych miast w porownaniu z niemieckimi byly zadne.nie wiem wiec jakim cudem mozna bedzie takiego moda wygrac? trzeba w drzewie technologicznym w takim razie zrobic SF i zabawic sie jakie nowe uzbrojenie nasi dziadowie mogli wymyslic,typu nowe czolgi,samoloty itp.

pomoc pomoge,bo sie zaoferowalem przeciez.zrobie mala liste tych czolgow,samolotow jakie musza byc na 100% (np pantera,tygrys czy T-34,KV-1 choc one akurat beda do wynalezienia dopiero,bo pojawily sie pozniej).

Nov 18, 2004 at 12:13
Print
zyrekt

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #19]

i tu właśnie mam wątpliwość metal - czy chcemy zamiescić jak najwiecej jednostek dla samego "zamieszczenia", czy tylko tyle jednostek żeby to było grywalne? Po co dawac pantere i tygrysa, skoro te czołgi miały porównywalne parametry? dałbym już pzIV i tygrysa. Zgadza się, już bliżej było panterze do pzivverf niż do tygrysa, ale pziv produkowany był od początku wojny, jego wcześniejsze wersje miały dużo wiecej wspólnego z pzIII niż z panterą, a pantera pojawia się dopiero pod koniec wojny... myśle że łapiesz o co mi chodzi

ja bym proponował dać na początek wojny jeden czołg lekki, zaraz potem czołg średni który bedzie łączył wczesny etap wojny z późnym, a na koniec dać tygryska. Pewnie można co 0,5roku dawać nowe wersje czołgów, ale nie w civ. A jak chcemy jeszcze widzieć "działa samobieżne" typu stug czy nashorn czy jagdtigery... ouuuuuuu

Co do późniejszych czołgów polskich - proponowałbym wyjść z założenia że nie dobiegały by znacznie od konstrukcji niemieckich - były by może bardziej mobilne, mniej "solidne" i kontynuować nazewnictwo 7TP, 8TP itd Samoloty - tu bedzie łatwiej bo 2 czy 3 projekty były bardzo zawawansowane w 39, więc założyć można że weszły one w koncu do produkcji...

Rosja - też wybrałbym we wczesnej fazie dwa czołgi - KVI i coś lekkiego, potem dodał t34 i na koniec JSII.

Nov 18, 2004 at 12:56
Print
metal76

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #20]

"tu właśnie mam wątpliwość metal - czy chcemy zamiescić jak najwiecej jednostek dla samego "zamieszczenia", czy tylko tyle jednostek żeby to było grywalne?"

odp- mnie sie pytasz? to nie ja jestem autorem.po mojemu nie warto sie za bardzo zaglebiac w szczegoly,gra powinna byc czytelna.

natomiast odnosnie panter i tygrysow to uwazam,ze powinne byc obydwa.sa znane,chyba kazdy kiedys o nich slyszal i nierzadko wspoldzialaly ze soba,jak podaja zrodla.

Nov 18, 2004 at 15:25
Print
Vashpan

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #21]

Moga byc rownolegle, np. Pantera tansza, ale slabsza, a Tiger, drozszy ale mocny...

Widze ze Zyrekt jest obeznany w temacie, ja nigdy o takich czolgach, czy dzialach nie slyszalem np...

Nov 18, 2004 at 16:48
Print
Krasny

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #22]

Wolelibyście nagiąć historię i zagrać faszystami lub komunistami? Czy wolelibyście od losu dostać możliwość odegrania się za to wszystko?

Wolałbym jednak ogólnikowo bardziej, niech będzie nieco mniejsza ilość czołgów...

Jedna tura to jeden dzień.

Co do wyboru jednostek, to... Ja miałem być autorem, ale zaznaczyłem, że sam nie dam rady... Więc jeżeli Zyrekt i Metal76 przejelibyście pałeczkę pod względem jednostek... Jesteście chętni? Oczywiście przecież nic nie narzucam

Co do mapki... Znacznie więcej będzie polskich miast, jednak znaczna część z nich zostanie i tak zdobyta...

