civ.org.pl forums > Civ4 - Ogólne > Czego w Civ4 brakuje z poprzednich części? Czy wg. Ciebie wprowadzone nowości są plusem Civ4?
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Ogólne
Poster
Status: Moderator

Registered: Sept 28, 2003
IP: Logged
Re: Czego brakuje Ci w Civ4 co bylo w poprzednich częściach a nie ma w najnowszej? [post #51]

No jest przeciez pakt obronny

W sumie nie jest on tak potezny jak mutual protection w civ3, ale zawsze cos.
Dyplomacja niestety zawsze byla chyba pieta achillesowa civki

Jan 15, 2006 at 10:21
Gadu-Gadu: 1966917
Print
sunwar
Status: Veteran

Registered: Dec 17, 2005
Re: Czego brakuje Ci w Civ4 co bylo w poprzednich częściach a nie ma w najnowszej? [post #52]

Vashpan - a Civscale uzywasz?

Jan 15, 2006 at 10:25
Gadu-Gadu: 2173623
XFire sunwarr
Print
ziut
Status: Conscript

Registered: Dec 06, 2001
Re: Czego brakuje Ci w Civ4 co bylo w poprzednich częściach a nie ma w najnowszej? [post #53]

Mnie brakuje armii i walk armiami, bo stack to zupełnie co innego. Przywołam CTP2 gdzie było okienko walki i tam walczyło się naprawdę za pomocą armii. Te walki jeden na jeden to chyba rzeczywiście ukłon w stronę MP.

Popieram Vashpana, że gra jest przede wszystkim single, bo się nazywa CIVILIZATION. Ktoś na innym forim napisał, że w multi prz wyrównanym poziomie gra kończy się na wzajemnym obrzucaniu bombkami. A gdzie dyplomacja, a gdzie kultura, a gdzie gospodarka. To tyle na temat MP,wiem że nie ten topic, acz nie do końca.

Ambasad też mi brakuje i widoku miasta. Ale civ4 jest dla mnie najepsza, najgorsza była civ3. Pustynia też powinna się dać przekształcać tak jak w civ2.

Jan 15, 2006 at 16:54

Print
PANTEGO
Status: Prince

Registered: Jun 11, 2004
Re: Czego brakuje Ci w Civ4 co bylo w poprzednich częściach a nie ma w najnowszej? [post #54]

Quote:
ziut wrote:
w multi prz wyrównanym poziomie gra kończy się na wzajemnym obrzucaniu bombkami. A gdzie dyplomacja, a gdzie kultura, a gdzie gospodarka.

Na szczęście mamy Dyplo PBEMY

DZIEJE STAREGO ÂŚWIATA SPÂŁYWAJÂĄ NA KARTY HISTORII...
Dyplo PBEM civ IV

.:: HEGEMONIA - CieĂą Europy ::. zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::.
.:: ZIEMIA ::. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::..
.:: PaĂąstwo Polskie ::. Historia plemion polskich napisana na nowo! Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..
.:: Beyond The World ::. Nowy Dyplo Pbem pod BTS. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..

.::Niewiesz co to Dyplo PBEM? Masz pytania? Tutaj znajdziesz regulamin gier Dyplo pod Civ4 i FAQ::.

NIE POZWÓL LENIWYM GRACZOM ZNISZCZYÆ TWOJEGO PBEMA!
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jan 15, 2006 at 20:15
Gadu-Gadu: 7658413
Print
jobabr
Status: Redaktor

Registered: Dec 07, 2005
Re: Czego brakuje Ci w Civ4 co bylo w poprzednich częściach a nie ma w najnowszej? [post #55]

civ 3 byla baaaaardzo dobra, pierwszy krok na drodze do wprowadzenia civa na zueplnie inny poziom.... na ktorym znalazla sie dzieki civ 4; co ciekawe mimo ze to sa gry o podbnych w koncu podstawach i mechanice, to dzieki zmianie rozlozenia akcetnow, sa od siebie zupelnie rozne.... i dobrze.... bardzo sie ucieszylem, kiedy civ 3 nie okazala sie jedynie kosmetycznym makijazem grafiki civ2; a w civ4 mimo ze grafika zmienieona zostala rewolucyjnie to rozgrywka jest calkiowicie odmienna.... i chwala Sidowi za to....
od dawna bylem pelen podziwu dla modelu gry, ale w civ4 przeszedl sma siebie; wymyslec i zrownowazyc tyle czynnikow i zaleznosci w grze to naprawde masa roboty.....

