civ.org.pl forums > Civ4 - Ogólne > WĄTEK NA PROBLEMY TECHNICZNE (Civ 4 + Warlords)
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Ogólne
Poster
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
IP: Logged
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #101]

Roodeck --> super że działa jednak czasem umiem myśleć:P

Feb 07, 2006 at 10:52

Print
imper80
Status: Settler

Registered: Dec 10, 2005
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #102]

Kolejne błędy dziwnej treści. CIV IV Działa bez problemu w grze pojedynczej. Wszystkie mody jakie zainstalowałęm to patch 1.52, spolszczenie 1.1, Blue Marble.
Tylko że nie zapamiętuje ustawień, przez co za każdym ponownym uruchomieniu gry wszystkie opcje są domyślne i witają mnie napisy angielskie.
Niestety największy i najgorszy problem mam w trybie multiplayer. Gdy wybieram grę i juz ma się za chwilke włączyć (po długim etapie łaczenia, synchronizacji, przesyłania danych itp.), to pojawia sie napis "uwaga, wersja jest sprzeczna z wersją gry hosta". ALe po kliknięciu ok gra działa i gram sobie z innymi graczami przez sieć. Ale coraz częściej, zamiast tej "sprzeczności" pojawia się jeszcze jeden napis. _KEY_FILES_... no cos w tym stylu, ale nie moge sobie przypomnieć (jak tylko będe mógł, to dam zdjęcie). Po wciśnięciu "ok", które znajduje się pod tym napisem gra sie wyłącza. I tak juz trzeci raz pod rząd.

Feb 08, 2006 at 19:29

Print
Azazell

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #103]

uwaga, wersja jest sprzeczna z wersją gry hosta --> ten komunikat ma wiele osób .. prawdopodobnie to wina gry .. moze kolejne patche wyeleminują

ale ogolnie on nic nie psuje tylko sam komunikat wystepuje

Feb 08, 2006 at 21:23

Print
fanfilmu

Registered: Dec 06, 2005
(PINK) MARBLE [post #104]

Mój komp: Windows XP Home Edition ; AMD Athlon 1853 MHz ; Radeon 9550 128 MB ; 512 MB RAM
Civ: Orginalna, z paczem 1.52 i spolszczeniem 1.2

Po zainstalowaniu dodatku Blue Marble, grafiki w menu głównym (Ziemia i napis "Civilization IV Polska wersja 1.2" ) są zastąpione odpowiednio różowym kołem i różowym prostokątem Jak przywrócić to do porządku? (odinstalowanie Marbla pomaga, identyczny problem miałem na paczu 1.09 i wersji niespolszczonej)

[Edited by fanfilmu on Feb 11, 2006 at 20:07]

Feb 11, 2006 at 17:29

Print
NaczelnyFilozof

Registered: Feb 02, 2006
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #105]

Quote:
LoD wrote:
Prosze pisac tutaj, i tylko tutaj, jesli masz problem natury technicznej..

Komp już trochę wiekowy. Anthlon 17oo, 256 ram, geforce4 64mb, system XP, DX9c... Minimum ramu to dla gierki 512 Ale coby nie robić sobie zawodu chciałem zobaczyć jak to wygląda, ściągnąłem demo.

Więc demo nie chodzi. Gra startuje. Początek. Pasek ładowania... Dochgodzi do XML i program zamyka Za namową faq zmieniłem sterowniki karty dzwiekowej na nowsze. Nawet podpisane cyfrowo... Ale lipa bo dalej gra się nie ładuje. Dalej w tym samym miejscu wywala...

Za mało ramu? Nie rusze?

Feb 11, 2006 at 18:33

Print
wnuczus
Status: Elite

Registered: Nov 13, 2004
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #106]

za malo ramu i karta do d**y mozesz srob formata?

Feb 11, 2006 at 19:22

XFire wnuczus
Print
NaczelnyFilozof

Registered: Feb 02, 2006
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #107]

Quote:
wnuczus wrote:
za malo ramu i karta do d**y mozesz srob formata?

System nie jest zasyfiony syfem. Wszystko dobrze bangla.
Czyli nikomu nie udało się na 256MB ramu zagrać?

Feb 11, 2006 at 19:26

Print
wnuczus

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #108]

ale martwil bym sie barfdziej o grafike

Feb 11, 2006 at 19:29

XFire wnuczus
Print
Azazell

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #109]

Quote:
NaczelnyFilozof wrote:
Komp już trochę wiekowy. Anthlon 17oo, 256 ram, geforce4 64mb, system XP, DX9c... Minimum ramu to dla gierki 512 Ale coby nie robić sobie zawodu chciałem zobaczyć jak to wygląda, ściągnąłem demo.

