civ.org.pl forums > civ.org.pl > Civlilization na Linuksie
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Varia > civ.org.pl
Poster
Status: Elite

Registered: Dec 06, 2005
IP: Logged
Civlilization na Linuksie [post #1]

jest wogóle możliwe takie coś: Civilizationa n linuksie jak nowa sekjca? Chodzi mi głownie o współprace civki z linuchami, problemy, sposoby itp. Jeżeli tak to ja moge sie tym zając

[Edited by kodzi on Jan 26, 2006 at 20:59]

Jan 26, 2006 at 20:59

Print
sirsik
Status: Moderator

Registered: Nov 24, 2004
Re: Civlilization na Linuksie [post #2]

nie rozumiem jaki to ma sens... to ze linuks jest inny to nie znaczy ze trzeba jakis specjalny dzial robic Chyba tylko freeciv jest pod linuks (civ2 chyba tez ale pewien nie jestem) Jak dla mnie taki dział nie ma sesnu bo kto uzywa linuksa, mało osob a jeszcze mniej zna sie na linuksie jako systemie operacyjnym

Jan 26, 2006 at 22:36
Gadu-Gadu: 1547681
XFire sirsilis
Print
kodzi

Re: Civlilization na Linuksie [post #3]

Quote:
mało osob a jeszcze mniej zna sie na linuksie jako systemie operacyjnym
!!!

czy to oznacza że ciemnota ma być powszechna !!!!.

No kurde to już przesada, ja ze swojej strony dodam, że znowu poczułem się smutno ,bardzo smutno, nie wiem czemu kolejna moja propozycja zrobienia czegoś na tej stronie, jest wyśmiana, tak tylko to słowo przychodzi mi do głowy. Jak to ?? kto zna sie na linuksie, dziwne jak można tak wogóle pomyślec. Człowieku co ty wygadujesz, to że ty pojecia o linuksie nie masz to nie znaczy ze inni też nie mają, dodam tylko iż to że wogóle jestes na tym forum i sobie głupoty wypisujesz zawdzieczas przede wszystkim systemom unixowym, w posatci serwera, dns itd. a po za tym pojawił sie ktos kto chciałby coś zrobić, podzielić się swoją weidzą, to ino go opieredol...ić . Każdą Civ można uruchomić na linuskie, ale wymaga to troche zachodzu, ustawienia karty graficznej, poprawnych sterowniklów, symulacji directx, configuracji wine czy cedegi to jest temat rzeka, a ja myśle iż wielu osobom naprawde by sie to przydało, szkoda że zamiast zachęty, jak zwykle najpiewr ktos mnie op****...ił. oj smutno mi, bardzo smutno, nic tylko podziekać i dowidzenia, bo moja widocznie moja osoba na tym forum i na tej stronie tylko wadzi. Szkoda.

P.s
Mam tylko nikłą nadzieje że chociaż poprzednie projekty w których brałem udział nie zostały przezmieni spier...one.

[Edited by kodzi on Jan 27, 2006 at 08:51]

Jan 27, 2006 at 08:47

Print
sirsik

Re: Civlilization na Linuksie [post #4]

kodzi ja cie osmiewam i op****alam (powienien byc znak zapytania) Ja TYLKO wyraziłem swoje zdanie To wszystko Ja mialem linuksa jest znam ten system z poziomu uzytkownika i jestem ciemnotą.... Wez przestac chrzanic bo juz swego zdania nie mozna miec Czy ja napisałem ze twoja osoba wadzi Ja tylko napisałem ze taki osobny dzial nie jest potrzebny ( nie wiem jak inni sie wypowiedza na ten temat) Pozatym w dziale free civ mozna pod forum utworzyc dla twego pomysłu ....

[Edited by sirsik on Jan 28, 2006 at 01:40]

Jan 27, 2006 at 08:59
XFire sirsilis
Print
kodzi

Re: Civlilization na Linuksie [post #5]

sirsilis, mało zechacający byl twój tekst, a szkoda bo każda opinia jest ważna. już mi przeszło ale zdenerwowałem sie strasznie, bo nie wiem czemu wszytskie moje pomysły są torpedowane, zawsze, a ja muszę sam swoich racji dowodzić na przekór innym, a pożniej sie okazuje że wszyscy są zadowoleni dziwne

Nie chwaląć sie przytocze kilka znich:

spolsczenie civ4, instalator do spolsczenia, muzyka do moda, spolsczenie moda, spolsczenie ee.

