civ.org.pl forums > Civ4 - Ogólne > SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Warlords
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Ogólne
Poster
Status: Moderator

Registered: Sept 28, 2003
IP: Logged
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #101]

No dobra ja sie poswiece i przetlumacze Peloponesian Wars...

Aug 30, 2006 at 11:23
Gadu-Gadu: 1966917
Print
Krasny
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #102]

Rise of Rome mogę wziąć.

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Aug 30, 2006 at 12:43

Print
Azazell

Registered: Jun 27, 2004
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #103]

Krasny - Rise of Rome tlumaczy Heniu możesz wziac

to pozostało
Alexander the Great
Omens

bo,

Vikings - przetlumaczylem z benym
Zjedonczenie Chin - czesc przetrlumaczylem a dokancza Beny
Genghis Khan - obecnie tlumacze

[Edited by Azazell on Aug 30, 2006 at 13:59]

Aug 30, 2006 at 13:33

Print
Krasny

Registered: Apr 11, 2004
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #104]

No to biorę Alexandra

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Aug 30, 2006 at 14:10

Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #105]

OKi super to pozostanie jedynie

Omens
ktoś sie skusi ?

jeszcze w 100% niewiem czy Heniu napewno da rade przetlumaczyc - Rise of Rome

Aug 30, 2006 at 14:26

Print
Beny
Status: Banned User

Registered: Feb 11, 2006
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #106]

Omens już przetłumaczone

Sept 01, 2006 at 17:51
Gadu-Gadu: 6775041
XFire fcbeny
Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #107]

To super jeszcze musze dotlumaczyc scenariusz o Chinach i zapomnialem bo tez jest sporo do tlumaczenia w pliku warlorlds.xml ;/ otych scenariuszach ok 2.000 zdan no ale damy rade

Beny nam duzo pomogl tlumaczac Omens, czesc scenariusza chin
Vashpan zrobil ponad polowe scenariusza o Peloponnesian War
Krasny tlumaczy Alexandra Wielkiego

jeszcze nie pewne jest tlumaczenie przez Heniu - Rise of Rome .

Vikings i Dzyngis Chan sa przetlumaczone

Sept 02, 2006 at 11:03

Print
LuKo
Status: Elite

Registered: Dec 07, 2005
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #108]

Dobra chlopaki, bedziecie placic... za zeskrobywanie mnie z podlogi. Wlaczam gre,a tu wskazowka na ekranie ladowania: "Małe co-nieco to dobra rzecz, ale lepiej się nie objadaj.". Tak sie smialem, ze z krzesla omal co nie spadlem i ledwie co zdazylem zrobic printscreena

Sept 07, 2006 at 18:30

Print
Heniu

Registered: May 11, 2004
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #109]

W Rise of Rome jestem w połowie drogi, na razie nie mam zbytnio czasu, ale na weekend powinienem znaleźć chwilkę żeby nadrobić zaległości.

Sept 07, 2006 at 18:42

Print
Virus_s
Status: Regular

Registered: Oct 27, 2005
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #110]

Quote:
LuKo wrote:
Dobra chlopaki, bedziecie placic... za zeskrobywanie mnie z podlogi. Wlaczam gre,a tu wskazowka na ekranie ladowania: "Małe co-nieco to dobra rzecz, ale lepiej się nie objadaj.". Tak sie smialem, ze z krzesla omal co nie spadlem i ledwie co zdazylem zrobic printscreena

Heh...dobre. Swoją drogą można by dodać parę takich smaczków (jeśli to możliwe) Niby szczegół a cieszy (i to jak )
Sept 07, 2006 at 18:58
Gadu-Gadu: 4553008
Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #111]

my to tak tlumaczylismy ?

Sept 07, 2006 at 19:25

Print
Virus_s
Status: Regular

Registered: Oct 27, 2005
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #112]

LuKo zapodaj screena jak możesz, chce to zobaczyć na własne oczy

Sept 07, 2006 at 19:28
Gadu-Gadu: 4553008
Print
LuKo

Attached:
civ4screenshot
0000.jpg

27 KB [downloads: 227]
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #113]

Oto i on...

