civ.org.pl forums > SMAC - Games in Progress / Gry w toku > [SMAC Liga] LoD vs Heniu [zakonczona]
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Alpha Centauri > Games in Progress / Gry w toku
Poster
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
IP: Logged
[SMAC Liga] LoD vs Heniu [zakonczona] [post #1]

Gra zakonczona zwyciestwem LoDa. Wstyd sie przyznac ale wystartowałem sam na najwiekszym kontynencie a LoD na takiej malej wysepce na polnocy a i tak przegralem. Szanse na zwyciestwo sie wyrownaly po tym jak w dosc wczesnej fazie gry stracilem glupio colony poda. Mikołaj natomiast bardzo szybko rozwalił Yanga i rownie predko zaczal ataki mysliwcami na moj kontynent, czego sie raczej nie spodziewalem. Oczywiscie natychmiast wykradłem Air Power oraz Mind/Machine Interface i rozpoczelem masowa produkcje jednostek do obrony. Przez spora czesc czasu z powodzeniem sie bronilem, pod koniec gry nawet udalo mi sie zniszczyc troche wojsk, ale wojna wykonczyla mnie zarowno ekonomicznie jak i militarnie. Poddalem gre... nie pamietam kiedy ale to bylo dosc pozno, po 2240 roku chyba.

Dec 16, 2006 at 14:04

Print
Heniu

Re: [SMAC Liga] LoD vs Heniu [zakonczona] [post #2]

Dwa dni temu graliśmy rewanż. Oczywiście przegrałem.

Gralismy na tej samej mapie co w ww. meczu tyle że na przeciwnych lokacjach - ja na malutniej wysepce 2x2 na północy mapy, LoD na największym kontynencie. Gra była dość pokojowa - ani ja ani Mikołaj za dużo nie wojowaliśmy, ja co najwyzej troche potłukłem się z Yangiem i to wszystko. Gdy w mniej więcej tym samym czasie doszlismy do samolotów przewaga ekonomiczna Mikołaja była zbyt duża bym miał szansę na zwycięstwo więc poddałem grę.

Mar 24, 2007 at 21:35

Print
sirsik
Status: Moderator

Registered: Nov 24, 2004
Re: [SMAC Liga] LoD vs Heniu [zakonczona] [post #3]

jak mogles przegrac wierzylem ciebie

Mar 26, 2007 at 11:39
Gadu-Gadu: 1547681
XFire sirsilis
Print
LoD
Status: God Emperor

Registered: Apr 03, 2001
Re: [SMAC Liga] LoD vs Heniu [zakonczona] [post #4]

Pawel dokonal oczywiscie swojego podstawowego bledu - za malo agresywnie sie rozwijal. W pierwszej grze D:AP osiagnalem dlugo przed nim. W drugiej, wynalezlismy techa w tej samej turze - ale to on byl uniwerkiem, a nie ja . Reasumujac - w obydwu grach praktycznie zwyciezylem ekonomicznie. I to jest Twoj glowny problem Heniu - wojny prowadzisz dobrze, ale rozwoj musisz jeszcze potrenowac .

Mar 26, 2007 at 12:12
Gadu-Gadu: 816683
XFire lordofdusk
Print
Heniu

Re: [SMAC Liga] LoD vs Heniu [zakonczona] [post #5]

Po pierwsze to w pierwszej grze to Air Power wykradlem 2 tury po tym jak zobaczylem Twoje samoloty na ekranie :P

Po drugie - lokacja startowa unierka rownowazy jego przewage technologiczna wiec to ze w drugiej grze bylismy na rowni to zadna sensacja. W pierwszej grze tez przez wieksza czesc gry bylismy na rowni! dopiero jak mniej wiecej na 2/3 gry zaczeles techowac w University Base z bodajze 50 kolbkami na ture to juz nie mialem szans...

Po trzecie - w pierwszej grze prawie na samym starcie stracilem glupio colony poda co bardzo zahamowalo moj rozwoj, po prostu niepotrzebnie zaryzykowalem wysylajac poda bez obstawy...

Po czwarte - niepotrzebnie tak sie zaangazowalem w producje busterow w pierwszej grze oraz projektow w grze drugiej.

