civ.org.pl forums > Civ4 - Games in Progress / Gry w toku > WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem & FAQ (in Polish)
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Games in Progress / Gry w toku
Poster
Message    
PANTEGO
Status: Prince

Posts: 3197
Registered: Jun 11, 2004
IP: Logged
WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem & FAQ (in Polish) [post #1]

...::: DYPLO PBEM :::...


Gry Dyplo Pbem wyróżniają się od zwykłych rozgrywek Kroniką, która powstaje wraz z grą, wszyscy gracze wcielają się w rolę zarówno Władcy jak i kronikarza, epatują się postami, piszą depesze dyplomatyczne jak również poprzez szereg sposobó ukazują swoje zdanie odnośnie jakiejś sytuacj bądź państwa .
Niedługo powinien powstać dział "Dyplo Pbem" na stronie civ.org.pl dla zakładki Civ4.


Dyplo PBEM (ang. Play by E-Mail - Gra przez E-mail) to szczególna forma gry multi. Rozgrywka prowadzona jest poprzez e-mail. Zawodnicy wcielają się w przywódców cywilizacji i starają się osiągnąć zwycięstwo, które sami wcześniej ustalili w zasadach gry. W trakcie gry prowadzą kroniki swoich państw, w których to opisują dzieje swojej nacji. (forma prowadzenia jest dowolna - mogą być to np. pamiętniki, kroniki, listy, nawet artykuły prasowe!). Czym ta gra wyróżnia się dodatkowo? Otóż kiedy nacje zaczynają mieć ze sobą kontakt, w życie wchodzi polityka zagraniczna! I tak oto nie możemy sobie pozwolić na imperialistyczne zapędy, gdyż może zawiązać się przeciw nam zawiązać potężna koalicja! Krótko mówiąc - w swoich działaniach musimy uwzględniać możliwe reakcje INTELIGENTNYCH przeciwników.


Regulamin:

1. Obowiązkowe jest uczestnictwo w Kronice, "jeśli umrze kronika umrze równiez rozgrywka", dlatego należy napisac jeden post gdy rozpocznie się grę (pierwsza tura) wprowadzając swoja nację w świat gry, kolejne wpisy nie sa obowiązkowe (lecz MILE widziane), należy zapoznać się z Kroniką w przypadku pojawienia się jakiegoś dyplo posta. Wgląd jest tym bardziej ważny, że ktoś może zwracac sie do nas a brak odpowiedzi może nieść za sobą poważne konsekwencje polityczne. W takim przypadku oczywiście napisanie postu - odpowiedzi jest obowiązkowe. Obowiązkiem jest zapoznanie się z kroniką przed zrobieniem tury, aby do wyżej opisanej sytuacji nie doszło.

2. W przypadku kiedy okres nie spotkania żadnej nacji w grze przedłuży się należy raz na kilka tur napisac dyplo post - Kronikę swojego państwa.

3. Zabrania się edytowania treści postu w przypadku, kiedy ktoś już napisze w kronice po naszym poście. (Oczywiście korekta błędów ortograficznych bądź korekta estetyczna jest dopuszczalna)

4. W większości rozgrywek Dyplo nie ma graczy komputerowych, dlatego w przypadku rezygnacji nie następuje koniec państwa poprzez usunięcie się miast \ bądź przejęcie nacji przez komputer (zależnie od ustawień gry). Dany gracz abdykuje, schodzi z tronu, a na jego miejsce wchodzi inny gracz jako nowy następca tronu.

5. Dozwolone jest zastępstwo za gracza jeżeli nie będzie go przez dłuższy czas, zastępcę organizuje sam gracz którego nie będzie, zabrania się jednak aby zastępcą został gracz który kieruje już innym państwem w danej rozgrywce. Dlatego władanie dwoma państwami, nawet w przypadku silnego sojuszu i zastepstwa z nim związanego jest zabronione.

6. Gra toczy się na forum, w dwóch topikach - technicznym i kronice. Kronika służy do zapisywania dziejów historii swojej civki i prowadzenia dyplomacji. Topik techniczny służy do spraw technicznych, pisanie spraw technicznych lub nie związanych ze "Światem Gry" w kronice jest zabronione.