Nov 19, 2004 at 10:20

Print
metal76

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #23]

coz-tak jak powiedzialem,moge sluzyc co najwyzej wiedza w zakresie realiow.skoro realia ida tu do piachu to na wiele sie nie przydam.w kazdym razie spoko-pomoc moge.

mam juz pomysl na kolejnego moda-dwuczesciowego.Irak odpiera atak USA i WB po czym przeprowadza desant na WB.wygrana przez wybicie najezdzcow oraz conquest anglii

[Edited by metal76 on Nov 19, 2004 at 11:46]

Nov 19, 2004 at 11:42
Print
Krasny

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #24]

Metal76 proszę, oszczędź mi sarkazmu... Zrozum, początkowo chciałem zrobić wszystko na full real. Potem jednak doszedłem do wniosku, że odpieranie ataków niemiecko-radzieckich nie będzie największą przyjemnością, podobnie jak zagłada narodu polskiego którymś z agresorów... Dlatego postanowiłem na mapie zawrzeć mapy całej Europy(bo taki mod pewnie już i tak istnieje), lecz część, która mnie interesuje, a raczej nie zostanie poruszona za granicą. Owszem, mam zamiar zachować proporcje sił, owszem, mam zamiar zachować proporcje parametrów czy technologii. Ale przecież kto powiedział, że oznacza to absolutną klęskę? Popatrz na coqusty w c3c. Masz wolną rękę, czy przewagę w Ameyce Środkowej zdobędziesz MAjami, Aztecami czy Inkami. Masz wolną rękę i w Europie Napoleona. Więc czemu mamy uznać II Rzeczpospolitą z góry za prowincje niemiecko - radzieckie...? Tak, wiem. Z historią było inaczej. Ale czy civ nie polega na tym, że potrafimy wykreować własną rzeczywistość...?

Nov 19, 2004 at 11:55

Print
metal76

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #25]

faktycznie bylem troche zlosliwy a intencje masz szczere-przepraszam.obiecalem pomoc i pomoge,a wdawac sie w dyskusje o zasadnosc nie mam zamiaru bo nie ma ona sensu-to TY robisz moda nie ja.

chodzi mi tylko o to,ze jak to wszystko przemyslalem to doszedlem do wniosku,ze przy odwzorowaniu realiow mod nie bedzie grywalny,bo niemcami za latwo a naszymi nie da rady.trzeba wiec cos namieszac,jakos to tak zrobic zeby nasi mieli jednak szanse,a to juz powazna ingerencja w historie.niedawno byla cala afera o gre codename panzer czy jak jej tam a chodzilo o to,ze tam to nasi zaatakowali niemcow w 39r.oczywiscie brednie totalne,a jednak byla afera.nie chcialbym,zebysmy odplacali pieknym za nadobne w taki sposob.

bez wzgledu na wszystko pomysl walki w tej kampanii wydaje sie ciekawy.skonczmy juz gadac(wiem,to ja zaczalem) tylko wezmy sie do roboty,a jak rozlokujesz sily i zrobisz ta gre to juz Twoja inwencja.

Nov 19, 2004 at 14:07
Print
MarekS10

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #26]

KrAsNoLooDeKk:
Mam parę pytań. Wiem, że jesteś zajęty robieniem mapy, ale wyjaśnienia przydadzą się mi napewno a myślę, że także innym myślącym o tym modzie.
1. Czy gra zaczyna się - tak jak jej tytuł - 1.IX.1939 - czy dajemy trochę zapasu (np. od aneksji Austrii)?
2. Rozumiem, że ilość tur miałaby być standardowa - na który rok przewidujemy koniec gry? 1945 czy później?
Jeżeli chodzi o drzewko technologii, to widziałbym tutaj jedną epokę (maksimum dwie) z dosyć dobrze rozbudowanymi osiągnięciami taktyczno-technicznymi (nowe jednostki). Osiągnięć w rozumieniu podstawowej gry byłoby raczej niewiele: sonar, radar, technologie (tak ze dwie-trzy) prowadzące do odkrycia broni nuklearnej.

