civ.org.pl forums > Civ3 - Modowanie > Rhye's of Civilization Expansion Pack
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization III > Modowanie
Poster
Status: Moderator

Registered: Sept 28, 2003
IP: Logged
Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #51]

Hmm, on gra jeszcze w PP, gdzie tura dosc dlugo juz sie kisi, moze to jakies losowy przypadek Ale zakonczmy moze ta rozmowe, i przeniesmy sie tam, gdzie spokojnie moglibysmy o tym dyskutowac, czyli na watki pbemowe

Feb 26, 2005 at 13:36
Gadu-Gadu: 1966917
Print
Marioramst
Status: King

Registered: Jan 25, 2002
Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #52]

W tym topiku odezwał sie ostatni raz wiec miałem nadzieje ze moze to przeczyta...
A w technicznym nic sie nie dzieje gdzie jestes Laska?

Marioramst

Feb 26, 2005 at 13:48
Gadu-Gadu: 3800388
Print
pocozyc
Status: Prince

Registered: Jul 25, 2003
Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #53]

moze po prostu ma jakieś problemy z netem i tyle ...

Feb 26, 2005 at 14:21
Gadu-Gadu: 2640081
Print
Marioramst

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #54]

Quote:
coolt_parno wrote:
moze po prostu ma jakieś problemy z netem i tyle ...

ale udziela sie w innych topikach a w technicznym ani słowa... a moze do niego sejw nie dotarł

Marioramst
Feb 26, 2005 at 14:47
Print
Laska
Status: Regular

Registered: Nov 25, 2004
Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #55]

Wyjasnienia do 1901 zamiescilem na technicznym. Ultimatum 24h bardzo mi sie podobalo, wiem juz ze od Mario pieniedzy bym nie pozyczal
Do tematu. 10 min to potwornie dlugo, ja czekam kilkanascie sekund nigdy dluzej, mowie o erze wspolczesnej i 31 civkach, z tego jak Rhyes opisal swojego moda to jest on najszybszym z mozliwych:
http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=111977
tu jest zamieszczona tabelka z czasami na ture. Mysle ze jest to jednak mod wymagajacy 512RAMu od komputera.

Feb 26, 2005 at 22:46
Gadu-Gadu: 5459484
Print
Marioramst

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #56]

pozyczanie pieniedzy hehe - a co do pliku to jeszcze nie dotarł...

I pomyslec ze ja kupiłem 512 ramu dla Dyplo 1901

Marioramst

Feb 26, 2005 at 23:37
Print
Vashpan

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #57]

Moze w tym przypadku ( modzie ) ma to rzeczywiscie ma jakies znaczenie..., w koncu to ogromna mapa i 31 civek, z tyloma niegdy np. nie gram w zwyklych grach na random mapach.... ( w sumie to co tam Rhye napisal, to by sie moglo zgadzac... Mam procka Athlon XP 1800, wiec lepszego od P4 1700 i tez 512 mb ram, u mnie wprawdzie na zwyklych mapach, czekam pod koniec okolo 30 sekund, ale nigdy dluzej... Sciagam ta nowa wersje moda, co mi tam, sproboje, zobacze z czym to sie je

Feb 27, 2005 at 07:34
Print
Vashpan

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #58]

Zastanawialem sie czy dac edita, czy napisac post, ale zdecydowalem sie na to drugie, bo jest wieksza szansa ze ktos to przeczyta

A wiec wczoraj sciagnalem mod, i co sie okazalo Ze nie doecnilem go... To jest najlepsze cudo jakie ktokolwiek, kiedykolwiek zrobil na civ3... Razem z C3C, daje to zupelnie nowy obraz gry, bardziej realistyczny i pelniejszy, czyli to, co lubie najbardziej Gra oczywiscie na mapie random, iz pewnymi przerobkami, szczegolnie dotyczacymi settlerow, bo 120 shieldow za settlera w czasie sredniowiecza, to dla mnie przegiecie :disgust: Tyle kosztuje modern armor, to tak jakbysmy budowali nowoczesne czolgi w sredniowieczu ( czy cos kolo tego )