7. Zabrania się rozmawiania o taktyce, sytuacji politycznej i ustalania zależności czy handlu ze sobą zanim nie spotka się rozmówcy w grze. Jeżeli nie poznałeś jeszcze jakieś civki, nie możesz się również do niej zwracać bezpośrednio w kronice. Możesz coś o niej wspomnieć np. w legendach, ale nie możesz z nią negocjować.

8. Zabronione jest cheatowanie, edycja sejwów i używanie programów w tle wpływających na przebieg gry. Edycja jest do wykrycia a 'oszust" prześniej czy później zostanie zdemaskowany co tyczy się z dyscyplinarnym wyrzuceniem z gry. Oszustwo poprzez wyżej wynienione czynniki wiąże się z brakiem szacunku dla pozostałych graczy!

9. Jeśli nie będzie Cię przez dłuższy okres, powiadom o tym w topiku technicznym.

10. Wszelkie słowa krytyki lub dyplomatyczne obelgi pisane w kronice nie powinny zawierać wulgaryzmów. Nalezy również pamiętac że sa one skierowane do Władcy lub państwa, a nie do forumowicza.

11. Jeżeli ktoś oddaje swój tron w inne ręce (odejście jak również zastępstwo) to liczyć się musi z tym, iż tylko aktualny władca może siebie abdykować lub w przypadku zastępstwa oddać tron byłemu właścicielowi, w takiej kwestii powrót polega na dobrowolnym opuszczeniu tronu przez zastępcę. (jego decyzja).

12. Cofać turę może gracz tylko w dwóch przypadkach:
a. gdy otrzymał niewłąściwą turę pod względem daty,
b. jeśli chce, to na prośbę gracza który wysłał turę, gdy ten jeszcze nie wykonał swojej.

Zasady Gry:

Mogą zostać zmieniane przez Gospodarzy rozgrywek lub w trakcie gry jeżeli zgodza się wszyscy gracze. Jednak sa to zasady ogólne i ustalone jak również przyjęte przez wszystkich graczy gier Dyplo na platformie zarówno Civ4 jak i Civ3.

1. Zawodnicy nie powinni przenosić swoich sympatii i antypatii do gry, ani z gry do życia codziennego (no chyba, że sympatie).

2. Nie mieszaj sytuacji politycznych z różnych gier - to, że masz wojnę z Rzymem w jednej grze nie znaczy, że musi tak być w innej grze.

3. Staraj się wczuć w epoke w której się akcja dzieje i w realia państwa które prowadzisz. Bądź również "realistą" - nie wprowadzaj Karty Praw Człowieka w starożytności, przed wynalezieniem demokracji jak i nie nazywaj sie Królem przed wynalezieniem Monarchii.

4. Przede wszystkim nie uciekaj z rozgrywki kiedy przegrywasz z jakichś przyczyn, ucieczka to tchórzostwo, pamiętaj że mając nawet osłabione państwo twoje zdanie może zaważyć w międzynarodowych sprawach, a utracone ziemie możesz odzyskać drogą dyplomacji jak również uzyskać pomoc od państw trzecich.

5. Nie bądź zrezygnowany rozgrywką kiedy złamany zostanie nawet największy traktat pokojowy bądź sojusz - jeśli takowy podpisujesz licz się albo z jego złamaniem albo nie dotrzymaniem warunków. Rozgrywka bazuje na realności - a złamanie umowy czy bezpodstawne wypowiedzenie wojny może przestać być fikcją, a obowiązywać mogą rozkazy generałów, lecz trzeba pamiętać że taki rozbój i lub bezpodstawna agresja nie bedzie w oczach innych państw pozytywnie widziana i spotka sie z odzewem - pamiętaj - to rozgrywka dyplomatyczna.

6. Staraj się możliwie szybko wykonywać swoją turę i puszczać ją dalej.

7. Dobrym zwyczajem jest umieszczanie w kronice po zaprzestaniu gry, nie ważne z jakich powodów, posta o utracie władzy - odpowiednio wkomponowanego w realia historyczne i pbema. Obowiązek umieszczenia posta z odpowiednią informacją o przejęciu władzy (również wkomponowanego) spoczywa na nowym graczu.

