civ.org.pl forums > Space 4X - Ogólne > Sword of the stars
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Ogólne
Poster
Status: Novice

Registered: May 04, 2008
IP: Logged
Sword of the stars [post #1]

Witam, czy wie ktos skąd mozna spolszczenie sciągnąc do tej gry ??
jesli tak to za linki bylbym wdzieczny pozdrawiaam

May 04, 2008 at 20:16

Print
Azazell
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
Re: Sword of the stars [post #2]

Spolszczenie pewnie jest ale tylko na krążku od wydawnictwa PLAY. Po zakupie gry za pewnie będzie po polsku. Chyba innej drogi na otrzymanie spolszczenia nie ma..

Możesz skontaktować się z PLAY czy mogą wystawić spolszczenie jeśli się zgodzą to wystawią.

May 05, 2008 at 08:17

Print
Gromb
Status: Settler

Registered: Feb 26, 2009
Re: Sword of the stars [post #3]

przy okazji jest teraz dostepne w smiesznej cenie.

Sword

ale pewnie podzieli losy polskiego wydania Sins of the solar empire.

BTW. dostepne sa juz dwa doskonałe dodatki.

Feb 26, 2009 at 14:01

Print
Azazell

Re: Sword of the stars [post #4]

Wygląda obiecująco. Tylko że posiadam wersję angielską. Choć widzę, że Polska wersja tania może warto zakupić?

To jest gra coś jak Homeworld? Czy też zaludniasz planety itp coś jak w Master of orion?

Feb 26, 2009 at 14:07

Print
Gromb

Re: Sword of the stars [post #5]

Masz, a nie grałeś?

To strategia w czystej formie; w dodatku, w "systemie turowym". 4 rasy i każda z całkowicie odmienną taktyką walki plus dodatki z nowymi rasami.
Zaniechałem grania w nią jakiś czas temu.
W chwili obecnej, odstresująco pogrywam po przerwie w SW: Rebelion

Feb 26, 2009 at 14:19

Print
Azazell

Re: Sword of the stars [post #6]

Tzn czekaj hehe źle napisałem. Jeszcze raz.

Miałem wersję angielską ale pamiętam okropne problemy z uruchomieniem gry - coś się wieszało itp. Następnie jakoś udało się uruchomić ale odrzucił mnie od razu interfejs - troszkę jakby nie czytelny?. Niestety później już zero czasu było i tak oddałem znajomemu płytkę. Teraz to nawet nie mam kontaktu z nim. Chętnie zagrałbym w demo PL ale coś nie widzę. Poszukam

Może faktycznie bo od dawna jak czytam różne opinie o tej grze to każdy chwali. Więc coś w tym musi być.

[Edited by Azazell on Feb 26, 2009 at 14:30]

Feb 26, 2009 at 14:28

Print
Merthen

Registered: Aug 25, 2008
Re: Sword of the stars [post #7]

Kupiłem kiedyś za jakieś grosze polska wersje gry (kupuje wszystko co jest 4x) ale jeszcze się do niej nie porządnie nie zabrałem. Zagrałem raz ale odrzuciło mnie mała złożoność. Jedynie bitwa taktyczna mi się podobała. Jak ktoś mi powie ze gra się robi później odpowiednio skomplikowana to zrobię drugie podejście

Apr 17, 2009 at 08:44

Print
arkula

Registered: Nov 06, 2008
Re: Sword of the stars [post #8]

Dawno nie sprawdzałem tego ale wydaje mi się, ze po polsku jest dostępna tylko podstawowa wersja gry. Merthen gra robi się ciekawa dopiero z drugim dodatkiem "A Murder of Crows". Ale jak dla mnie to i tak gra tylko na multi.

Tu jest info o dodatkach i grze. http://sots.rorschach.net/Main_Page

Apr 18, 2009 at 11:51

Print
Merthen

Re: Sword of the stars [post #9]

Rozumiem ze dodatki nie działaj z polską wersją?

Apr 20, 2009 at 09:59

Print
arkula

Registered: Nov 06, 2008
Re: Sword of the stars [post #10]

Quote:
Merthen wrote:
Rozumiem ze dodatki nie działaj z polską wersją?

