civ.org.pl forums > Civ 4 GwD - Śmietnik Historii 2 > GwD? KAC vsCOP?
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV - Archiwum > Śmietnik Historii 2
Poster
Status: Elite

Registered: Nov 11, 2005
IP: Logged
GwD? KAC vsCOP? [post #1]

skoro został zamkniety topic w którym toczyla się dyskusja na temat gry KAC vs COP czy jak tam chcecie to zwać, to otwieram nowy topic.

po przeczytaniu postu Metala mam dziwne wrazenia :

- podczas gdy nikt juz nie dyskutował o podziałach, zemstach i udowadnianiu czegoś sobie - wdarał się niepotrzebna ideologia
miała to byc towarzyska Gra w Demokrację gzie kazdy na swoim forum (podlinkowanym) prowadziłby dysputy na temat wyboru króla, nacji i ilosci kibli we wsi Uchyłek.

- nie zgadzam się z teza, że byłaby to gra KAC vs COP żeby cokolwiek komus udowadniać, bo przeciez miało byc tyle losowych parametrów, ze nawet największy mistrzuniu ladując na pustyni może sobie pooglądac tylko statystyki.

-------------------------------

proponuję by ustalić na prędce zasady podstawowe i zacząc grać, bo "od gadania nie ma grania" jak zwykł mawiać Ferduś Kiepski

Sept 19, 2007 at 08:52
Gadu-Gadu: 2607339
XFire Cola0760
Print
PawelT
Status: Banned User

Registered: Jun 07, 2006
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #2]

ja zaczynam tracić nadzieję.
Skoro potrzebna jest jakaś autoryzacja, to nic z tego nie będzie.
To ja się już nie wypowiadam, bo nie mam autoryzacji z żadnej ze stron.

[Edited by PawelT on Sept 19, 2007 at 10:07]

Sept 19, 2007 at 09:19
Gadu-Gadu: 3646732
XFire paweltciv
Print
Cola

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #3]

Nie nerwowo Paweł, nie nerwowo

Nie wiemy przeciez czy Metal w swojej wypowiedzi tez miał autoryzację - to moze byc tylko Jego zdanie do którego ma pełne prawo.

Sept 19, 2007 at 09:23
XFire Cola0760
Print
LDeska
Status: Veteran

Registered: Feb 27, 2006
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #4]

Załamał mnie post metala - jak tu z wami dyskutować w ogóle? Nie rozumiem też z merytorycznego punktu widzenia obrażania się metala. Przypominam że dwa razy organizowałem konkurs Puchar KAC'a i dwa razy nie zgłosił się ani jeden reprezentant z COP'a (za drugim razem był jeden gracz - użytkownik tego forum ale nie reprezentował COP'a tylko chciał być graczem niezależnym). W takiej sytuacji obrażanie się metala jest po prostu obrażaniem się na rzeczywistość.

Cola ubiegł mnie w tworzeniu tego wątku - przyłączam się do jego propozycji. Mogę zająć się od strony KAC'a koordynację tej rozgrywki. Gra będzie przypominała grę typu PBEM więc liczę na graczy aktywnych w tym dziale.

Co do ustawień itp - może dobrym pomysłem byłoby obgadanie wszystkich szczegółów na zlocie COP'a? Rozmawiając twarzą w twarz dużo łatwiej i szybciej się takie rzeczy ustala a w razie konfliktu można szybko dojść do porozumienia. Co o tym myślicie?

Sept 19, 2007 at 09:24
Gadu-Gadu: 5122571
XFire ldeska
Print
Cola

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #5]

Quote:
LDeska wrote:
Przypominam że dwa razy organizowałem konkurs Puchar KAC'a i dwa razy nie zgłosił się ani jeden reprezentant z COP'a (za drugim razem był jeden gracz - użytkownik tego forum ale nie reprezentował COP'a tylko chciał być graczem niezależnym).

moze nie dostał autoryzacji??

a teraz do meritum :

- wybieramy 1 osobę do kontaktów z KACa i COPa i One ze sobą juz rozmawiaja, a kazda z osobna zbiera "druzynę"* i opinie nt ustawień

* - jeżeli miałaby to byc GwD to wypadałoby wybory przeprowadzać, a "druzyna" byłaby otwarta i dyskutowac mógłby kazdy (jestem za tm, bo wiem, że sprawnie to pójdzie - ankietka i po krzyku). Pełna zabawa i tym samym pełna dowolność w nacji, mapie i losowych wybrykach.
jezeli jednak ma to być stricte pojedynek KAC vs COP to musi byc wybrana reprezentacja i jazda (forma zamknieta) ale wtedy to juz przydałyby sie mapy mirror i zero losowosci

Sept 19, 2007 at 09:38
XFire Cola0760
Print
jobabr
Status: Redaktor

Registered: Dec 07, 2005
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #6]

ja też się czuję zniechęcony; nie sądzę, również, żeby żaden pojedynek doszedł do skutku; u nas nie ma zbyt wielu graczy multi; a jeżeli już są to o wiele łatwiejsza jest gra bezpośrednia;

Sept 19, 2007 at 10:09
Gadu-Gadu: 5763902
Print
Cola

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #7]

Ale to nie jest gra MULTI!

to jest GwD tylko, ze sprawnie i szybko przeprowadzona i zamiast durnego AI na przeciwko siebie stana ludzie....
pomyslcie o tych opisach, kłotniach, sporach o "pszenicę"

Sept 19, 2007 at 10:26
XFire Cola0760
Print
Marioramst
Status: King

Registered: Jan 25, 2002
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #8]

Ale powiedzcie czego wy tu szukacie ??

Była juz rozgrywka która sie toczyła mi odpowiadała jak najbardizej wiec nie widze sneu tego zmieniać... wy sie nie przyłączyliscie, chcecie to sie przyłączcie do następnej a jesli nie chcecie to nie... sprawa zamknieta.
Czy było jakies głosowanie w tej sprawie wtedy jasno na czarnym widać co jak komu lezy. Gdyby powstało jendo państwo bylibysice w opozycji czy my i to by było ciekawsze niz dwa odrębne państwa !!

Marioramst

Sept 19, 2007 at 10:40
Gadu-Gadu: 3800388
Print
marorz

Registered: Apr 11, 2004
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #9]

Ale co to miałaby być za rywalizacja ....

Dawida z Goliatem!!! A poza tym ...... szkoda słów które wogóle mają na celu podział i tak niewielkiego środowiska civmaniaków!!!!

Sept 19, 2007 at 10:48
Gadu-Gadu: 4825416
XFire marorz0003
Print
Ponti

Registered: Feb 08, 2004
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #10]

Quote:
Marioramst wrote:
Ale powiedzcie czego wy tu szukacie ??

Panowie moze rzeczywiscie dajmy sobie spokój jak widze taką wypowiedź,skoro nas tu nie chcą

Cóz z kolejnego uwazam bardzo dobrego pomysłu nic nie wyjdzie.Nie ma co zaogniac dyskusji.Nawet chęci spróbowania nie ma -ręce opadaja

[Edited by Ponti on Sept 19, 2007 at 11:12]
Sept 19, 2007 at 11:09
Gadu-Gadu: 5695601
XFire marchwik
Print
Cola

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #11]

Quote:
marorz wrote:
Ale co to miałaby być za rywalizacja ....

Dawida z Goliatem!!!

dobrze, ze nie piszesz kto jest kto, bo mogłoby to zostac odebrane jako obraza

Quote:
szkoda słów które wogóle mają na celu podział i tak niewielkiego środowiska civmaniaków!!!!

no i własnie ta gra jest poto by łączyć (o dzieleniu jakos nikt z KACa nie pisze)

@Mario
tamte gry zdechły, poza tym moga sie toczyc rownolegle inne jesli są - to w niczym nie przeszkadza, a moim zdaniem fajnie by było pobawic sie w glosowania, zarzadzania itp sprawy

powtarzam : mapa losowa, pełna losowosc w ogóle i wtedy jak na tego typu grę jest ciekawiej, bo idziemy w nieznane
dla mnie moga być dyskusje otwarte... w ogóle moze grac w to 100 osób.... jesli tylko inni Cie poprą, a Ty zgłosisz swoją kandydaturę to decydujesz - jesli nie to głosisz swoje tezy jako luxny doradca... decydenci moga brac twoje zdanie pod uwage lub nie
tylko wybrani demokratycznie mają prawo głosu

takl trudno się wczuc w to choc na chwilę?

sztuczne problemy tam gdzie ich nie ma

[Edited by Cola on Sept 19, 2007 at 11:12]

Sept 19, 2007 at 11:11
XFire Cola0760
Print
Marioramst

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #12]

@Cola
Ta gra tez kiedyś zdechnie... wiec poco ma takie nie łądne słowo uzywasz w coś co chcesz grac :/
Jestem za głosowania i takie tam sprawy... tylko róbmy to jako jedno społeczeństwo w jednym państwie.