Nov 19, 2004 at 17:29

Print
Vashpan

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #27]

Jdna tura to jeden dzien - to chyba troche za duzo... , w civce jest 540 tur, a na poczatku czas leci szybciutko, bo nie mamy czym kierowac, a tutaj po 540 turach, gra bedzie trwala dopiero niecale 2 lata... Ile jednostk mozna w tym czasie zbudowac, a nie bedzie ciekawe jak bedziemu musieli czekac na jednostke ze 50 tur ( bo ile mozna budowac grupe czolgow w czasie wojny ) Ja bym proponowal tydzien, a moze nawet dwa. Pamietam, ze w standardowym scenariuszu do civ2 - II wojna swiatowa, jedna tura to jeden miesiac byl i tez gra jakos nie byla za krotka...

Przemysl to...

Nov 20, 2004 at 07:36
Print
MarekS10

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #28]

To wszystko zależy od tego jak to widzi KrAsNoLooDeKk. Nie przypuszczam, żeby tutaj nie było co robić na początku - przecież zaczynamy już z jakimś potencjałem. Wszystko zależy od ustalenia przedziału czasowego. W końcu w latach 1920-1939 w Polsce troszkę się działo i skutkowało to również takim a nie innym poziomem gospodarczym. W sumie mniej istotne jest tu precyzyjne określenie końca rozgrywki - bardziej mnie interesuje początek. Po prostu będzie wiadomo z jakiego poziomu wiedzy będą startowali Niemcy (jako najbardziej zaawansowani). Jak KrAsNoLooDeKk sprecyzuje te warunki, będzie łatwiej zacząć.
W niedzielę postaram się przedstawić zarys ogólny technologii. Mam co prawda pracowity weekend, ale w pracy nie jestem aż tak zajęty, żeby nie kombinować - gorzej z netem. Na razie jestem jak pomysłowy Dobromir: piłeczka skacze i jest coraz bliżej wskoczenia (dla tych, co nie wiedzą - to była taka dobranocka o takim naszym Mc Gaverze - chyba tak to się pisze).
Jadę tyrać, bo jeszcze mnie wywalą z roboty!

[Edited by MarekS10 on Nov 20, 2004 at 09:15]

Nov 20, 2004 at 09:14

Print
Vashpan

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #29]

No wlasnie, jak to widzisz KrAsNoLooDeKk

Nov 20, 2004 at 20:35
Print
Krasny

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #30]

1. Gra zaczyna się 1 września. I tutaj uwaga. Na mapie Austrii nie będzie - będą za to Czechy i Słowacja, które mimo wszystko potraktuję... No właśnie... Czechy będą częścią III Rzeszy, natomiast Słowacja... Jakie jest Wasze zdanie? W końcu robimy to razem. Słowacja - część III Rzeszy czy państwo jej podległe, związane sojuszem...? Osobiście miałem zamiar traktować je jako część III Rzeszy i za tym optuję. Ale liczę się z Wami, więc czekam na Waszą opinię Szwecja będzie neutralna, Norwegia i Dania związane z Niemcami trwałym paktem. Co do Litwy, Łiotwy i Estonii wciąż się zastanawiam... Ale proponuję potraktować je jako państwa niepodległe mające wojnę ze Związkiem Radzieckim. No chyba, że w edytorze do c3c można ustalać termin wybuchu wojny miedzy narodami...
2. Co do ilości tur -dam znać w poniedziałek. Jutro siądę do edytora, poszperam i pomyślę. Wtedy napiszę co i jak.

No i zaczekamy na drzewko technologii Proponuję zamieścic jedną, dobrze rozwiniętą epokę. Co Wy na to? Oczywiście nazwy techów ułóż Marku adekwatne do tamtych czasów i osiągnięć

Nov 20, 2004 at 21:05

Print
Mendax

Registered: Dec 18, 2001
Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #31]

0a. KrAsNoLooDeKk: SWIETNY POMYSL!!!
0b. w kwestii nazwy... jesli ma tam byc jakas konkretna mapa(a przeciez ma byc!), to nie mamy do czynienia z modem, a scenariuszem... ale to szczegol...

1. moge pomoc w kwestii leaderhead'ow. to znaczy, jesli dostane grafike, moge ja przerobic do odpowiedniego formatu. poszukam tez tych flag (ale nie w Internecie...)