Jan 16, 2006 at 07:22
Gadu-Gadu: 5763902
Print
marorz
Status: King

Registered: Apr 11, 2004
Re: Czego brakuje Ci w Civ4 co bylo w poprzednich częściach a nie ma w najnowszej? [post #56]

W civ3 brakuje Armii. Ja uwazam własnie że Przez To civ3 była CHORA. Nic się nie robiło tylko cieło lasy i stawiało ogromne armie cholera wie jak utrzymywane. Własnie bardzo się cieszę że w najnowszej edycji nie ma tej głupoty z lasami.

Trudno mi coś zarzucić w civ4 czego byłoby brak. Może jednak karawan lub czegoś na podobny kształt jak to było w civ2. marchanty są zbyt rzadko i spełniają swoją rolę tylko w okreslonych warunkach jesli chodzi o handel zagraniczny.

Cieszy mnie wreszcie sensowne ustalenie usprawnień unitów które powoduje inne strategie niż miało to miejsce w poprzednich cześciach. Widoki widokami na Multi one nie odgrywają zasadniczej roli.

Jan 16, 2006 at 07:36
Gadu-Gadu: 4825416
XFire marorz0003
Print
ALIADAN

Registered: Feb 09, 2005
Re: Czego brakuje Ci w Civ4 co bylo w poprzednich częściach a nie ma w najnowszej? [post #57]

wulkanów, trzesień ziemi, tsunami, spadających meteorytów..no dobra z tym ostatnim trochę przesadziłem

Jan 16, 2006 at 08:20

Print
PANTEGO

Re: Czego brakuje Ci w Civ4 co bylo w poprzednich częściach a nie ma w najnowszej? [post #58]

W sumie powodzie toważyszą ludziom od zawsze Nie powiem ze własnie powodznie,wulkany itp urozmaiciły by civkę, i od razu budynek wiecej - Wał Przeciw-powodziowy

Dyplo PBEM civ IV

.:: PaĂąstwo Polskie ::. Historia plemion polskich napisana na nowo! Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..
.:: Beyond The World ::. Nowy Dyplo Pbem pod BTS. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..

.::Niewiesz co to Dyplo PBEM? Masz pytania? Tutaj znajdziesz regulamin gier Dyplo pod Civ4 i FAQ::.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jan 16, 2006 at 09:55
Print
Azazell

Registered: Jun 27, 2004
Re: Czego brakuje Ci w Civ4 co bylo w poprzednich częściach a nie ma w najnowszej? [post #59]

też się dużo słyszy o uprowadzenia przez kosmitów może by pomyślec o wprowadzenie takiego aspektu do gry ?:PPP ;>

a tak powaznie to brakuje wybuchów wulkanów ( a może i są? ) . trzęsień ziemi i innych katastrof typu Susza , Powódz

Jan 16, 2006 at 10:07

Print
Vashpan

Re: Czego brakuje Ci w Civ4 co bylo w poprzednich częściach a nie ma w najnowszej? [post #60]

Quote:
sunwar wrote:
Vashpan - a Civscale uzywasz?

Mam ale nie uzywam, tak sobie myslalem zeby sie pobawic ale nie chcialo mi sie ;]

Hmm, podejscie do wojska jako do grupy lub pojedynczej jednostki, zalezy od przyjetego modelu. Model sidowski jest wprawdzie prostszy... ale pod multi to on raczej nie powstal, byl taki juz od czasow civ1

Jan 16, 2006 at 14:33
Print
ziut

Registered: Dec 06, 2001
Re: Czego brakuje Ci w Civ4 co bylo w poprzednich częściach a nie ma w najnowszej? [post #61]

Vashpan ja nie napisałem, że ten model walk powstał dla MP,chodziło mi o to, że pozostawienie tak uproszczonych walk to być może ukłon w stronę multi.
Generalnie chodzi mi o to, iż najwyższy już czas, aby bitwa była w czwartej odsłonie civ bardziej realistyczna i że tak powiem oglądalna.Marzy mi się aby tak jak w innych nie tylko wspóczesnych strategach bitwa była minigrą( tryb turowy, czy RTS bez znaczenia), gdzie widzimy jak jazda atakuje z flanki,łucznicy sieją z drugiej linii a piechota walczy ze sobą wręcz. Dziwi mnie ta niechęć ekipy Sida do jakichkolwiek zmian! Może boją się opinii ,że byliby nieoryginalni no bo takie rozwiązania funkcjonują w większości gier, podaję przykłady chronologicznie: Master of Magic, Master of Orion, Lords 2, Shogun.

