civ.org.pl forums > Civ4 - Ogólne > SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Ogólne
Poster
Status: Moderator

Registered: Jul 28, 2008
IP: Logged
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #751]

spróbuj pokasować wszystkie czcionki z wyjątkiem podstawowej, bo jej skasować się nie da. zainstaluj czcionkę z katalogu gry, albo Azazella. Następnie jak nie będziesz miał ją nadal, to trzeba odnaleźć w rejestrze tą czcionkę (można szukać po nazwie - w tym momencie nie pamiętam ścieżki) i zmienić plik wskazujący na czcionkę. u mnie to pomogło.

Aug 24, 2010 at 05:41
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
Jordaens
Status: Novice

Registered: Feb 10, 2011
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #752]

Sorry - wytłumacz jak blondynce.
Gdzie mam pokasować wszystkie czcionki - w katalogu Resource/Fonts?
Czcionki Azazella mam zarówno w wyżej podanym katalogu, jak i w samym modzie w katalogu Assets/res/Fonts. No i są w Win7/Fonts

[Edited by Jordaens on Feb 10, 2011 at 23:47]

Feb 10, 2011 at 23:42

Print
ramzes46
Status: Administrator

Registered: Oct 17, 2006
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #753]

Jak zainstalować?:
1. Rozpakować zawartość pliku
2. Dwa pliki skopiować i podmienić z istniejącymi do katalogu:
C:\Program Files\Firaxis Games\Sid Meier's Civilization 4 Complete\Resource\Fonts\
3. Oraz następnie plik sylfaen.ttf skopiować do katalogu C:\Windows\Fonts\
4. Uruchomić Grę! (W razie braku czcionki w grze należy ponownie uruchomić system)
Do pobrania TU: http://www.civ.org.pl/downloads.php?lang=Pol&type=Civ4&section=Inne

Do WINDOWS 7

Rozwiązanie problemów z brakiem polskich znaków w spolszczeniu gry Civilization IV - w systemie Windows 7!

Instrukcja:
1. instalujemy spolszczenie do Civilization IV w odpowiednim katalogu,
2. następnie koniecznie resetujemy nasz system,
3. po ponownym uruchomieniu systemu operacyjnego, znajdujemy zainstalowaną wraz ze spolszczeniem czcionkę o nazwie "sylfaen.ttf" (znajdziemy go w katalogu C:\Program Files (x86)\2K Games\Firaxis Games\Sid Meier's Civilization 4 Complete\Assets\res\Fonts\)
4. uruchamiamy go dwukrotnym kliknięciem na myszce i pojawi się edytor czcionki, nas będzie interesować tylko górne menu w edytorze - mianowicie opcja "zainstaluj". Dlatego uruchamiamy tą opcję i pojawi się czy chcesz zamienić / podmienić czcionkę w systemie - koniecznie odpowiadamy, że tak!
5. po wykonaniu tej operacji w katalogu (c:\Windows\Fonts) powinny być dwie czcionki "sylfaen.ttf" oraz "sylfaen_0.ttf"
6. kolejnym krokiem będzie ponowne uruchomienie systemu.
7. po załadowaniu systemu uruchamiamy grę i cieszymy się z posiadania polskich znaczków w grze!

Problemy sa opisane TU: http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=6161

Feb 11, 2011 at 05:52

Print
Jordaens

Registered: Feb 10, 2011
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #754]

Niestety - bez efektu.

PS. Wszystko gra - pomogło gruntowne oczyszczenie rejestru

[Edited by Jordaens on Feb 11, 2011 at 22:34]

Feb 11, 2011 at 09:18

Print
Gaas

Registered: Feb 21, 2011
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #755]

Witam !
Mam następujący problem z polonizacją.
Otóż po zainstalowaniu łatki nie mam możliwości zmiany języka na polski co więcej po restarcie język zmienia się w grze na francuski. Dodam że gre zakupiłem na steamie i podejrzewam ze może to mieć związek z tą platformą.

Z góry dziękuje za pomoc.

Feb 21, 2011 at 20:03

Print
ramzes46

Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #756]

Witaj Gaas
Przy instalacji języka zwróć uwagę na miejsce instalki, jest to opisane w notce. Ważne jest również zrestartowanie kompa po tej czynności. Jeżeli nie widzisz polskiego tzn. ze masz źle zainstalowany pakiet.