Sept 07, 2006 at 20:11

Print
Vashpan

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #114]

Ja pamietam ze ta "wskazowka" pojawila mi sie jeszcze w ang. wersji.. tez sie smialem

Sept 08, 2006 at 07:09
Print
LDeska
Status: Veteran

Registered: Feb 27, 2006
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #115]

Oświadczenie

Z powodu ciągłego usuwania i cenzurowania moich postów na tym forum usuwam treść wszystkich moich postów tutaj.
Nie zgadzam się na sytuację w której moim imieniem i nazwiskiem podpisywane są posty których treść jest modyfikowana przez REDAKCJĘ.
Oświadczam że zachowanie REDAKCJI jest żenujące i przypominające jako żywo działania państwa totalitarnego.
Dlatego z wielkiem żalem ale usuwam treść wszystkich moich postów tutaj i nie mam zamiaru tutaj nigdy więcej pisać (przynajmniej do czasu gdy REDAKCJA zmieni swoje podejście do użytkowników).

Pozdrawiam
Leszek Deska

[Edited by LDeska on Oct 02, 2007 at 14:52]

Sept 11, 2006 at 14:43
Gadu-Gadu: 5122571
XFire ldeska
Print
a_de_raph
Status: Novice

Registered: Sept 08, 2006
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #116]

hm, zastanawia mnie w tej całej dyskusji nad Warlordami, czemu nikt nie wziął pod uwagę pięknego historycznie określenia "Hetman". Przecież Warlord jest dowódcą na placu boju, a przecież własnie dzięki takim Żółkiewskim, Czarnieckim czy Koniecpolskim się bitwy wygrywało. Generał jest określeniem czysto anglojęzycznym, na dodatek jest niczym więcej jak współczesnym stopniem wojskowym. No ale to nie ja tłumaczę, więc nie mnie oceniać.

Co do reszty, "fiber optics" to nic innego jak technologia światłowodowa. nie rozumiem sensu tłumaczenia tego jako włókno szklane, zwłaszcza, że po angielsku brzmi ono "glass fiber". To, że jest ono materiałem wykorzystywanym w technice światłowodowej jest naciągane do przesady.

W religiach też nie wsio jest jak trzeba, m. in. "świątynia hinduska" powinna być "hinduistyczną". Ten kościół katolicki uważam za herezję (tak, nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji!). Trzymajmy się spójności, czemu nie piszesz "meczet sunnicki" albo "meczet szyicki"? Twórcy gry nie tworzyli podziałów na odłamy danej religii, stąd powinna być po prostu "świątynia chrześcijańska". i tyle.

Grocer jest ściśle okreslany jako "sklep spożywczy", nie jako sklep po prostu.

Wieżę nadawczą zamieniłbym albo na maszt RTV, albo na nadajnik RTV. Ale to nie jest bolący ból d**y, jak mawia moja żona

W Polsce mówi się raczej "elektrownia atomowa" a nie "nuklearna". To raczej rzadziej stosowane okreslenie.

Resztę napisze później, bo mi bateria w laptopie zdycha.

Pozdrawiam

Sept 11, 2006 at 15:51
Gadu-Gadu: 384389
Print
LuKo

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #117]

Calkiem rozsadny post Ale jednak zostawilbym sklep- krocej I wieze nadawcza tez (and nice red uniform [na avatarze ])

Sept 11, 2006 at 17:18

Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #118]

tak interesujący post i ciekawe pozycje ...

podejrzewam że można tutaj pomyslec nad zmianą elektrownia atomowa , oraz religijnych budynków

Sept 11, 2006 at 17:23

Print
LDeska

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #119]

Oświadczenie

Z powodu ciągłego usuwania i cenzurowania moich postów na tym forum usuwam treść wszystkich moich postów tutaj.
Nie zgadzam się na sytuację w której moim imieniem i nazwiskiem podpisywane są posty których treść jest modyfikowana przez REDAKCJĘ.
Oświadczam że zachowanie REDAKCJI jest żenujące i przypominające jako żywo działania państwa totalitarnego.
Dlatego z wielkiem żalem ale usuwam treść wszystkich moich postów tutaj i nie mam zamiaru tutaj nigdy więcej pisać (przynajmniej do czasu gdy REDAKCJA zmieni swoje podejście do użytkowników).

Pozdrawiam
Leszek Deska

[Edited by LDeska on Oct 02, 2007 at 14:52]

Sept 12, 2006 at 08:42
XFire ldeska
Print
LuKo

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #120]

Nigdy sie nadtym nie zastanawialem, ale czy dolaczacie pliczek, co od ostatniej wersji zostalo zmienione? Bo chce grac sobie w swojego moda z Waszym tlumaczeniem (a jest kilka nowych np. cudow w moim modzie, ktore sobie tlumacze jakotako, ale przy nowej wersji Waszego spolszczenia musze wyszukiwac zmiany, ktore zrobilem sobie w modzie i nakladac na spolszczenie Troche zawile to maslo maslane ).

