civ.org.pl forums > Gry Cywilizacyjne > Super Power
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Inne Gry Strategiczne > Gry Cywilizacyjne
Poster
Status: Hero

Registered: Mar 28, 2003
IP: Logged
Super Power [post #1]

Generalnie fanom civek polecam gę pod nazwą Super Power ( w Europie chyba bardziej znaną jako Global Power)
Zostajecie dyrektorem w jednym ze 150 iluś tam państw ze stanu na rok 1997 wraz z technologią iarmia oraz w sojuszach z tego okresu.
Jako prezydent czy inny władca (zależy jaki kraj wybierzecie macie do dyspozycji zarząd wszelki począwszy od wprowadzenia ustroju jaki wam odpowiada ( zpięciu dostepnych)
gospodarka
Pięc rodzajów dobr ktore nalezy zabezpieczyć drogą własciwej polityki makroekonomicznej i handlu z innymi krajami
Rowoj gospodarczy zalezy od wielu czynników które za pomoca paska algorytmów można ustawiać według potrzeb.
Nauka i badania pozwalają na lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich, przydatności gruntów pod uprawy czy przemysl czy w końcu na ograniczenie bezrobocia i wzrost wsparcia dla władzy,
Mamy do dyspozycji bydzet państwa gdzie regulujemyu wydatki na poszczególne sektory infrastruktury kraju, wszystko po to aby kraj nasz rósł w siłę a ludzie żyli dostatnio:d
I oczywiscie armia i wojna
Mamy do dyspozycji narzędzia pozwalające budować dowolne nowy typy kilkudziesięciu jednostek wojskowych wszelkich rodzajów od piechoty do lotniskowców włącznie.
Technologie obrazującą w punkach kilkanaście parametrów każdej jednostki dostarczają nam wlaśni naukowcy lub możemy ją zdobyc droga wymiany, zakupu lub podboju.
Mamy możliwośc budowy nowych miast, baz wojskowych, tajmych centrów podziemnych i silosów z bronia atomowa. Mamy także silna broń jaką jest wywiad i operacje specjalnie (jeżeli tylko zagwarantujemy im odpowiednie środki budzetowe) potrafią naprawde duzo od przewrotów politycznych i zmachów w sąsiednich państwach do przejęcia władzy i utworzenia marionetkowych rządów pod nasza kontrolą
Dyplomacja istnieje w formie wybitnie szczątkowej ograniczając się do wymiany kulturalnej i aliansu oraz handlu nad czym wielce ubolewam ale nie mozna miec wzystkiego
Wszystko dzieje się na epileptycznej mapie globu ziemskiego w kilku odsłonach obrazujących głownie kolorami rozne problemy swiata itp.
Wojna
Oczywiście istnieje. Bitwy rozgrywac mozna w systemie bezpośrednim wstępie rozlokowując jednostki i wydając im rozkazy lub automatycznie. Nie ma niestety pięknej grafiki sa jedynie zazbaczone punktowo jednostki i odgłosy bitwy ale to nie jest takie istotne.
Można się poczuć bardzo ciekawie przy odpalaniu pocisków jądrowych , kiedy na czerwonym globie (rodem z e sztabu Pentagonu) widać trajektorie rakiet zmierzających do celu i wybuchy niemal jak w amerykańskich grach wojennych

Wszystko to okraszone wiadomościami prasowymi o trzesieniach ziemi, plagach, i innych wydarzeniach zwyczajnych występujących w każdej turze)
Gra jest możliwa do rozgrywania w systemie turowym lub rts.
Po;ecam ściąganie (bo kupić to chyba nie ma u Was gdzie wersji gry bez patcha, który okazał się wielkim nieporozumieniem i zakłocił przebieg głownie bitew. W spatchowanej wersji gry można podbić cały świat nie narazając się praktycznie na kontrę czego nie ma w wersji pierwotnej.
atakując Chiny czy inną Koreę mozesz się spodziewać zmasowanego odwetu zaatakowanych zaś w wersji spatchowanej w następnej turze po ataku proszą cie o zawieszenie broni

Wiem, że legalnie jest tu i ówdzie dostępna wersja gry demo, ktora pozwala wziac we władze Nigerie, USa i jakiś inny kraj jeszcze.
Gra ma w prawdzie kilka scenariuszy ale zdecydowanie najlepiej prezentuje się gra wolna po prostu.
Niuc nie wiem o multi bo z zasady nie grywam

[Edited by Cayus Dorthus on Jan 06, 2005 at 04:23]

Jan 06, 2005 at 04:22
Gadu-Gadu: 1119312
Print
Cayus Dorthus

Re: Super Power [post #2]

widze, ze nikogo nie zainteresował Super Power
Dziwne, własnie giercuje i jest całkiem ok

Jan 10, 2005 at 02:16
Print
Bartek
Status: Elite

Registered: Oct 04, 2004
Re: Super Power [post #3]

szukam jak znajde to sie odezwe..........

edit
nie moge znalezc, ale nie poddaje sie, ile MB zajmuje ?