Quote:
powtarzam : mapa losowa, pełna losowosc w ogóle i wtedy jak na tego typu grę jest ciekawiej, bo idziemy w nieznane
dla mnie moga być dyskusje otwarte... w ogóle moze grac w to 100 osób.... jesli tylko inni Cie poprą, a Ty zgłosisz swoją kandydaturę to decydujesz - jesli nie to głosisz swoje tezy jako luxny doradca... decydenci moga brac twoje zdanie pod uwage lub nie
tylko wybrani demokratycznie mają prawo głosu

takl trudno się wczuc w to choc na chwilę?

sztuczne problemy tam gdzie ich nie ma

A myślisz ze jak my tu gralismy... kostką rzucaliśmy jaką mapę wybrać, zwycięsca w bierki bierze posadę króla, decydenci znali konto bankowe króla w realu (Buahaha) aby pomóc mu w wybrani właściwej drogi...

@Ponti
To było pytanie retoryczne gry były juz dwie edycje, prawda jest taka ze was nie było... i teraz chcecie zmieniać pod siebie - mi sie to NIE PODOBA. Zacznijmy małymi krokami najpierw wspólnie w przyszłości osobno...

Ps. Myśle ze to tyle odemnie w tej sprawie.

[Edited by Marioramst on Sept 19, 2007 at 11:30]

Marioramst
Sept 19, 2007 at 11:29
Print
Cola

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #13]

mam pytanie czy mój post został usunięty?

EDIT: wedle moich informacji, w ostatnim czasie zaden Twoj post nie zostal usuniety - LoD

[Edited by LoD on Sept 22, 2007 at 13:55]

Sept 19, 2007 at 12:33
XFire Cola0760
Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Registered: Sept 14, 2002
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #14]

Chciałem tylko powiedzieć, że moja przytoczona przez kolegę metala w zamkniętym wątku wypowiedź była oczywiście żartem. Trzeba ją rozumieć na podstawie całej wcześniejszej dyskusji i zamieszania z GwD. Zapewne wszyscy uczestnicy tamtej dyskusji tak to odebrali. Nieprawdaż?

Jestem szczerze zdumiony, że ktoś poczuł się urażony i ocenił to jakoś personalnie względem siebie czy społeczności cop. Ponadto jest mi też bardzo przykro, bo po raz pierwszy ktoś tak mi naurągał publicznie. Uważam, że bezpodstawnie.

Metal76 - ze swojej strony przepraszam Cię, iż nie napisałem wyraźnie, że to tylko żart. Zauważ, że umieściłem jednak odpowiednią ikonkę. Nie miałem intencji nikogo obrażać. Jeśli tak się poczułeś to przepraszam po raz drugi. Ufam, że postąpisz podobnie wobec mnie.

Tyle na ten temat. Nie ma sensu się denerwować.

Co do meritum sprawy:
Uważam, że najlepiej zrobić dwie gry. Jedną na zasadzie GwD (to może być dalej ta obecna lub nowa), a drugą w formie wspólnej rywalizacji cop i kac.

Pozdrawiam i proszę o spokojniejszą dyskusję

Adi

Sept 19, 2007 at 12:49

Print
Ponti

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #15]

Nie masz za co przepraszac Adi ,zobaczyłes teraz jak to jest czasem miec odmienne zdanie.Metal to nasz ojciec dyrektor założyciel

Teraz sie nie dziwcie czemu powstał KAC,ja ci bardzo za to metal dziękuje.

Sept 19, 2007 at 13:10
XFire marchwik
Print
metal76
Status: Prince

Registered: Feb 17, 2003
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #16]

ok,ok,troche faktycznie za ostro-przepraszam Adi.

zyje w bolu,czekam na szpital i momentami z butow wychodze,stad niektore reakcje moga byc przesadzone,ale ciezko sie pilnowac 24h na dobe.
COPaki to fajne chlopaki po prostu,grac tez potrafia i stawianie ich w roli nizszych tylko dlatego,ze nie gramy tu w multi jest troszeczke krzywdzace.

no chyba,ze komus koniecznie zalezy,zeby udowodnic,ze na COPie grac sie w civ nie umie,ale skoro zart to oki,drzec szat nie ma co.

nie "obrazam sie na rzeczywistosc" ,swiat civ to nie tylko swiat multi,choc z waszej perspektywy moze to tak wygladac. u nas gra sie w GOTMy,to rownie dobry sposob na sprawdzenie sie,a eliminuje sie przy tym niepomyslny randomizer,ktory potrafi czasem namieszac. ale zeby nie prowokowac klotni-jesli uwazacie,ze statystyczny gracz multi jest lepszy od statystycznego gracza GOTM,to wg tej tezy mozecie tak sadzic.

wy nas zapraszacie do multi-my was do GOTMa wszak lepszy powinien wygrac bez wzgledu na rodzaj gry.

odnosnie jakiejkolwiek cenzury tutaj,bo widze pojawila sie taka sugestia-nie mam z tym nic wspolnego,nie jestem moderatorem i nie mam takich uprawnien,nawet czysto technicznie. prawde mowiac nie bardzo wierze,by ktos tu cos usuwal,bo laczylo by sie to z ostrzezeniem i wiedzialbys Cola od kogo,ale jest to do sprawdzenia.

edit-napisz po prostu Cola jeszcze raz.

[Edited by metal76 on Sept 19, 2007 at 16:19]

Sept 19, 2007 at 15:48
Gadu-Gadu: 896956
Print
jobabr

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #17]

Cola chyba cos Ci sie po prostu nie udało; w kazdym badz razie ja prawa moderatorskie posiadam wyłącznie na GwD; no chyba, że zrobił to ktoś inny, ale nie sądzę....

Sept 19, 2007 at 21:01
Print
Ponti

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #18]

Ja juz nie rozumiem Ciebie Metal najpierw robisz awanture ze to gra Dawida z Goliatem potem rugasz Adiego za to ze obraza Copowiczów umiejetnosci ,weż sie moze wreszcie zdecyduj o co tak naprawde chodzi .Marioramst wyjasnił mi to klarownie.MOze daj szanse na pogranie wlasnie graczom którzy mogliby i potrafili poprowadzic was do boju to zabawa przeciez.Pawelt Gotmowcy,Platon ,Mario to sa naprawde dobrzy gracze nikt temu nie zaprzecza z nas.

Nie jest powiedziane ze Kac wybierze optymalna sciezke rozwoju maniej wiecj ja znamy ale jest do niej kilkanascie dróg.Juz widze dyskusje filozofów Hechtera i Bobka,produkcyjnego Bombla,industrialnego Modrego,chatkowego Leszka i mnie,i sam smaczek agresywnego Martinpola Foxa i bardzo agresywnego Petera na pewno z gazrurką Kazdy z nas ma setki taktyk w głowie ale kazda jest tez dobra i to byłoby bardzo ciekawe

Człowieku daj szanse nie mozesz jednym zdaniem odebrac checi gry komus z Was bo to przykre a zainteresowanych chłopaków odsyłasz do d**y.