Byłoby bardziej realistycznie no i po prostu ładniej.Natomiast w MP liczy sie czas no i wtedy, gdy dwóch by się biło reszta odpoczywa. Mogło by byc w opcjach, czy chcesz bitwy, czy autokalkulację. A tak (według mnie) mamy tylko autokalkulacje,ja gram z włączoną opcją stack attack i to wtedy na tym właśnie polega, żę program oblicza mi wynik bitwy i co najwyżej mogę sobie przeczytać w logu jak mi to policzył).Można oczywiście pukać jeden na jeden, ale tak mi się wydaje, że jeżeli ja mam w stacku dużo więcej jednostek niż AI to przeliczanie stack na stack jest korzystniejsze.Więcej jednostek mi zostaje.

Czyste niedoróby to, że z listy miast nie centruje mapy na wybranym mieście oraz brak opcji search dla miast a w poprzednich civkach to świetnie funkcjonowało.
To co napisałem powyżej nic nie znaczy civ4 jest wielka! Ale mogła by byc większa.

Jan 16, 2006 at 17:00

Print
dofik

Registered: May 17, 2004
Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #62]

Witam.

Gdy tak sobei wczoraj wieczorem gralem musze przyznac ze zaczelo mnie to troche nudzic. Zaczalem grac wczoraj na emperorze, a wczesniej przeszedlem bez wilekich klopotow na poziomie jeden nizej. Nie wiem byc moze za krotko gram i dlatego mnie nudzi, a przeszedlem bo mialem szczescie, teraz jest rok 1300AD i jestem powyzej polowy w pktach jest chyba z 8 civ na duzej mapie, Cos mi tu brak,... odnosze wrazenie ze gra zostala za bardzo splycona przez to ze chcieli zrobic ja bardziej grywalna w sieci ..a fakt ze w civ3 gralo sie dlugo uznali za rzecz zla? Moze to ze jednostki maja tylko jeden wspolczynnik sily + zdobywane doswiadczenei- a nie maja ataku, obrony itd.
A moze po prostu civ3 nie mozna juz bylo poprawic ? Sam nie wiem...
Jedna rzecz mi sie strasznie spodobala jak pierwszy raz uruchomilem gre (az mnie ciarki przeszly)- poprawiona muzyczka z civ1 (jak sie tworzy NOWY SWIAT) .... - gralem w nia na amidze jeszcze - 3 dyskietki - 4 byla do twarzy dyplomatow - mozna bylo bez niej grac - ilez czasu mi wtedy zajelo zalapanie dlaczego nie moge podejsc pod jednostke pod katem.....

Czy ktos jeszcze ma takie odczucia lekko je nazwijmy negatywne? Porownajcie obie civ,
Dofik

Jan 17, 2006 at 08:12
Gadu-Gadu: 1253851
XFire dofik
Print
PANTEGO

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #63]

Topik o tej tematyce juz istnieje, http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=4746&page=0

edit
proponuje wkleic tam ten wątek.

[Edited by PANTEGO666 on Jan 17, 2006 at 08:31]

Dyplo PBEM civ IV

Jan 17, 2006 at 08:30
Print
asioasioasio

Registered: Nov 30, 2005
Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #64]

ja nie proponuje -> bo tam jest topic dla malokntentow, a tu dla tych zachwyconych

Jasne ze Civ4 jest lepsza od Civ3, ba jest nawet lepsza od Civ2
Niesamowita grywalnosc, kilka rzeczy dobrze przemyslanych (lub wrecz fantastycznie przemyslanych)

Poprawoine zasady walki, mimo sceptycznego podejscia na poczatku uwazam ze to najlespsza z tych civek i gier civkopodobnych w ktore gralem

[Edited by asioasioasio on Jan 17, 2006 at 08:56]

-
kliknij, aby uzyskaĂŚ wiĂŞcej
informacji[/URL]

Jan 17, 2006 at 08:50
Gadu-Gadu: 1201631
Print
dofik

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #65]

Nie do konca tamten topic jest tym o co mi chodzi tutaj.