Po piate - w drugiej grze nie inwestowalem za bardzo w rozwoj bo sadzilem ze bede musial sie brobic przed Twoim ruszem lub dewastacja terenow.

jednym slowem - masz troche racji, ale mysle ze rozwoj nie szedl mi tak zle jak by moglo sie to wydawac z Twojego punktu widzenia. Jesli bylem do tylu to z glupich bledow a nie ze zlej strategii rozwojowej. Przynajmniej jesli chodzi o poczatkowa faze gry bo pozniej to moze i racja bo gra byla rozsztrzygnieta i nie chcialo mi sie grac

[Edited by Heniu on Mar 27, 2007 at 21:11]

Mar 27, 2007 at 21:06

Print
LoD

Odp: Re: [SMAC Liga] LoD vs Heniu [zakonczona] [post #6]

Quote:
Heniu wrote:
Po pierwsze to w pierwszej grze to Air Power wykradlem 2 tury po tym jak zobaczylem Twoje samoloty na ekranie :P

I ture po tym, jak zaczalem Ci przejmowac bazy - zapomniales dodac . D:AP otrzymales jedynie z powodu mojego glupiego bledu zwiazanego ze zlym przeliczeniem czasu produkcji i transportu PT...

Quote:

Po drugie - lokacja startowa unierka rownowazy jego przewage technologiczna wiec to ze w drugiej grze bylismy na rowni to zadna sensacja. W pierwszej grze tez przez wieksza czesc gry bylismy na rowni! dopiero jak mniej wiecej na 2/3 gry zaczeles techowac w University Base z bodajze 50 kolbkami na ture to juz nie mialem szans...

Na poczatku wyscigu sportowcy tez zwykle sa na rowni - pozornie... Skads sie ta mozliwosc techowania wziela, prawda?

Quote:

Po trzecie - w pierwszej grze prawie na samym starcie stracilem glupio colony poda co bardzo zahamowalo moj rozwoj, po prostu niepotrzebnie zaryzykowalem wysylajac poda bez obstawy...

Zdarza sie...

Quote:

Po czwarte - niepotrzebnie tak sie zaangazowalem w producje busterow w pierwszej grze oraz projektow w grze drugiej.

Co do drugiego punktu - tu sie nie zgodze. Dobrze zrobiles, ze zbudowales H:GP i VW - aczkolwiek nie musiales budowac obydwu projektow ROWNOCZESNIE, wystarczyl jeden (optymalnie VW).

Quote:

Po piate - w drugiej grze nie inwestowalem za bardzo w rozwoj bo sadzilem ze bede musial sie brobic przed Twoim ruszem lub dewastacja terenow.

I o to chodzilo .

Quote:

jednym slowem - masz troche racji, ale mysle ze rozwoj nie szedl mi tak zle jak by moglo sie to wydawac z Twojego punktu widzenia. Jesli bylem do tylu to z glupich bledow a nie ze zlej strategii rozwojowej. Przynajmniej jesli chodzi o poczatkowa faze gry bo pozniej to moze i racja bo gra byla rozsztrzygnieta i nie chcialo mi sie grac

W pierwszej grze tez popelnilem kupe glupich bledow, a mimo to udalo mi sie wygrac - wlasnie dzieki przewadze rozwojowej, a konkretniej - przemyslowej.

Mar 28, 2007 at 10:56
XFire lordofdusk
Print
sirsik

Re: [SMAC Liga] LoD vs Heniu [zakonczona] [post #7]

ee tam poczekajcie na mnie Rowale was w pare chwil

bedzie duzo krwi i potu

Mar 28, 2007 at 12:06
XFire sirsilis
Print
Heniu

Re: [SMAC Liga] LoD vs Heniu [zakonczona] [post #8]

dobra, potrenuje te ekonomie

a ty sirs lepiej ture zrob, wyslalem Ci ja wczoraj wieczorem :P

tak w ogole to moze zagramy PBEMa we 3?

Mar 28, 2007 at 16:33

Print
LoD

Odp: Re: [SMAC Liga] LoD vs Heniu [zakonczona] [post #9]

Quote:
Heniu wrote:
dobra, potrenuje te ekonomie

Trenuj, trenuj. Trening czyni mistrza .

Quote:

tak w ogole to moze zagramy PBEMa we 3?

A czemu nie... mozesz zalozyc gierke .

Mar 28, 2007 at 17:41
XFire lordofdusk
Print
sirsik

Re: [SMAC Liga] LoD vs Heniu [zakonczona] [post #10]

ture wysle bom zapomnial ja skopiowac na penddrajwa ;/

Mar 29, 2007 at 08:18
XFire sirsilis
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.