Więc demo nie chodzi. Gra startuje. Początek. Pasek ładowania... Dochgodzi do XML i program zamyka Za namową faq zmieniłem sterowniki karty dzwiekowej na nowsze. Nawet podpisane cyfrowo... Ale lipa bo dalej gra się nie ładuje. Dalej w tym samym miejscu wywala...

Za mało ramu? Nie rusze?

hmm nie możliwe sprzęt masz na minimum akurat .. nawet mam świadka sąsiada który ma 1.8 athlon, 256 ram, gf 4 i mu gra sie uruchomila ale niestety szkoda nerwów .. na takim sprzęcie może jedynie na najmniejszej mapie pograsz...

minimum 512 RAM - to podstawa ( musze zmienic w dziale FAQ ) na 256 ramach nie da sie grac sprawdzałem na wielu kompach ostatnio ... nawet wielki procesor nie ratuje .. niestety

więc nawet nie męcz sie w uruchomienie gry przed zmianą sprzętu niestety całkowitej modernizacji bo każdy element pewnie musisz zmienić ;/
Feb 11, 2006 at 20:27

Print
Azazell

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #110]

Pojawiły się nowe sterowniki do Kart Nvidii prawdopodobnie wydajniej funkcjonuje gierka ale wiadomo że poprawia błędy graficzne w samej grze

można je pobrać z stąd:

http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_81.98_pl.html

P.S - jesli ktoś zainstaluje te sterowniki to prosilbym o napisanie mi na GG lub PM albo ewentualnie tutaj czy naprawde coś polepszają ( dodając przy okazji swój sprzęt )

Feb 11, 2006 at 20:29

Print
Azazell

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #111]

Quote:
beny wrote:
Nie zgadzam się z tym.
NaczelnyFilozof wcale nie masz za mało RAMu. Ja mam 256 ramu, ati9200 64mb, celeron2.0, winxp i mi gra działa. Na początku miałem problemy, ale aktualizacja sterowników do grafiki pomogła. Teraz gra chodzi dobrze. Gram na mapie normalnej (continents) z 7 rywalami i gra zaczyna się ciąć (da się grać) dopiero po 1900 roku NE. Tylko zawsze ustawiam jej priorytet w windows na podwyższony.

Chyba nie muszę dodawać, ze bez Patcha1.52 się nie obejdzie.

hmm 256 ram, celeron 2.0 ? jaja sobie robisz? no to jeśli faktycznie mówisz a trudno mi w to uwierzyć to musze przyznać że musialeś pewnie zaj***scie dobrze skonfigurować windowsa i sprzęt

ale poważnie to tak:
mój sąsiad ma 1.8 athlon , 256 ram, radeon 9200 128mb ( albo 64 mb nie pamietam już ).. i gra mu też chodzi ale no niestety wszystko dać trzeba na low i nie jest to idealna prędkość gry ;/ do ideału bardzo daleko mu

zastanawiam się może u ciebie też tak chodzi kiczowato.. ale tobie to odpowiada .. zresztą to jest gra turowa ! tutaj animacje nie muszą być szybkie itp...
włącz program FRAPS i zrob screena ile masz FPS wtedy bedzie wszystko jasne ok beny?

[Edited by Azazell on Feb 12, 2006 at 08:38]
Feb 12, 2006 at 08:37

Print
Beny
Status: Banned User

Registered: Feb 11, 2006

Attached:
fraps.bmp
52 KB [downloads: 151]
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #112]

Quote:
Azazell wrote:
włącz program FRAPS i zrob screena ile masz FPS wtedy bedzie wszystko jasne ok beny?

Zrobiłem Screena

A w logu mam:
2006-02-12 11:53:59 - Civilization4
Frames: 41 - Time: 2712ms - Avg: 15.118 - Min: 13 - Max: 17

Ale gra naprawdę chodzi dobrze. Tną sie tylko filmiki cudów.
Tylko moja pierwsza rozgrywka to była masakra bo przerywało niemiłosiernie ale nie wiem czemu następne rozgrywki chodzą bardzo dobrze.