2. kwestia jednostek... silnik gry jest za glupi na np. kilka rodzajow czolgow.
przy dodawaniu jednostek okresla sie tzw. "AI Strategies"; mozna zaznaczyc np. Offense, czy Defense.
i teraz jesli komputer kieruje nacja i ma do wyboru powiedzmy "Tank"(20.10.3) i "Panzer"(24.8.3), to jesli oba beda mialy zaznaczone Offense, komp bedzie budowal tylko Panzer-y.
i podobnie dla Defense: komp zawsze wybiera do produkcji w miastach jednostke, ktora ma najwieksza obrone (pod warunkiem, ze ma dostep do surowcow i nie dziala pod presja jednostek wroga pod miastem...)
natomiast jesli dodamy jednostkom jakies atrybuty, typu: Stealth Attack czy Blitz, to wtedy jest juz roznie.

rozwaz, Krasny, zamiast budowania jednostek "normalnie", budowanie w miastach odpowiednich "fabryk": "Statue of Zeus" normalnie co 5 tur wytwarza Ancient Cavalry. wytwarzac w ten sposob jednostki moga tez zwykle budynki, ktore rowniez moga byc niszczone po wynalezieniu odpowiedniej nauki...
dla przykladu, niech beda dostepne do budowy budynki:
-Light Tank Factory
-Medium Tank Factory
-Heavy Tank Factory
ale one zupelnie nic nie daja(poza kosztem utrzymania). i teraz odkrywamy nauke "Lufa czolgowa kal. 120mm", dzieki czemu mozemy wybudowac w miescie budynek o nazwie "Zaklad budowy czolgow T-11", ale tylko jesli w danym miescie jest juz "Light Tank Factory"! ten "Zaklad..." produkuje nam automatycznie powiedzmy co 7 tur czolg T-11. jednoczesnie "Zaklad..." ma ustawione opcje "Rendered Obsolote By" na nauke "Lufa czolgowa kal. 130mm", przez co produkcja T-11 bedzie sie odbywac, az do odkrycia tych "Luf 130mm".
w ten sposob mozna dorobic jeszcze kilka typow czolgow rownolegle - wowczas komputer bedzie dysponowal wieloma typami jednostek; jednakze bedzie wtedy trzeba zrobic oddzielne drzewka technologii dla kazdej nacji...

jest tu tez inny aspekt: wystarczy zbombardowac miasto, niszczac te fabryki i zaklady,a by miasta nie mogly kontynuowac od razu produkcji - najpierw trzeba by odbudowac budynki!

co do wad:
-najwieksza to to, ze wielkosc produkcji jednostek nie bedzie zalezala od poziomu rozwoju miast, ale od ich ilosci.
-pojawiaja nadwyzki tarcz w miastach - w krotkim czasie nie bedzie co budowac...

3. kwestia tura to ile dni: najmniejszym dozwolonym w grze przedzialem czasowym na ture jest tydzien.

4. na cop-ie jest pare ciekawych polskich samolotow sprzed IIWS autorstwa Wyrmshadow'a - to prawdopodobnie Polak, ktory mieszka aktualnie bodajze w Australii i robi po prostu swietne jednostki. mysle, ze gdyby zachodzila potrzeba dorobienia jakiejs, moglby pomoc...

no i jeszcze w kwestii jednostek... nie zapomnij, ze w katalogu "CIV3PTW\extras\World War II\Art\Units" jest pare jednostek, ktore moga Ci sie przydac!

i ten... zawsze moge Ci, Krasny, pomoc od strony technicznej gry. ale moj czas jest ostatnio bardzo ograniczony...

Mendax

[Edited by Mendax on Nov 20, 2004 at 22:15]

Nov 20, 2004 at 22:13
Gadu-Gadu: 3339647
Print
Mendax

Registered: Dec 18, 2001

Attached:
flagizsrrnazi.
jpg

8 KB [downloads: 983]
Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #32]

ponizej podglad flag dla ZSRR i Niemiec, autorstwa niejakigo Spincrus-a. flagi sa w rzeczywistosci nieco lepszej jakosci - tutaj jest silna kompresja JPG.

co do flag dla Polski, Szwecji, Norwegii, Estonii, Litwy, Lotwy i Danii to byly one w 1939 praktycznie takie same, jak obecnie... poszukam, moze gdzies znajde odpowiednie...

i ten... moglbys Krasnal, w pierwszym post'cie jakos to wszystko porzadkowac, zeby od razu bylo wiadomo co jest w ktorym post'cie...