Sept 12, 2006 at 13:09

Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #121]

LuKo ale mowisz o roznicy miedzy spolszczenie podstawki 2.2/2.3 a spolszczeniem warlords 3.0 ??

Sept 12, 2006 at 14:07

Print
LuKo

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #122]

Nie, mowie o roznicach miedzy np. Warlords 3.0, a Warlords 3.1 (z uwzglednionym kosciolem, elektrownia, czy "cus"w tym stylu)

Sept 12, 2006 at 14:30

Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #123]

aa to chodzi jeszcze raz przeczytalem twoje pytanie.. nie niemamy takiego pliczku tekstowego z informacja co zmieniono w nowej wersji

bo przewaznie to poprawiamy bledy ortograficzne, stylistyczne.. ale i teraz jak wydamy 3.1 to dojdą spolszczone Scenariusze i zapewnie zmienimy nazwy paru budynków ...

wiesz co jak wydamy to ja tu napisze co takiego zmienilismy oprocz bledow ortograficznych i stylistycznych to będziesz wiedzial co u siebie zmienic

LuKo jak sie twoj mod nazywa? albo udostepnij go zobacze jak masz ulozone te pliki tekstowe i wjaki sposob dodales nowe

chociaz kurde ty zapewnie bys chcial sie dowiedziec i jakie bledy ortograficzne poprawilismy ?

[Edited by Azazell on Sept 12, 2006 at 14:41]

Sept 12, 2006 at 14:40

Print
LuKo

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #124]

Eeee... To szkoda. Mi by sie wlasnie przydal spis zmian Mod jest moj prywatny, dostosowany do jednej osoby- do mnie A zmiany w plikach text ida jak popadnie

Sept 12, 2006 at 15:17

Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #125]

achaa hmm no przewaznie jak sie tworzy mody to jest osobny plik Textowy w ktorym sa nowe teksty z moda.

niechcesz wiecej napisac o swoim modzie? bo jestem ciekawy ale spoko jesli prywatny to inna sprawa ;P

co do listy zmian hm w sumie i interesująca rzecz ale nie co nie wygodna;p i zbyt duzo roboty ale pomyslimy

Sept 12, 2006 at 15:30

Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #126]

Dobra teraz pytanie do osób co spolszczaja Scenariusze kto nam tam jeszcze został ?

Heniu ?

Krasny ?

Vashpan ?

jak tam robotka? ;P

Sept 12, 2006 at 15:31

Print
LuKo

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #127]

Wiesz, ja sie tak znam na modowaniu, jak przecietny mieszkaniec kraju, gdzie nie nzaja komputerow. Ale moze to jest dobry patent na przyszlosc?

Sept 12, 2006 at 15:39

Print
kjack
Status: Settler

Registered: Sept 12, 2006
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #128]

Witam.
Bylo by bradzo milo jakby powstala instalka zawierajaca w sobie spolszczenie i moda "IP". Uwazam ze wiekszosc polskich graczy instaluje obie rzeczy, wiec po co isc pod gorke

Pozdrawiam i dziekuje za wlozone trudy i prace.

[Edited by kjack on Sept 12, 2006 at 16:42]

Sept 12, 2006 at 16:39

Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #129]

kjack ---> masz coś takiego tutaj ---> http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=5424&page=0#123698

Sept 12, 2006 at 17:21

Print
Heniu

Registered: May 11, 2004
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #130]

teoretycznie gotowe jest 3/4, ale bede musial przejrzec wszystko jeszcze raz w poszukiwaniu bledow wiec moze troche sie przeciagnac. Na szczescie dzisiaj mam zarezerwowane troche czasu wiec za pare dni powinno byc gotowe.