Feb 23, 2011 at 08:01

Print
Gaas

Registered: Feb 21, 2011
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #757]

Język instaluje do foldera gdzie jest zainstalowana gra w moim przypadku to: C:\Program Files\Steam\steamapps\common\sid meier's civilization iv . Komputer oczywiście restartuje zgodnie z poleceniem instalatora. Próbowałem już nawet zainstalować język ręcznie tzn. rozpakowałem plik z językiem do innego folderu po czym przekleiłem odpowiednie pliki do folderu z grą ale efekt w tym jak i w przypadku instalowania przez instalator języka jest zawsze taki sam tzn język w grze zmienia się na francuski a w opcjach niema możliwości zmiany na języka polski.

Feb 23, 2011 at 12:39

Print
bloodmage
Status: Elite

Registered: Jul 30, 2006
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #758]

witam,
mam problem z instalacją czcionki pod win7
robię wg. wskazówek kilka postów wyżej ale przechodząc do punktu :
"po wykonaniu tej operacji w katalogu (c:\Windows\Fonts) powinny być dwie czcionki "sylfaen.ttf" oraz "sylfaen_0.ttf" " obu czcionek nie mam w tym katalogu tylko syfaen zwykła

Ktoś zna rozwiązanie ?

Apr 09, 2011 at 17:43
Gadu-Gadu: 1068234
XFire DevSeba
Print
ramzes46

Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #759]

A resetowałeś kompa ? Niektóre operacje w systemie są widoczne dopiero po resecie.

Apr 10, 2011 at 11:11

Print
bloodmage
Status: Elite

Registered: Jul 30, 2006
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #760]

tak

Apr 10, 2011 at 11:32
Gadu-Gadu: 1068234
XFire DevSeba
Print
ramzes46

Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #761]

Spróbuj mojego pomysłu: http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7795&page=0#188793 post#17

Apr 10, 2011 at 13:25

Print
Aurum

Registered: Jun 13, 2011
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #762]

Mi spolszczenie w ogóle nie działa prosiłbym zatem o jakieś rady. Tak jak jest w instrukcji instaluje spolszczenie do głównego folderu z grą po tym jak instaluję patch 3.19. Dodam, że mam wersję Complete od Cenegi oraz Windows XP Home Edition (grę już odinstalowałem parę razy zatem pozostałości po spolszczeniu Cenegi nie mogą być powodem braku działania fanowskiego spolszczenia). Patch 3.19 można zainstalować od razu i powinien działać bez instalacji poprzednich patchy jak rozumiem? No i czy spolszczenie po instalacji trzeba jakoś uruchamiać? Z instrukcji wynika, że nie, ale sam już nie wiem. Po prostu instaluję patch i spolszczenie, a mimo tego wchodząc do głównego menu gry (i nie tylko) widzę wszystko tak jak było (tzn po angielsku).

Problem rozwiązany.

[Edited by Aurum on Jun 13, 2011 at 08:19]

Jun 13, 2011 at 00:20

Print
kasztelan_mirmil

Registered: May 09, 2006
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #763]

ramzes46, ja bym dopisał twój sposób na Win7 z posta #17 na konie posta pierwszego.
U mnie też dopiero ten sposób zadziałał i trochę się naszukałem zanim do #17 dotarłem.

Jul 19, 2011 at 08:12

Print
ramzes46

Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #764]

Quote:
kasztelan_mirmil wrote:
ramzes46, ja bym dopisał twój sposób na Win7 z posta #17 na konie posta pierwszego.
U mnie też dopiero ten sposób zadziałał i trochę się naszukałem zanim do #17 dotarłem.

To dłuugo szukałeś ale już zrobione

Jul 24, 2011 at 09:48

Print
Loukan
Status: Settler

Registered: Jun 08, 2007
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #765]

Quote:
Gaas wrote:
Witam !
Mam następujący problem z polonizacją.
Otóż po zainstalowaniu łatki nie mam możliwości zmiany języka na polski co więcej po restarcie język zmienia się w grze na francuski. Dodam że gre zakupiłem na steamie i podejrzewam ze może to mieć związek z tą platformą.

Z góry dziękuje za pomoc.