Feb 12, 2006 at 11:13
Gadu-Gadu: 6775041
XFire fcbeny
Print
Azazell

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #113]

Beny --> czy ja dobrze widze?? masz max 41 FPS ?

hmm mam prosbe ... ile masz FPS na Mapie normal i huge ( poczatkowa faza gry ) i drugi pomiar zrób na tych samych mapach przy dalszej rozgrywce )

jeśli chcesz moge ci dac swoje sejwy .. jakbyś potrzebował

Feb 12, 2006 at 12:02

Print
Beny

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #114]

Źle zrozumiałeś, to jest liczba kratek podczas próby trwajacej 2,7 sekundy, czyli jak dalej pisze 15 FPS. Luknij na screena - To jest na mapie Normal. Ale mam normalnie ok.10 - 15 FPS jak pisze w logu tyle że nie raz przyspiesza.
Jak znajde czas to zrobie te testy (początkowa faza gry normal i huge).
Szczerze to sam sie dziwie czemu tak dobrze chodzi. Oczywiście wszystko mam na low.

Feb 12, 2006 at 18:10
XFire fcbeny
Print
jobabr
Status: Redaktor

Registered: Dec 07, 2005
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #115]

musze przyznac, ze takze doswiadczylem czasem efektu "przyspieszania gry" z niewiadomych przyczyn... nie badalem frapsem nigdy.. ale czasem jest to widcozne golym okiem..

Feb 12, 2006 at 18:38
Gadu-Gadu: 5763902
Print
Beny

Attached:
fraps2.bmp
124 KB [downloads: 135]
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #116]

Quote:
Azazell wrote:
ile masz FPS na Mapie normal i huge ( poczatkowa faza gry )

Zrobiłem test na początku gry i załanczam screena.
Dodam że na wielkiej mapie cieła sie lekko gra.

Feb 12, 2006 at 18:58
XFire fcbeny
Print
Azazell

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #117]

acha rozumiem

ja mam tak:
moj komp - Athlon 64 3000, 1 gb ram, x600 pro

Ustawienie gry: Wszystko max detale, wszytkie animacje i efekty włączone tylko AA ( antyaliasing wylączony )
http://xthost.info/Azazell/civ1.JPG - menu hehe wiadomo zawsze dużo
http://xthost.info/Azazell/civ2.JPG - początek gry ( mapa huge )
http://xthost.info/Azazell/civ3.JPG - koncowa faza gry ( mapa huge )
http://xthost.info/Azazell/civ4.JPG - inna gra koncowa ( mapa huge )

zauwazylem jedno.. bezroznicy czy to mapa normalna czyt najwieksza i ak zawse mam minimum 30 fps - 70 fps

najmniej mam jak daleko oddale mape a jak przybliże tym wiecej
( nie licząc Widoku Globu który przy odkrytej mapie mam zaledwie z 15-20fps )

możecie tez podawac swoje ilosc fps poprzez screeny bedzie miło wiadomo kto ile ma i na jakim sprzęcie .. mozna bedzie to dodać do FAQ aby nowi zaglądajac do wątku wiedzieli jak im bedzie działać / lub działa civka

[Edited by Azazell on Feb 12, 2006 at 23:10]

Feb 12, 2006 at 22:58

Print
PANTEGO
Status: Prince

Registered: Jun 11, 2004
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #118]

Co do osób które zaczynaja grać na huge proponuje dystans do tej mapy, jesli na początku gry śmiga wam jak marzenie to pod koniec zobaczycie wymoty waszego komputera, bo rzygac sie będzie nie miłosiernie

Ja mam 768 mb ramu i w erze wspolczesnej na huge chodzi kiepsciutko Co prawda grać się da jako tako, jesli ma sie cierpliwosc ale zero płynności a animacjach jednostek itp.

DZIEJE STAREGO ÂŚWIATA SPÂŁYWAJÂĄ NA KARTY HISTORII...
Dyplo PBEM civ IV

.:: HEGEMONIA - CieĂą Europy ::. zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::.
.:: ZIEMIA ::. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::..
.:: PaĂąstwo Polskie ::. Historia plemion polskich napisana na nowo! Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..
.:: Beyond The World ::. Nowy Dyplo Pbem pod BTS. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..

.::Niewiesz co to Dyplo PBEM? Masz pytania? Tutaj znajdziesz regulamin gier Dyplo pod Civ4 i FAQ::.