8. Gracz może uczestniczyć w nieograniczonej ilości Dyplo, jeśli tylko pozwala mu na to czas.

9. Każdy gracz powinien zachować kulturę osobistą, starać się pisać składnie i zrozumiale, prowadzić regularnie Kronikę oraz grać fair play, nie łamiąc zasad, wg ustalonych praw....:::: FAQ Dział Pytań ::::...


0. Gdzie mogę zadać pytanie odnośnie gier Dyplo ?

Zadaj je w tym topiku, postaram się udzielić odpowiedzi, poczym wkleić pytanie do pozostałych w pierwszym poście topiku (Czyli tutaj) Zapoznaj się jednak z pytaniami poniżej aby nie pytać o coś co juz tutaj jest.


1. Jak to się odbywa w praktyce jeśli chodzi o odbieranie tury i jej wysyłanie poprzez tracker ?

A. Jeżeli w grze jest ustalony system informowania poprzez komórkę to dostanie "strzałki / odebranie sms od gracza poprzedniego o turce na meilu
B. Odwiedzenie kroniki w celu zapoznania się z obecną sytuacją polityczną
C. Zrobienie tury
D. Wejscie w nasz topic techniczny\Tracker , wysłanie przez niego tury (Gdy będzie nasza kolej pojawi się odpowiednia opcja)
E. Wysłanie sms\Sygnału do gracza następnego w kolejce


2. Czy mogę zobaczyć mapę przed rozpoczęciem rozgrywki?

Tak, oczywiście. Gospodarz przed rozpoczeciem gry rozesle mapę\Scenariusz do wszystkich do wglądu, gdyż najczęściej mapa zostaje robiona bądź modyfikowana przez Pomysłodawce Dyplo Pbema.

3. Czy konieczne jest pisanie kroniki?

Tak. Jeżeli bedą zwracac do ciebie w kronice to powinienes odpisać... bo moze byc z tego wojna albo jakies sankcje dyplmatyczne itd.


4. Turka nie chce mi się wysłać przez tracker, co robić?

Turę trzeba spakować, można to zrobic juz podczas szukania tury w katalogach, wystarczy kliknąc na nia prawym klawiszem myszy i wybrac "Wyslij do folder skompresowany" (W przypadku posiadania win Xp i 2000)
W przypadku kiedy gracz do kórego wysłaliśmy trackerem turę napisze do nas, zę do niego nie doszła (może sie to zdarzyć) to wysyłamy drugi raz turke ręcznie, czyli meilem na adres gracza.


5. jak to sprawdzić czy dwóch władców różnych państw ze soba nie gada na gg mimo że sie nie spotkali w grze??

Nie da się tego sprawdzić, natomiast takie zachowanie świadczy źle o graczu i wskazuje na brak szacunku dla pozostąłych graczy.


6. Czy jeśli juz narody sie spotkały to czy można się dogadywać na gg i spiskować czy wolno tylko na forum w kronice ?

Oczywiście że można spiskować :> To co piszesz na forum jest na forum, poza nim możesz mnieć tajne umowy, spiski i czego dusza zapragnie :> (przykład z historii pakt Ribentrof-Mołotow)


7.Co wogóle oznacza skrót PBEM??

Play By E-Mail w skrócie PBEM jest formą gry z człowiekiem polegającą na zrobieniu tury, zapisaniu jej, a następnie przekazaniu kolejnej osobie np. przez e-mail, dyskietkę (sąsiadowi) itp.


8. Czy ktoś będzie mógł podejrzeć moje państwo?

Nie, w przypadku wczytywania pierwqszej tury wyskakuje monit "Nazwa gry i hasło administratora" nie zmieniając nic klikamy ok, wyskoczy drugi monit o hasło gracza, kasujemy "****" i wpisujemy swoje hasło, dfzieki któremu bedziemy logować się do każdej następnej tury. Uniemozliwia to podgląd nacji przez pozostałych graczy.

9. Co to jest Turn Tracker ?

Turn Tracker (w skrócie TT) to system, który ma za zadanie płynnie przekazywać turki do kolejnych graczy oraz pokazywac u kogo tura aktualnie się znajduje. Turkę może wysłać tylko i wyłącznie osoba, która wg TT jest aktualnie w posiadaniu turki. Dlatego ważne jest, by turki wysyłać wyłącznie korzystając z TT. TT wysyła pliki na adres e-mail, który masz ustawiony w profilu, dlatego tez upewnij się czy jest on aktualny! Dodatkową funkcją TT jest pokazywanie ile czasu tura znajduje się u danego zawodnika oraz wyliczanie średniej czasu przetrzymywania tury.