Feb 28, 2005 at 15:08
Print
pocozyc

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #59]

dla mnie właśnie te settlersy to jedna z rzeczy która urealniła rozgrywkę ... i hehe... o dziwo mam inne zdanie niż obrońca "realności" w civ3

[Edited by coolt_parno on Feb 28, 2005 at 15:59]

Feb 28, 2005 at 15:44
Print
Vashpan

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #60]

Niby tak... Mniej settlersow - budowa miasta bardziej kosztowna, ryzykowna, itd... Ale trwa to za dllugo... Zmniejszylem ten koszt, mniej wiecej o polowe, co i tak jest wartoscia wieksza niz standardowo, zostawilem tez wymog 3,4 i 5 mieszkancow dla kazdego settlera, oraz proporcje w ich kosztach ( ancint, medieval, modern settler )

Feb 28, 2005 at 17:05
Print
pocozyc

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #61]

o tyle dobrze !

Feb 28, 2005 at 18:30
Print
lokulus
Status: Conscript

Registered: Jun 02, 2004
Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #62]

Witam wszystkich, recami i nogami sie bronilem przed napisaniem tu, lekajac sie garsujacego tu i owdzie Petera Niezniszczalnego, Wielkim tez zwanym, tudziez wybuchajacym znienacka Wojnom O Realnosc
Jednak po odkryciu tego moda ( Dzieki Ci Stukrotne O Laska/Lasko?) i stwierdzeniu : to jest to!; stanalem przed koniecznoscia zadania pytania Radzie Starszej Wyjadzaczy i Wygrzewaczy i Nie Tylko.
Pytanie brzmi mianowicie, O Wielcy! jak sie dowiedziec, czy jakis parszywy szpieg mi sie zalegl w stolicy mej i ryje krecia robote?
Wiem, ze pytanie powinienem zadac niekoniecznie w tym topiku, ale normalnie, ze wzgledu na koszta, sluzby wywiadowcze sa raczej malo wykorzystywane, a w tym modzie jest wrecz przeciwnie.
Zwlaszcza przy 30 przeciwnikach, czlek zadowolony dostaje nagle informacje, ze ni z gruszki, ni z pietruszki wredna swinia jakas mu sabotaz uskutecznia

l.

" Co wiecej, demokracja miala charakter imperialistyczny nie przez przypadek, ale ze swej istoty. Celem jej bylo przede wszystkim zapewnienie dostatniego zycia obywatelom, nawet najbardziej uposledzonym. Rozpowszechnienie sie dobrobytu bylo mozliwe jedynie dzieki polityce wielkich robot publicznych, subwencjowanych przez naplyw danin, dzieki poszukiwaniu nowych rynkow zaopatrzenia, wiazacych sie scisle z rozszerzaniem granic imperium."

Mar 16, 2005 at 16:25

Print
Vashpan

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #63]

A jednak sa jeszcze na swiecie ludzie, ktorzy oparli sie wszeogarniajacej nasa manii lig i gier 1vs1, bez zadnych zasad i skropolow .... Super.... Po tym, jak z forum, odeszli Camillo, ktory prowadzil ze mna batalie dawno temu, Radek tbb, ktory nie wytrzymal presji wywieranej przez Petera.... Zostalem chyba ja sam i Cayus ( czesciowo, bo nie ze wszystkim sie z nim zgadzam ) ze stronnictwa "singlowcow-realowcow" Mama nadzieje, ze zostaniesz u nas dluzej i nie bede juz sam w swoich pogladach, od kiedy Cayus gdzies znikl

Co do pytania. Chyba jedyna metoda, tak w Rhy's jak i w zwyklej C3C, na dowiedzienie sie, czy jacys dzpiedzy grasuja, jest misja szpiegowska, "expose the enemy mole"... W menu espionage.