[Edited by Ponti on Sept 19, 2007 at 21:22]

Sept 19, 2007 at 21:19
XFire marchwik
Print
metal76

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #19]

istotnie sie nie rozumiemy.

o dawidzie i goliacie to nie ja mowilem,takze cos Ci sie pomylilo. o KACu wspomnialem tylko jednym slowem i to,jesli sie przyjrzysz-pochlebnym (szkoda,ze wy sie o nas tak nie wyrazacie,a przynajmniej czesc z was) .

generalnie jesli chcesz wiedziec,jakie jest moje stanowisko wobec KACa,to obwieszczam wszem i wobec,ze neutralne,a w zasadzie wogole sobie tym glowy nie zawracam.mam nadzieje,ze sie nie obrazicie ze nie mysle o KACu. chcieliscie odejsc na swoje-odeszliscie. wy robicie u siebie swoje-my u siebie swoje. nie ingeruje w zaden sposob w KAC,nie mam tam konta-nie pcham sie tam,gdzie mnie nie chca,zawsze mialem taka dewize. mnie interesuje tylko COP. chcieliscie miec spokoj od metala-macie go. mozecie tam sobie pisac o mnie co tylko chcecie-to wasze podworko. ja dio nikogo z was nic nie mam,bylo-minelo. ba-moglbym sie nawet przeprosic z wieloma z was bo jak juz powiedzialem-zle emocje mi przeszly. i mozecie tam sobie pisac,ze jestescie od nas lepsi (to wcale mnie nie dziwi-nie po to odchodziliscie,zeby pisac ze jestesmy tacy sami) itp. nie uwazam,ze jestescie od nas lepsi,nie uwazam,ze jestescie od nas gorsi-to wy nam ciagle wmawiacie nasza rzekoma slabosc,ze forum umiera itp ,ale i tak na to nie reaguje-nie wdaje sie z wami w sprzeczki,nie czuje takiej potrzeby. zreszta dokad tu przychodzicie to jest dobrze,znaczy ze z COPem jest calkiem dobrze,skoro tacy gracze tu wpadaja widac znajduja tu cos dla siebie.

pytanie-czy umiemy zyc obok siebie? COP i KAC,nie razem,nie jako wrogowie a obok siebie-bez robienia sobie swinstw? z mojej strony nie ma niecheci-po prostu jestescie i mam to w swiadomosci,ale staram sie nie zwracac na to uwagi. dlatego staram sie nic o was nie pisac-by nie szkodzic i takie zalozenie widze przyjmuje rowniez redakcja COPa-o KACu tutaj zlego slowa nie przeczytacie.

a czy wy potraficie odwdzieczyc sie tym samym u siebie? na razie widze,ze nie... ale tak jak powiedzialem-to jest wasze podworko,nic mi do tego,to tylko takie spostrzezenie.

-----------

a teraz co do tej gry KAC vs COP ,czy tez COP vs KAC.

nic nie stoi na przeszkodzie,abyscie sobie grali. nic nie stoi na przeszkodzie,aby gracze zwiazani z COPem wpisywali sobie "COP" tam,gdzie wy wpisujecie sobie "KAC PL" . w koncu to oddaje przynaleznosc klubowa i jest niewatpliwa reklama. natomiast nazywanie gier szumnie gra miedzyserwisowa jest troche na wyrost. nie bardzo mamy ochote,abyscie potem wypominali nam,ze ograliscie COPa w bezposredniej grze,podczas gdy redakcja nawet o czyms takim nie wie... nie wie kto gral,ani kto reprezentowal COPa... to samo zreszta chyba nie pasowalo by wam w druga strone.

chcecie-grajcie,nikt nikogo za to,ze sobie wpisal "COP" w grze multi scigal tutaj nie bedzie natomiast miejcie na wzgledzie,ze byl to jedynie uzytkownik,sympatyk forum a nie jego reprezentant,przedstawiciel. pozdrawiamy oczywiscie wszystkich sympatykow

a jezeli naprawde chcecie pojednania,to po pierwsze przestancie po nas jezdzic przy kazdej okazji,bo z jednej strony mowicie o wyciagnietych rekach a z drugiej leca takie teksty tam u was ze nie wiadomo w co wierzyc-wysylacie sprzeczne sygnaly.
a po drugie pomyslcie nad gra kooperatywna. bo co to za robienie czegos razem,wspolnie i co to za bratanie,pojednanie jesli zwyciezca bedzie tylko jeden,a drugi to przegrany...

pojednanie to nie rywalizacja,to nie udowadnianie ze "my jestesmy lepsi" a stwierdzenie,ze jestesmy takimi samymi serwisami - tylko o nieco innym profilu.

[Edited by metal76 on Sept 19, 2007 at 22:15]

Sept 19, 2007 at 22:10
Print
Adi Cherryson

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #20]

Metal - żeby już zakończyć to nieporozumienie, chciałbym zwrócić uwagę, iż doceniam ostro grających w gotmy copowiczów. Zauważ, że w swoim poście w zablokowanym wątku wyraźnie napisałem, iż w rywalizacji z kac przydałby się udział osób z czołówki klasyfikacji GOTM. Zasugerowałem nawet, że mogliby sami podejmować decyzje, jeśli nie udałoby się dojść do szerokiego porozumienia w jakiejś sprawie. Poza tym ja sam jestem trampkarzem civ4 (nawet nie- jestem chłopcem podającym piłkę z autu ) i bynajmniej nie dzielę ludzi na tych co grają dobrze (lepszych) i na tych co grają źle (gorszych). Jak już miałbym tak dzielić to raczej na odwrót, ale akurat dzielę jeszcze inaczej, choć staram się tego unikać.

Teraz ogólnie. Doszliśmy do sytuacji, którą można opisać następująco:

1. GwD z powodu:

a) braku czasu prowadzących oraz braku innych chętnych do ich zastąpienia;
b) małej ilości osób aktywnie uczestniczących (przy tylu chętnych, w głosowaniach brało udział tylko kilka osób);
c) krytyce Leszka, której konstruktywność była niestety odwrotnie proporcjonalna do bardzo wysokiej merytorycznej wartości;

utknęła w miejscu i nie pomogło nawet zrobienie kilkudziesięciu turek za jednym razem.

2. Pojawiające się oddolne próby stworzenia czegoś innego razem z przyjaciółmi z kac nie powiodły się z powodów, powiedzmy, emocjonalnych.

3. Można zaobserwować takie zjawisko: coraz więcej osób interesuje się tematem, a jednocześnie powstaje coraz większa niemoc twórcza i obawa przed ... No właśnie przed czym?

Myślę, że podstawowy błąd to wiara w jakiś podział. Być może dotyczy to kilku osób, ale utrudnia orientację wielu ludzi, których określę właśnie jako sympatyków civki. Jak tak dalej będzie, to może pojawić się nowa witryna, wolna od uprzedzeń.

Nie wiem. Mnie powoli też się odechciewa pisać cokolwiek i uczestniczyć aktywnie w czymkolwiek. Mam dwóch synów, różnica wieku wynosi pięć lat. Starszy dostał właśnie powołanie do wojska. Jak to bywa między braćmi, kłócą się miedzy sobą niemożliwie i czasem wykorzystują fakt, że kłócę też się z żoną, jak to bywa w starym małżeństwie. Dla rozładowania sytuacji czasem urządzam im walki na kanapie z udziałem rodziców, aby mogli rozładować emocje. Jak się tak wspólnie wojowniczo poturlamy i przydusimy przez kilka minut, następuje rozejm i wzajemne zrozumienie. Ścigamy się w uprzejmościach, kto komu zrobi herbatkę. Każdy z nich jest inny, ale przez te kanapowe walki staram się, aby pojęli, iż są braćmi i to ich nierozerwalnie łączy. Na całe dorosłe życie, jakie ich czeka.

Tutaj widzę rzecz podobnie. Można powiedzieć, że jesteśmy rodziną sympatyków civki. Która się rozrasta i poszerza. Cały ten podział jest jak stara kłótnia rodziców, a dzieci cierpią, bo tego nie rozumieją i walczą miedzy sobą o sprawę, której istoty i tak nie pojmują. A pokłóceni rodzice patrzą tylko, które dziecko trzyma ich stronę.

Obawiam się, że teraz ani GwD na cop nie ruszy ponownie, ani nie powstanie nic innego z udziałem naszych przyjaciół z kac. Wszyscy są obecnie zniechęceni i wolą udawać, że nie mają czasu dla rodziny.

