civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V > Space Empires V - rozmowy o grze
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V
Poster
Status: Hero

Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #151]

Quote:
runnersan wrote:
Gram sobie, ustawiłem najwyższy poziom trudności i trochę się załamałem. Gram przeciwko 16 AI i jak spojrzałem na rankingi wychodzi, że jestem pierwszy w każdym z nich. Mam około 40 koloni, kupę systemów pod kontrolą i 3 (trzy) fregaty zwiadowcze na całe imperium.

AI nawet nie widzi, że ma taki łatwy kąsek do schrupania, bo gdyby mnie najechali, mogliby zająć większość moich systemów niemal bez walki. Ku mojemu zupełnemu załamaniu, niektórzy z przedstawicieli komputerowej "inteligencji" nawet nie skolonizowali jednej planety. Trochę to przykre, bo w takiej Civce, moje imperium padło by ofiarą najazdu chyba wszystkich sąsiadów, przy takim stanie wojska.

runnersan - gra singlowa na stock jest beznadziejna. Aby mieć jakieś wyzwanie: zbuduj tam np. tylko jeden okręt zdolny otwierać warp pointy przed turą 100 (bo przed 70 raczej nie dasz rady ).

Dopiero w grze multi możesz poznać i poczuć prawdziwy potencjał tej gry.

Feb 02, 2010 at 02:07

Print
runnersan
Status: Veteran

Registered: Nov 15, 2002
Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #152]

O tak potencjał jest olbrzymi, tylko właśnie to wyzwanie...

--------------------------
Edit:

Wątki "Gra dobra, ale tylko na multi?" oraz "zaczalem rozgrywke" zostały połączone z obecnym.

Ceasar Of Rome

[Edited by Ceasar Of Rome on Feb 04, 2010 at 21:20]

Feb 02, 2010 at 16:31

Print
Arangar I Rycerski Goldenleaf
Status: Novice

Registered: Feb 07, 2010
Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #153]

Witam szanownie wszytkich jestem nowym użytkownikiem tego forum wiec wybaczcie mi moje poczatkowe nietakty itp. itd. jakie mogą nastąpić z powodu mojej niewiedzy na wasz temacik lub jakis inny a wiec witam i pytam jak mozna by uzyskac dojscie do sparty otoz chcialem rapidem ale bez premium sie niestety nie da

[Edited by Arangar I Rycerski Goldenleaf on Feb 07, 2010 at 21:17]

Feb 07, 2010 at 21:16
Gadu-Gadu: 4976850
Print
Adi Cherryson

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #154]

Tutaj jest Sparta 0.99f:

http://www.civ.org.pl/downloads.php?action=dlfile&type=4x&fileid=783

PBEM6 gramy jednak już na wersji 0.99g. Nie chcę jej jeszcze oficjalnie umieszczać, bowiem na bieżąco jest testowana i zmieniana. Po zakończeniu PBEM6 pojawi się prawdopodobnie wersja 1.00.

Jeśli chcesz już grać na najbardziej aktualnej wersji Sparty, podaj mi przez PW swój adres mailowy, na który wyślę Ci Spartę z ostatnimi modyfikacjami. Na razie to jedyny sposób.

Jeśli ktoś jeszcze chciałby mieć aktualną wersję z PBEM6, proszę napisać PW.

Można jednak swobodnie poznawać grę na wersji stock 1.79. Sparta wprowadza tylko niewielkie poprawki, ważne dla gier multi. Nie będzie problemów i różnic w grze pomiędzy stock i Spartą.

Większe zmiany wprowadza mod Atena rozwijany przez Merthena. Polecam do rozgrywek singlowych. AI zostało znacznie ulepszone:

http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7175

Feb 08, 2010 at 00:50

Print
woyteka
Status: Settler

Registered: Feb 05, 2006
Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #155]

Witam
Szukałem strategi kosmicznej turowej , ktora przyciągnie mnie na dłuugie wieczory.Zaczynałem od master of orion wciągneła mnie masakrycznie nastepnie galactic civilizations 2 tez mnie wciągneła ale na chwile potem sie zrobiła nudna tak samo Sins of a solar empire i ostatnio natrafiłem na Space Empire V zagrałem w demko poczytałem o niej na Waszym forum i jestem rozwalony ogromem wszystkiego i mozliwosciami.Znalazłem na allegro egzemplarze ale PL ktore jak piszecie jest skopane
Pytanie czy mozna na tą PL wgrać Wasze spolszczenie i czy bedzie działać pieknie ?

May 18, 2010 at 09:58

Print
Anamorian

Registered: Dec 13, 2009
Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #156]

Niestety nie, ktoś jakiś czas temu próbował naprawić polską wersję. Nawet łatki do kilku pierwszych versji zapodał.
Ale niestety, jak na razie polska wersja nadaje się tylko do ozdabiania pułki.

Lepiej kup na e-bay, albo na innym z zagranicznych stron aukcyjnych w wersji ang. To na pewno będzie działać, a jak nie jesteś zbyt mocny w angielskim zawsze jest to spolszczenie o którym już wspomniałeś.

May 18, 2010 at 10:15
Gadu-Gadu: 9654374
XFire rennkar
Print
woyteka

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #157]

Rozumiem czyli zostaje sprowadzić z zagranicy albo z steam'a
Wracając do gry jestem na etapie poznawania i odkrywania mozliwosci tego tytułu i wczoraj natrafiłem na obcą cywilizację(nareszcie) jak pokazało sie okno dyplomacji to szczena opadła SEV coraz bardziej mnie wciąga.