Mar 16, 2005 at 16:35
Print
lokulus

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #64]

>A jednak sa jeszcze na swiecie ludzie, ktorzy oparli sie >wszeogarniajacej nasa manii lig i gier 1vs1, bez zadnych zasad i >skropolow

Co do srofulow to ponoc pomaga napar z miodunki i cieple oklady))

>... Super.... Po tym, jak z forum, odeszli Camillo, ktory prowadzil ze >mna batalie dawno temu, Radek tbb, ktory nie wytrzymal presji >wywieranej przez Petera....

Wiem, wiem... pomimo, ze zapisalem sie tu pozno dosyc, to sledzilem to forum juz drzewiej.... i wspomagalem was mentalnie w heroicznej walce.

> Zostalem chyba ja sam i Cayus ( czesciowo, bo nie ze wszystkim >sie z nim zgadzam ) ze stronnictwa "singlowcow-realowcow" >Mama nadzieje, ze zostaniesz u nas dluzej i nie bede juz sam w >swoich pogladach, od kiedy Cayus gdzies znikl

Poszedl sie upgrejdowac zapewne

>Co do pytania. Chyba jedyna metoda, tak w Rhy's jak i w zwyklej >C3C, na dowiedzienie sie, czy jacys dzpiedzy grasuja, jest misja >szpiegowska, "expose the enemy mole"... W menu espionage.

tia... wydawalo mi sie, ze opcja ta sluzy do wykopania obcej pluskwy, JEZELI mam podejrzenia, iz taki kret mi gdzies ryje.
A ja mam pewnosc, ze ktos mi "ryje", ale nie wiem kto.
Opcje "expose the enemy mole" wykonuje sie na konkretnym przeciwniku wszak....
Zeby zobrazowac lepiej w czym problem, opisze sytuacje, jak mi sie zdazyla dzis wlasnie
Gram sobie Anglia, jestem oczywiscie na najlepszej drodze do stworzenia Poteznego Imperium Morskiego, moge nawet czasowo podzielic sie rozleglym Oceanem Zachodnim i Ziemiami Lezacymi Za Oceanem z Hiszpanami, ktorzy ( o dziwota, o zgroza! ) rowniez sa na najlepszej drodze ( istnieje nawet podejrzenie, ze na lepszej, niz my) do stworzenia Poteznego Imperium Morskiego.
Mam juz kontakt z 18 innymi nacjami ( barbarzyncami, z aspiracjami do nasladowania Naszego Stylu zycia tak naprawde) i .......
i ci wredni Hiszpanie wypowiadaja Nam wojne! Coz za bezczelnosc!
Nie bylismy jeszce przygotowani
I w ciagu dwoch tur mam wojne z 16 nacjami Nie wypowiedzieli Nam wojny tylko Amerykanie i Majowie ( pewnie dlatego, ze Hiszpanie nie mieli z nimi kontaktu ).
No i tu wlasnie zaczynaja sie schodki. Jakas , powiedzmy to szczerze, malpa, sabotuje mi produkcje i probuje szerzyc wroga propagande na moich dzielnych mieszkancach. Skad mamze wiedziec, ktoryz z 16 cywilizacji wrogich szpiegow jest zali odpowiedzialny za to

_l.____________

" Co wiecej, demokracja miala charakter imperialistyczny nie przez przypadek, ale ze swej istoty. Celem jej bylo przede wszystkim zapewnienie dostatniego zycia obywatelom, nawet najbardziej uposledzonym. Rozpowszechnienie sie dobrobytu bylo mozliwe jedynie dzieki polityce wielkich robot publicznych, subwencjowanych przez naplyw danin, dzieki poszukiwaniu nowych rynkow zaopatrzenia, wiazacych sie scisle z rozszerzaniem granic imperium."

Mar 17, 2005 at 11:57

Print
lokulus

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #65]

>Mam ogolne pytanie o powyzszego Mod`a czy ktos ma jakies >doswiadczenia i strategie dotyczace tej gry, podstatawowym >problemem jest poziom czy przy 31 cywilizacjach nadal poziom >Monarch jest przystepny, ja mam ogromnie problemy.