[Edited by kodzi on Jan 28, 2006 at 11:15]

Jan 28, 2006 at 11:12

Print
sirsik

Re: Civlilization na Linuksie [post #6]

Wybacz mi ale mam prawo do wlasnego zdania. Tak samo ty mozesz komentowac moje pomysly etc. Najwazniejsze zebys sie nie poddawał wreszcie twoje pomysły zostana docenione. Mam nadzieje ze zostaniesz na forum i bedziesz dalej walczył

Jan 28, 2006 at 11:49
XFire sirsilis
Print
PANTEGO
Status: Prince

Registered: Jun 11, 2004
Re: Civlilization na Linuksie [post #7]

Ja uważam to za dobry pomysł - a mianowicie jakies informacje i porady odnośnie odpalenia civ4 pod linuxem, jestem kompletnie ciemny jesli chodzi o linuxa i nigdy go nie używałem ale gdybym poczytał co nieco to dałoby mi to jakąś wiedze ogólna i moze kiedys bym sprubował przesiąść się na coś zupełnie innego i wiem ze lepszego od windowsa.

Nowy dział jest niepotrzebny, topik wystarczy, mógłby się tylko rozwinąć o to co napisałem, pozdrawiam.

DZIEJE STAREGO ÂŚWIATA SPÂŁYWAJÂĄ NA KARTY HISTORII...
Dyplo PBEM civ IV

.:: HEGEMONIA - CieĂą Europy ::. zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::.
.:: ZIEMIA ::. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::..
.:: PaĂąstwo Polskie ::. Historia plemion polskich napisana na nowo! Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..
.:: Beyond The World ::. Nowy Dyplo Pbem pod BTS. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..

.::Niewiesz co to Dyplo PBEM? Masz pytania? Tutaj znajdziesz regulamin gier Dyplo pod Civ4 i FAQ::.

NIE POZWÓL LENIWYM GRACZOM ZNISZCZYÆ TWOJEGO PBEMA!
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jan 30, 2006 at 07:44
Gadu-Gadu: 7658413
Print
Vashpan

Registered: Sept 28, 2003
Re: Civlilization na Linuksie [post #8]

Ja tez uwazam ze dobry pomysl, ale raczej jako podzial niz caly dzial

sirsilis - freeciv jest zarowno pod linuksa jak i pod windowsa ( jak i pod wiele innych OS ) ,civ2 nie jest raczej oryginalnie pod linuksa. ( jestem pewien tego na 95% )

I prosze o spokoj na drugi raz.

Feb 08, 2006 at 10:15
Gadu-Gadu: 1966917
Print
LarryN

Registered: Sept 14, 2002
Re: Civlilization na Linuksie [post #9]

W bazie Cedegi[1] są:

# Civilization II [1]
# Civilization II: Gold Edition [N/A]
# Civilization II: Test of Time [N/A]
# Civilization III [4]
# Civilization III Gold Edition [N/A]
# Civilization III: Complete [1]
# Civilization III: Conquests [3]
# Civilization III: Play the World [3]
# Civilization IV [3]
# Civilization: Call to Power [1]
# Call To Power II [0]
( W nawiasach to ocena wsparcia od 0 do 5, N/A to chyba oznacza, że nikt nie oceniał). Call to Power ma swój port natywny tak samo jak SMAC (wydany od razu z dodatkiem).

W WineHQ[2] (pamiejtacie, że w Tytule jest Sid na początku) jest o Civ3[3], Civ4[4] (raczej śmieci), CivII[5] oraz co ciekawe Civ czy raczej WinCiv[6]!

Jest oczywiście jeszcze FreeCiv, która może niedługo stać się najlepszą z Civek, beta wersji 2.1 bardzo mnie pozytywnie zaskoczyła.

O Civ4 znalazłem jeszcze to[7].

Macie trochę danych może coś z tego zrobicie.

[1] http://transgaming.org/gamesdb/games/alphabrowse.mhtml?letter=C
[2] http://appdb.winehq.org/appbrowse.php?iCatId=57
[3] http://appdb.winehq.org/appview.php?iAppId=426
[4] http://appdb.winehq.org/appview.php?iAppId=2514
[5] http://appdb.winehq.org/appview.php?iAppId=444
[6] http://appdb.winehq.org/appview.php?iAppId=1687
[7] http://www.civ4linux.com/forum/viewtopic.php?t=18

[Edited by LarryN on Aug 11, 2006 at 23:25]

Aug 11, 2006 at 23:24
Gadu-Gadu: 2402302
Print
Vashpan

Re: Civlilization na Linuksie [post #10]

Ee, ja jestem negatywnie nastawiony do emulatorow. Wiekszosc uzytkownikow linuksa posiada takze windowsa wiec mija sie z celem granie pod emulatorem...