A przecież tak niewiele brakuje do zgody. Można oczywiście działać osobno. Tak jak dotychczas. Ale natychmiast przypomina się cytat z myśli Epikura, którą po łacinie zostawił nam Seneka: sine amico visceratio leonis ac lupi vita est. W wolnym tłumaczeniu: Jeść obiad bez przyjaciela, to jakby żyć na podobieństwo dzikiego zwierzęcia. I cytat z pieśni Nasza klasa Jacka Kaczmarskiego: każdy sobie życie skrobie- każdy sobie civkę skrobie i nie patrzy na innych.

Pozdrawiam w nadziei, że nie jesteśmy dzikimi zwierzętami
Adi

Sept 20, 2007 at 00:32

Print
metal76

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #21]

myslalem,ze juz sobie wyjasnilismy Adi,ale jesli do tego powracasz,to w takim razie przepraszam jeszcze raz-to zaden wstyd przeprosic jesli ma sie za co.

jestem od lat zagorzalym COPakiem i zawsze staram sie bronic swoich kolegow klubowych jesli uwazam,ze dzieje im sie krzywda lub sa zniewazani,a Twoja wypowiedz wzieta na powaznie takie znamiona nosila.

niewazne-przepraszam,i jestem gotow nawet jeszcze pare razy jesli bedzie takowa potrzeba.

co do GwD,to sam zaluje,ze was nie wsparlem-zawsze to osoba wiecej,ale wychodzilem z zalozenia,ze skoro dobrze sie bawicie a ja wole GOTMy,to nie bede przeszkadzal. poza tym najlepiej czlowiek uczy sie na bledach i to wlasnych,dlatego jesli ktos chce popelnic blad a niczym zlym to nie grozi-to mu na to pozwalam. po pewnym czasie sam zobaczy,ze popelnil blad i bedzie mial to jak na obrazku,zrozumie istote problemu. a jesli mu na to sie nie pozwoli,to nic sie nie nauczy,a przy najblizszej okazji zrobi to samo,bo bedzie ciekaw co by bylo,gdyby zagral po swojemu...

nie winilbym Leszka za sytuacje w GwD. tu zawinilo kilka czynnikow wg mnie,a przede wszystkim wyjscie BTS,nowego dodatku. zreszta po czesci go rozumiem,bo przyznam,ze czasem sam mialem ochote napisac to i owo co mi nie pasuje w waszej grze pewnie powinienem-moze bylo by ciekawie i mozna by podyskutowac. odstraszalo mnie tylko zawsze to,ze decyzje podejmuje wiekszosc,a wiekszosc-jak wiemy,nie zawsze ma racje i nie kazdy gracz,zwlaszcza poczatkujacy jest w stanie zrozumiec gleboko przemyslany plan,obliczony na kilkadziesiat czasem nawet tur. zreszta co Ci bede tlumaczyl,byles tam brylujaca postacia wiec sam wiesz.

grasz zdajsie w szachy,wiec wiesz,ze czasem najbardziej niekonwencjonalne zagranie bywa najlepsze,a debiutem Groba nie jednego mozna zaskoczyc i zalatwic,jesli tylko zna sie ten debiut,szczegolnie w blitzach .

Sept 20, 2007 at 02:41
Print
jobabr

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #22]

wracając do meritum:

czy ktoś chce wziąć ciężar organizacji takiej gry na siebie?

Sept 20, 2007 at 10:05
Print
LDeska

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #23]

Kilka razy przywołano mnie więc pozwolę sobie się odnieść

@metal - nie masz u nas konta - to fakt, ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś miał. Większość naszych graczy ma konta na COP'ie i nic w tym złego. Na pewno posiadanie dwóch kont może się przyczynić bardziej do zbliżenia niż do kolejnych rozłamów.
Co do rywalizacji - to jest coś co nas interesuje. Jaki sens miałoby wspólne łupanie barbów czy AI przecież wiecie jakie jest nasze zdanie na temat poziomu trudności reprezentowanego przez AI. Jeżeli nie to polecam mój wątek gdzie opisałem próbę grania z kompem: http://forum./viewtopic.php?t=4633
Gra gdzie jest rywalizacja jest dla nas (i sądzę nie tylko dla nas) bardziej interesująca. Można się wykazać intelektem z żywym przeciwnikiem a nie wykorzystywać dziury w algorytmie AI celem wygrania (na wysokich poziomach) albo rozjeżdżać ilością biednego AI (na niskich poziomach trudności).
Powiem szczerze i wprost (chociaż boję się że to spowoduje nerwową reakcję) - myślę że "redakcja" COP'a nie chce takiej gry bo zdaje sobie sprawę jaki pogrom by to był. Przepraszam was za szczerość, ale nie ma sensu obchodzić szerokim łukiem tego tematu. Acha i wcale nie uważam że ktoś kto gra słabo w civkę jest gorszy - po prostu mniej czasu na nią poświęca albo nie ma predyspozycji. Jednak celem naszej całej działalności jest popularyzowanie civki i uważam że podnoszenie poziomu nas - graczy w tym też się mieści.
Propozycja wspólnej gry spowodowałaby (poprzez upublicznienie forum) że dużo graczy z COP'a mogłoby się nauczyć różnych taktyk, kruczków i sposobów na rozegranie gry. Zaręczam wam że druga gra miałaby już zupełnie inny przebieg.
Jeżeli uważacie że konieczne jest wybieranie reprezentacji - zróbcie to, jeżeli tak jak u nas wystarczy że puścimy posta na forum i każdy kto chce może grać, to też tak zróbcie i zróbmy coś! Ja się znowu zgłaszam jako osoba koordynująca ze strony KAC'a. Nie musimy tego nazywać KAC vs COP, możemy to nazwać "gra towarzyska" bez nazw klubów i już.

@Adi - nie wiedziałem że moje posty miały destrukcyjny wpływ na GwD. Nawet więcej - uważam że były konstruktywne - nawet pisałem w punktach co uważam należało zrobić zamiast słynnej już Sparty a potem co zrobić w takiej sytuacji jaką zastałem (zamiast Piramid ).

@jobabr - rozumiem że pytasz o kogoś z COP'a? Super, z naszej strony jest już chętny (ja) - czekam w takim razie na kogoś od was i zacznijmy grać a nie gadać.

Sept 20, 2007 at 14:15
XFire ldeska
Print
Ponti

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #24]

Leszek wydaje mi sie z niepotrzebnie zaogniasz dyskusje.Tak naprawde to ja uwazam ze jakby doszło do takiej gry to juz widze te dyskusje w poźniejszym etapie gry u nas.Pozabijalibysmy sie nawzajem i Cop wygrałby przez techniczny nokaut.Co do wyniku batalii jakby znalezli sie w drugim teamie gracze tacy jak pawelT to naprawde nie byłoby rózowo.To gra w demokracje i kazdy moze zabrac głos z nas a gramy zupełnie inaczej od siebie.

Wracajac do meritum przedstawmy moze jakies konkrety bo zaczyna byc znowu nawalanka i mierzenie ptaszków

Moze ktos z kolegów COPA sie wypowie jakby widzial taka gre czy macie jakies pomysły?

Z braku miejsca na tego typu gre przy nie wyrazeniu zgody przez flagowych COP-a mozemy grac u nas.Dwa ukryte fora i lecimy Wtedy Leszku jako admin odpadasz z rywalizacji Ja moge sie przyłaczyc do chłopaków z Copa

Sept 20, 2007 at 17:19
XFire marchwik
Print
Marioramst

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #25]

Ja to widzę jak juz psiałem grę wspólnie...
GWDemom TAK
PBEMom STOP

Marioramst

Sept 20, 2007 at 19:07
Print
marorz

Registered: Apr 11, 2004
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #26]

I nadal nie widzę co z Tego ma wyjść!!!

Przypominam że był czas gdzie mogły się toczyć choć podobne rozgrywki jak na KACu tutaj na tym forum ... ale nadmiar zasad przepisów i jeszcze jakiś szczegółów spowodował że co bardziej chętni do gry "Wyemigrowali" ..... Byłem w tym czasie jednym z tych co Nie grał TU tylko TAM.