10. hmmm jak wstawić obrazki w kronikę i jak formatować tekst ?? trochę by to lepiej wyglądało a tak jest tylko tekst i jakiś taki nie sformatowany :/

Klikasz "edit" w prawym dolnym rogu Twojego postu, tam możesz go edytować.

Obrazki wklejasz:

jeżeli masz obrazek juz upatrzony na necie czyli masz do niego adres to wklejasz adres do postu w miejscu gdzie chcesz mieć obrazek z tym, ze na początku i na końcu dopisujesz: [img]tutaj_adres_twojego_obrazka[/imK] tyle ze img a nie imK
jeżeli obrazek masz na dysku to możesz do dodać do postu, (jak wejdziesz w edit zobaczysz odpowiednia opcje), jak już go dodasz to wystarczy później skopiować jego adres i wpisac w post przy pomocy img i /img w kwadratowych nawiasach.

[Edited by PANTEGO on Mar 14, 2009 at 23:05]

_________________________________
------------------------------------------------------------------------------------------------------
..::[ mĂłj E-mail - pant3go <at> gmail.com | Skype - pantego88 | GaduGadu 7658413 ]::..

DZIEJE STAREGO ÂŚWIATA SPÂŁYWAJÂĄ NA KARTY HISTORII...
Dyplo PBEM civ IV


.:: HEGEMONIA - CieĂą Europy ::. zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::.
.:: ZIEMIA ::. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::..
.:: PaĂąstwo Polskie ::. Historia plemion polskich napisana na nowo! Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..
.:: Beyond The World ::. Nowy Dyplo Pbem pod BTS. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..

.::Niewiesz co to Dyplo PBEM? Masz pytania? Tutaj znajdziesz regulamin gier Dyplo pod Civ4 i FAQ::.

NIE POZWÓL LENIWYM GRACZOM ZNISZCZYÆ TWOJEGO PBEMA!
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Feb 24, 2006 at 10:10
Gadu-Gadu: 7658413
Print
sirsik
Status: Moderator

Posts: 8100
Registered: Nov 24, 2004
IP: Logged
Re: WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem [post #2]

pantego a moze bys wykorzystał dyplotekę tu masz link

http://www.civ.org.pl/civ3/diplo/rules.php?lang=Pol

_________________________________
If we dig precious things from the land, we will invite disaster.
Near the Day of Purification, there will be cobwebs spun back and forth in the sky.
A container of ashes might one day be throw from the sky, which could burn the land and boil the ocean

Feb 24, 2006 at 10:13
Gadu-Gadu: 1547681
XFire sirsilis
Print
marorz
Status: King

Posts: 4760
Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Re: WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem [post #3]

A po co komu takie Przepisy.

Albo gramy albo tworzymy Kółko Literackie.

Mnie na przykład się zbytnio niehcce wytmyslac ciekawych tekstów bo to raczej dla mnie strata czasu. Wole konkrety i do Konkretów bede sie odnosił.

I Zupełnie nie rozumiem Jak Padnie KRONIKA Padnie GRA!!! a co to ma wspólnego? Jakos grałem w tylu PBEMach w civ2 i skonczyłem wiele z nich zakończyłem konkretnym wynikiem w Grze. Więc nie widzę zależnosci pomiedzy Kroniką a Samą Grą.

_________________________________
marorz0003( )interia.pl
"JeÂśli myÂślisz, Âże wiesz juÂż wszystko - to zostaÂłeÂś Âźle poinformowany"

Feb 24, 2006 at 10:14
Gadu-Gadu: 4825416
XFire marorz0003
Print
PANTEGO
Status: Prince

Posts: 3197
Registered: Jun 11, 2004
IP: Logged
Re: WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem [post #4]

wykorzystam Sirsilis, dzieki.