Nie wiem. Nie mam polskiej wersji. Nawet już w to nie gram, znudziłem się.
Apr 20, 2009 at 19:40

Print
Ziro
Status: Elite

Registered: Feb 14, 2009
Re: Sword of the stars [post #11]

Odświeżam temat. Gra posiada 3 dodatki *wraz z instalacją dwóch pierwszych crack przestaje być wymagany i automatyczny patch za tym idzie ofc, z trzecim nie mam pojęcia jak to jest w piractwem, dzięki naszym kochanym wydawcom*. Gra prezentuje się bardzo dobrze jak dla mnie *mimo że screeny z początku mnie odrzuciły, przez bardzo dziwny wygląd statków kilku ras*. W grze wraz ze wszystkimi dodatkami mamy dostęp do 6 ras. Ludzi, insektoidalnych Hivarian, "rybich" Liir, humanoidalnych Tarkan i Zuul oraz ptasich Morrigi. Drzewko technologii jest dynamiczne, co nową grę potrafi się zmieniać, jedynie pozostawia "główne/macierzyste" technologię na swoim miejscu, a odkrywa nam całkowicie inne drogi rozwoju. Są trzy klasy statków, których kadłuby zmieniają wygląd względem wybranego zastosowania. Statki są animowane w najdrobniejszych szczegółach; działka się wysuwają w rozpoczęciu bitwy jeśli muszą, bądź w odpowiednim miejscu kadłub się otwiera i są odkrywane. Jeśli chodzi o podbój wszechświatu zastosowano taktykę planeta na układ *ilość układów liczona w setkach*. Może nie zadowalająca ilość jakby nie patrząc, lecz podbój układu, który ma powiedzmy 4-12 planet i ilość układów w setkach byłaby mimo wszystko okropnie przerażającą rzeczą. Nie mamy wpływu na budynki znajdujące się na planetach tak jak w SEV dla przykładu *dla mnie plus, bo nie lubię bawić się w pilnowanie, czy wszystkie planety mają wybudowane to co ja wymagam itp.*. Infrastruktura powstaje samoczynnie po kolonizacji planety, która o zgrozo nie ma żadnych wartości produkcyjnych *nawet platform obronnych na orbicie nie można stawiać!*, a i tak gdy dane nam zostanie możliwość budowy to jest ona tak wolna, że lepiej z macierzystej planecie postawić kilka okrętów i je podesłać. Nasza flota jest okropnie paliwożerna i na dłuższe dystanse, trzeba mieć między innymi pokaźną ilość tankowców, które są oczywiście ukochanym celem naszych przeciwników podczas walki, gdy wiedzą, że przegrają już bitwę to starają się do nich dobić i zmienić je w gwiezdny pył skutecznie w ten sposób zmniejszając jej zdolności logistyczne. Wraz z dodatkami ulepszane są aspekty szpiegostwa i dyplomacji i można nawet wymusić kapitulacje określonej planety bez rozlewu krwi i jej eksterminacji *bee, źli xenos nie chcą umrzeć -.-'*. Teraz najważniejszy aspekt jak dla mnie, czyli bitwy. Tutaj nie ma czegoś takiego jak w SEV większe = lepsze. Tutaj flota musi się składać zróżnicowanych jednostek wszystkich klas, by móc skutecznie walczyć i zwyciężać. Kilka filmików z ytube:

http://www.youtube.com/watch?v=H91qZSfYLoU
http://www.youtube.com/watch?v=ijAYZimvpww&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=NYgti3MKCDg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=UMV5sd-ukPQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=NsbBfwvNddc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oNdZcqNIlyw&feature=related

LastFM

Oct 29, 2009 at 20:04
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Morgul
Status: Regular

Registered: Jul 19, 2003
Re: Sword of the stars [post #12]

Jezeli kogos gra interesuje to na impulse mozna ja do jutra kupic za 31zł - wersje ultimate, postawka+2dodatki http://www.impulsedriven.com/sotsult 3 najnowszy dodatek niestety jest oddzielnie i kosztuje ok30zl.

Nov 28, 2009 at 12:58

Print
Ziro

Re: Sword of the stars [post #13]

61zł za grę i 3 dodatki mimo wszystko to nie jest dużo, a gra do słabych nie należy.