NIE POZWÓL LENIWYM GRACZOM ZNISZCZYÆ TWOJEGO PBEMA!
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Feb 15, 2006 at 12:57
Gadu-Gadu: 7658413
Print
wolny227
Status: Novice

Registered: Feb 17, 2006
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #119]

Kurde... a ja mam taki problem, że mam strasznie niską ilość fps'ów (liczby klatek na sekundę) w CIV IV. Sprawdzałem progsem FRAPS i liczba fps'ów oscyluje w okolicach 15-20fps'ów przez co gra nie jest płynna i tak jakby przycina. Co jest najdziwniejsze..., że na moim kompie na 1024 na 960 i na wszystkich min. detalach jest tak samo jak na max detali i max rozdzielczosci. Mój komp to: AMD Barton 3200+, 512mb, Radeon 9550...
Co robić ? Z góry dziękuję.

Feb 17, 2006 at 12:34

Print
PANTEGO

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #120]

Wejdz w plik konfiguracyjny gry .ini i tam rpzejrzyj opcje, wylącz zbedne rzeczy i włącz przedewszystkim "direct cos tam" (czyli ustaw na 1, a aby wyłączyć ustaqwia sie na 0 )
Dodatkowo zainstaluj path Harkonenna! Ja bez niego bym nie pogral a tak to wszystko smiga elegancko a procek mam duzo słabszy od Twojego.

Dyplo PBEM civ IV

.:: PaĂąstwo Polskie ::. Historia plemion polskich napisana na nowo! Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..
.:: Beyond The World ::. Nowy Dyplo Pbem pod BTS. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..

.::Niewiesz co to Dyplo PBEM? Masz pytania? Tutaj znajdziesz regulamin gier Dyplo pod Civ4 i FAQ::.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Feb 17, 2006 at 12:37
Print
wolny227

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #121]

Można prosić o linka do tego patcha ? A ten patch co daje?

Feb 17, 2006 at 13:18

Print
PANTEGO

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #122]

Jest w plikach na civ.org.pl, a co daje? Przyspiesza dzialanie gry, sam zobaczysz efekt, odpalisz gre przykladowo na huge i bedzie wszystko spoko dzialac.

Dyplo PBEM civ IV

Feb 17, 2006 at 13:24
Print
wolny227

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #123]

http://www.civ.org.pl/downloads.php?lang=Pol&type=Civ4&section=Patch - to jest ten ?

Feb 17, 2006 at 13:41

Print
PANTEGO

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #124]

To jest oficjalny 1.52, pomylilem sie w takim razie - patha Harkonenna nie ma na civ.org.pl, ale jest napewno na fanatic, tam go poszukaj w odpowiednim dziale, jest równiez topik u nas, spróbuj go wyszukać, tam jest link do patha.

edit

masz, tutaj http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=4680&page=0&temp=1 , opcja searcz na przyszlosc moze wiele pomóc.

[Edited by PANTEGO666 on Feb 17, 2006 at 14:04]

Dyplo PBEM civ IV

Feb 17, 2006 at 14:02
Print
PANTEGO

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #125]

Wolny 227 poza wgraniem patha Harkonena w opcjach grafiki ustaw sobie "niskie tekstury", wyłącz efekty (nie bedzie dymków z kopalni itp) i szczegóły ustaw na low. Bedzie śmigac wtedy

Dyplo PBEM civ IV

Feb 17, 2006 at 14:41
Print
wolny227

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #126]

zainstalowalem tego patcha harkonnena - jest to samo.. 15-20fps'ow Może wy tak samo macie? Bo jak na moim kompie smigal ładnie NFS MW to nie wyobrazam sobie, że CIV IV mi chodzi gorzej Możecie sprawdzic u siebie ile macie fps'ow ?

Feb 18, 2006 at 11:48

Print
evantis
Status: Regular

Registered: Jan 24, 2006
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #127]

Nie wiecie, czy Civ4 obsługuje/korzysta z HyperThread Pentium 4?

Feb 18, 2006 at 13:23
Gadu-Gadu: 2104776
Print
wnuczus

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #128]

heh mi tez smigs NFS MW bez problemy heh a civ4 nie po prostu civ4 jma lebsza grafike

Feb 18, 2006 at 14:55

XFire wnuczus
Print
wolny227

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #129]

tak tak.. nawet na minimalnych detalach i na najmniejszej rozdzielczosci mam 15-20...