Marorz ehh Ty zawsze swoje poczytaj dyplokietę, pbem to civ a dyplo pbem to civ + rpg, tak w skrócie

ps. ... i nadmienialem zeby tu nie pisac wrrr

Edit

Oki, pisać można a raczej zadawać pytania jak ktoś nowy w świecie Dyplo

Jest jak widac FAQ w pierwszym poście

[Edited by PANTEGO666 on Feb 24, 2006 at 12:57]

_________________________________
------------------------------------------------------------------------------------------------------
..::[ mĂłj E-mail - pant3go <at> gmail.com | Skype - pantego88 | GaduGadu 7658413 ]::..

DZIEJE STAREGO ÂŚWIATA SPÂŁYWAJÂĄ NA KARTY HISTORII...
Dyplo PBEM civ IV


.:: HEGEMONIA - CieĂą Europy ::. zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::.
.:: ZIEMIA ::. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::..
.:: PaĂąstwo Polskie ::. Historia plemion polskich napisana na nowo! Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..
.:: Beyond The World ::. Nowy Dyplo Pbem pod BTS. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..

.::Niewiesz co to Dyplo PBEM? Masz pytania? Tutaj znajdziesz regulamin gier Dyplo pod Civ4 i FAQ::.

NIE POZWÓL LENIWYM GRACZOM ZNISZCZYÆ TWOJEGO PBEMA!
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Feb 24, 2006 at 10:26
Gadu-Gadu: 7658413
Print
monos
Status: Moderator

Posts: 2214
Registered: Dec 25, 2003
IP: Logged
Re: WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem & FAQ (in Polish) [post #5]

spox,
czyli technicznie granie wyglada w ten sposob:
ze strony forum, z TT pobieram gre gdy taka mozliwosc bedzie w setupie, na gorze strony.

pobrany plik ewentualnie rozpakowuje i uruchamiam civke.
wczytuje sava, wpisuje moje nowe haslo, wykonuje ruchy, klikam koniec tury, i?

po kliknieciu konca tury, wtedy mam zapisac gre, spakowac ja, i na forum, w topicu technicznym dodac ten plik.

wyslanie smsa-powiadomienia nastepuje recznie?
save, ktory mam na kompie bede mogl usunac o ile sie przekonam ze dotarl do adresata.?

_________________________________
palmtopy:ipaq3130>m515>Zire71>hp4150>mio A501>iPhone 3G 16GB... nokia 500
laptop: CeleronM 1,6GHz; 2052 RAM; ATI Radeon X1100; 120 GB; Athlon64 QL65 2052 RAM; 250GB.... któż by to spisywał dalej...

Apr 29, 2006 at 11:45
Gadu-Gadu: 8911845
XFire monosxfire
Print
PANTEGO
Status: Prince

Posts: 3197
Registered: Jun 11, 2004
IP: Logged
Re: WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem & FAQ (in Polish) [post #6]

Wiec tak:
1. Tury nie pobiera sie z stony, ze strony sie wysyla tylko ,a turka ląduje na skrzynce meilowej nastepnego gracza.
2. Nie trzeba uruchamiac civki a potem wczytywac, wystarczy kliknac dwa razy na sejwie, tury nie musisz nawet rozpakowywac, wystarczy rowniez kliknac dwa razy a potem dwa razy na turke aby sie odpalila.
3. Po kliknieciu 'koniec tury" nie musisz juz zapisywac sejwa, sejw zapisze sie sam w katalogu "Panstwo Polskie" przykladowo w "Save\Pbem"
4. Co do smsa, mysle ze wystarcz strzalka na komorke, no to musimy zrobic sami za pomoca wlasnej komórki

_________________________________
------------------------------------------------------------------------------------------------------
..::[ mĂłj E-mail - pant3go <at> gmail.com | Skype - pantego88 | GaduGadu 7658413 ]::..

DZIEJE STAREGO ÂŚWIATA SPÂŁYWAJÂĄ NA KARTY HISTORII...
Dyplo PBEM civ IV


.:: HEGEMONIA - CieĂą Europy ::. zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::.
.:: ZIEMIA ::. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::..
.:: PaĂąstwo Polskie ::. Historia plemion polskich napisana na nowo! Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..
.:: Beyond The World ::. Nowy Dyplo Pbem pod BTS. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..

.::Niewiesz co to Dyplo PBEM? Masz pytania? Tutaj znajdziesz regulamin gier Dyplo pod Civ4 i FAQ::.