Mendax

[Edited by Mendax on Nov 21, 2004 at 00:22]

Nov 21, 2004 at 00:20
Gadu-Gadu: 3339647
Print
pocozyc

Registered: Jul 25, 2003
Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #33]

już nie moge sie doczekać tego scenariusza :>... hehe. 3mam za Was kciuki

moja pomoc raczej sie nie przyda... ani za abrdzo nei znam sie na uzbrojeniu z tamtego okresu, ani nie znam sie na kreowaniu scenariuszy :P...

Nov 21, 2004 at 15:39
Gadu-Gadu: 2640081
Print
MarekS10

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #34]

Niestety powstanie malutkie opóźnienie. Wczoraj razem z prądem zgasł mój komputer. Myślę, że do jutra zdołam odzyskać to, co w tej chwili jest dla mnie niedostępne. A wszystko podobno z powodu porcelanowego izolatora za 500 zł.

Nov 23, 2004 at 12:10

Print
Krasny

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #35]

co do kwestii czy to scenariusz/mod. Po prustu CONQUEST!

Jeżeli chodzi o kwestię fabryk - rzeczywiście, świetny pomysł! Będą one co ileś tur produkować artylerię/samoloty/czołgi. Koszt fabryki będzie tak wysoki, że jej budowa będzie nieopłacalna. W miastach będzie można produkować tylko oddziały piechoty. Polskie fabryki będą nieliczne i niezbyt produktywne, więc (kłaniam się Metalowi) urealniamy rozgrywkę. ("Meat is back to menu, boys!"

co do ilości tur. Rzeczywiście 1 tura=1 tydzień, a nie dzień... Więc tur w grze będzie ok. 156 (3 lata po 52 tygodnie = 156).

Mendax, chętnie skorzystam z Twojej wiedzy i umiejętności w zakresie technicznym (moja jest raczej... skromna ) Mam nadzieję, że w razie czego skleisz wszystko w jakimś wolnym czasie.

Uporządkuję wszystko - owszem. Ale w wolnej chwili. Aktualnie piszę maturki próbne(teraz mam przerwę między angielskim podstawowym a rozszerzonym )

Nov 23, 2004 at 12:15

Print
Vashpan

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #36]

A mnie sie wydaje, ze jezeli polska ma miec o wiele slabsza infrastrukture i liczbe wojska, a na dodatek tego gorszego, to wygranie tego moda/scenariusza/conqeusta, bedzie raczej niemozliwe na wyzszych poziomach :disgust:

Nov 23, 2004 at 15:22
Print
zyrekt

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #37]

Polska wcale nie miała aż tak gorszego i mniejszego wojska - naszym głównym problemem było nieskoordynowanie, stare poglądy na prowadzenie wojny itp, czyli właśnie rzeczy które w civce zaleźą od gracza. Z tego co narazie czytam, wydaje mi siie że trzeba bedzie sie postarać żeby jednak nie wygrać wojny obronnej w 39...

[Edited by zyrekt on Nov 23, 2004 at 15:29]

Nov 23, 2004 at 15:29
Print
Vashpan

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #38]

No nie wiem, polska, zaatakowana z dwoch stron, przez armie liczniejsze co najmniej dwukrotnie kazda, w tym niemcy o wiele lepiej uzbrojone... A komputer w civce, jak wiadomo liczy tylko na ilosc, wiec z wieksza iloscia wojska kompa, ktore bedzie jeszcze na dodatek lepsze, jak planuje Krasnoludek, i zaatakowani ze wszystkich stron - nie za ciekawa sytuacja...

Nov 23, 2004 at 15:34
Print
zyrekt

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #39]

...nie zgodze sie z Tobą Vashpan że komp idzie tylkona ilość. W przypadku multi ilość ma kolosalne znacenie, ale w grach z kompem wole mieć 1 jednostke galików niż 2 archerów...