No to jak sie juz zaczalem pisywac tu, to chyba muszem ( ale chcem ) odpowiedziec i na list Twoj.
Generalnie to najsampierw dzieki wielkie, bo dzieki Tobie ( lasko droga/drogi ?) ow mod wpadl w me lapska i chyba zagosci w nich na dluzej

Gra jak dla mnie jest prawie, ze perfekcyjna, jedynym mankamentem powaznym to ilosc cywilizacji, a wlasciwie czas oczekiwania na tury w pozniejszym okresie. tak czy inaczej jest to faktycznie szybki mod, ale .... trzeba chyba miec sprzecik troche szybszy. Pozyjemy, zobaczymy. Szkoda, ze na Wielkanoc sie nie robi prezentow....

Co zas do strategii, hmmm... najwazniejsza chyba rzecz to utrzymywanie dobrych stosunkow z sasiadami i w przypadku wojny napuszczanie jednych na drugich. Komp niestety ta strategie tez stosuje i o ile mozna przetrwac wojne z kilkunastoma przeciwnikami, to efektem jest, przynajmniej u mnie, olbrzymie zacofanie cywilizacyjno-gospodarcze.

Coby ulatwic tez gre, usunalem jednak kilka cywilizacji ( Izrael, Portugalie, Bizancjum, Austrie, Niderlandy, Irokezow, Aztekow, Majow i Zulusow) i gra sie rownie ciekawie, a jednoczesnie szybciej sie turki przesuwaja. Co prawda, gram na Emperorze.....

l.

Mar 17, 2005 at 13:58

Print
Vashpan

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #66]

No chyba innej metody niz "expose..." nie ma :disgust: Niestety. Ja osobiscie gram w mod, ale na normalnych mapach random, co uwazam jest ciekawsze niz odkrywanie ziem na ziemii, ktora przeciez znam

Mar 17, 2005 at 18:25
Print
Laska

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #67]

Dziekuje, jestem ON, a podziekowania przekaze Rhys`owi nieco sie facet napracowal.
Jedyna obrona przeciwko sojuszom agresorow jest incjatywa. Pozostaje w ciagu najblizszej wlasnej tury przeciagnac na wlasna strone maksymalnie duzo panstw graniczacych z wlasnym terytorium. Ja osobiscie unikam tez wymiany kontaktow pomiedzy cywilizacjami. Izoluje nawet regiony. Jesli umozliwia mi na to technika: blokady ciesnin, przesmykow, potezna flota piracka. Staram sie zawsze miec monopol na informacje i mapy. To ulatwia zycie

Mar 18, 2005 at 15:29
Print
lokulus

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #68]

> No chyba innej metody niz "expose..." nie ma Niestety.

Obawialem sie, ze wlasnie cos takiego powiesz
To jeszcze jedno pytanie odnosnie dyplomacji: da sie jakos zlikwidowac ambasade?

> Ja osobiscie gram w mod, ale na normalnych mapach random, co >uwazam jest ciekawsze niz odkrywanie ziem na ziemii, ktora >przeciez znam

No coz jedni lubia kwasne jablka, drudzy dojrzale sliwki. Ostatnie poltora roku gralem praktycznie tylko na mapie swiata " Marla cos tam" z malymi poprawkami. Zreszta tworcy tego moda chyba uwazaja podobnie jak ja, skoro stworzyli go

Mar 22, 2005 at 14:34

Print
lokulus

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #69]

>Dziekuje, jestem ON, a podziekowania przekaze Rhys`owi nieco >sie facet napracowal.

ON jest wielki ... przyznaj sie od razu, ze Rhys to Ty , bedzie prosciej opaprykowac za brak Polski.

>Jedyna obrona przeciwko sojuszom agresorow jest incjatywa.

