civ.org.pl forums > Civ3 - Modowanie > Ostre modowanie C3C
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization III > Modowanie
Poster
Status: Veteran

Registered: May 31, 2003
IP: Logged
Ostre modowanie C3C [post #1]

Mam pytanko : czy ktoś próbował zmieniać w hex edytorze plik conqest.biq np zmieniać rózne właściwości cudów , jednostek itp.
Chodzi mi o to żeby można było wprowadzić taki budynek który zwiększy liczbę strzałek z handlu o jeden na wszystkich polach miasta (a nie tylko morskich) albo ustrój który także zwiększy strzałki z handlu np o 2.
Sam kiedyś próbowałem ale nic nie wychodziło.
Myślę że w C3C drzemią duże możliwości Kiedyś Mendax zmodował edytor scenariuszy tak że jednostki miały nowe możliwości np mogły się teleportować: ciekawe jak to zrobił i udostępniłby kod?

Jul 13, 2006 at 11:56

Print
Marioramst
Status: King

Registered: Jan 25, 2002
Re: Ostre modowanie C3C [post #2]

Co do tych strzałek z handlu to wystarczy zaznaczyć jakis budynek i dać mu small wonder i ustawić tak jak ma kolos rodysjki. Potem dostawić kolejny budynek kóry działaby tak samo... jednak wymagał najpierw tego pierwszego aby nie było za duzo budynków na liście produkcji w miescie... mógłbys zrobić z takich budynków Pierwszego typu np z 5... i mysle ze by wystarczyło bo i dalsze maisat kasy za bardoz nie dają.

Natomiast zwiększenie kasy z rządów to mozna poustawiać również w edytorze np. wyłaczyc korupcje przyciskiem OFF... poustawiac standradowe korzysci z handlu posutawiac utrzymanie wojska to zawsze oszczedza troche kasy to tak jakbysmy mieli +2 z handlu. Jak i równiez miksowac...

Natomiast w plikach nie grzebie, równiez nie korzystam z modów, ani nie grzebie w edytorze aby cos przestawić.

Marioramst

Jul 13, 2006 at 13:20
Gadu-Gadu: 3800388
Print
robo008
Status: Veteran

Registered: May 31, 2003
Re: Ostre modowanie C3C [post #3]

To o tym Kolosie to akurat wiedziałem ale chodziło mi o budynek który można postawić w każdym mieście.Kiedyś tak kombinowałem:był cud dzięki któremu w każdym mieście pojawiał się mały cud o właściwościach Kolosa (to tak jak Temple of Artemis powodujące że zamiast temple pojawia się w każdym mieście Kolos).Niestety to nie wyszło.
Myślę o poprawieniu działania Internetu-powinien to być SW i powodować to że w każdym mieście dostajesz dodatkowy bonus w postaci strzałki handlu i zwiększa o 50 % naukę.
Teraz nie zajmuję się już Civ3 bo mam Civ4 i ma ona o wiele większe możliwości modowania.
Opiszę jeszcze w jaki sposób można zmieniać zasady gry w sejwie.(jak każdy wie zmiana w conqest.biq nic nie daje po rozpoczęciu gry).Trzeba ściągnąć program C3MT ze strony www.apolyton.net najlepiej ostatnią wersję.Następnie otwieramy tym programem (tzn edytorem sejwów) sejwa i przechodzimy na zakłądkę bodajże Miasta (Cities).Nic nie robimy tylko zapisujemy sejwa pod nową nazwą.Czynność którą wykonaliśmy to rozpakowanie sejwa - to samo należy zrobić z plikiem conqest.biq tzn należy odznaczyć opcję compess BIQ w opcjach i zapisać.Teraz jeśli np chcemy zmienić żeby setler miał dwa ruchy to robimy to w edytorze , zapisujemy conqest.biq ,zamykamy edytor.Otwieramy go w jakimś hexedytorze i otwieramy też uprzednio rozpakowanego sejwa.Porównujemy w Hexedytorze gdzie nastąpiła zmiana (dane dotyczące scenariusza zaczynają się od początku pliku) i zmieniamy tą wartość w pliku sejwa.I to wszystko.
Mam nadzieję że jeszce ktoś się bawi w C3C i w modowanie tej gierki.

[Edited by robo008 on Sept 05, 2006 at 09:59]

Jul 13, 2006 at 16:51

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.