Sept 12, 2006 at 18:25

Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #131]

Heniu Super ! Tak trzymać .. jesli jakies uwagi masz to wal do mnie na gg lub tu

Sept 12, 2006 at 19:21

Print
kjack

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #132]

Quote:
Azazell wrote:
kjack ---> masz coś takiego tutaj ---> http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=5424&page=0#123698

Nie to mialem na mysli ;P
Sept 13, 2006 at 20:42

Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #133]

a coto za mod IP ?:P

Sept 13, 2006 at 21:06

Print
Reel Mixer

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #134]

Chciałbym zgłosić następująca sprawę pod rozwagę:
W promocji "Musztra II" dodatek Warlords dodał umiejętność:
* suffers 20 % less collateral damage
przetłumaczono na:
* o 20 % mniej szans na śmiertelne bombardowanie
To się, moim zdaniem, w jaskrawy sposób nie zgadza.
"Collateral damage" powinno być raczej przetłumaczone na obrażenia obszarowe - termin funkcjonujący w różnych grach i raczej powszechnie zrozumiały. Natomiast w umiejetnościach, z którymi zaczyna katapulta, jest napisane "obrażenia masowe". Może warto zdecydować się na jedną wersję? Poza tym chodzi o uszkodzenie wielu jednostek podczas ostrzału miasta przez jednostki oblężnicze - a nie utłuczenie na śmierć tych, które mają pecha przy "rzucie kostką" przez komputer. Przez to należy też dodać, że nie chodzi o "szansę", tylko zmniejszenie obrażeń, które i tak zostałyby zadane przez jednostkę ostrzeliwującą obronę miasta. Brzmiałoby to więc:
* otrzymuje mniejsze o 20 % obrażenia obszarowe
Nie sądzę, aby "obszarowe" myliło sugerując zadawanie obrażeń dla kwadratów otaczających docelowe pole ataku.
Pozdrowienia dla szanownej ekipy tłumaczy i podziękowania za całość spolszczenia.

[Edited by Reel Mixer on Sept 14, 2006 at 20:42]

Sept 14, 2006 at 20:40

Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #135]

Reel Mixer --> dzieki pamietam ten tekst.. mielismu znim problemy i wezmiemy chetnie twoją wypowiedz pod uwage

Sept 14, 2006 at 21:16

Print
Vashpan

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #136]

Azazell - nie oslabiaj mnie Ja ci mowilem zeskonczylem swoja dzialke juz jakies 3 tyg. temu......

Sept 15, 2006 at 13:24
Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #137]

VAshpan acha no to gites;p

Sept 15, 2006 at 17:25

Print
a_de_raph
Status: Novice

Registered: Sept 08, 2006
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #138]

na własne potrzeby dokonałem paru poprawek w tłumaczeniu, np. spolszczyłem Imiona władców, którzy nie zostali spolszczeni do końca tak jak podaje encyklopedia PWN.

W niej:

- Wang Kon jest Wang Gonem
- Qin Shi Huang jest zwany Shi Huangdi (w sumie dziwne, że nie zostało to przedłumaczone, bo jego terakotowa armia z Xian jest jednym z najbardziej znanych zabytków Chin)
Mao w Polsce nazywany jest Tse-tungiem, Zedong to baaardzo rzadko stosowane nazwisko.
Asoka jest w PWN-ie zwany Aśoką.
Można sobie pozwolić na dodanie imion politykom czy też numerów czy przydomków:
Piotr I Wielki
Katarzyna II
Izabela I Katolicka
Fryderyk II
Mehmet II Fatih
Otto von Bismarck
Winston Churchill
Józef Stalin
Elżbieta I
Mahatma Gandhi
Cyrus Wielki
Franklin D. Roosevelt
Jerzy Waszyngton
Aleksander Macedoński

Protective oznacza "protekcjonistyczny", a nie "opiekuńczy". pojęcie państwa opiekuńczego okresla się jako "welfare state". a Protekcjonizm jest dość konkretną doktryną.
Pojęcie wasalizmu bym zastąpił "prawem lennym", bo to na jego podstawie powstały wszystkie zależności.
Master to senior, a Vasal to lennik. Wasal nie jest zły, ale jest to powszechne mało literackie określenie.

Assembly Plant PWN-Oxford tłumaczy jako "Montownia". Krótko i zwięźle.

Ropa powinna być naftowa

Gildie zastąpiłbym polskim określeniem "Cechy", no ale niech będzie, że loża masońska RPG-owców będzie na pewno protestować, że to nie to samo :P

Printing Press to Maszyna Drukarska, lub Prasa Drukarska. Traktujmy wynalazek jako wynalazek, a nie jako ideę, którą on ze sobą ciągnie. Gutenberg skonstruował maszynę drukarską i jej następstwem było upowszechnienie druku. Jednak wynalazkiem jest konkretna maszyna.