No sie wlasnie przekonalem... i chyba sie pospieszylem z tym chwaleniem o grze na "emperor"
Wielkie Imperium Angielskie to juz przeszlosc. Zalatwili mnie zbiorowo....
W drugim podejsciu sprobowalem stworzyc Wielkie Imperium Dzapanskie , ale tym razem silom chinsko-mongolskim udalo sie dokonac skutecznego desantu, zaden kamikadze nie pomogl

>Izoluje nawet regiony. Jesli umozliwia mi na to >technika: blokady >ciesnin, przesmykow, potezna flota piracka. >Staram sie zawsze >miec monopol na informacje i mapy. To ulatwia zycie

A na jakim poziomie grasz, ze Ci sie ta sztuczka udaje? I jak dlugo?

Mar 22, 2005 at 14:43

Print
Vashpan

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #70]

Ja tam narazie rozkoszuje sie samym moem, poznaje go, niespiesznie....

Mar 23, 2005 at 15:49
Print
Laska

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #71]

Gram na Monarsze to dla mnie najbardziej zbalansowany poziom, nie naleze do maniakow probujacych rozlozyc algorytm na czesci pierwsze i produkowac 1000 wojownikow pod despotyzmem bo za nich nie place.Niestety polityka blokad nie jest dlugotrwala i trwa nie wiele ponad stulecie najczesciej miedzy XXIV a XXVI. W wiekszosci zalezy to od ilosci miast portowych i wydolnosci stoczniowej. Jesli mam mozliowosc wysylam maksymalne ilosci flot pirackich. Ich technika abordazu daje mi ich mnozenie po zwycieskich bitwach wiec jeste plaga kazdego morza. Zwyklymi flotami blokuje ciesniny i panstwa z ktorymi mam pokoj ich nie przekraczaja.

Mar 26, 2005 at 13:36
Print
Vashpan

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #72]

Piszac niespiesznie konike i nie majac zbyt wiele czasu, jestem jeszcze w starozytnosci Ale mod jest geniealny ( gram na mapie random ) Wywazenie jednostek, i wojny jakby trudniejsze niz na tym samym poziomie w C3C... Jest bardziej realistyczny, a przy tym nie przesycony iloscia, jak np. R&R... Dodali nawet religie , pobieznie bo pobieznie, ale sa Nawet nie czuc, ze grasz w mod... Grafiki jednostek doskonale dobrane, a strategia gry musi byc teraz zupelnie inna, przebudowane drzewko technologi ( akurat tu mam pewne watpliowsci, ale nie ma chyba nic co mogloby trafic idealnie w czyjsc gust ) Szkoda ze nie ma Polski :disust: Zamiast Austrii mogla by byc, lub zastepujac jakis Iroke.. o przepraszam, np. Koreanczykow

[Edited by Vashpan on Mar 27, 2005 at 07:37]

Mar 27, 2005 at 07:37
Print
lokulus

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #73]

>Gram na Monarsze to dla mnie najbardziej zbalansowany poziom,

No wiec ja teraz tez gram na tym poziomie, od kiedy dostalem solidne "baty" na emperorze

> nie naleze do maniakow probujacych rozlozyc algorytm na czesci >pierwsze i produkowac 1000 wojownikow pod despotyzmem bo >za nich nie place.

Nawet nie wiedzialem, ze tak mozna...
Generalnie jestem zwolennkiem gry " realnej" ( czytaj Nasz Pan &co.) i jak dla mnie ten mod to miodzio. Oszywiscie jest kilka powaznych mankamentow, ale to juz moze do poprawy w czesci nastepnej.... oby.
Poniewaz lubie grac na mapie swiata i to starajac sie w miare mozliwosci powtarzac historie swiata ( slowo -starajac- jest tu kluczowe ), to okropnie drazni mnie, ze kazda cywilizacja daje maksymalne naklady na nauke i to w ciagu calego czasu gry!
qrde, jakby tak bylo w realu, to naukowcy byliby wielce bogatymi ludzmi bez problemow finansowych.......

l.