Dyskusja na osobny topic, nie bruźdźmy Krasnalowi...

Nov 23, 2004 at 15:45
Print
Krasny

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #40]

Zgadzam się z Zyrektem - Polska przede wszystkim miała wielki chaos informacyjny - rozkazy dochodziły powoli, podobnie jak wieści. Poza tym styl walki, także zdarzały się błędy taktyczne. Jednego nam nie brakowało - ODWAGI!

Nov 24, 2004 at 09:51

Print
zyrekt

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #41]

o, a gdzie Aniołek? fajny był...

Nov 24, 2004 at 12:03
Print
Vashpan

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #42]

Wlasnie tez zauwazylem, ze zniknal aniolek Krasnoludka..., czemu

Nie wiem, czy gdybysmy mieli znakomity system rozkazow, i stosowali doskonala, nowoczesna taktyke, to bysmy wygrali... To po prostu byloby niemozliwe...
Francja bronila sie niewiele dluzej, majac wsparcie brytyjskie i zaatakowana z jednej tylko strony...

No ale historii sie nie da zmienic... Zobaczymy jak wyjdzie dzielo Krasnoludka, wtedy moze sie cos wymysli

Nov 24, 2004 at 16:31
Print
metal76

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #43]

tez uwazam,ze nie bylismy w stanie odeprzec ataku w 39r chocbysmy na glowie staneli.Niemcy to byla wtedy najwieksza potega na swiecie,co zreszta udowodnili zajmujac prawie cala europe(nikt nigdy nie mial takiej szansy podbic calego swiata jak Hitler,ani napoleon,ani aleksander czy dzyngis khan).

Nov 24, 2004 at 19:59
Print
Krasny

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #44]

Fakt - Niemcy byli wtedy potęgą większą niż Polacy, ale nie dysponowali jeszcze większym potencjałem militarnym niż państwa zachodnie. Gdyby Francja i Wielka Brytania nie ograniczyły by się do sitzkrieg'u, to moglibyśmy odwrócić bieg historii. No i oczywiście, gdyby nie nóż w plecach od ZSRR. Państwa zachodnie wystraszyły się nie tyle potencjału rzeczywistego III Rzeszy, co genialnej propagandy Goebelsa. Poza tym to my byliśmy ufotyfikowani, broniliśmy własnych terenów i moglismy wykorzystać ich lepszą znajomość...

Nov 24, 2004 at 21:15

Print
Vashpan

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #45]

Ale nie atakowani z dwoch stron... Po za tym Niemcy byli naprawde potega, zadzam sie z metalem76, nie bez powodu zajeli niecaly rok pozniej Francje, prawie bez jednego wystrzalu, bez zadnego oporu... Gdyby Wlk. Brytania przegrala bitwe o Anglie, a Hitler nie atakowal bezmyslnie ZSRR, kto wie jak potoczylyby sie losy swiata... Hitler byl potezny, ale wolal wykorzystywac swoj potencjal do swoich urojonych rasistowskich celopw, niz do walki na froncie. Sam sobie kopal tym grob, gdyby nie jego ideologia, o wiele wiecej krajow przyloczyloby sie do Hitlera, a tak zostal uznany za uosobienie zla, propaganda amerykanska, czy brytyjska, z latwoscia mogla wpoic taki obraz niemcow, swoim zolnierzom...

Nov 25, 2004 at 01:51
Print
Krasny

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #46]

No właśnie, propaganda... Kto stał na czele wojsk francuskich w momencie wybuchu wojny z nazistami...? Petain - zasłużony żołnież I wojny światowej, ten sam, który stanął na czele rządu kolaboranckiego Vichy. Owszem, Niemcy sprytnie wyminęli linię Maginota, ale Francuzi nie stanowili dla nich większego problemu bo... nawet nie bardzo podjęli się walki. Zastraszeni niezniszczalną machiną nazistowską - wytworem propagandy Goebelsa. W chwili ataku na Francję, Niemcy byli naprawdę potężni, i Francuzi tak czy owak dostali by w kość. I tu widać różnicę pomiędzy nimi a Polakami - my chociaż podjęliśmy walkę, i nawet potrafiliśmy dokonywać wręcz cudów na froncie! A oni? Tchórzyli od początku. Gdyby dotrzymali traktatów, razem z Brytyjczykami, i ostro ruszyli na Niemcy na początku września, Hitler musiałby cofnąć znaczne siły z Polski, pozostawiając co najwyżej armię Prusy. Możliwe, że Stalin wtedy nie dotrzymałby umowy, i nie ruszył na nas od tyłu... A wtedy kto wie... Zapału starzyło nam do końca wojny.