FreeCiv 2.1.

Hmm, ja w becie nie widzialem nic odkrywczego - zmienili klienta na sdl ktory i tak nadal jest w powijakach, wiekszosc opcji np. przy starcie gry trzeba ustawiac recznie w serwerze... No mysle ze to sie zmieni. W samej rozgrywce znow praktycznie nic sie nie zmienilo: klon civ2 z elementami civ3.

Freeciv zreszta z zalozenia jest gra prosta, przeznaczona do grania online, wiec byc moze jest to zaleta dla niej a nie wada.

Dobrze ze powoli zmieniaja standardowa grafike. Poprzednia stawala sie nieco anachroniczna

Ale mowienie ze Freeciv staje sie najlepsza civka to dla mnie o duzo za duzo ;p Nie jestem jej przeciwnikiem, wrecz przeciwnie bardzo ja dopinguje, ale po prostu jestem realista

Aug 12, 2006 at 08:22
Print
LarryN

Re: Civlilization na Linuksie [post #11]

Quote:
Vashpan wrote:
Ee, ja jestem negatywnie nastawiony do emulatorow. Wiekszosc uzytkownikow linuksa posiada takze windowsa wiec mija sie z celem granie pod emulatorem...

No nie wiem. Poza tym konieczność przełączania się pod Windę dla gry jest denerwująca.

Quote:
Vashpan wrote:
FreeCiv 2.1.

Hmm, ja w becie nie widzialem nic odkrywczego - zmienili klienta na sdl ktory i tak nadal jest w powijakach, wiekszosc opcji np. przy starcie gry trzeba ustawiac recznie w serwerze... No mysle ze to sie zmieni. W samej rozgrywce znow praktycznie nic sie nie zmienilo: klon civ2 z elementami civ3.

Freeciv zreszta z zalozenia jest gra prosta, przeznaczona do grania online, wiec byc moze jest to zaleta dla niej a nie wada.

Dobrze ze powoli zmieniaja standardowa grafike. Poprzednia stawala sie nieco anachroniczna

Ale mowienie ze Freeciv staje sie najlepsza civka to dla mnie o duzo za duzo ;p Nie jestem jej przeciwnikiem, wrecz przeciwnie bardzo ja dopinguje, ale po prostu jestem realista

Co do tego co jest najlepsze to kwestia gustu. Moim zdaniem Civ3 może nie była krokiem w tył, ale na pewno w bok, w stronę komercji. To, że forum CivII i SMACa ciągle żyje jest dowodem, że to nie tylko moja opinia. A FreeCiv zaczyna ciągnąć to co najlepsze z Civ3 nie pakując się w niepotrzebne głupoty. Co do Civ4 to nie wiem jak jest.

Co do ustawień, to moim zdaniem są zrobione bardzo fajnie. Nic nie musiałem ustawiać w serwerze, ale używałem klienta GTK2 pod Linuksem.

Aug 12, 2006 at 14:06
Print
LarryN

Re: Civlilization na Linuksie [post #12]

Skompilowałem sobie klienta SDL, i wygląda on dużo gorzej niż GTK. Może nie gorzej, ale mniej funkcjonalnie. I nie da się wielu rzeczy ustawić tak jak pisałeś.

Aug 12, 2006 at 17:39
Print
Vashpan

Re: Civlilization na Linuksie [post #13]

Nie wiem dokladnie jak wyglada sprawa z emulatorami, ale predkosc chyba nei jest taka jak przy natywnych grach

Oczywiscie klient GTK ma o wiele wiecej opcji, i narazie preferuje jego wlasnie, ale nie jest etz idealny.

Poza tym wymaga pod windowsem uzycia calej biblioteki GTK ktora zajmuje z paredziesiat megabajtow... To tez jest nie bez znaczenia gdyz SDL jest wieloplatformowa a zajmuje kilkaset kb. Poza tym gdy bedzie dopracowana graficznie bedzie o wiele ladniejsza Po prostu dla mnie beta 2.1 nic specjalnego nie wnioslo, choc wiem np. ze pracuja nad uzyciem skryptowego jezyka lua, cos jak python w civ4.

Aug 14, 2006 at 10:05
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.