Mar 30, 2005 at 17:34

Print
lokulus

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #74]

> Szkoda ze nie ma Polski :disust: Zamiast Austrii mogla by byc, lub >zastepujac jakis Iroke.. o przepraszam, np. Koreanczykow

Marzenia scietej glowy
Na ichniej oficjalnej stronie, w dziale w ktorym opisywali co poprawili, jest cos, co pokazuje gdzie lezy Polska
"poprawilismy rzeki na Alasce, Polsce i Syberii"- wlasnie w takiej kolejnosci. Biorac pod uwage jak na mapie gry wyglada Polska, to.....szkoda mowic.
A co do Austrii, to przeca to, ho ho " najwieksze imperium w Europie Wschodniej" ho ho, a Ty sie czepiasz . Zeby chociaz napisali Austro-Wegry, ale pewnie o czyms takim to nie slyszano....
Dla mnie zas najdziwniejsze, to dlaczego dodano Zydow? W dodatku kosztem Sumeryjczyjow?

Mar 30, 2005 at 17:41

Print
Vashpan

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #75]

W sumie Zydzi wywarli duzy wplyw na historie swiata.... A ze polski nie ma... Coz, poki nie zadbamy o nasz "wizerunek" i promocje to jeszcze dluuugo nas nie bedzie... Trzeba lobbowac u Sida

Mar 30, 2005 at 18:08
Print
lokulus

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #76]

>W sumie Zydzi wywarli duzy wplyw na historie swiata....

Nie twierdze przeciez, ze nie.... ale byl to wplyw kulturalny, jezeli mamy trzymac sie slownictwa civkowego. Fakt, ze sa osoby twierdzace, iz wplyw ten jest jakoby natury innej tez, pozostawiam bez komentarza

>A ze polski nie ma... Coz, poki nie zadbamy o nasz "wizerunek" i >promocje to jeszcze dluuugo nas nie bedzie... Trzeba lobbowac u >Sida

Jedyne lobowanie jakie mi przychodzi do glowy to kupowanie oryginalow. Takie ekonomiczne myslenie ma jednak pewien istotny feler; czy w takim na przyklad Meksyku ( Aztekowie) civka jest faktycznie tak popularna jak w Korei?

No i co z tym moim pytaniem odnosnie ambasady? Wie ktos cos?

Apr 12, 2005 at 15:50

Print
Vashpan

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #77]

No juz ci odpowiedzieli przeciez

W sprawie kupowanie oryginalow zgadzam sie, ale nie moze byc tez tak, ze gra u nas tyle kosztuje. Niby taniej niz w USA, ale to porownanie bez sensu. Gdyby kosztowala te 49, ale nie $ tyle zl. To przeciez ile by ich sprzedali Nic bym sie nie zastanawial....

Apr 12, 2005 at 16:40
Print
lokulus

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #78]

> No juz ci odpowiedzieli przeciez

No jakos nie widze Powtorze zatem pytanie me: da sie zlikwidowac ambasade? A konkretniej to chodzi mi o to, bu nie wyskakiwaly mi te komunikaty, o tym ze ktos tam z kims zawiazal sojusz itp. Na pozniejszym etapie gry, gdy tura trwa dlugo, to jest drazniace, tym bardziej, ze przy 30 cywilizacjach ciezko spamietac kto z kim w jakim akurat sojuszu jest.

> Gdyby kosztowala te 49, ale nie $ tyle zl. To przeciez ile by ich >sprzedali Nic bym sie nie zastanawial....

A tak z ciekawosci, to ile kosztuje w Polsce?

Apr 13, 2005 at 12:37

Print
Vashpan

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #79]

A to juz nowe pytanie ...

Wiec tak: ambasady nie da sie chyba zlikwidowac.
nie jestem pewien, ale raczej nie mozna ich wylaczyc
zobaczyc to mozna w menu ministra spraw zagranicznych, trzeba tylko przelaczac miedzy widokiem innych civek.

A tak z ciekawosci to nie jestes lokulus z polski ? W polsce kosztuje z tego co pamietam, teraz jakies 99 zl ( ale tylko podstawka ) Na aukcjach schodzi poponad 200 Dla mjnei to przegiecie, tym bardziej ze z prostego rachunku, czyli 50 $ * 3 zl za dolara ( mniej wiecej ) to 150 zl

Apr 13, 2005 at 14:56
Print
lokulus

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #80]

> to juz nowe pytanie ...