NIE POZWÓL LENIWYM GRACZOM ZNISZCZYÆ TWOJEGO PBEMA!
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Apr 29, 2006 at 12:56
Gadu-Gadu: 7658413
Print
monos
Status: Moderator

Posts: 2214
Registered: Dec 25, 2003
IP: Logged
Re: WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem & FAQ (in Polish) [post #7]

Po pkt 3 musze odnalezc ten plik, w katalogu Moje gry/... i go wyslac.
czyli gra wczyta save z pulpitu - tu go rozpakuje - i zapisze w katalogu z save'ami.

wysyłanie odbywa sie przez zainstalowany program pocztowy czy przez strone www, przez forum COPa?

_________________________________
palmtopy:ipaq3130>m515>Zire71>hp4150>mio A501>iPhone 3G 16GB... nokia 500
laptop: CeleronM 1,6GHz; 2052 RAM; ATI Radeon X1100; 120 GB; Athlon64 QL65 2052 RAM; 250GB.... któż by to spisywał dalej...

Apr 29, 2006 at 15:19
Gadu-Gadu: 8911845
XFire monosxfire
Print
PANTEGO
Status: Prince

Posts: 3197
Registered: Jun 11, 2004
IP: Logged
Re: WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem & FAQ (in Polish) [post #8]

jak dziala forum to przez strone copa, wystarczy zalączyc ture i kliknac, zobaczysz w praktyce, prawdopodobne ze w tej rozgrywce tracker jest sprawny, zobacze jak dotrze do mnie tura.

odnośnie pytania - zgadza sie, save mozesz wczytac skąd chcesz, a zapisze sie w moich dokumentach "save\pbem\(nazwa pbema)"

Co do wczytania tury - ja jej nie wypakowuje ani nie zapisuje załącznka , po prostu otiweram meil i klikam na zalacznik, potem na plik i i juz jestem w grze.

_________________________________
------------------------------------------------------------------------------------------------------
..::[ mĂłj E-mail - pant3go <at> gmail.com | Skype - pantego88 | GaduGadu 7658413 ]::..

DZIEJE STAREGO ÂŚWIATA SPÂŁYWAJÂĄ NA KARTY HISTORII...
Dyplo PBEM civ IV


.:: HEGEMONIA - CieĂą Europy ::. zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::.
.:: ZIEMIA ::. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::..
.:: PaĂąstwo Polskie ::. Historia plemion polskich napisana na nowo! Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..
.:: Beyond The World ::. Nowy Dyplo Pbem pod BTS. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..

.::Niewiesz co to Dyplo PBEM? Masz pytania? Tutaj znajdziesz regulamin gier Dyplo pod Civ4 i FAQ::.

NIE POZWÓL LENIWYM GRACZOM ZNISZCZYÆ TWOJEGO PBEMA!
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Apr 29, 2006 at 17:37
Gadu-Gadu: 7658413
Print
PANTEGO
Status: Prince

Posts: 3197
Registered: Jun 11, 2004
IP: Logged
Re: WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem & FAQ (in Polish) [post #9]

Dodałem 11 pkt regulaminu pbem, co o nim sądzicie? Dobrze to wyraziłem?

Dokladniej to chodzi mi o to, że ewentualny zastępca decyduje czy oddaje tron byłemu włascicielowi jesli bylo to zastepstwo czasowe (bo odejcie to wiadomo), jesli takowy delikwent (zastepca) nie bedzie chciał oddac tronu to ma takie prawo (wkoncu fabułowo ma pod sobą całe państwo, jeden człowiek nie odbije tronu gadaniem )

_________________________________
------------------------------------------------------------------------------------------------------
..::[ mĂłj E-mail - pant3go <at> gmail.com | Skype - pantego88 | GaduGadu 7658413 ]::..

DZIEJE STAREGO ÂŚWIATA SPÂŁYWAJÂĄ NA KARTY HISTORII...
Dyplo PBEM civ IV


.:: HEGEMONIA - CieĂą Europy ::. zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::.
.:: ZIEMIA ::. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::..
.:: PaĂąstwo Polskie ::. Historia plemion polskich napisana na nowo! Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..
.:: Beyond The World ::. Nowy Dyplo Pbem pod BTS. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..