LastFM

Nov 28, 2009 at 13:59
Print
Morgul

Re: Sword of the stars [post #14]

Jak w tej grze przesuwac mape strategiczna/taktyczna? Dziala tylko skakanie tabem pomiedzy planetami/statkami, zoom rolka i rmb by sie rozejrzec i to wszystko? nie mozna w lewo/prawo/przod/tyl samej mapy przesuwac, jezeli mozna to jak? Normalnie az do instrukcji zajrzalem - przelecialem po lebkach i nie znalazlem nic, no ale nie wierze zeby takie gowniane sterowanie bylo w tej grze i musi byc jakis sposob na przesuwanie sie po mapie. help

Nov 29, 2009 at 13:07

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: Sword of the stars [post #15]

Morgul odwiedź stare śmieci w SEV :P

Nov 29, 2009 at 13:19
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Ziro

Re: Sword of the stars [post #16]

Chodzi, by odwracać na wszystkie strony świata to podajże prawy klawisz i obracasz myszką czy tam rolka/środkowy. Tutaj w głównej mierze mimo wszystko są bitwy i bez dobrych okrętów z jednostkami dowodzenia lepiej się nie wychylać. Jak zobaczyć DN *liniowce, najcięższe i największe* to wiedz, że to coś zniszczyć to jest mozolna praca bez własnych odpowiedników *ale jest to możliwe, pod warunkiem, że jest jeden bez przykrych niespodzianek w postaci dość potężnych dział laserowych*. Jak chcesz i masz argos naval yard *bez patchy do niego* to można poćwiczyć na multi na małym układzie.

LastFM

Nov 29, 2009 at 15:06
Print
Morgul

Re: Sword of the stars [post #17]

Ziro ale jak normalnie przesunac mape? W kazdej grze w ktorej istnieje cos takiego jak widok stratgiczy wystarczy myszka wyjechac poza krawedz (lewo/prawo/gora/dol) monitora i w tym kierunku przesuwa sie widok. Jak to wlaczyc/wyczarowac w sots, bo nie wierze ze nie ma tak podstawowych rzeczy? btw. Naval Yard nie kupilem, tylko ta ver ultimate.

Co do sev, stare i smieci to slowa kulcz :P

Nov 29, 2009 at 15:44

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: Sword of the stars [post #18]

swego czasu trochę tam pisałeś
może powrócisz
real 4x

Nov 29, 2009 at 15:58
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Ziro

Re: Sword of the stars [post #19]

Hmm... ja aktualnie gram na pirackiej wersji z powodu dużych wydatków, ściągnij wersje z wareza. Już wiem o co chodzi, kliknij na obiekcie rolką, a wycentrujesz widok na nim, jedyny sposób mi znany na ruszanie kamerą.

SEV nie jest zły, ale nie jest dla mnie, ja kocham walkę, a mikromikrozarządzanie mnie irytuje, gdyby walka była lepsza *nie graficznie*, a i te bawienie się w budowanie budynków też, by nie istniało, a było coś ala LE:I, że wybieram do czego dany układ/planeta został zajęty *wydobycie, fort graniczny itp.* i samoistnie powstają budynki w stronę tego zadania bym bardzo się cieszył.

SotS to też jest 4X, ma wszystkie cechy tych gier.

[Edited by Ziro on Nov 29, 2009 at 17:34]

LastFM

Nov 29, 2009 at 16:00
Print
Gromb

Re: Sword of the stars [post #20]

W końcu ktoś się poświęcił i sprowadził do Polski podstawkę z dodatkami:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=843702876

Dec 06, 2009 at 17:59

Print
Ziro

Re: Sword of the stars [post #21]

Na Impulsie jest taniej, a i tak w tej wersji brakuje Argos Naval Yard

LastFM

Dec 06, 2009 at 18:14
Print
Gromb

Re: Sword of the stars [post #22]

racja, ale mnie zawsze zależało na wersji DVD w ładnym opakowaniu i ze wszystkimi dodatkami.

Dec 06, 2009 at 19:37

Print
Ziro

Re: Sword of the stars [post #23]

To jednego Ci będzie brakowało w tym packu mimo wszystko.

LastFM

Dec 06, 2009 at 20:05
Print
Gromb

Re: Sword of the stars [post #24]

boleje nad tym, fakt. Na polską edycję nie ma co liczyć, widziałem na ebay'u kilka wydań boxowych- Sword of the Stars: Argos Naval Yard, ale to rzadkość. Nie jestem fanem stream'a i generalnie wydań elektronicznych gier, ale rzeczywistość jest okrutna i niektórych tytułów nie można kupić w Polsce, nawet w formie elektronicznej.