Wiec dzieki Ci za odpowiedz

>A tak z ciekawosci to nie jestes lokulus z polski ?

To po coz ja wypelnalem pracowicie profil?
Z Paryza jestem aktualnie

>Dla mjnei to przegiecie, tym bardziej ze z prostego >rachunku, czyli 50 $ * 3 zl za dolara ( mniej wiecej ) to >150 zl

To chyba ze wszystkim tak jest
Ale to juz OT.

Apr 13, 2005 at 17:04

Print
Vashpan

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #81]

No jakos nie mam w zwyczaju czytania profili, moze to zle ... Nie ,no po 150 zl to raczej gry u nas rzadko chodza, te nowe gdzies za 120 - 100, czasami ponizej 100

Apr 13, 2005 at 19:27
Print
macko12
Status: Novice

Registered: May 12, 2005
Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #82]

Witam ,mam pytanie.
Jak zmienić koszt jednostek(setlerów) w random map?
Czy można budować miasta w tundrze?
Czy jest możliwość wprowadzenia chodzenia setlerów po górach itp.?
Czy można z góry wprowadzić wymogi zwycięstwa (ilość kultury ,obszar) i ilość tur w random map ,żebym nie musiał wprowadzać tego za każdym razem od początku?
Pytania kierowane są głównie do Vashpana ale jeżeli ktoś inny zna odpowiedź to proszę o nią.
Pozdrawiam.

May 20, 2005 at 00:07

Print
Vashpan

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #83]

- musisz uzyc edytora i ustawic odpowiedni koszt settlera, zapisac pozniej tak zamodyfikowany scenariusz i odpalic jego, zamiast oryginalnego.. Jezeli nie wiesz jak to zrobic to napisz moze np na gg....
- mozna, jak zmienisz to w edytorze ( tundra musi byc z powrotem zasiedlywalna ) Jak cos to priv.
- jak wyzej....
- Edytor -> Scenario->Scenario Properties-> zakladka: Victory Points Limits

Jak co to gg

May 20, 2005 at 19:04
Print
macko12

Registered: May 12, 2005
Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #84]

Wielkie dzięki za odpowiedź.Tak czy inaczej we wszystkim się sam w nocy połapałem ,zmieniłem pare rzeczy w tym modzie i dodałem do niego cywilizacje Polaków z moda PolCiv(chyba nikt się nie obrazi skoro robię to na własny użytek?).Wstawiłem ich zamiast civ Ameryki ,której notabene nie uznaje ,jako drugą jednostke specjalną dodałem Polish Swordsman zamiast Swordsmana(jest troche lepszy w defensywie).Po przeprawieniu plików Civilopedi i PediaIcons nie chciało mi się myśleć nad inną jednostką ale myśle że mógłbym zrobić jakąś jednostke związaną z Litwą np.Lithuanian Swordsman czy coś takiego.Gratuluje Rhye zaj***stego moda i fajnej kolorystyki po moich przeróbkach jeszcze bardziej mi się podoba.
Pozdrawiam.

May 21, 2005 at 04:28

Print
Vashpan

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #85]

No to sie ciesze ze ci sie udalo

May 21, 2005 at 07:38
Print
patrykonline2
Status: Guest

Registered: N/A
Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #86]

Mam pytanie wie ktoś gdzie można tego moda aktualnie znaleść , sciagnać

Civ.org.pl moze zamieśc moda na stronie - było by dobrze

[Edited by patrykonline2 on Jun 19, 2006 at 11:08]

Jun 19, 2006 at 10:57

Print
Heniu
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #87]

wystarczy skopiować tytuł topika i wkleić do google. czy to takie trudne jesli tak to tutaj masz linka:

http://rhye.civfanatics.net/index.php?nev=civ3/roc_dl_inst.html

Jun 19, 2006 at 11:06

Print
patrykonline2
Status: Guest

Registered: N/A
Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #88]

Pierwsze co zrobilem to wlasnie wpisalem w google (WOW geniusz) , nietety cos nie mogło znaleśc strony - jakis błąd ...