Nov 25, 2004 at 02:02

Print
Vashpan

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #47]

Alianci wcale nie bali sie Niemcow i ich machiny przeciez nikt nie jest na tyle glupi by poddac sie propagandzie obcego panstwa , to propaganda dla obywateli panstwa, a nie generalow przeciwnika... Po prostu nie zaatakowali kiedy mogli, bo jeszcze wciaz mieli nadzieje, ze Hitler nie osmieli sie, ze zadowoli sie Polska, etc., podobnie jak zdradzono Czechow pare lat wczesniej... Bylo to tak bezsensowne ze az smieszne.. :disgust:, wszyscy dobrze wiedzieli jaka sila realna dysponuja Niemcy, nikt nie byl na tyle glupi by sluchac sie referatow Goebbelsa na temat potegi Niemieckij armii...

Nov 25, 2004 at 16:47
Print
zyrekt

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #48]

wiesz Vashpan - wypowiedzenie wojny i czekanie że Hitler zadowoli sie Polską? troche nielogiczne. A nie mów - alianci bali sie Niemiec jak ognia. Przypomnij sobie zdjęcia Chamberlaina wysiadającego z samolotu kiedy zaakceptował "pokojowe" podboje niemiec - Przywiozłem Wam pokój. Krzyczał.
Wybacz, ale nawet liczenie że Niemcy zadowolą sie kolejna zdobyczą i odpuszczą - samo to jest przejawem strachu. W końcu to ni Niemcy wygrały Iświatową...

Nov 25, 2004 at 21:07
Print
Krasny

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #49]

Francja i Wielka Brytania przerażone skutkami I wojny bały się kolejnego tak wielkiego konfliktu - to raz. Dwa - z Niemiec w większości docierały do nich wieści kreowane przez Goebelsa. Trzy - były również "mocarstwami", które miały strzec porządku. I co? Dali się tak zastraszyć, że oddali Austrię, Czechosłowację i Polskę. Dopiero po ataku na kraje Beneluxu zaczęły rozumieć położenie, w jakie się same wpędziły.

Nov 26, 2004 at 10:10

Print
Vashpan

Re: MOD 1.IX.1939 r. [post #50]

Kraje Bneluksu nie mialy tu nic do powiedzenia, byly ylko "buforem", dzieki ktoremu Hitler ominal Linie Maginota - to chyba nie ulego watpliowsci, co do reszty oczywiscie sie zgadzam, oprocz tego Goebelsa, Krasnoludek, co ty sie tak tego Goebelsa czepiles , to byl zwykly minister propagandy, i to bylo jego zadania, ale alianci dobrze wiedzieli, ze hitler, zdecydowana wiekszosc armii wyslal do polski, ze moa go zaatakowac, ale nie zrobili tego, bo mysleli, ze jeszcze uda sie uratowac pokoj, a wypowiedzenie wojny nie znaczylo nic... Zreszta sitzkrieg to udowodnil chyba wystarczajaco... Nasi "sojusznicy" chcieli po prostu pokoju, i zawarli by go, gdyby byla taka mozliwosc, tyle ze nie wiedzieli jeszcze, ze Hitler to fanatyk i nie interesuja go zadne uklady... moim zdaniem dopiero zmiana rzadow w Wielkiej Brytanii cos zmienila, Hitler, szukal porozumienia z Anglikami, jako ze wedlug niego tez byli "Aryjczykami", chcial ich naklonic do sojuszu, ale Anglicy sie nie zgodzili, i dopiero to spowodowalo, ze wojna rozpoczela sie na dobre...

Nov 26, 2004 at 15:37
Print
^ Początek strony ^
Pages: [1] 2 3 4 5 ... 8

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.