Dec 06, 2009 at 20:30

Print
Ziro

Re: Sword of the stars [post #25]

Taki naród.

LastFM

Dec 06, 2009 at 20:35
Print
Gromb

Re: Sword of the stars [post #26]

Wszyscy fani tej świetnej strategi, mogą teraz nabyć (jeżeli jeszcze nie posiadają wersji cyfrowej) kompletne wydanie na DVD.

http://www.swordofthestars.com/

Jun 19, 2010 at 18:56

Print
maryan

Registered: Apr 26, 2011
Re: Sword of the stars [post #27]

Na allegro nadal można trafić polską wersję SotS a ostatnio nawet..... )
Sword of the Stars 2: Lords of Winter \eng\ za 99zł .

Feb 12, 2012 at 19:24

Print
maryan

Re: Sword of the stars [post #28]

Dzisiejsze ------- Sword of the Stars II: Enhanced Edition - 16,23 zł
http://www.gram.pl/news/2014/10/29/halloween-w-sklepie-gram-pl-promocja-na-wybrane-gry-cyfrowe-z-oferty-paradox-interactive.shtml nie zmieni opinii [chyba nie tylko mojej] o słabościach tej kontynuacji.

Sword of the Stars CC czyli SotS ANY 1.8. [ 7,73 zł na tej samej promocji ] w wielu aspektach o niebo lepsze.

Nie ma się co rozwodzić.
Zainteresowani znajdą wszystko na forach Paradox'su i Kerberos'a.

Oct 29, 2014 at 21:12

Print
Merthen

Re: Sword of the stars [post #29]

Nie zgodzę się z Tobą. Po wszystkich poprawkach dwójka jest dla mnie bardziej grywalna niż jedynka. Co więcej trafiła do mojego osobistego top-10 gier 4x space. No ale każdy ma swój gust . Ja dobrze się bawię grajać z Farinem w multi i o to tu chodzi .

Oct 30, 2014 at 11:33

Print
maryan

Re: Sword of the stars [post #30]

Nie o gusta tu chodzi, o tym się nie dyskutuje.

[ " Po wszystkich poprawkach..." ?? ] Sarkastycznie powiem - zwłaszcza po ostatniej

SotS --> SotS II
to w skrócie mniej więcej taki 'postęp' etc. jak w pojedynku
X3 TC/AP --- X Rebirth.

Ale oczywiście, życzę dobrej zabawy.

[Edited by maryan on Oct 30, 2014 at 19:54]

Oct 30, 2014 at 19:39

Print
Merthen

Re: Sword of the stars [post #31]

Dziękuje.

Sarkazmu nie rozumiem. Co nie tak z ostatnią poprawką ?

Co do porównania do X3 to bardzo subiektywne odczucie.

Oct 30, 2014 at 20:13

Print
maryan

Re: Sword of the stars [post #32]

Nie porównuję X do SotS'a.

Obiektywnie. Szeroko rozumiana ' jakość ' i poziom XR w stosunku do TC/AP jest znana. Dno i metr mułu.
Scena i moderzy pokazali twórcom jeden palec. Nie wspomnę który.
[czy to nie jest także twoja opinia ? obiektywnie .]

Porównuję 2 do 1 .
Bywasz TU http://forum.paradoxplaza.com/forum/forumdisplay.php?488-Sword-of-the-Stars-II&s=75a617b39bc3956fdf1145d518bb480d , więc nie bardzo rozumiem zachwyty nad 2.

Dear Paradox...

Oct 30, 2014 at 22:16

Print
Merthen

Re: Sword of the stars [post #33]

Maryan ja zrozumiałem, że nie porównujesz Sots do X3 tylko wstawiasz znak równości miedzy "progresem" X3 TC/AP i X Rebirth, a progresem w Sots 1 i Sots 2. Z tym właśnie się nie zgodziłem.

X Rebirth w stosunku do X3 TC/AP to przynajmniej 10 kroków w tył.
Według mnie Sots 2 w stosunku do Sots 1 to dla mnie z trzy kroki w tył (brak kilku rozwiązań), dwa kroki w przód (projektowanie okrętów, badania) i z 5 kroków w bok. Dwójka jest przede wszystkim inna od jedynki i wiele zmian mi się osobiście podoba, oczywiście nie wszystkie.