znalazlem to: niestety trzeba czekać ;/

http://www.3ddownloads.com/civfanatics/civ3/modpacks/RoCX123_Setup.exe#

[Edited by patrykonline2 on Jun 19, 2006 at 11:17]

Jun 19, 2006 at 11:14

Print
sirsik

Registered: Nov 24, 2004
Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #89]

ja mam ten mod na plytce gdzies Jak znajede ochote na gre to sobie zainstaluje

Jun 19, 2006 at 17:48
Gadu-Gadu: 1547681
XFire sirsilis
Print
Vashpan

Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #90]

No jest to duzy mod, ale warto naprawde.. najlepszy, najbardziej kompletny i najbardziej spojny mod do civ3. Ja mam instalke gdzies na dysku ;p

Jun 20, 2006 at 08:45
Print
Ironmaster

Registered: Aug 26, 2006
Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #91]

Mam nadzieje że ktoś mnie poratuje.
Ściągłem ten mod, instaluje go i niestety na maxa bodajże moge grac 16 civkami.
Sprawdzam w edytorze, na mapce są zaznaczone punkty startowe wszystkich 31 civek, lecz z niewyjaśnionych powodów nie dam rady wszystkich włączyć do gry.

Jak mam zainstalowac, abym mógł zagrac z wszystkimi 31 civkami?

Sept 04, 2006 at 23:15

Print
PiotrG

Registered: Dec 28, 2010
Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #92]

Quote:
Laska wrote:

Dodane ustroje polityczne:
Anarchy
Despotism
Theocratic Monarchy
Oligarchic Republic
Feudal Monarchy
Absolute Monarchy
Constitutional Monarchy
Democratic Republic
Communism
Fascism

oraz religie:

Greek Polytheism
Egyptian Polytheism
Zoroastrianism
Confucianism
Shinto
Hinduism
Judaism
Mesoamerican Cults
Nordic Cults
Pagan Cults
Christianity
Islam
Buddhism
Pozdrawiam i polecam

Ktoś byłby tak miły i opisał kilka zdań na temat tego jak jest rozwizany ten aspekt w grze? Tzn. wynajduje się dana religie jako naukę i jakos przyjmuje ja jako oficjalną? czy coś jakos tak...

Nie mam tego moda, miec raczej tez narazie nie będę bo i nie mam kiedy grać ale kwestia rozwiązania podejścia do religii jest nader interesująca

Także jakby ktos mógłby cos skrobnąc ew. wiedział gdzie tego np. na fanatykach szukać to będe wdzięczny
Feb 15, 2011 at 12:00

Print
LOBO

Registered: Nov 13, 2003
Re: Rhye's of Civilization Expansion Pack [post #93]

Quote:
Ironmaster wrote:
Mam nadzieje że ktoś mnie poratuje.
Ściągłem ten mod, instaluje go i niestety na maxa bodajże moge grac 16 civkami.
Sprawdzam w edytorze, na mapce są zaznaczone punkty startowe wszystkich 31 civek, lecz z niewyjaśnionych powodów nie dam rady wszystkich włączyć do gry.

Jak mam zainstalowac, abym mógł zagrac z wszystkimi 31 civkami?

szkoda, że nikt na to nie odpowiedział, bo ja właśnie to ściągam i chcę zagrać na Ziemi 31civek, a co jak spotkam ten sam problem :/
Wszystko mi ok działa, ale...
Zacząłem grać sobie majami, wszystko ślicznie ładnie , ale do średniowiecza doszedłem dopiero około 1800AD :/ Gram na monarch, zadnych innych ustawien nie zmieniałem. Czy to normalne, że taaaaaaaaaaak długo to trwa? W cIV albo w ciV albo nawet w cIIv na wyższych poziomach duuuuuuuuużo szybciej naukowo się rozwijałem....

[Edited by LOBO on Jan 28, 2012 at 15:35]

- "Na pohybel s********om!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vision without executing is just hallucination
Jan 22, 2012 at 15:59
Gadu-Gadu: 3407354
Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 [2]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.