Mam świadomość że od 1,5 roku nie jestem w stanie grywać online i Ci co pamiętają te czasy jak Cola, Peter może jeszcze inni wiedzą ile włożyliśmy pracy i swojego czasu aby to rozpędzić. Nie mam złudzeń że po lekkiej zadyszce i Pierwszych rozgrywkach międzynarodowych online przyszło ożywienie w postaci Ldeski który przejął moje obowiązki na tyle doskonale że dodatkowo rozpędził te Rozgrywki wprowadzając nowe pomysły a nie zasady i ograniczenia.

Teraz co do Gry .....

Trudno rywalizować "teoretykom" za jakich uważam bywalców COPa i nie mam złudzeń że sam w tej chwili do tego grona się zaliczam. Słowo teoretykom proszę traktować jak przenośnia ale według mnie oddaje sens tutaj naszej działalności pod każdą postacią. natomiast po drugiej stronie staną "PRAKTYCY" z krwii i kości i niby czemu ma ten pojedynek dowodzić.

Nie widzę problemu zagrać przeciw doświadczonemu graczowi bo wiem że wyciągnę z tej gry nowe doświadczenie i stanę się lepszy, ale też nie mam złudzeń aby sądzić że mogę się Kolegom z KACa równaść klasą, wiedzą czy umiejętnościami bo innym tempem zdobywam doświadczenie.

Wiem że zdecydowana większość to zrozumie .... a co do metala76 to uważam że w tej sprawie od 2 lat zrobił conajmniej za dużo.
Bez urazy metal76 ale takie jest moje stanowisko, i wiem że włożyłeś tu kupę swojego czasu chęci i serca ale akurat tą sprawę nie wiem czemu traktujesz według mojej oceny nazbyt osobiście (mam nadzieję nie żywiąc już takiej urazy jak sprzed 20 miesięcy).

Sept 20, 2007 at 20:46
Gadu-Gadu: 4825416
XFire marorz0003
Print
Ponti

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #27]

Sir Marorzu -szacunek!!!Namówiłes mnie wtedy 2 lata temu do gry i zawsze żałowałem ze nie zagrałem z Tobą bo pare dni potem odszedłes ,wróc do nas. BTS juz mozna kupowac.

[Edited by Ponti on Sept 20, 2007 at 22:29]

Sept 20, 2007 at 22:26
XFire marchwik
Print
Adi Cherryson

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #28]

Metal76 - Sprawa między nami jest wyjaśniona, szachowy Przyjacielu. Rozumiem Twoją motywację i szlachetne powody. Niepotrzebnie znowu do tego nawiązałem. Przepraszam. Jest w tym jedna pociecha - dajemy dobry przykład przejścia od niezrozumienia do koleżeństwa. Szachy ćwiczę korespondencyjnie, ale to będzie chyba mój ostatni sezon. Pamiętam przepowiednię Korcznoja sprzed lat, że komputery zniszczą ludzkie szachy. Na razie zniszczyły grę korespondencyjną. Byłem ostatnio u znajomego i kiedy mi pokazał, jaki ma przygotowany arsenał programów, to zwątpiłem w sens takiej gry.
Chciałbym Cię jeszcze poprosić, abyś rozważył szczerze swoje uczestnictwo w karkołomnym projekcie, jaki staram się przedstawić. Byłoby mi niezmiernie miło, abym mógł razem z Tobą wymieniać pomysły odnośnie strategii w civ4. W drużynie cop.

Marorz - Wynik jest nieistotny. Grę cop vs kac traktowałbym jako pierwszy krok do połączenia sił. No może na razie do pojednania i zapomnienia urazów. Jak sobie będziecie je co chwila przypominać, to nic z tego dobrego nie wyniknie. Jakbym słyszał moją żonę, 20 lat po ślubie, ciągle to samo. Podział polskiej civki jest szkodliwy. Nawet patrząc praktycznie - trzeba obecnie odwiedzać dwie witryny.

Rozdzielmy może ostatecznie dwie sprawy: GwD i grę cop vs kac. Na tę pierwszą możemy spokojnie zaczekać, aż jobabr znajdzie czas. Chyba, że np. Marioramst ją na razie nam poprowadzi.

Odnośnie drugiej - są chętni z cop i kac. Leszek zadeklarował się uzgodnić szczegóły, jako przedstawiciel kac. Myślę, że ma stosowne uprawnienia, choć nie sprawdzałem. Może to potwierdzi oficjalnie. Kto może uzgodnić szczegóły ze strony cop? Bo widzę, że o to się cały problem rozbija.

Teraz będzie część oficjalna. Chciałbym pociągnąć sprawę do punktu 4. Okaże się wtedy, czy są jakiekolwiek szanse na wspólną zabawę. 8)

Przejrzałem dostępne informacje. Redakcja civ.org.pl. to termin trochę niejasny. Są administratorzy, szefowie poszczególnych sekcji oraz zasłużeni. Znalazłem też credo czyli misję, cel założenia strony:

Nasza strona ma charakter otwarty jest miejscem spotkań i wymiany doświadczeń wszystkich fanów civ, jeśli czujesz się na siłach i masz cos ciekawego do przekazania innym chętnie udostępnimy ci łamy naszego serwisu. Też możesz zostać współtwórcą civ.org.pl - jesteśmy otwarci na nowe pomysły.

To są informacje jawne: http://www.civ.org.pl/infoPol.html

No to właśnie tutaj mamy przejaw takiego pomysłu!

Osoby zarejestrowane na tym forum mają zamiar zagrać wspólnie w civ4. Chcą wystąpić jako oficjalna reprezentacja civ.org.pl. Drugą stroną tej drużynowej zabawy miałyby być osoby zarejestrowane na innym forum.

Myślę, że sposób procedowania powinien być następujący:

1. Zgłaszamy pomysł takiej zabawy.
2. Zbieramy listę chętnych do gry.
3. Po zakończeniu naboru, występujemy do redakcji civ.org.pl. o oficjalną zgodę na udostępnienie łam serwisu, czyli stworzenie technicznych możliwości takiej zabawy.
4. Otrzymujemy zgodę.
5. Wybieramy osoby prowadzące, uzgadniamy szczegóły zabawy z przedstawicielami drugiego forum.
6. Gramy.

Jako fan civ czuję się na siłach i mam coś ciekawego do przekazania innym.

Zgłaszam więc pomysł gry drużynowej cop vs kac i otwieram listę chętnych ze strony civ.org.pl.

Można się zapisać umieszczając post w tym temacie lub poprzez pm. Termin zapisów - do końca września. Jeśli uda się nam zebrać wystarczającą liczbę chętnych graczy, wystąpimy do redakcji civ.org.pl o oficjalną zgodę, którą zobowiązuje się napisać. I na tym skończy się moja rola w tym precedensie.

Pozdrawiam
Adi

Sept 21, 2007 at 01:19

Print
metal76

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #29]

to moze tak dla rozluznienia minimalny off-top szachowy. prosze moderatorow o wyrozumialosc

jako,ze wspomniales Adi o grze korespondencyjnej,to natcyhmiast przypomniala mi sie pewna historia,ktora ponoc wydarzyla sie naprawde. czytalem o niej w jakiejs publikacji. byc moze znasz ja,ale jesli tak-to mimo wszystko milo bedzie przypomniec.

dwoch graczy zaczynalo sie.

1. d4-Sf6
2. c4-

i w tym momencie czarne,ktore preferowaly krolewsko-indyjska naturalnie wpisaly 2. ..-g6 . ale poniewaz zawodnik byl "w goracej wodzie kapany" a partia dopiero sie zaczynala,postanowil przyspieszyc nieco gre o jeden ruch.

odpisal wiec:

2.c4-g6 i na jakikolwiek ruch bialych gram 3. ..-Gg7.

jakiez bylo jego zdziwienie,gdy otrzymal taka odpowiedz:

"w porzadku,akceptuje i gram: "

3. Gh6-Gg7
4. G:g7-

partie naturalnie czarne poddaly

to prawda,komputery zniszczyly szachy korespondecyjne,a do tego wprowadzily pewna deklasacje starszych graczy. dawny kandydat na mistrza,i to czesto solidny gra dzis z sila aktualnej jedynki i smutno patrzec,jak spadaja im ranki ponizej 2000,a czasem nawet i 1900... a mi zal,ze skonczyly sie czasy gonienia za ksiazkami,pismiennictwem,pogoni za informacjami i nowinkami,wlasne analizy i szukanie ciekawych rozwiazan we wlasnych zapisach partii... dzis wystarczy wlaczyc komputer i on nam wszystko wylozy czarno na bialym... pewien czar prysl-bez watpienia

koniec off-topa.