Chce poznac ogolna opinie - czy civ4 jest dla Ciebie lepsza czy gorsza od Civ3
(niekoneicznie z uzasadnieniem)

Czy mozna byc malkontentem zachwyconym ? Bo ja nie wiem jakim jestem

Dofik

Jan 17, 2006 at 08:53
XFire dofik
Print
asioasioasio

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #66]

No tak jak wyedytowalem wyzej -> civ4 jest najlepsiejsza (the bestest) swietne sa religie, now zbalansowane wielkie cuda, mnostow strategii zapewniajacych zwyciestwo, zroznicowanie gry i strategii w zaleznosci od narodowsci, leadera, ogolnie mi sie bardoz podoba graficznie i grywalnosciowo - czysty miod

no dla malkontentow ten tez moze byc bo jak ktos woli civ3 to raczej bedzie narzekal

[Edited by asioasioasio on Jan 17, 2006 at 08:59]

-
informacji[/URL]

Jan 17, 2006 at 08:56
Print
sirsik

Registered: Nov 24, 2004
Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #67]

dzielenie osob na dobry i złych jest nie sprawiedliwie,Ci dobrzi uwazaja ze civ4 jest najlepsza etc a ci zli graja w civ3 (civ2) Ciagla propaganda ze civ4 jest znakomite, najlepsza czesc z serii jest poprostu krzywdzace... Civ4 nie jest na tyle dobra ile co niektorrzy proboja kreowac a civ3 nie jest na tyle zla aby w nia nie grac...

Jan 17, 2006 at 08:58
Gadu-Gadu: 1547681
XFire sirsilis
Print
asioasioasio

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #68]

w civ3 zagralem tylko raz polecialem w kosmos i tyle mnie widizeli przy tej gtrze (no po prawdzie to zaczalem jeszcze raz grac ale znudzial mnie rozczarowala jeszcze szybciej -> skonczylem rozgrywke przy pierwszycgh czolgach) umywala sie do swoich poprzedniczek civ2 i alpha centauri (ktore stanowilo znakomity kierunek - projektowanie jednostek, uksztaltowanie terenu 3d itp)

i prawda jest taka ze zniam wyszla civ4 gralem wlasnie w alpha centauri i civ2 szerokim omijajac civ3 ze wszystkimi jej dodatkami

nie dziele ludzi na zlych i dobrych, kazdy ma prawo do swojego zdania i je szanuje, ale wy tez uszanujcie moje -> civ4 jest the bestest

propaganda propganda, ale ja tak tez uwazam a tak jak pislaem bardzo bylem sceptyczny wobec civ4 i jej zapowiedzi jakie to cudo ma powstac, no i chlopaki z firaxis jednak pokazali arcydzileo

[Edited by asioasioasio on Jan 17, 2006 at 09:06]

-
informacji[/URL]

Jan 17, 2006 at 09:04
Print
Azazell

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #69]

ehh po co tworzyć nowy watek jak juz jest takowy na forum

ale mimo to uważam ze nie ma co porównywać Civ 3 do Civ 4 .. Civ 3 jest piękną gra gdyby nie Civ4 grywałbym dalejw Civ 3 .. ale jest CIv 4 i wole być na czasie i tak będzie z kazda kolejną częścią ...

Jan 17, 2006 at 09:07

Print
dofik

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #70]

Sadze ze najbardziej obiektywni beda Ci ktorzy grali w civ3 a teraz graja w civ4.
Raczej do najobiektywniejszych nie beda nalezec zatwardziali fanatycy tylko jednej czesc/wersji civ...

Dofik

Jan 17, 2006 at 09:08
XFire dofik
Print
asioasioasio

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #71]

a ty pewnie jestes ultra obiektywny bedac zatwardzialym zwolennikiem civ3?