Flight to Lot. Zdecydowanie brzmi to bardziej literacko.

Machinery to Maszyneria ew. Maszyny.

Z Rifling miałem duży problem. Pojęcie "riflingu" oznacza nic więcej jak gwintowanie. PWN-Oxford: "gwintować lufę" - "to rifle a barrel". Rewolucja polegała na pojawienie się gwintowanych luf do strzelb. Piszecie o tym zresztą w Civilopedii. I to powinno być przede wszystkim uwzględnione. Ostatecznie przetłumaczyłem to jako "Gwintowanie broni". Można też "Gwintowana broń", "Gwintowana lufa", itp. Nie można jednak pominąć samego gwintowania.

Refrigeration to chłodzenie, nie chłodnictwo. Skąd to słowo w języku polskim się pojawiło?

Rocketry sensowniej jest przetłumaczyć jako technika rakietowa (tak jak tłumaczą to Niemcy).

Wealth lepiej przetłumaczyć jako "Bogactwo", bo w sumie tym to jest.

SAM Infantry to nic innego jak Piechota Przeciwlotnicza.

Gunship to Śmigłowiec Bojowy.

SDI to po polsku nazywa się "Inicjatywa Obrony Strategicznej". Tłumaczenie dla ekstremistów językowych tylko i wyłącznie :P

Docking Bay to komora dokująca (wg. PWN-Oxford).

To chyba tyle na razie, pozdrawiam.

[Edited by a_de_raph on Sept 19, 2006 at 13:57]

Sept 19, 2006 at 13:54
Gadu-Gadu: 384389
Print
LuKo

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #139]

Piotr I Wielki Wielki Specjalnie w orginale przywodcy sa bez przydomkow, bo na zakonczenie gry, zaleznie od tego, jakim byles wladca, dostajesz przydomek. Tworzysz historie od nowa i tylko ona moze Cie osadzic

PS. Montownia, moze i krotko, ale brzmi srednio... :/

Sept 19, 2006 at 14:23

Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #140]

Quote:
a_de_raph wrote:
na własne potrzeby dokonałem paru poprawek w tłumaczeniu, np. spolszczyłem Imiona władców, którzy nie zostali spolszczeni do końca tak jak podaje encyklopedia PWN.

W niej:

- Qin Shi Huang jest zwany Shi Huangdi (w sumie dziwne, że nie zostało to przedłumaczone, bo jego terakotowa armia z Xian jest jednym z najbardziej znanych zabytków Chin)
Mao w Polsce nazywany jest Tse-tungiem, Zedong to baaardzo rzadko stosowane nazwisko.
Można sobie pozwolić na dodanie imion politykom czy też numerów czy przydomków:
Piotr I Wielki
Katarzyna II
Izabela I Katolicka
Fryderyk II
Mehmet II Fatih
Otto von Bismarck
Winston Churchill
Józef Stalin
Elżbieta I
Mahatma Gandhi
Cyrus Wielki
Franklin D. Roosevelt
Jerzy Waszyngton
Aleksander Macedoński
ee niee wolimy pozostać przy naszych nazwach

Protective oznacza "protekcjonistyczny" <-- chyba masz racje ale rozważymy to

Z Rifling Mysle ze pozostaniemy przy Strzelectwu

Wealth lepiej przetłumaczyć jako "Bogactwo", bo w sumie tym to jest.<--- przeciez tak mamy przetlumaczone:P

SAM Infantry to nic innego jak Piechota Przeciwlotnicza. <-- hm wiesz napewno to lepiej brzmi i tez tak chcielismy dac ale nisetety w civce w wielu miejscach to sie nie zmiesci i bedzie brzydko wygladalo dlatego przyjelismy tamta forme

Gunship to Śmigłowiec Bojowy. <---- pozostane przy Helikopterze

SDI to po polsku nazywa się "Inicjatywa Obrony Strategicznej <-- to raczej wole zostawic SDI

Docking Bay to komora dokująca <----- extra dzieki brzmi lepiej

Co do reszty to rozważymy dzieki wielkie za pomoc w ulepszaniu spolszczenia Wielkie dzieki !