----------

Adi-wszystko zalezy,jak dlugo beda trwaly przygotowania do tego projektu.

jak juz pisalem,czekam na szpital,takie sa czasy i nie wiem,jak dlugo mnie nie bedzie. na oddziale reumatologii,a na ten wlasnie trafie-lezy sie srednio kolo miesiaca. nie chce wiec pisac sie i zaczynac projektu,ktory z gory wiem,ze nie skoncze. jesli natomiast przygotowania trwalyby naprawde dlugo,a i pozniej mozna by sie bylo dolaczyc juz w trakcie gry,to mysle,ze skorzystam z zaproszenia.

w kazdym razie-dzialajcie,zle nie zycze.

Sept 21, 2007 at 02:19
Print
asioasioasio

Registered: Nov 30, 2005
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #30]

Swoj post zedytowalem - sorki jesli byl zbyt ofensywny i kogos urazilem

Osobiscie uwzam ze raczej nic z tego nie wyjdzie, ta inicjatywa moze przyczynic sie do rozlamu sceny civkowej. Nie chce zeby to sie okazalo zagrywka PR, prosze tez ow zajemny szacunek. Mysle ze wpolpraca jest mozliwa, rywalizacja czy to na polu forum czy na polu GwD moze nas tylko oddzielic od siebie. Nikt z graczy sobie tego nie życzy.

Jesli zrobimy to z glowa to kto wie - moze sie okazac strzalem w 10-tke na zmazanie starych animozji

[Edited by asioasioasio on Sept 21, 2007 at 10:12]

-
kliknij, aby uzyskaĂŚ wiĂŞcej
informacji[/URL]

Sept 21, 2007 at 06:48
Gadu-Gadu: 1201631
Print
PawelT

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #31]

ręce opadają

asiox3 my tu chcemy sklecić fajną gierkę, przełamać granice, stopić lodowce a ty z takim tekstem wyskakujesz.

[Edited by PawelT on Sept 21, 2007 at 08:10]

Sept 21, 2007 at 07:55
XFire paweltciv
Print
asioasioasio

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #32]

Zedytowalem swój post - jesli zostal odebrany za zbyt ofensywny to przepraszam

nie mam nic przeciwko przelamywaniu lodow i sklecaniem nowej fajne gry... do graczy z KAC-a mam szacunek podobnie jak z COP-a

obawiam sie ze blizniaczy thread na KAC-u brzmiacy "Gra COP - KAC bez cenzury" i czesc wypowiedzi w tamtym threadzie moze nie sluzyc pojednaniu

wciaz licze ze moze kiedys do pojednania dojdzie, ale prosze KAC-owiczow o jedno - nie zaogniajmy konfliktu. To nie sluzy nam graczom. Zyjmy w spokoju, grac mozna, gadac mozna ale niech to bedzie ze wzajemnym szacunkiem

[Edited by asioasioasio on Sept 21, 2007 at 10:21]

-
informacji[/URL]

Sept 21, 2007 at 08:24
Print
PawelT

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #33]

asio konkretnie.
Daj wypowiedź, gdzie ktoś kogoś obraził, oprócz tego gdzie metal obrażał adi.

a "bez cenzury", bo post coli został usunięty (chyba)

A zaogniasz konflikt ty, bo na KACu jest merytoryczna dyskusja, a tu tylko gadanie o p****ołach. Tam chyba szybciej ruszy jakakolwiek wspólna gra niż tutaj, choć wątpię, aby w ogóle tu był ktoś chętny.

Zamiast się bawić, to sie wyzywacie.
Ty asio masz już chyba jakiś wyuczony odruch, że jak ktoś coś pisze z KACa to zawsze ma zamiar obrażać graczy z COPa.

Ja jestem na uboczu i czytam wszystkie posty z dystansu i nic takiego nie zaobserwowałem, żeby ktoś kogoś obrażał, oprócz metala, ale on już przeprosił, bo mu się wyrwało i jest git.

Sept 21, 2007 at 08:42
XFire paweltciv
Print
asioasioasio

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #34]

Nie zamierzam dolewac oliwy do ognia - zreszta nie miejsce na COP-ie jest na cytowanie obrazliwych wypowiedzi. Kto chce moze sobie wejsc na KAC-a i poczytac i ocenic.

Metala i Adiego moglo poniesc, ale przeprosili siebie nawzajem i jest w porzadku, za to na KAC-u takich pojednawczym postow u czedsci uzytkownikow ktorzy obrazali (nie chce generalizowac bo wiele ludzi naprawde zachowuje sie w porzadku ipisze merytoryczne i pojednawcze posty) nie specjalnie widze.

Czy liczycie ze bedziem z radoscia sie bawic jesli sprawe stawiacie tak honorowo? Dokopac COP-akom? Od razu wysmiewajac inicjatywe i uzytkownikow COP?

Tak i tam tak i tu sa glosy zeby zakonczyc te bezsensowne starcia - te ataki wykanczaja krucha spolecznosc civ. Mam szacunek do KAC-owiczow tak jak juz napisalem, wiec nieniszczczie tego szacunku jakim was darze i naprawde nie rozpoczynajmy batalii - bo scenariusz znam i wiem w jakim kierunku zmierza ta dyskusja. Byl tu juz taki raz co pokazal co potrafi, oddalajac przy okazji oba serwisy.

Jesli chcecie gra - grajcie, dyskutowac - dyskutujcie, ale bez niepotrzebnego zaogniania. osobiscie jesli sie ktos poczul urazony moimi wypowiedziami to przepraszam - ja nie mam zamiaru dzielic spolecznosci civ, wrecz chce uchronic scene civ przed dalszymi.

[Edited by asioasioasio on Sept 21, 2007 at 09:08]

-
informacji[/URL]

Sept 21, 2007 at 09:03
Print
Damroka

Registered: Feb 05, 2007
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #35]

A wracjąc do meritum Panowie to wstawię tu podobny tekst do tego zamieszczonego na kac-u, bo wygląda, że trzeba wypowiedzi dublować, żeby toczyć jakąś wspólną dyskusję.

Myślę, że jak przedyskutujemy różne koncepcje gry, przydałoby się zrobić głosowanie, w którym większość mogła by się opowiedzieć już za konkretną wersją.
Na razie wygląda, że do dyspozycji mamy:
1. rywalizacja dwóch drużyn - bezpośredni pojedynek
2. rywalizacja dwóch drużyn - pojedynek korespondencyjny, gdzie każda z drużyn walczy na takiej samej mapie, ale przeciwko AI.
3. standardowa GwD, czyli jedna duża grupa sprawuje rządy i znęca się nad AI.
Do tego dochodzą jeszcze różne formy zarządzania, czyli:
a. rządy gubernatorów- zaproponowana przez PawłaT,
b. król i doradcy
c. premier i ministrowie
d. coś innego

Pewną trudność sprawia to, że dyskusja obecnie prowadzona jest na dwóch forach. I np. głosowanie na jednym forum co do tego jak chciałoby się wspólnie grać, może nie zostać zaakceptowane przez drugie forum. Bo pierwsza opcja z pewnością będzie preferowana przez graczy multi, a druga przez singlistów.

Osobiście jestem już bardzo sceptycznie nastawiony do rywalizacji pod szyldami forów. Jeśli miała by to być rywalizacja dwóch drużyn to wolałbym aby to byli np. Grecy vs. Persowie lub coś podobnego.