Ostatnio spróbowałem wrócić do jedynki ale jednak brakowało mi kilku rozwiązań z dwójki - ale to tylko subiektywne odczucia.

Na forum Paradokx oczywiście bywam ale to ze większości ludziom dwójka się nie podoba nie jest dla mnie żadną wyrocznią (na pewno znasz przysłowie o muchach). Uważam ze po pierwsze zbyt się zrazili tym iż Sots wydano w wersji alfa (inaczej tego nie można nazwać) i nie dali grze drugiej szansy (po trzech latach poprawek), a po drugie nie docenili potencjału tkwiącego w pewnym innowacyjnym rozwiązaniu (zarządzanie flot).

Oct 31, 2014 at 08:25

Print
Farin
Status: Veteran

Registered: Sept 07, 2008
Re: Sword of the stars [post #34]

Quote:
maryan wrote:

[ " Po wszystkich poprawkach..." ?? ] Sarkastycznie powiem - zwłaszcza po ostatniej

SotS --> SotS II
X3 TC/AP --- X Rebirth.

Skoro porównujesz sytuację najnowszego "X" z sytuacją SOTS. To, huh, delikatnie rzecz ujmując nie wiesz o czym piszesz - i to w obu przypadkach :P
Mozna wiele zarzucić błędów SOTS2 ale akurat to porównanie jest tak z d**y wzięte, że zastanawiam się czy ty w ogóle grałeś w którąkolwiek z w/w gier ?
Oct 31, 2014 at 22:04

Print
maryan

Re: Sword of the stars [post #35]

Quote:
Farin wrote:
Quote:
maryan wrote:

SotS --> SotS II
X3 TC/AP --- X Rebirth.

Skoro porównujesz sytuację najnowszego "X" z sytuacją SOTS. To, huh, delikatnie rzecz ujmując nie wiesz o czym piszesz - i to w obu przypadkach :P
Mozna wiele zarzucić błędów SOTS2 ale akurat to porównanie jest tak z d**y wzięte, że zastanawiam się czy ty w ogóle grałeś w którąkolwiek z w/w gier ?

Z d**y wzięta jest twoja chamska odzywka. 'Zastanawianie' to nie jest twoja mocna strona.

Nie łapiesz kontekstu, odezwij się jak zrozumiesz o czym jest mowa.
Nov 01, 2014 at 19:49

Print
Farin
Status: Veteran

Registered: Sept 07, 2008
Re: Sword of the stars [post #36]

Dziwne. Nie doszukuję się w swojej odzywce niczego chamskiego.

X3 a X Rebirth - najnowsza odsłona cofnęła się w rozwoju jeśli chodzi o skomplikowany świat(jego wielkość ilość frakcji itp. itd.) Pominę już co zrobili z rozwojem naszego bohatera. Takie proste rzucenie "skonsolowanego" tytułu na PC. Ogólnie mało grywalna gra oferująca znacznie mniej niż jej poprzedniczka - tak jakby do stworzenia tejże gry zostali zatrudnieni całkowicie nowi pracownicy, którzy nigdy nie grali w poprzednie wersje gry.

SOTS a SOTS2 - Rozwinięcie tego co było - np. system gwiezdny to nie jedna planeta. Wprowadzenie większego zakresu 3D w bitwach. Rozwinięcie roli stacji kosmicznych. Dyplomacja, a raczej opcje wywiadowcze i kontrwywiadowcze. Zmieniono całkowicie podejście do zarządzania flotą. Wprowadzono dowódców floty, którzy zdobywają doświadczenie. Zwiększono dostępne opcje w tworzeniu statków.
Oczywiście pierwsza wersja gry podczas premiery była praktycznie nie grywalna i sporo, sporo musieli ją załatać ale pamiętam również, że jedynka podczas premiery też nie oferowała za dużo(choć była w o wiele lepszym stanie niż dwójka).

Podsumowując nadal uważam, że popełniłeś błąd porównując obie sytuacje.
Jeśli uważasz, że nadal nie łapię kontekstu twojej wypowiedzi, to może mi wyjaśnisz?

Nov 01, 2014 at 20:19

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.