civ.org.pl forums > Civ4 - Modowanie > Mod Greek World
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Modowanie
Poster
Status: Settler

Registered: Apr 23, 2005
IP: Logged
Mod Greek World [post #1]

Witajcie - czy ktos wie co zrobic, zeby zagrac w tym modzie krajami innymiu niz Macedonia, Rzym lub Persja ? (chodzi mi o mod ktory jest oryginalnie razem z civ 4)
Pozdrawiam

Jan 28, 2006 at 18:27

Print
asioasioasio
Status: Prince

Registered: Nov 30, 2005
Re: Mod Greek World [post #2]

No pewnie ze wie

Szukasz pliku o nazwie:
GreekWorld.Civ4WorldBuilderSave
najprawdopodobniej w:
C:\Program Files\Sid Meier's Civilization 4\PublicMaps\

Otwierasz go notatnikiem, aczkolwiek cos lepszego milej widziane bo systemowy notatnik bedzie wyswieltal troche bajzlowato to wszystko, ja uzywam freewarewego EditPad Lite, ale pewnie sa jeszcze inne lepsze

Szukasz nastepujacacego tekstu (zakladam ze chcesz zagrac np koloniami greckimi):
i np dla koloni greckich tekst jest taki:

BeginPlayer
Team=13
CivDesc=TXT_KEY_CIV_GREEKCOL_DESC
CivShortDesc=TXT_KEY_CIV_GREEKCOL_SHORT_DESC
CivAdjective=TXT_KEY_CIV_GREEKCOL_ADJECTIVE
LeaderName=TXT_KEY_LEADER_ARCHYTAS
LeaderType=LEADER_CATHERINE
CivType=CIVILIZATION_RUSSIA
PlayableCiv=0
MinorNationStatus=1
FlagDecal=Art/Interface/TeamColor/FlagDECAL_Trireme.dds
StartingGold=10
StateReligion=
Handicap=HANDICAP_IMMORTAL
AttitudePlayer=12, AttitudeExtra=20
EndPlayer

I tak "CivDesc=TXT_KEY_CIV_GREEKCOL_DESC" informuje nas ze to kolonie greckie

Pozycja "PlayableCiv" jesli jest "0" to civka jest nie grywalna, jesli masz "1" to mozesz nimi grac

Druga wazna rzecz to"MinorNationStatus" w tym momencie jest "1" a to oznacza ze dana narodowosc jest zawsze w stanie wojny ze wszystkimi i nie mozna z nia podejmowac zadnych dyplomatycznych kontaktow, chcesz to ustaw ja na "0"

Napisz czy zadzialalo bo nie testowane, no i zanim cokolwiek zaczniesz mieszac zrob sobie kopie zapasowa

[Edited by asioasioasio on Jan 29, 2006 at 09:32]

-
kliknij, aby uzyskaĂŚ wiĂŞcej
informacji[/URL]

Jan 29, 2006 at 08:20
Gadu-Gadu: 1201631
Print
KyLu
Status: Settler

Registered: Apr 23, 2005
Re: Mod Greek World [post #3]

Dziala

Feb 02, 2006 at 12:00

Print
Ponti
Status: Elite

Registered: Feb 08, 2004
Re: Mod Greek World [post #4]

CZYNNIK LOSOWY!!

Z tym modem miałem dziwną sytuację podchodziłem do niego kilka razy zawsze poziom Prince na początek wziąłem Macedonię,szybko pozbylem sie Greków ,podbiłem już pół Azji jednak zawsze Cyrus z Persji był ode mnie lepszy punktowo i mocniejszy militarnie raz przegralem tylo 2 punktami przed koncem gry wkurzyłem sie wiec i wziąłem Persów co oni tacy mocni niby(?) odbiłem Babilon kilka najazdow barbów nie zostawiło nade mną suchej nitki przegralem znowu z Alexandrem,wiec wziąłem Rzym grało się świetnie lecz znowu prowadził Cyrus aż do pewnego momentu kiedy zobaczyłem ze już go nie ma na mapie!!!nie wiem co się stało? oczywiscie wygrałem wtedy bez problemu(yes) a przy końcówce rozgrywki po obejrzeniu mapy okazało się że ledwo zipiący Alexander w jednej turze przejął wszystkie miasta Cyrusa pojawiły sie także strony zupenie mi nie znane z poprzednich gier Aleksandrem jak Seleukidzi oczywiście znam historie czasow hellenistycznych wiem ze to była jedna z frakcji po Aleksandzre jednak do jasnej cholery jak wygrywająca stroną Persów przegrała wszystko w jednej turze??.Jeżeli był to czynnik losowy ,ze czegoś nie zrobili lub nie podbili w określonym czasie daje to nowe możliwości które programiści uwzględnili w tym modzie a mianowicie (ZDARZENIA LOSOWE) czyli coś za co kochałem Europe Universalis.Czy ktoś ma podobne doświadczenia z tym modemI skoro tak jest byłoby to genialne uzupelnienie edytora.służe także savem z tej gry każdy będzie mógl sobie obejrzeć tą dziwną sytuacje.

[Edited by Ponti on Feb 15, 2006 at 10:38]

Feb 15, 2006 at 10:37
Gadu-Gadu: 5695601
XFire marchwik
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.