Feb 18, 2006 at 18:56

Print
Azazell

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #130]

wolny227 --> zaisntaluj do radeon 9550 -- Ati Catalyst 4.12

Feb 19, 2006 at 07:38

Print
Vashpan

Registered: Sept 28, 2003
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #131]

Z tego co wiem najnowszy patch zawiera juz w sobie wiekszosc rozwiazan z tego patcha harkonenna, a poza tym, ten patch byl chyba robiony pod 1.09, wiec moga byc problemy....

civ4 nie korzysta z HT, raczej na 90%... ( W sumie to szczerze powiedziawszy oprocz chyba GalCiv nie znam gry ktora by to wykorzystywala )

Ja tez mam 15-20 fps w poznych erach... ( w poczatkach to kolo 30-40 ) Co gorsza tak jak tobie nic nie daje zmiana na najmniejsze detale, i na najwyzszych i na najnizszych jest to samo... To samo z antyaliasingiem.. A mam GF FX 5700, wiec karte lepsza ( troche ) niz twoja

I jak tu sie nie wkurzyc

Feb 19, 2006 at 09:51
Gadu-Gadu: 1966917
Print
PANTEGO

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #132]

Vasphan co Ty opowiadasz wogóle! Jak zainstalowalem civke plus path 1.52 (bo myslalem ze juz zawiera to co harkonena) to nie mogłem przesunąć prawie ekranu na mapie huge, a ruch jednostki gracziczyl z chyba dwoma klatkami animacji, wszystko sie cieło! Dopiero instalacja harkonena (a ponim jeszcze raz path 152) sprawila ze było dopiero płynnie a nawet bardzo płynnie, praktycznie bez zacinek! Wiec wiem co mówie.

[Edited by PANTEGO666 on Feb 20, 2006 at 08:07]

Dyplo PBEM civ IV

Feb 20, 2006 at 08:06
Print
Vashpan

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #133]

U kazdego jest inaczej pantego... nie mozna powiedziec ze w civ co jest regula ... Niestety: do tej pory nie udalo mi sie wyjasnic - prawie wszystkiego probowalem - ale moja karta jak dziala na 15 fps tak dziala - i jak wielokrotnie pisalem zadna zmiana ustawien nie daje zadnych efektow, nawet rozdzielczosc i antyalisasing, na innych sterownikach niz mam jest jeszcze gorzej :0

Poza tym przesuwanie ekranu i ogolnie fps jest podyktowane karta graficzna - czyli o tym o czym mowi wolny227, a nie patchem harkonnena ktory poprawia zarzadzanie pamiecia w civce... Mozemy mec i 4 GB ram, a ze slaba karta graficzna badz z jakims bugiem w grze, gra bedzie sie ciela, atk samo z procesorem

I uwierz mi - ja tez wiem co mowie, znam sie na tym.

Feb 20, 2006 at 12:23
Print
marorz
Status: King

Registered: Apr 11, 2004
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #134]

Szkoda że nie widzieliscie jak chodzi Civa bez AGP!!!

O dziwo miałem problemy na kompie które powodowały bład w zarzadzaniu magistrala. Z każdą turą gra szła wolniej aż mapa mi cała pokryła się Trójkatami i Kwadratami a aby wykonać ruch musiałem 10-15s czekać po zaznaczeniu unita.

Ale mam ten Horror za sobą.

Moja zasada im Mniej patchy i usprawniaczy tym lepiej. No ale niektóre są Konieczne jak 1.52

Feb 20, 2006 at 12:28
Gadu-Gadu: 4825416
XFire marorz0003
Print
PANTEGO

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #135]

Patch Harkonena jak widac nie dziala u wszystkich ale u pozostąłych dziala, napisales ze path 1.52 zawiera wiekszosc z harkonena i do tego są z nim problemy a to juz totalna nieprawda i jesli ktos by to przeczytal to by nawet nie próbował zainstlowac! Byłby wprowadzony w błąd.

Dyplo PBEM civ IV

Feb 20, 2006 at 12:37
Print
Azazell

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #136]

niema się panowie o co kłócić civka na każdym kompie działa inaczej.. bo każdy ma inny sprzęt oraz inaczej konfiguruje komputer.. proste

Feb 20, 2006 at 17:29

Print
Vashpan

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #137]

Nie, po prostu civka zle sie dostosowywuje do roznych konfiguracji komputera - bo to program powienien sie dostoowac a nie komputer

Pantego - napisalem co wiedzialem na podstawie wlasnych doswiadczen, poza ty, ten patch i tak by nie pomogl zbytnio wolnemu

Feb 24, 2006 at 10:44
Print
Karpiu

Registered: Jan 17, 2006
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #138]

Vashpan masz racje to Civka ma problem z dostosowaniem sie do kompa czytajac tu kilka postow zauwazylem ze ludzie, ktorzy maja np.256MB ramu muwia o tym ze im civka zapisuje sie do pamieci wirtualnej(SWAP) a ja mam 1GB ramu i mi tez swapuje co nie powinno sie tak dziac, u mnie przy zalaczonej civce mam wolnego ok 10MB RAMu i ok 500MB SWAPu