Gralem w 3 czesci civ + druga czesc civctp i alpha centauri,

i ze wszystkich tych co gralem najlepiej wypadaja:

civ4
alpha centauri
civ2

reszta to crap ktory nie przyciagnal mnie na dluzej do monitora, i to jest moja opinia, i zatwardzialym zwolennikiem moge byc bo od dwoch miesicy gram tylko w cywilizacje 4 -> mnostwo dni wypadlo mi z kalendarza

[Edited by asioasioasio on Jan 17, 2006 at 09:14]

-
informacji[/URL]

Jan 17, 2006 at 09:11
Print
sirsik

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #72]

Ja gram w civ3 i civ2, zaczelem grac w smaca Nawet jesli zacznie grac w civ4 to nie zamierzam przstac grac w poprzednie czesci tylko dlatego ze civ4 jest ponoc najlepsza

Jan 17, 2006 at 09:12
XFire sirsilis
Print
PANTEGO

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #73]

Tytuł topika "Czy napewno Civ4 jest lepsza od Civ3" i "Czego brakuje Ci w Civ4 co było w Civ3" sprowadza się do tego samego, tylko zdanie jest inaczej sformułowane, Czy napewno jest lepsza? Jesli nie jest lepsza to czegos jej brakuje nie? A tytuł sprowadza czytelnika do takiej własnie refleksji prawda ?

Dyplo PBEM civ IV

Jan 17, 2006 at 09:12
Print
Azazell

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #74]

ja osobiscie najdłuzej grywalem w CIV I, III w Civ II już mniej więc wsumie ciut słabsza część od innych z Antologii jest Civ II .. jakoś tak mniej mnie pociągała
a na szczęście szybko nawet wyszła Civ 3 z dodatkiem Conquest to uuu ślicznie się grywało

Jan 17, 2006 at 09:17

Print
asioasioasio

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #75]

No a jesli jest lepsza to dlaczego -> i moze byc sytuacja ze jednak wszystko jest i malo rzeczy brakuje,
rownie dobrze moglby sie tpic nazywac:

"Czy napewno Civ4 jest lepsza od Civ3" i "Co Ci sie podoa w Civ4 czego nie bylo w civ3"

lub

"Czy napewno Civ4 jest lepsza od Civ3" i "Co jest takiego nowego w civ co sie Tobie podoba"

Niby tez to samo a jakie inne beda udzielane odpowiedzi

mozna polaczyc oba topici ale postawienie topicu w sposob
"Czy napewno Civ4 jest lepsza od Civ3" i "Czego brakuje Ci w Civ4 co było w Civ3" sugeruje ze beda odpowiadac tutaj tylko malkontenci i czego to panowie z firaxis nie zj**..... i entuzjasci beda wykazywac to czego im brakuje a co mogloby byc, to ze nie ma spadochroniarzy (imo powazny zarzut) nie powoduje ze gra jest gorsza od civ3

-
informacji[/URL]

Jan 17, 2006 at 09:18
Print
asioasioasio

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #76]

Quote:
Azazell wrote:
ja osobiscie najdłuzej grywalem w CIV I, III w Civ II już mniej więc wsumie ciut słabsza część od innych z Antologii jest Civ II .. jakoś tak mniej mnie pociągała
a na szczęście szybko nawet wyszła Civ 3 z dodatkiem Conquest to uuu ślicznie się grywało

No i widzicie "o gustach i kolorach nie powinno sie dyskutowac" w civ1 nie gralem ale generalnie woliz gre przeciwne do mnie i wporzadku szanuje to, dla Ciebie to te czesci sa najbardziej grywalne, dla mnie najbardziej grywalne sa civ2 i civ4

-
informacji[/URL]
Jan 17, 2006 at 09:21
Print
sirsik

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #77]

re: asioasioasio

"a ty pewnie jestes ultra obiektywny bedac zatwardzialym zwolennikiem civ3?"

jezeli te zdanie odnosi sie do mnie To ja nie jestem ultra obiektywny bo nie gralem w civ4 i nie jestem zatwardzialym zwolennikiem civ3

Jan 17, 2006 at 09:24
XFire sirsilis
Print
asioasioasio

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #78]

Raczej do dofika ale to nie ma znaczeni nie przekonacie mnie ze civ 3 jest lepsza
Sirsilis -> Powinienes sprobowac pograc w civ4 -> dla mnie najlepsza z czesci ale miej na wzgledzie na to ze jednak naleze do grupki entuzjastow civ4

-
informacji[/URL]

Jan 17, 2006 at 09:27
Print
Azazell

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #79]