[Edited by Damroka on Sept 21, 2007 at 09:21]

Sept 21, 2007 at 09:19

Print
asioasioasio

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #36]

Sklanialbym sie ku 2 lub 3
i mniej na zasadzie rywalizacji a bardziej wspolpracy - gra w jednej druzynie bardziej by sie przyczynila do zblizenia obu forow niz bezposredni atak w wydaniu nr 1

w taka towarzyska wspolna gre moglbym zagrac - na zasadzie maszynki do glosowania, w inna nie - bo to imo tylko dzielenie spolecznosci

[Edited by asioasioasio on Sept 21, 2007 at 09:28]

-
informacji[/URL]

Sept 21, 2007 at 09:26
Print
jobabr

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #37]

dzieki Damroka, a juz myslalem ze sie nie doczekam i właśnie dlatego zamknąłem wątek na GwD; ten wątek miał posłużyć ustaleniu zasad gry, a czemu w wiekszosci służy?

Sept 21, 2007 at 09:35
Print
LDeska

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #38]

asiox3 - załamałeś mnie, powiem szczerze. To jest najlepszy przykład na czym polega problem - dawne uprzedzenia powodują że interpretujesz nasze wypowiedzi na swój sposób. Nie krępuj się, podaj przykład gdzie zostałeś obrażony, skoro jest to takie częste. Nazwa wątku z żenadą jest autorstwa Petera po tym jak został tutaj potraktowany i mimo że sam mu doradzałem zmianę tego tytułu to szanuję jego prawo do własnego zdania. Zresztą jeżeli śledziłeś jego rozwód z COP'em to powinieneś wiedzieć że ma podstawy do takiej opinii.

@Damroka - mi odpowiada propozycja numer 1. Propozycje ograniczające się do walki z AI były tu próbowane już dwa razy w formie GwD i nie wypaliły. Obawiam się że i tym razem mogłoby być podobnie. Co innego przy bezpośredniej rywalizacji - byłby to czynnik motywujący.

@Adi - jak dla mnie najbardziej konstruktywna odpowiedź ze wszystkich postów. Co do moich uprawnień to nie pytałem się nikogo o zdanie na KAC'u ale myślę że nikt nie będzie miał pretensji. Poza tym jestem jednym z dwóch administratorów więc 50% "redakcji" popiera moją kandydaturę Plan masz dobry, jako szeregowy członek COP'a popieram ten plan w 100%

I na koniec jeszcze pociągnę off-topa - ja też dużo grałem w szachy, chodziłem nawet przez kilka lat na kółko szachowe. Zauważyliście że w civkowych kręgach dużo jest szachistów? Tu mi się przypomina co kiedyś Peter powiedział - że jak powiesz w towarzystwie że grasz w szachy to od razu wszyscy patrzą na ciebie z podziwem - tęgi łeb ma facet! A spróbuj powiedzieć że w wolnym czasie dowodzisz słoniami i katapultami w civce ogólna konsternacja, wszyscy nagle podziwiają sufit i swoje paznokcie i można prawie usłyszeć jak sobie myślą "duży dzieciak"

Sept 21, 2007 at 09:59
XFire ldeska
Print
asioasioasio

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #39]

@LDeska. OK sledzilem i wlasnie nie chce zeby podobny konflikt wybuchl ponownie. Naprade nie chce dzielic srodowiska. Zedytuje swoje posty, bo moze faktycznie sa zbyt ofensywne i nic nie wnosza do tematu. ja nigdzie nie zostalem obrazony, bronie tylko innych copowiczow. Kazdy kto mnie zna wie ile dla scen civ robie i chce popularyzacji civki w polsce a nie toczenia niepotrzebnych sporow.

Hehe podoba mi sie porownanie z tymi sloniami i katapkami Hehe faktycznie chwalic sie ie ma co - malo kto to zrozumie - tylko drugi taki "duzy dzieciak" Podobnie do wiekszosci ludzi nie trafia sens modowania

co do wyboru formy gry najlepsze chyba bedzie glosowanie - kazdy widac ma troche inny punkt widzenia jak gra powinna wygladac.

[Edited by asioasioasio on Sept 21, 2007 at 10:36]

-
informacji[/URL]

Sept 21, 2007 at 10:07
Print
Merkan

Registered: Sept 18, 2003
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #40]

A ja wrzucę jeszcze jeden typ rozgrywki. Żeby było w czym wybierać

Otóż może połączymy pomysły, ale tak, żeby nie było rywalizacji KAC vs COP.
Robimy dwie drużyny, przy czym w każdej znajdują się zarówno KACowicze , jak i COPowicze. Chętni się znajdą. AI wogóle można by wyeliminować choć osobiście uważam, że dodają smaczku grze. Tryb decyzji każda z drużyn może wybrać osobno, byle tylko nie było dyktatury absolutnej

Przy takiej wersji wydaje mi się, że najlepiej się zbliżymy, no i raczej nie dojdzie do głupich kłótni.

[Edited by Merkan on Sept 21, 2007 at 11:04]

Sept 21, 2007 at 11:04
Gadu-Gadu: 1481362
Print
jobabr

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #41]

ja bym poszedł krok dalej - niech po prostu w rozgrywce uczestniczą GRACZE, a nie COPowicze i KACowicze

edit

podpowiem, ze taka gra juz istnieje, nawet jest zaawansowany start - w tej chwili stoją cztery miasta; gotowy jest regulamin, tylko nie ma chetnych do poprowadzenia rozgrywki; ale jezeli ktos wyrazi chec kontynuacji GwD, to chetnie odstapie pałeczkę, gdyż w obecnej chwili jest to dla mnei niemozliwe

[Edited by jobabr on Sept 21, 2007 at 11:14]

Sept 21, 2007 at 11:08
Print
Marioramst

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #42]

Nie zgodzę się tezą ze GWD nie wypaliło na COPie wrecz przeciwnie - To był wspaniale spedzony czas i rola jaką miały do spełnienia spełniły, cóz za wspaniały moment był w chwili obalania Króla. Rozgrywka nie ma na celu pospiechu, rywalizacji, zniszczenie cywilizacji - zbyt liczna grupa graczy gra aby mozna było przetworzyć te dane i włącząc do gry w szybkim czasie. GWD ma na celu byc skierwana do srodka a nie na zewnątrz ma być dobrą zabawą i kreowaniem świata, opisami, rozmowami poddanych a dopiero na końcu zniszcz i popal jesli juz zajdzie taka potrzeba. Juz kompletną beznajdzieją jest starcie dwóch serwisów i walka pomiedzy nimi - to mi nie pasuje tutaj to nie jest GWD to jest jej zaprzeczenie karykatura to juz by był PBEM a nie spokojna rozgrywka gdzie tura moze stac i stać, i nie słyszy sie "no co wam tak wolno idzie" i tym podobne epitety które zapewne pojawiałby się...

Co do mojej kandydatury na osobę GWD - nie gram juz tak duzo w civ a szczególniej nie gram w civ4 !! Tak wiec duchowo mógłbym prowadzić ale to chyba nie oto chodzi.

[Edited by Marioramst on Sept 21, 2007 at 18:00]

Marioramst

Sept 21, 2007 at 17:58
Print
Azazell
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #43]

Oj panowie bardzo nie ładnie z Waszej strony Kacowicze ... KRADNIECIE nasz pomysł "GwD" bardzo nie ładnie .. przykro jest ale muszę po usuwać część postów ..

Sept 21, 2007 at 20:16

Print
Damroka

Registered: Feb 05, 2007
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #44]

Azazell lepiej dobrze przemyśl swoje działania, bo możesz wywołać niepotrzebnie nową wojnę. Chyba nie zrozumiałeś poczynać niektórych osób. Na razie zbierane zapisy na grę nie przesądzają tego czy gra będzie toczyła się tylko na kac-u. Wręcz przeciwnie, przewiduje się, że jedna grupa z mieszanego składu będzie mogła korzystać z jakiejś zamkniętej części forum cop, oczywiście jeśli będzie na to zgoda moderatorów cop-a.