Quote:
Gaas wrote:
Język instaluje do foldera gdzie jest zainstalowana gra w moim przypadku to: C:\Program Files\Steam\steamapps\common\sid meier's civilization iv . Komputer oczywiście restartuje zgodnie z poleceniem instalatora. Próbowałem już nawet zainstalować język ręcznie tzn. rozpakowałem plik z językiem do innego folderu po czym przekleiłem odpowiednie pliki do folderu z grą ale efekt w tym jak i w przypadku instalowania przez instalator języka jest zawsze taki sam tzn język w grze zmienia się na francuski a w opcjach niema możliwości zmiany na języka polski.

Odświeżam problem bo nadal jest aktualny . Civ 4 kupiona i zainstalowana na steam nie daje się spolszczyć. Mamy identyczny problem jak Gaas.
Były próby instalowania w różnych katalogach , ręcznie , z wyłączoną automatyczną aktualizacją nie pomogło, proszę o pomoc.
Dec 23, 2011 at 15:40

Print
ramzes46

Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #766]

Większość z nas ma grę pudełkową a w waszym przypadku trzeba poczekać aż ktoś się zlituje i pokaże sposób na rozwiązanie problemu ze steam`em

Dec 30, 2011 at 14:35

Print
Loukan

Registered: Jun 08, 2007
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #767]

No to jeszcze dodam do listy "zalet" gier kupionych na STEAM próbę zainstalowania "Mod Imperium Polskie pod BTS" bez powodzenia oczywiście, jak dotąd.

Jan 04, 2012 at 19:00

Print
Wittgenstein

Registered: Jul 03, 2012
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #768]

witam.
otóż, kupiłem sobie Civ 4:Complete, ściągnąłem patche 3.17 i 3.19 oraz spolszczenie 4.14 z civ.org (stąd:http://www.civ.org.pl/downloads.php?lang=Pol&type=Civ4&section=Patch), i teraz nie jestem pewny kolejności instalacji. czy mam zastosować następującą kolejność:
1. instalacja Civ4Complete
2. instalacja spolszczenia od cenegi (restart)
3. instalacja patcha 3.17
4. instalacja patcha 3.19
5. instalacja spolszczenia 4.15 (restart)
6. ewentualna edycja rejestru (aby czcionki polskie działały)

najbardziej zastanawia mnie to spolszczenie od cenegi. ono waży bodajże 90MB, a spolszczenie 4.15 tylko 4MB (co dla mojej nieprofesjonalnej w sprawach komputerowo-programistycznych osoby wydaje się trochę dziwne). więc bardzo bym prosił o radę i wskazanie mi prawidłowej formy instalacji. [uprzedzając ewentualne wątpliwości w sprawie konieczności instalowania patcha 3.17 - grałem niegdyś w civ4:Complete na innym kompie bez spolszczenia i patch 3.19 nie chciał się zainstalować bez uprzedniego zainstalowania 3.17]

Jul 03, 2012 at 21:49

Print
Wittgenstein

Registered: Jul 03, 2012
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #769]

sprawa zalatwiona. ściągnąłem trzy patcho-spolszczenia ze strony cenegi - 3.13 (91,5MB), 3.17 (118MB); 3.19 (114MB). zainstalowałem po kolei restarując kompa po 3.13. wszystko działa pięknie . jedynie jak odpaliłem Civ4Warlords to miałem wersję francuską i brak mozliwości zmiany języka na polski w opcjach; ale zmieniłem język na 'italiano' i mam Warlords po polsku.

Jul 03, 2012 at 23:38

Print
zdechlak

Registered: Dec 30, 2013
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #770]

Ostatnio miałem problem ze spolszczeniem po instalacji BLUE MARBLE 4
żeby nie było problemów z polskimi znakami należy przy instalacji BM4 odznaczyć opcje THEMES

Jednak jeśli byśmy zainstalowali Blue Marble 4 z opcją themes przez nieuwagę należy usunąć z rejestrów czcionkę Sylfean - zresetować komputer, odinstalować Blue Marble 4 - zainstalować raz jeszcze bez THEMES - i ręcznie zainstalować czcionki :P

Sprawdzone na 3.19

Jan 13, 2014 at 15:20

Print
ramzes46

Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #771]