Quote:
asioasioasio wrote:
No i widzicie "o gustach i kolorach nie powinno sie dyskutowac" w civ1 nie gralem ale generalnie woliz gre przeciwne do mnie i wporzadku szanuje to, dla Ciebie to te czesci sa najbardziej grywalne, dla mnie najbardziej grywalne sa civ2 i civ4

no własnie o gustach się nie dyskutuje ... wsumie mogę na dzień dzisiejszy przyznać że chyba żadna część Civ nie przebije legendarnej Civilization I po mimo prawie każdej opcji i rozwiązania lepszego... Civ I grywałem najdłużej zresztą wtedy to były inne czasy ... ale musze przyznać że im dłużej gram i bardziej odkrywam Civ 4 to musze także przyznać że może ona dogonić Civ I
Jan 17, 2006 at 09:29

Print
sirsik

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #80]

Ja nie chce ciebie a nikogo przekonac ze civ3 jest lepsza bo wiem ze nie mam szans. Pogram w civ4 jaktylko bede mogl (lepszy sprzet bede mial) Narazie bawie sie wysmienicie przy civ3, i civ2

Jan 17, 2006 at 09:30
XFire sirsilis
Print
PANTEGO

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #81]

Nie widze sensu w przesciganiu sie w gustach skoro każdy ma je inne, można w kółko wałkować ze "Civ3 wcale nie jest zła - Civ4 jest najlepsza -Ale civ3 nie jest zła - Ale civ4 jest lepsza pod kazdym względem od civ3 - Civ3 nie jest gorsza pomimo ze jest inna" przykladowy dialog który wyskarczy zapętlić i wyjdzie nam to o czym dyskutujecie powyzej (i pewnie poniżej )

[Edited by PANTEGO666 on Jan 17, 2006 at 09:36]

Dyplo PBEM civ IV

Jan 17, 2006 at 09:34
Print
marorz

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #82]

civ4 a dlaczego?

Po pierwsze wyeliminowano Bardzo duże bezsensowności z Civ3: sadzenie lasów, Korupcja do granic sensownosci, nieścisłości w walce.

Po Drugie. Rozbudowanie civ3 o mozliwości rozwoju oraz co wazniejsze o mozliwości infrastruktury.

Po Trzecie. Gra ma sens Ekonomiczny a nie Tylko Militarny co było mankamentem zarówno civ3 jak i civ2 bo obie przeginały w innych kierunkach.

I niestety Trzeba Pograć aby wogóle się wypowiadać.

Grałem bardzo duzo w civ2 mało w civ3 ale teraz jest civ4 i naprawdę trudno mysleć o powrocie do poprzednich wersji.

Jan 17, 2006 at 09:35
XFire marorz0003
Print
asioasioasio

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #83]

GOTO Post1
zapetlic i dyskusja na dobre kilkaset postow

to moze dla odmiany utworzyc jednak odrebny topic:
"Co jest takiego nowego w civ co sie Tobie podoba"

a ten teraz polaczyc z "Czego brakuje Ci w Civ4 co było w Civ3"
lub zostawic go w spokoju ?

[Edited by asioasioasio on Jan 17, 2006 at 09:38]

-
informacji[/URL]

Jan 17, 2006 at 09:37
Print
sirsik

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #84]

re marorz:

"Korupcja do granic sensownosc" zawsze mozesz ja zmienic

"nieścisłości w walce" - zapewnie chodzi ci ze wojownik moze wygrac z czolgiem i o randomizowanie No cóz jest to wielki minus ale po jakims czasie ten minus ma swoj urok

moze i trzeba pograc aby sie wypowiadac (obiektywnie) ale moge miec wlasne zdanie i je wyrazic (jak najbardziej subiektywne)

Jan 17, 2006 at 09:41
XFire sirsilis
Print
asioasioasio

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #85]

Quote:
marorz wrote:
civ4 a dlaczego?

Po pierwsze wyeliminowano Bardzo duże bezsensowności z Civ3: sadzenie lasów, Korupcja do granic sensownosci, nieścisłości w walce.

Po Drugie. Rozbudowanie civ3 o mozliwości rozwoju oraz co wazniejsze o mozliwości infrastruktury.

Po Trzecie. Gra ma sens Ekonomiczny a nie Tylko Militarny co było mankamentem zarówno civ3 jak i civ2 bo obie przeginały w innych kierunkach.