[Edited by Azazell on Sept 19, 2006 at 14:54]
Sept 19, 2006 at 14:53

Print
Vashpan

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #141]

mam watpliwosci co do docking bay... dokujaca oczywiscie ze tak, ale komora ? Chodzi o element statku kosmicznego a jakos nie wyobrazam sobie by inne statki mogly dokowac w komorze

Zreszta przy wielu nazwach trzeba brac pod uwage kontekst no i miejsce jakie jest wlasnie dlatego assembly plant zostawilbym jak jest - zreszta montownia brzmi troche glupio

Printing Press - dalbym druk - nie wiem skad sie wzielo drukarstwo ... Mysle ze w tym przypadku trzeba to wlasnie traktowac jako idee.

Refrigeration - oczywiscie Chlodzenie.. nie wiem skad sie wzielo chlodnictwo
Flight - oczywiscie ze Lot...
Rocketry - raczej Rakietnictwo
jeszcze zobaczylem:
Steam Engine - dlaczego naped ? silnik parowy a nie naped....
Fision - Rozszczepienie, ale atomu bo tak to nie wiadomo o co chodzi

Sept 20, 2006 at 07:46
Print
jobabr
Status: Redaktor

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #142]

Quote:
a_de_raph wrote:

W niej:

eh, az sie w oku lza kreci.... ja tak walczylem o spolszczenie imion (a mimo wszystko pare sie przeslizgnelo), przyjemnie jest dowiedziec sie, ze ktos podobnie mysli...

notabene uwagi bardzo cenne; pozdrawiam
Oct 05, 2006 at 19:30
Gadu-Gadu: 5763902
Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #143]

nio Jobabr masz teraz troche czasu ? jesli sobie grasz w civke zwlaszcza w dodatek to wyłapuj błedy ..
trzeba niedługo zrobić nowszą wersje ...

Jobabr miałbys ochote na przetłumaczenie pewnego Scenariusza?:P ( ktory w duzej mierze jest przetlumaczony trza poprawki i dokonczyc )

ja bym tez zrobil ale mam juz drugi scenariusz i wogle teraz Studia i ciezko z czasem

BTW. izuwasz jesce GG ? trzeba pomyslec nad zmiana pewnych wyrazow tak jak sam uwazasz z tymi przywódcami itp ..

[Edited by Azazell on Oct 07, 2006 at 09:13]

Oct 07, 2006 at 09:11

Print
tomek1906

Registered: Nov 09, 2005
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #144]

mam pytanie na ktore pewnie jest odpowiedz w tym temacie ale nie mam czasu go calego czytac wgrywam civke4 potem dodatek zeby spolszczyc gierke wystarczy sciagnac spolszczenie Warlords czy najpierw musze spolszczyć podstawową wersje ?

Oct 26, 2006 at 13:13

Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #145]

niee

jesli masz warlords to sciagasz patch spolszczajacy warlords .. bo on zawiera w sobie juz spolszczenie z podstawki ( musi zawierac inaczej by nie miało szans na prawidłowe funkcjonowanie )

Oct 26, 2006 at 13:34

Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #146]

Już Spolszczenie do wersji 2.08 zostało przerobione teraz poprawić błędy stylistyczne i ortograficzne i wypuscimy ,, zapewnie jutro

[Edited by Azazell on Nov 01, 2006 at 21:52]

Nov 01, 2006 at 21:51

Print
Vashpan

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #147]

Nie wczoraj a na pewno w poniedzialek Ze wzgledu na to ze instalator mam na komputerze w gdansku :/

Nov 03, 2006 at 09:48
Print
LDeska

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #148]

Oświadczenie

Pozdrawiam
Leszek Deska

[Edited by LDeska on Oct 02, 2007 at 15:00]

Nov 07, 2006 at 13:44
XFire ldeska
Print
Azazell

Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #149]

łiiiiiiiiii przepraszam zupełnie zapomniałem o spolszczeniu ... to wszystko przez te Kolokwia ;/ ... ale spoko zaraz złapie vashpana.. i trzeba działać

Nov 07, 2006 at 14:32

Print
romanek

Registered: Oct 25, 2004
Re: SPOLSZCZENIE CIVILIZATION IV: WARLORDS "3.0" - ( Tutaj Pobierzesz ) - Błędy i Opinie [post #150]

i jak tam ? cos zasysac, czekac... bo tu bomby podkladaja (dowiedzialem sie po fakcje ze byla podobno wogole sie przez katowice niedalo przejechac ) a ja dalej czekam i czekam :P

Nov 09, 2006 at 12:28
Gadu-Gadu: 2809
Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 2 [3] 4 5

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.