1. instalacja Civ4Complete

3. instalacja patcha 3.17
4. instalacja patcha 3.19
5. instalacja spolszczenia COP
6. ewentualna edycja rejestru (aby czcionki polskie działały - dotyczy windows 7

a i jest chyba jeszcze łatka od cenegi pod Win7

[Edited by ramzes46 on Jan 13, 2014 at 19:52]

Jan 13, 2014 at 19:51

Print
Redlock

Registered: Sept 19, 2017
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #772]

Cześć z racji, że od ostatniego posta minęło już kilka lat a na nasz kochany rynek zawitał paskudo-potwór win 10 mam zapytanie odnośnie problemów z Civilization IV Complete Edition 2K games z 2009 (?) roku. Po zainstalowaniu odpala mi się informacja, że mam uruchomić jako administrator. Kiedy to robię nic się nie dzieje. Próbowałem ustawić zgodność na win10 (o dziwo była taka możliwość) niestety dalej nic mimo uruchomiania jako administrator po ustawieniu zgodności. Już jeden pies, że nie działa spolszczenie ani mod polskie imperium - płyta nabiera rozpędu i mieli aż śwista w czytniku - zwiesza się. Po 2 dniach szukania i kombinowania jestem pewien, że znalazłem gdzieś już rozwiązanie ale mi umknęło. Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

Przepraszam najmocniej - otworzyłem kilka stron omyłkowo umieściłem tutaj zapytanie (nieodpowiedni wątek). Proszę o usunięcie posta.

[Edited by Redlock on Sept 19, 2017 at 20:32]

Sept 19, 2017 at 20:26

Print
Azazell

Registered: Jun 27, 2004
Re: SPOLSZCZENIE do Civilization IV: Beyond the Sword [post #773]

Instalacja spolszczenia do Civilization IV + dodatku Beyond the sword - kompatybilnej dla wersji STEAM oraz innych edycji (dla WINDOWS 7,8 i 10!)

1. Pobieramy odpowiednie spolszczenie http://www.civ.org.pl/downloads.php?lang=Pol&type=Civ4&section=Patch (testowałem osobiście na wersji dla dodatku Beyond the sword - wersja spolszczenia 4.15),
2. Instalujemy grę na Steam lub wersję pudełkową (UWAGA: NIE URUCHAMIAMY GRY!), najpierw instalujemy spolszczenie.
3. Następnie koniecznie resetujemy nasz systemu,
4. Po ponownym uruchomieniu systemu operacyjnego, znajdujemy zainstalowaną wraz ze spolszczeniem czcionkę o nazwie "sylfaen.ttf" (znajdziemy ją w katalogu C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Nazwa gry\Assets\res\Fonts\)
5. Uruchamiamy ja dwukrotnym kliknięciem na myszce i pojawi się edytor czcionki, nas będzie interesować tylko górne menu w edytorze - mianowicie opcja "zainstaluj". Dlatego uruchamiamy tą opcję i pojawi się czy chcesz zamienić / podmienić czcionkę w systemie - koniecznie odpowiadamy, że tak!
6. kolejnym krokiem będzie ponowne uruchomienie systemu.
7. po załadowaniu systemu uruchamiamy grę i cieszymy się z posiadania polskich znaczków w grze!

Jeżeli nadal nie ma polskich ogonków może to być spowodowane błędną instalacja czcionki sylfaen.ttf w Windows 10. Nie wiem od czego to zależy. Konieczne jest udanie się do rejestru zdarzeń jak na poniższym obrazku poprzez CMD i komende "Regedit"

Z pewnością jest błąd ze złym nazewnictwem czcionki. Prawidłowo powinno być tak jak na obrazku czyli "sylfaen_0.ttf. Jeżeli macie inną nazwę np sylfaen_1.ttf, sylfaen_2.ttf itp.. to poprawcie na 'sylfaen_0.ttf". Następnie odpalacie grę i powinni działać bez problemów.

Jeśli problem będzie się powtarzał spróbujcie skorzystać z czcionki stworzonej przez Cenegę --> http://www.civ.org.pl/downloads.php?action=dlfile&type=Civ4&fileid=755
Rozpakowujecie dwie czcionki do katalogu gry czyli Assets\res\Fonts i instalujecie w podobny sposób.

[Edited by Azazell on Nov 21, 2017 at 14:15]

Nov 21, 2017 at 14:10

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 ... 12 13 14 15 [16]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.