[Edited by Karpiu on Feb 24, 2006 at 22:23]

Feb 24, 2006 at 22:21

Print
evantis

Registered: Jan 24, 2006
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #139]

Quote:
PANTEGO666 wrote:
Patch Harkonena jak widac nie dziala u wszystkich ale u pozostąłych dziala, napisales ze path 1.52 zawiera wiekszosc z harkonena i do tego są z nim problemy a to juz totalna nieprawda i jesli ktos by to przeczytal to by nawet nie próbował zainstlowac! Byłby wprowadzony w błąd.

Current version of the fix is not compatible with 1.52. It either does nothing or crashes. Update addressing this issue is on its way.
The patch I was coding during last month is finally out.
The patch is compatible with 1.00 and 1.09 versions of civ4.

by Harkonnen

Feb 25, 2006 at 18:55
Gadu-Gadu: 2104776
Print
PANTEGO

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #140]

Ja go uzywam na wersji 1.52 i nie mam zadnych problemów, dodatkowo moge grac na huge mapach bez problemów a bez niego ledwo co te mapy sie u mnie wczytywaly

Dyplo PBEM civ IV

Feb 26, 2006 at 08:34
Print
Vashpan

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #141]

Wiec widocznie patch 1.52 ma juz w sobie harkonnena, stad wrazenie ze on tobie pomogl Heh, dziwna sprawa...

Feb 26, 2006 at 09:59
Print
PANTEGO

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #142]

Ehh Vasphan ... jak zwykle musze drugi raz tlumaczyc

Instlowalem calkowicie od nowa cive i patha 1.52 i nie moglem grac na huge przez haczenie się, natomiast jak zainstlowalem patha harkonena to bylo wszystko w porządku dlatego 1.52 NIE ZAWIERA HARKONENA

Dyplo PBEM civ IV

Feb 26, 2006 at 17:26
Print
Matek

Registered: Dec 28, 2001
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #143]

Heh ja mam problem z niespodziewanymi restartami
Problem jest ciekawy ponieważ restarty są tylko i wyłącznie w CIV4 - żadne inne gry mniej lub mocniej obciążające sprzęt tego nie robią.
Zresztą gry nie są miarodajne - ale za to testy obciążeniowe typu PRIME95 itp juz bardziej - wkurzyłem się i zostawiłem komputer na 48godzin na prime i na memtest (Knopix) - testy obciążające jak i gruntowne testy ramu- nic zero błędów zero .
Bios i wszystkie sterowniki - próbowałem stare i najnowsze.
Próbowałem róże Grafiki, pamięci, zasilacze (nie zmieniałem jedynie CPU i MB z lenistwa az tak sie nie zdenerwowalem) dostęp do sprzetu testowego mam bo moja firma prowadzi serwis i sklep.

Oczywiście gdy nie ma restartow to gra jest super płynna przy max detalach i max mapach
Temperatura układu tez jest niska - chodzenie cieczą.
Prąd "czyst" - komputer jest za dobrej klasy UPSem

Nie oczekuje tu rozwiązania problemu - sam musze sobie radzić z tym dziwnym problemem - ale informuje by pokazać jak dziwnie czasem CIV4 działa

Hmmm tylko czekać na nowego patcha ( lub nowe pomysły w głowie)
ps. patha Harkonena nie instalowalem - poniewaz nie ma problemów z płynnościa gry. Ale moze i tak sprawdze

[Edited by Matek on Feb 27, 2006 at 17:10]

Feb 27, 2006 at 17:08
Gadu-Gadu: 94005
Print
Azazell

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #144]

Matek a moze napiszesz specyfikacje swojego komputera? co takiego ma twoj komputerek.. i proszę dokladnie nawet zasilacz dokladnie spisac

oraz drugie pytanie masz zainstalowany STYLE XP i jakie sterowniki do grafiki instalowales.. napisz dokladnie bo to ważne

BTW. Jesli restartuje ci sie komp tylko przy Civ to niemasz sie oco martwic napewno nic fizycznego nie dolega komputerkowi

[Edited by Azazell on Feb 27, 2006 at 18:02]

Feb 27, 2006 at 18:00

Print
Matek

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #145]

Oki skoro chcesz ale to będzie długi post
Azazell - ale zeby potem nie było

Tak jak pisałem testowałem na różnych konfiguracjach
Ale napisze moja pierwotna Konfiguracje

