civ.org.pl forums > Gry Cywilizacyjne > C:CTP 1 -> problem z uruchomieniem
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Inne Gry Strategiczne > Gry Cywilizacyjne
Poster
Status: Novice

Registered: Apr 11, 2007
IP: Logged
C:CTP 1 -> problem z uruchomieniem [post #1]

Mam problem z uruchomieniem CTP 1. Mam win xp+service pack 2; zainstalowalem patcha 1.2, ale nic nie dalo, pozniej tego nieoficjalnego patcha - rowniez bez oczekiwanego skutku.
Sprawdzalem na dwoch kopiach CTP - jednej kupionej kilka lat temu, drugiej tez kupionej, ale razem z CDA. W tej drugiej przy uruchamianiu pluje sie: "abnormal error" (ang. nienormalny/nieprawidlowy blad), czy cos w tym rodzaju, natomiast w pierwszym przypdku czy wlaczam przez autorun -> play, czy przez ...\ctp_program\ctp\civctp.exe efekt jest ten sam - czyli nic. Po prostu przez niecala sekunde symbol wczytywania przy kursorze i dalej nic.

Jesli bylby ktos tak mily i napisal jak pozbyc sie problemu bylbym wdzieczny ;]

Apr 11, 2007 at 22:27

Print
miszol
Status: Elite

Registered: Aug 10, 2003
Re: C:CTP 1 -> problem z uruchomieniem [post #2]

zainstaluj najnowsze, oficjalne sterowniki do swojej karty graficznej - najpierw odinstaluj civ, reset, nowe sterowniki, reset i install civ (zainstaluj civ na domyślnych ustawieniach), reset, patch 1.2 i spróbuj czy pójdzie.

napisz jak poszło, jak nie da rady to dalej będziemy myśleć

Aleksander Pope

Apr 12, 2007 at 00:04
Gadu-Gadu: 1408208
Print
Disther

Re: C:CTP 1 -> problem z uruchomieniem [post #3]

Zrobilem wszystko jak powiedziales (uninstall ctp, download & install driverow, w miedzyczasie restarty) i d*** :/. Nadal kiedy probuje wlaczyc civ to niecala sekunda wczytywania i 0 efektu.

Sprobowalem tez zmienic rozdzielczosc na 640x480 i kolory na 16bit, ale rowniez nic to nie dalo :/

Jednak dzieki za probe pomocy . Jesli masz jeszcze jakis pomysl to podziel sie prosze ;]

Apr 12, 2007 at 20:48

Print
miszol

Re: C:CTP 1 -> problem z uruchomieniem [post #4]

czasami pomaga ustawienie zgodność z Win 98, jak dalej nie pójdzie to daj znać - jutro postaram się zainstalować ctp I u siebie i zobaczę co się będzie działo

Aleksander Pope

Apr 12, 2007 at 21:09
Print
Disther

Re: C:CTP 1 -> problem z uruchomieniem [post #5]

Dzieki Ci bardzo - ustawienie zgodnosci na 98 od razu pomoglo

Apr 12, 2007 at 21:18

Print
miszol

Re: C:CTP 1 -> problem z uruchomieniem [post #6]

to się bardzo cieszę że gra ruszyła.
miłego grania

Aleksander Pope

Apr 12, 2007 at 21:41
Print
Disther

Re: C:CTP 1 -> problem z uruchomieniem [post #7]

Dzieki i rowniez ;]

Apr 12, 2007 at 21:43

Print
Multi

Registered: Aug 12, 2007
Re: C:CTP 1 -> problem z uruchomieniem [post #8]

Witam, jesli chodzi o posty to jestem tu nowy, ale czasami ogladam anonimowo wasze forum i ogólnie civ.org.pl z racji ze wszystkie civilizacie sa moja mania

Tyczac tego tematu, ostatnio zapragnełem zagrac własnie w CTPI ale jest ten sam problem co u autora tematu, gra poprostu po właczeniu po kilku sekndach poprostu wyłacza sie.
Dodam ze zgodnosc win98 nie skutkuje, mam najnowsze sterowniki ( system XP SP2), na zainstalowanych paczach i nie zainstalowanych tez nie chodzi, CTP2 chodzi idalnie, grałem kiedys i chodziło teraz nagle nie chce, wina instalki tez nie jest bo sciagnłem 3 rózne obrazy gry i na wszystkich to samo.

Byłbym bardzo wdzieczny za jakies sugestie co zrobic.

Aug 12, 2007 at 09:34

Print
Marioramst
Status: King

Registered: Jan 25, 2002
Re: C:CTP 1 -> problem z uruchomieniem [post #9]

Quote:
Multi wrote:
Witam, jesli chodzi o posty to jestem tu nowy, ale czasami ogladam anonimowo wasze forum i ogólnie civ.org.pl z racji ze wszystkie civilizacie sa moja mania

Tyczac tego tematu, ostatnio zapragnełem zagrac własnie w CTPI ale jest ten sam problem co u autora tematu, gra poprostu po właczeniu po kilku sekndach poprostu wyłacza sie.
Dodam ze zgodnosc win98 nie skutkuje, mam najnowsze sterowniki ( system XP SP2), na zainstalowanych paczach i nie zainstalowanych tez nie chodzi, CTP2 chodzi idalnie, grałem kiedys i chodziło teraz nagle nie chce, wina instalki tez nie jest bo sciagnłem 3 rózne obrazy gry i na wszystkich to samo.

Byłbym bardzo wdzieczny za jakies sugestie co zrobic.

Hehe nawet nie strasz bo zbieram sie do zakupienia CTP I od roku i jak bym mi nie poszła (za około rok jak bym sie juz zebrał) to bym sie mocno zawiódł

Marioramst
Oct 10, 2007 at 21:39
Gadu-Gadu: 3800388
Print
sirsik
Status: Moderator

Registered: Nov 24, 2004
Re: C:CTP 1 -> problem z uruchomieniem [post #10]

a ja mam juz obie czesci Zagralbym sobie online

Oct 14, 2007 at 19:33
Gadu-Gadu: 1547681
XFire sirsilis
Print
Multi

Registered: Aug 12, 2007
Re: C:CTP 1 -> problem z uruchomieniem [post #11]

a u mnie nadal nic, czarny ekran na poczatku a pózniej poprostu sie wyłacza, bez zadnego komunikatu

Oct 16, 2007 at 20:43

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.