No dokladnie
wyeliminowano sporo bezsensow, a gra zostala swietnie zbalansowana i ma sens zarowno ekonomiczny i militarny co przeklada sie na niesamowita grywalnosc tego tytulu i mnostwo kombinacji dajacych mnostwo nowych strtaegii

gra zupelnie nowa, ale zrobiona na tyle dobrze (jesli hcodzi o grywalnosc i zasady gry) ze chyle jej czola i robie poklony )
Poza tym wiekszosc najbardziej razacych baboli wyelminowali w patchu 1,52

no moze tylko te wymagania odnosnie konfiguracji kompa, ale w zestawieniu z bajkowa grafika moge im wybaczyc dodatkowy wydatek jaki byl zwiazany z gra (dodatkowo 512 ramu -> przyda sie tez an przyszlosc)

-
informacji[/URL]
Jan 17, 2006 at 09:54
Print
romanek
Status: Elite

Registered: Oct 25, 2004
Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #86]

czytalem caly topic, i tak sie zastanawialem ile nad ktora sprzedzilem czasu civka oczywiscie, i doszedlem do wniosku ze najdluzej przesiedzialem nad I, najlepiej ja wspominam i wogole, moze to kwestia tego ze to byla pierwsza taka gra, moze kwestia tego ze bylem mlodszy, a moze kwestia tego pierwszy raz mialem dostep do pc'ta, niewiem, ale jedynka the best :>

Jan 17, 2006 at 10:19
Gadu-Gadu: 2809
Print
PANTEGO

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #87]

Ja swą przygode ropocząłem od civki 2 i tez bardzo milo wspominam ten czas, te dni, te noce Ale myślę że tak przy około Civce nr 7,8,9 będziemy wspominac w ten sposób czwórkę

[Edited by PANTEGO666 on Jan 17, 2006 at 10:27]

Dyplo PBEM civ IV

Jan 17, 2006 at 10:26
Print
Azazell

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #88]

Nagroda Nobla i Oscar dla Sida Meiera i jego gromadke za wspaniałą serie civilization bo każda część jest wspaniała mówiąc szczerze a to rzadkość aby kolejna część tak samo dalej się podobała jak pierwowzór

Jan 17, 2006 at 10:34

Print
asioasioasio

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #89]

Quote:
PANTEGO666 wrote:
Ja swą przygode ropocząłem od civki 2 i tez bardzo milo wspominam ten czas, te dni, te noce Ale myślę że tak przy około Civce nr 7,8,9 będziemy wspominac w ten sposób czwórkę

mnie sie tez wydaje ze tak bedzie

-
informacji[/URL]
Jan 17, 2006 at 11:28
Print
romanek
Status: Elite

Registered: Oct 25, 2004
Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #90]

heh, ale przy 2, 3 mowiliscie pewno to samo, a mnie nadal najbardziej dobrze sie kojazy I

Jan 17, 2006 at 11:32
Gadu-Gadu: 2809
Print
asioasioasio

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #91]

w jedynke nie gralem a przy trojce ego nie mowilem -> wrocilem spowrotem do gry w dwojke , teraz juz raczej nie wroce

-
informacji[/URL]

Jan 17, 2006 at 11:48
Print
ALIADAN

Registered: Feb 09, 2005
Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #92]

Mimo że wszystkie częsci były udane (czyt. rewelacyjne) to jak dla mnie powrotu do poprzednch części już nie ma..

Jan 17, 2006 at 13:24

Print
PANTEGO

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #93]

Morał taki że trzeba iśc do przodu (a nie zostawac w tyle) jesli nastepna czesc wyeliminowania niedorzecznosci poprzedniej czesci i wprowadizla zmiany godne nastepcy, przy czym - jesli komputer da rade pociągnąc z równie nowymi\wyżsyzmi wymaganiami sprzetowymi.