CPU: AMD ATHLON 3200+ (Typ procesora AMD Athlon XP, 2200 MHz (11 x 200) 3200+ Barton seria A2 200Mhz - efektywne 400)
MB: EPOX 8RDA3+ PRO
PAMIEC: KINGSTON HYPER-X DUAL CHANEL KIT 2X512MB 400MHz CL2
GRAFIKA: ATI SAPHIRE 9600XT ( rzecz jasna AGP)
HDD: 3X SAMSUNG 812N (80GB 8MB cache; ATA/100)
ZASILACZ: MODECOM ATX 2.0 PFC 500W
Ups: APC Smart-UPS 750
System operacyjny: Windows xp Professional SP2.
Ochrona antywirusowa: NORTON INTERNET SECURITY 2006
Całe oprogramowanie na komputerze 100% legalne

Nie używam żadnych styli ani innych wodotrysków, System czysty. Dyki defragmentoawne. Brak Spyware i wirusów, krótka lista zainstalowanych programów ( na potrzeby testów odinstalowałem gry i zbędny soft)
Jest nero 6, MS Office, NIS 2006 i programy diagnostyczne.
Rejestr "zadbany"

Sterowniki: Próbowałem Różnych katalist począwszy od 4.* do 6.*
Jeśli chodzi o Detonatory To bardzo podobnie.
BIOS: Najnowszy i 4 wstecz

A testowałem to na;
Pamięci: Dual Chanel 2x512 : GooDRAM (CL3); TWINMOS (CL2,5); GEIL (CL 2,5) A-DATA (CL3);
Podobne Pamięci jako pojedyncze kostki. Żonglowałem tez różnymi pojemnościami: Od 512MB do 2GB.
Testowałem tez pamięci na FSB 333

Grafiki:
GIGABYTE 6600GT; Gigabyte 6600; SAPHIRE 9800pro; Saphire 9800XT; Gigabyte 9550; gigabyte 9600xt; Leadtek Winfast Geforce 6800LE 128MB DDR (256bit).

Zasilacze:
Cooler Master zasilacz ATX Real Power 550W PFC
ZASILACZ CHIEFTEC CFT-550W

Grzebałem tez z napięciami CPU i Pamięci

Dobra to tyle opisywania.

Sprawa ma się tak:
To na pewno nie jest problem sprzętowy gdyż testy obciążeniowe znacznie bardziej rygorystycznie diagnozują takie błędy i trzymałem je jak mówiłem po 48 godzin każdy ( 3 różne testy).

Gra nie potrafi się z czymś dogadać. Restarty to zwykle w 90% przypadkowa Pamięć. Te zmiany to poszukiwania kostki, z która polubi się CIV4. Najprawdopodobniej Gra nie potrafi się dogadać z kontrolerem pamięci. Czyli poostało mi wymienić Płytę główna. Ale przyznaje ze trochę mi się nie chce - w pracy non stop to mam a w domu chciał bym od tego odpocząć. Na weekend się zbiorę i powiem jak mi poszło - (problem tym ze układ chodzenia wodnego jest dosyc skomplikowany i demontaż płyty głównej to czasochłonne przedsięwzięcie) A skoro przy chłodzeniu jestem to wspomnę ze max temperatura procesora po 48godzinnej pracy w stresie 35C ( Chipset także chłodzony cieczą , HDD i GPU tez)
Moj Modecom tez posiada blok wodny ( zasilacze których uzywałem do testów nie)

Ale wyszedł poemat - proszę o wybaczenie znużonych

Feb 27, 2006 at 21:44
Print
Azazell

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #146]

ten zasilacz co masz Modecom 500W to bardzo dziwny zasilacz ale jesli testowales na wielkim chieftecu no to raczej tu zasilacze nie grają roli...

wez zainstaluj ati catalyst 4.12
http://www.3dnews.ru/files/pub/drivers/ati/wxp-w2k-catalyst-c-4.12.exe

i graj na nich.. moze wtedy cos zle prze testowales...

bo wsumie tak ladnie opisales ze niewiem od czego zacząć

podczas grania w Civke.. jakis sejw zaladuj np w latach nowożytnych i testuj prace procka .. moze nie ma 35 moze ma wiecej

tez zobacz w biosie ile masz ustawione aby komputer sie wylaczal przy ilus tam stopniach procka...

może faktycznie płyta wadliwa?