Sept 21, 2007 at 21:20

Print
Cyfron

Registered: Jun 23, 2006
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #45]

hmmm a ja nowy jestem i tu i tam zaglądam teraz gram PBEM tzn. czekam zeby pograc acha Azazell wiem ze to nie to miejsce, ale jak już tu jestem : nie zapomniałeś o czymś może masz coś do przeklikania wiesz ludzie pytają

Sept 22, 2007 at 03:35
Gadu-Gadu: 4381349
Print
PawelT

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #46]

Quote:
Azazell wrote:
Oj panowie bardzo nie ładnie z Waszej strony Kacowicze ... KRADNIECIE nasz pomysł "GwD" bardzo nie ładnie .. przykro jest ale muszę po usuwać część postów ..

Azazell

po pierwsze. O ile pamiętam to GwD powstała na fanatykach. Masz wykupioną licencję?

po drugie. W tworzeniu GwD i wymyślaniu zasad sam brałem aktywny udzuał na COPie

po trzecie. Nie ma jeszcze GwD na fanatykach, bo nie wiadomo czy w ogóle będzie (choć na razie zgłosiło się przez 1 dzień około 20 osób!). A jak już będzie to na zupełnie innych zasadach nich GwD na COPie i też biorę aktywny udział w tworzeniu tych zasad.

po czwarte. Była koncepcja, aby zrobić wspólnie KAC i COP, ale z oporów wielu graczy na COPie wszyscy co chcą grać przerzucili się na KACa. Tam przez dzień ustalono więcej niż tu przez tydzień. Tam się nikt nie obraża, wyzywa tylko myśli jak zrobić fajną rozgrywkę.
Sept 22, 2007 at 08:07
XFire paweltciv
Print
LDeska

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #47]

EDIT:

No i Leszek zasluzyl sobie na tygodniowe wakacje. Jako ze sytuacja jest wyjatkowa, pozwole sobie zamiescic kopie mail'a do niego:

Drogi Leszku,

zostajesz zabanowany na okres tygodnia (czyli do 29 września, włącznie). Przyczyną tego jest uprawianie przez Ciebie czarnego PRu na łamach forum - co, umówmy się, stanowi wyraźne złamanie netykiety. Aby nie było żadnych wątpliwości, zamieszczam tutaj jako przykład jedną z Twoich wypowiedzi:
"Tak jak wtedy COP zamiast pomagać graczom coś zrobić mnoży problemy i przeszkody."

Swą radosna działalność zdecydowałeś się kontynuować nawet po jednoznacznych ostrzeżeniach, przykładowo:
http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=6022&page=1#144401
co poskutkowało zastosowaniem wobec Ciebie takich, a nie innych środków.

Ban Twój nie ma nic wspólnego z naszymi zmianami w regulaminie - nowy zapis w chwili pisania Twojego postu jeszcze nie obowiązywał, w związku z tym nie można Cie na akurat jego podstawie pociągnąć do odpowiedzialności.

Na koniec informuje Cie, iż ewentualne dalsze Twoje działania wbrew zasadom panującym na serwisie civ.org.pl, których podjąłbyś pod zdjęciu bana, a także próby obejścia tegoż, przyniosą Tobie ban długoterminowy, a w skrajnym przypadku - stały.

--LoD

[Edited by LoD on Sept 22, 2007 at 12:53]

Sept 22, 2007 at 08:41
XFire ldeska
Print
Marioramst

Re: GwD? KAC vsCOP? [post #48]

Mam juz tego pomału dość a jestem bardzo cierpliwym człowkiem i do tej pory trzymałem sie z boku i raczej nie wypowiadałem - KAC to, KAC tamto - w kazdym waszym poscie jest słowo KAC to już podchodzi pod schizofrenie paranoidalną radzę zacząc spożywać leki i zdjąć ołtarzyk z pułki... KAC nie jest taki różowy jak piszecie... szczegóły "tu bądź smakowe" pozostawię dla siebie w zamian napisze pare słów co mnie najbardziej irytuje.

Co do przeszkód stawianych przez KACa - Chciałem zagrać w waszym turnieju - zagrałem ale na kazdym kroku rzucane mi były kłody pod nogi i ustawianie - otrzymałem parę mejlów/wiadomości wskazujących poprawność polityczną!!! Wogóle cud ze zagrałem, ze nie podpadłem, były momenty że czułem czyjś odech na plecach a odzucia miałem jednoznaczne w kazdej chwili mogę zostac usuniety z listy graczy - dobrze ze wybrałem scieżkę nieoficjalną bo mogło by byc gorzej. Blokada topika w którym sie udzielałem a inne stały i stały otwarte jeszcze przez dłuzszy czas (i nawet gry zostały pokończone wcześniej niz moja).
A co sie u was dzieje ranking od 2 lat i nic sie nie zmienia... te same osobo sie klepię, zdarza sie raz na rok impreza dozywnkowa zagrania w turnieju... (a nagrody juz wysłane dla zwycięzców ??) nie uogólniej i nie siej propagandy Gawle bo i Paweł to potrafi . A gdzie TY byłes drogi kolego gdy tu były dwie gry GWD... nie zauwazyłem choć jednego waszego ślicznego awatorka w grze. Wychodzisz obecnie ze "pretensjami" ze tak mało graczy chce grac u was... a z jakiej racji my tam mamy iść konkretniej ja ?? Bo tam teraz jest gra a tu ma mały przestój ?? Do mnie ten argumnet nie przemawia i wogóle tacy gracze są jak wiatr na wietrze to tu powieje to tam...

Byłem bardzo za tym aby powstały dwa serwisy byłem u was dośc często nie udzielałem się ale czytałem - byłem pośrodku można więc powiedzieć ze nawet "wspierałem" ale odszedłem bo za ładnymi drzwiami i pieknymi słowami chwalącymi swoje a besztaniem innych nie wazne czy lepszych czy gorszych nie uwazam za coś zaszczytnego.
Jednak nie przeczę że zagrało sie fajnie raz w turnieju i ogólnie oficjalna atmosfera była przyjazna, lecz to co dzieje sie za kurtyną tez jest wazne - po prostu BRAK ZAUFANIA I BRAK WIARY W LUDZI - tak to odczułem i juz sie na KAcu nie pojawiam od tamtego czasu.
Pozdrawiam.

[Edited by Marioramst on Sept 22, 2007 at 12:33]

Marioramst

Sept 22, 2007 at 12:31
Print
Beny

Registered: Feb 11, 2006
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #49]

Napisz wprost co było za kurtyną i za drzwiami turnieju, a nie jakieś uogólnienia...
Rzucane kłody pod nogi... TO najpierw piszemy 20 postów o turnieju, zeby ktoś sie zapisał, a potem rzucamy mu kłody pod nogi...

Quote:
A co sie u was dzieje ranking od 2 lat i nic sie nie zmienia... te same osobo sie klepię, zdarza sie raz na rok impreza dozywnkowa zagrania w turnieju... (a nagrody juz wysłane dla zwycięzców ??) nie uogólniej i nie siej propagandy Gawle bo i Paweł to potrafi

Kalkulator Co sie dzieje? Gramy. Tak samo mogę zarzucić Ci, ze ciągle grasz w Civ III i nic sie nie zmienia. Co sie na COP-ie zmieniło przez dwa lata? Mniej niż na KAC-u, który dwa lata temu był forum z jednym postem tygodniowo

Quote:
Bo tam teraz jest gra a tu ma mały przestój ?? Do mnie ten argumnet nie przemawia i wogóle tacy gracze są jak wiatr na wietrze to tu powieje to tam...

mały :rotfl:
Zajrzyj w statystyki rankingu: Średnio 35 gier tygodniowu (to tu powieje to tam )

A powiedz mi drogi co stało sie z postem Pontiego o GOTM-ie na KAC-u?
My Wam nigdy żadnego posta nie usuneliśmy, ba, sam właśnie napisałem, że ukazał sie CIVGAMING 4...

Sept 22, 2007 at 12:55
Gadu-Gadu: 6775041
XFire fcbeny
Print
LoD
Status: God Emperor

Registered: Apr 03, 2001
Re: GwD? KAC vsCOP? [post #50]

Beny: tak, zostaly usuniete posty moje i Azazella (uzywam tutaj definicji "usuniecia" uzywanej przez Petera).

Jako ze z przyczyn oczywistych wspolna gra nie ma racji bytu, temat zamykam.

Sept 22, 2007 at 13:04
Gadu-Gadu: 816683
XFire lordofdusk
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.