[Edited by PANTEGO666 on Jan 17, 2006 at 13:29]

Dyplo PBEM civ IV

Jan 17, 2006 at 13:28
Print
dofik

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #94]

Asio...
Ja nie jestem zatwardzialym civ3maniakiem - to nei tak - moze to tylko relfleksja bo za dlugo gram ?.
Jak tylko wyszla 4 od razau kupilem w wirtusie. Traf chial ze szykowal mi sie wyjazd za granice na 3 miesiace wiec nie bardzo mialem czas w domu posiedziec nad gra. Ale ja raczej chyba siebie musze nazwac jednak zwolennikeim 4 bo ... dosc drogo mnie ona wyniosla - kupilem dla niej laptopa zeby moc za granica grac(i troche popracowac ) - zabralem w przerwie swiatecznej z domu civ4 kupilem 30XII laptopa a 4 juz tu ...

I jak wyglada moj dzien ? - Praca powrot ok 19 kolacja i civ4 do 24 okolo ..
I tak do weekendu ... bo wtedy sie na sile odrywam od civ i ide na basen czy pozwiedzac ...
A jak przychodzi poniedzialek ...

Swoja droga czas duzo szybciej leci przy tej grze.

Ogolnei zmienil sie klimat gry. ja osobiscie nie mam zdania ktora jest lepsza. Czas pokaze - ale sadze ze jednak 4 wyprze calkiem (prawie) 3 to tylko kwestia czasu.

Jan 17, 2006 at 16:10
XFire dofik
Print
Vashpan

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #95]

Ehh, parenascie godzin cie nie ma i juz dzieja sie kosmosy

Zastanawialem sie nad polaczeniem tych topikow, ale jednak przewazyl zdrowy rozsadek i chec porzadku wiec je lacze Mimo takiego ogromu tego topika laczonego ( 2 strony ) ( ale wiekszosc to posty z jednego-dwoch dni wiec nie powinno byc problemu )

Jan 17, 2006 at 17:34
Print
PANTEGO

Re: Czego brakuje w Civ4 co posiadały jej poprzedniczki, czy wprowadzone nowości czynią Civ4 lepszą? [post #96]

Zmienilem nazwę topica na odpowiadającą obydwu ołączonym topikom, mam nadzieje ze jest odpowiednia

Dyplo PBEM civ IV

Jan 17, 2006 at 21:27
Print
asioasioasio

Re: Czy na pewno Civ4 jest lepsza od Civ3 ? napiszcie swoje opinie. [post #97]

Nazwa jak najbardziej odpowiednia dobry pomysl z polaczeniem topicow

Quote:
dofik wrote:
I jak wyglada moj dzien ? - Praca powrot ok 19 kolacja i civ4 do 24 okolo ..
I tak do weekendu ...

tez tak mam tylko godziny troche inne
Czas za szybko leci - glowna wada tej gry, zanim sie obejrze juz trzeba isc spac

-
informacji[/URL]
Jan 18, 2006 at 06:56
Print
marorz

Re: Czego w Civ4 brakuje z poprzednich części? Czy wg. Ciebie wprowadzone nowości są plusem Civ4? [post #98]

dofik zapraszam na wieczorne granie online. Xfire mój nick marorz0003 i jesli nie ja to przedstawię Ci tuzin chłopaków co tną codziennie Tak jak Ty. I to sami rasowi gracze. Choć miesiąc temu też byli "leszczami"

Jan 18, 2006 at 07:19
XFire marorz0003
Print
dofik

Re: Czego w Civ4 brakuje z poprzednich części? Czy wg. Ciebie wprowadzone nowości są plusem Civ4? [post #99]

marorz chetnie... ale neistety w hotelu nie mam sieci (jestem teraz w niemczech) a w pracy nei wypada grac .. do tego online. Tutejsi admini znaja sie na rzeczy a jak chcialem laptopa podlaczyc - to nie ma problemu - ale via VPN, poza tym nie jestem "rasowym graczem"... A jak bede juz w kraju .. pewnie nie bede mial czasu na civ.. - zona dziecko ..dom obowiazki i niestety (a moze stety ?) civ musi zejsc na plan dalszy.

Ale swoja droga chetnie bym sprobowal grac z czlowiekiem, komputer jest przeiwydwalny...
Dofik.

Jan 18, 2006 at 08:21
XFire dofik
Print
dofik

Re: Czego w Civ4 brakuje z poprzednich części? Czy wg. Ciebie wprowadzone nowości są plusem Civ4? [post #100]

A czego mi brak przy obu civ ?

jednej tylko rzeczy- CZASU....

Dofik.

Jan 18, 2006 at 08:25
XFire dofik
Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 [2] 3 4

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.