oczywiscie grasz w civke na patchu 1.52 ? mamy sie rozumiec

jak sie restartuje komputetr? tak poprostu i niema niebieskiego okienka przez sekundke? powinien byc ... kurcze zapomnialem gdzie ale gdzies w panelu sterowania znajdziesz opcje ze podczas restartowania pozostanie przy niebieskim okienku i bedzie mozna przeczytac co sie dzieje...

albo np po zrestartowaniu wejdz odrazu do panelu sterowania--> zarzadzanie komputerem--> i tam w podglądzie zdarzen tez powinno pisac.. mozesz to skopiowac ? to i z niebieskeigo okienka

BTW.. jesli masz podkreconą karte graficzną to ją odkręć

częśto się zdarza ze jakis program ( gra ) lub coś inego nie lubi podkreconego sprzętu a sprzet jest dobrze podkręcony

[Edited by Azazell on Feb 28, 2006 at 08:38]

Feb 28, 2006 at 08:37

Print
Matek

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #147]

he he piekarzem nie jestem

jak to mówią " nie ucz ojca dzieci robić "

hehe oczywiście to żart . Ale tak mi się nasunął gdy po latach w zwodzie serwisanta sugerujesz, między innymi, że źle odczytuje temperaturę

MODE COM? Nie słyszałeś o tej firmie? Bardzo dobrej jakości zasilacze może troszkę droższe od chiefteca ale znacznie lepsze napięcia dają dlatego się opłacą. ( mowa o Serii ATX 2.0)

Nie pisze dalej bo chyba nie zostałem dostatecznie zrozumiany w tym co wyżej napisałem
Choć by diagnoza o catalistach skoro po przekroju testowanych grafik ( ATI i nVidia) widać ze grafika i jej steroniki nie jest powodem.
Niebieski ekran - tez nie ma reguły i nie zawsze musi się pojawić - zależy co się dzieje.

A komputer był testowany pod programami specjalnymi do tego celu. Tak jak napisałem nie opisywałem problemu by szukać jakiegoś rozwiązania a tylko by pokazać ze CIV4 czasem jest fochliwa. Spróbuje na innym kontrolerze pamięci może to z nim się nie lubi.

[Edited by Matek on Feb 28, 2006 at 11:58]

Feb 28, 2006 at 11:57
Print
Peter
Status: Guest

Registered: N/A
Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #148]

Matek a sie glupio spytam - zainstalowales patcha 1.52 do civ ?? ktory to znacznie lepiej gospodaruje pamiecia...
Mialem identyczny problem na starej karcie graficznej w nie spachowanej civ... jak wiesz kupilem "lepsza karte" i pojawil sie patch i problem sie rozwiazal....

Feb 28, 2006 at 12:06

Print
Matek

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #149]

Tak patch njanowszy 1.52
Grafy testowalem rożniste pod AGP

ps. A Peter jak tam Twoje boje ? zreszta zpaytam na gg

Feb 28, 2006 at 12:34
Print
Vashpan

Re: WATEK NA PROBLEMY TECHNICZNE [post #150]

Hmmmmmmmm, po takich wywodach i tak szczegolowo opisanej konfiguracji zauwazylem pewna rzecz

Wykluczony jest jakikolwiek udzial grafiki, pamieci, procesora, temperatury, zasialania...

Dlatego wydaje mi sie ze winowajca jest plyta glowna ( mimo tego ze jest dobra, jak i reszta sprzetu... ), albo jakis jej element ( bo tylko jej jak widze nie zmieniales )

edit:

Dopiero teraz doczytalem ze wspomniales o plycie glownej Sprawdz to - i mysle ze to wlasnie bedzie to Zreszta co ja bede pouczal takiego speca jak ty

Co do restartow - mialem takowe w moim kompie ale sprawa byla prostsza bo nie chodzilo tylko o jedna gre, a o kazda ( prawie ) Oczywisciep odejrzenia padly na pamiec, grafike ( tylko podczas gier byly ), zasilacz... grafika odpadla bo lepsze karty nv zmieniaja czestotliwosc podczas gier, totez pobor mocy jest wiekszy - przyjrzalem sie pamieci - po wyjeciu jednej kosci wszystko bylo ok, do czasu Zamiany tez nie dawaly rezultatu... Zauwazylem jednak spadek napiecia przy pamieciach... - wiec zmienilem zasilac po prostu na mocniejszy i od tamtej pory jest ok To tylko pokazuje jak trudno to wykryc :/

eh rozpisalem sie bezsensu ;p

[Edited by Vashpan on Feb 28, 2006 at 14:59]

Feb 28, 2006 at 14:54
Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7 ... 19

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.