.::Niewiesz co to Dyplo PBEM? Masz pytania? Tutaj znajdziesz regulamin gier Dyplo pod Civ4 i FAQ::.

NIE POZWÓL LENIWYM GRACZOM ZNISZCZYÆ TWOJEGO PBEMA!
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sept 04, 2006 at 17:38
Gadu-Gadu: 7658413
Print
monos
Status: Moderator

Posts: 2214
Registered: Dec 25, 2003
IP: Logged
Re: WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem & FAQ (in Polish) [post #10]

Słusznie, podoba mi sie pkt 11. Nowo obrany nastepca nie musi oddawac tronu poprzednikowi gdy ten wróci.

_________________________________
palmtopy:ipaq3130>m515>Zire71>hp4150>mio A501>iPhone 3G 16GB... nokia 500
laptop: CeleronM 1,6GHz; 2052 RAM; ATI Radeon X1100; 120 GB; Athlon64 QL65 2052 RAM; 250GB.... któż by to spisywał dalej...

Sept 10, 2006 at 06:39
Gadu-Gadu: 8911845
XFire monosxfire
Print
zuben22
Status: Settler

Posts: 27
Registered: May 28, 2011
IP: Logged
Re: WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem & FAQ (in Polish) [post #11]

Witam.

Jestem nowy na forum i staram się ogarnąć ten chaos w mojej głowie odnośnie tego wszystkiego.

Jak to dokładnie wygląda w praktyce? Sytuacja wygląda tak: Mam civa IV ze wszystkimi dodatkami (oficjalnymi warlock i beyond the sword). Chce z wami pograć w dyplo PBEM.

1) Czy jak się zapisze do jakieś rozgrywki....muszę coś ściągnąć? czy tylko te "sejvy" które wysyłamy między sobą? Bo nie rozumiem grania. Jak wyglądają te sejvy że na jednym można grać róznymi państwami etc. Bo troche to dla mnie nie jasne jest. Chodzi mi o mechanikę rozgrywki-jak to jest? Bardziej przejrzyściej to wytłumaczyć.

May 28, 2011 at 19:58

Print
kasztelan_mirmil
Status: Moderator

Posts: 5172
Registered: May 09, 2006
IP: Logged
Re: WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem & FAQ (in Polish) [post #12]

Witaj.

po pierwsze musisz poszukać dla siebie miejsca w jakiejś grze (ktoś może założyć nową lub w jakiejś inny gracz zrezygnuje) lub założyć własną grę i zebrać chętnych

ściągasz tylko save ze strony (albo wyjmuszesz z e-maila który będzie do ciebie przychodził jak będziesz w rozgrywce)
nie wiem o co ci codzi z graniem różnymi nacjami - masz jedną civkę i jąprowadzisz, każda nacja wykonuje na przemian po jednej turze

_________________________________
Lektura do poduszki:
::: Dzieje Imperium Azuli :::
::: Dzieje Imperium QuartĂłw:::

May 28, 2011 at 22:03

Print
zuben22
Status: Settler

Posts: 27
Registered: May 28, 2011
IP: Logged
Re: WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem & FAQ (in Polish) [post #13]

Aha, już wiem o oc biega

Mam tylko pytanie: Co wpisać w tym SMTP?? Bo wyskakuje błąd że nie mogę wysłać

May 29, 2011 at 09:15

Print
Drax
Status: Elite

Posts: 594
Registered: Mar 15, 2008
IP: Logged
Re: WAŻNE - Regulamin Gier Dyplo Pbem & FAQ (in Polish) [post #14]

To wsparcie w grze dla SMTP nie dziala (chyba, ze ktos dal rade zrobic). Plik wrzucasz do Turn Trackera na civ.org.pl i on automatycznie wysyla email z zalaczonym plikiem do kolejnego gracza.

_________________________________
Do bledow nagromadzonych przez przodkow dodali to, czego nie znali ich przodkowie: wahanie sie i bojazn. I stalo sie zatem, ze znikneli z powierzchni ziemi i wielkie milczenie jest po nich.

http://www.youtube.com/watch?v=2yQDuLNUXD8

May 30, 2011 at 06:24
Gadu-Gadu: 6293783
Print
^ Początek strony ^Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.