[Edited by Bartek on Jan 10, 2005 at 13:22]

"Czasem myÂślĂŞ o tych galonach piwa, ktĂłre w siebie wlaÂłem i jest mi wstyd. PatrzĂŞ na kufel i myÂślĂŞ o tych wszystkich pracownikach browaru, ich nadziejach i marzeniach. Gdybym nie wypiÂł tego piwa, mĂłgÂłbym ich pozbawiĂŚ marzeĂą. I wtedy mĂłwiĂŞ do siebie. Lepiej wypiĂŚ to piwo i speÂłniĂŚ ich marzenia, niÂż martwiĂŚ siĂŞ egoistycznie swojÂą wÂątrobÂą."
Rodney Dangerfield

Jan 10, 2005 at 13:18
Gadu-Gadu: 4431560
Print
Cayus Dorthus

Re: Super Power [post #4]

cala gra ma cos kolo 180 a demo to leciutkie jest

Jan 10, 2005 at 14:38
Print
Platon
Status: Moderator

Registered: Jan 17, 2003
Re: Super Power [post #5]

Quote:
Cayus Dorthus wrote:
widze, ze nikogo nie zainteresował Super Power
Dziwne, własnie giercuje i jest całkiem ok

Kratylos ma więcej cierpliwości od Ciebie, czekał dłużej na pierwszy wpis

To be a great champion you must believe you are the best. If you're not, pretend you are.

http://platon.bikestats.pl/
Jan 12, 2005 at 19:51
Gadu-Gadu: 2997284
Print
Cayus Dorthus

Re: Super Power [post #6]

przecież ja tego nie pisze dla siebie

Jan 12, 2005 at 19:54
Print
Bartek

Registered: Oct 04, 2004
Re: Super Power [post #7]

a ja poki co musialem zawiesic poszukiwania........ kiepski ze mnie internauta brak mi doswiadczenia i cierpiwosci .......... no i te p****zielone zaliczenia egzaminy , ale obiecuje ze sprawdze musze sie do Platona na GG odezwac ..... moze udzieli jakis wskazowek co do gry.........

no tylko ze Paltona jeszcze nie znam .

"Czasem myÂślĂŞ o tych galonach piwa, ktĂłre w siebie wlaÂłem i jest mi wstyd. PatrzĂŞ na kufel i myÂślĂŞ o tych wszystkich pracownikach browaru, ich nadziejach i marzeniach. Gdybym nie wypiÂł tego piwa, mĂłgÂłbym ich pozbawiĂŚ marzeĂą. I wtedy mĂłwiĂŞ do siebie. Lepiej wypiĂŚ to piwo i speÂłniĂŚ ich marzenia, niÂż martwiĂŚ siĂŞ egoistycznie swojÂą wÂątrobÂą."
Rodney Dangerfield

Jan 19, 2005 at 01:18
Gadu-Gadu: 4431560
Print
Marioramst
Status: King

Registered: Jan 25, 2002
Re: Super Power [post #8]

a kto znajdzie ten topik
Jak dal mnie to długo mnie nie było na forum i tylko dlatego zauwazyłem ten te posty )) ba wszedłem tutaj

Ciekawa rzecz zagrałbym Nigerią :P

Marioramst

Jan 27, 2005 at 15:33
Gadu-Gadu: 3800388
Print
Platon
Status: Moderator

Registered: Jan 17, 2003
Re: Super Power [post #9]

gra wydaje się bardzo realistyczna, może jak będe miał troche czasu to się na nią skusze, aczkolweik jest to mało prawdopodobne... (to że będe miał czas ;-0 )

To be a great champion you must believe you are the best. If you're not, pretend you are.

http://platon.bikestats.pl/

Jan 31, 2005 at 16:26
Gadu-Gadu: 2997284
Print
Blanco

Registered: Jul 24, 2003
Re: Super Power [post #10]

a ja polską bym sobie w to zagrał poszukam na emulu

Za Wysoko Lecisz, ZmysÂły Tracisz I O To Chodzi Stary, 4Wymiary Qltury HH

Britney Spears Nago!

1..7..PfK
http://www.pfk.one.pl/medi/medi22.htm

Jun 19, 2005 at 17:29
Gadu-Gadu: 2664279
Print
mfc
Status: Novice

Registered: Nov 17, 2005
Re: Super Power [post #11]

Jest jakieś spolszczenie do tej gry ?? bo mam wersję anglojęzyczną. Jeśli ktoś zna to bardzo proszę o link
z góry dziękuję pozdro!

Nov 17, 2005 at 22:21

Print
Cayus Dorthus

Re: Super Power [post #12]

obawiam się zę nie ma spolszczenia ale czy napewno jest potrzebne?

Nov 17, 2005 at 23:52
Print
LOBO
Status: Prince

Registered: Nov 13, 2003
Re: Super Power [post #13]

hehe ja kiedys u kumpla widzialem ta gre
mnie szczegolnie nei zaciekawila
a tak dla zabawy wzielismy USA i powysylalismy atomy po swiecie
tylko rosja odpowiedziala ogniem

- "Na pohybel s********om!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vision without executing is just hallucination

Nov 21, 2005 at 09:59
Gadu-Gadu: 3407354
Print
mortalx
Status: Novice

Registered: Jun 18, 2006
Re: Super Power [post #14]

Uwaga, mam do wszystkich wielka prosbe. Od kilku tygodni poszukuje pelnej wersji gry Super Power 1. Szukalem na emulu i torrentach ale znalazlem tylko 2 czesc, a potrzebuje 1szej (na 2 mam za slaby sprzet). Jesli ktos ma te gre, moze ja udostepnic, wyslac, powiedziec skad sciagnac to bylbym niezmiernie wdzieczny.
Z gory dzieki

Jun 18, 2006 at 11:05

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.