May 20, 2010 at 14:15

Print
Anamorian

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #158]

Nie chciałbym siać zgorzknienia w twym przepełnionym wzniosłym podbojem sercu, ale niestety potencjał urywa się nagle jakby przecięty jakimś ostrym przedmiotem... W pewnym momencie. Poza tym, jest niestety wiele niedoróbek. No i jeśli grasz na stocku to myśliwce nie mają sobie równych... Ale to takie marudzenie
Jeśli gra tak bardzo Ci się podoba, proponowałbym przede wszystkim jakąś grę multi. Tam odkrywa się prawdziwe odmęty jeszcze nie uciętego potencjału ^^ Najlepsza jest chyba arena, szczególnie jeśli zawiedzie cię twój krzemowy oponent. Poza tym, dyplomacja z komputerem ogranicza się niestety do tego kto ma większą armatę. Jeśli jego zdaniem nie masz mu czym zagrozić, żaden racjonalny argument go nie przekona.
Zaś w multi... Cud, miód ^^ Gdy po drugiej stronie też jest człowiek, gra nabiera zupełnie nowego wymiaru.
Jak poczujesz się już odrobinkę pewniej na gruncie SEV to choć jedna rozgrywka multi, jest wręcz obowiązkowa

May 20, 2010 at 16:43
XFire rennkar
Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Registered: Aug 09, 2008
Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #159]

nie psuj mu najlepszej zabawy odkrywania sev

May 20, 2010 at 16:50
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
woyteka

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #160]

Anamorian pewnie tak bedzie ze niedługo jak poznam gre mega fascynacja opadnie i juz nie bedzie podnety wtedy na pewno sprobuje multi
Szkoda ze nie trzeba wynalezc czegos jakiegos translatora aby mozna było sie komunikować z inną cywilizacją bo tak troche dziwnie jak sie spotyka obcego w kosmosie (niespodziewanie) i mozna z nim nawiązc kontakt bez przeszkód "jezykowych" cos takiego było w jednej z gier

Jak za rok bede jeszcze na tym forum rozpisywał sie o SEV lub SEVI to znaczy ze dobra gierka

May 20, 2010 at 17:24

Print
Anamorian

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #161]

Hmm... No tak, wiele nasza wyobraźnia jest w stanie do takiej gry dodać.
Gorzej taką idealna grę stworzyć

Hmm... Jak komuś psuję zabawę? Chyba nieświadomie! :evligrin:

Życzymy miłej zabawy Woyteka ^^
A skoro twoja wyobraźnia nie zapadła jeszcze w sen zimowy, zajrzyj do działu z modami. Poczytaj i pomyśl jaki tam translatorek by się jeszcze przydał

May 20, 2010 at 19:25
XFire rennkar
Print
woyteka

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #162]

Witam ponownie jak było pisane wczesniej gra z ai jest nudna raz miałem przygode dyplomatyczną o traktat kazdy stawiał swoje warunki az doszlismy do kompromisu i traktat podpisany
Teraz zbieram armię aby podbić jakąs ciwilizację stoczyć wiekszą bitwe bo jak na razie moje doswiadczenie wojenne jest zerowe:/
Troche mnie martwi aspekt ekonomiczny SEV w innych grach 4x z ktorymi sie spotkałem trzeba było kombinować co gdzie budować aby były zyski itp.W sev w ogole nie martwie sie o srodki do zycia cały czas mam 50000 wszystkiego a kopalni minerałow łącznie około 10 tylko na jednej planecie i wiecej nie buduje(koloni 10).Tak samo nie martwie sie o zadowolenie ludnosci na planetach czasem mi wyskoczy info ze sie cieszą bo wojsko stacjonuje.
mam wersje 1,79 bez modów

May 22, 2010 at 20:46

Print
Anamorian

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #163]

Problemy z kasą pojawią się wtedy, kiedy będą najbardziej doskwierać - W trakcie długich konfliktów na dalekich frontach. Lub, gdy po prostu zbyt długo pozostawisz ten aspekt bez nadzoru.
Hmm... Proponowałbym pobawić się Ateną, dać AI największy krzemowy móżdżek, i jakieś bonusy zarzucić. Wtedy gra będzie wyzwaniem, choćby na samym początku.
Na dobrą sprawę SEV jest grą dobrą głównie do multi - Gdzie rozwija się cały jej potencjał...

Stock moim zdaniem, nie jest... Najlepszą możliwością, dlatego proponowałbym pobawić się różnorakimi modami. Poszukaj, pogrzeb i sprawdź który Ci najlepiej leży.

May 22, 2010 at 21:03
XFire rennkar
Print
Ceasar Of Rome

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #164]

Poznaj grę na stpck. To będziesz silny na wszytskim.

May 22, 2010 at 21:39
XFire Ceasar4Rome
Print
woyteka

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #165]

co to jest stpck?

May 22, 2010 at 21:56

Print
Ceasar Of Rome

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #166]

no normalna gra
taka co nie jest zepsuta modami

May 22, 2010 at 21:58
XFire Ceasar4Rome
Print
woyteka

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #167]

No to troche bedzie do poznawania własnie spedziłem nastepne chwile z grą i postanowiłem totalnie obciązyć budzet i sie udało moja cywilizacja wchłania minerały jak gąbka wode.
mam jeszcze pare pytan ale to w innym dziale napisze

[Edited by woyteka on May 22, 2010 at 23:16]

May 22, 2010 at 23:15

Print
Merthen

Registered: Aug 25, 2008
Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #168]

Nie chce być wredny ale z mojej strony wygląda to tak"
Poznaj Stock abyś zobaczył co zyskujesz w modach.

May 23, 2010 at 11:43

Print
Ceasar Of Rome

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #169]

lub co tracisz :P

May 23, 2010 at 12:08
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #170]

Wszystko zależy od punkt widzenia

May 23, 2010 at 12:37

Print
Adi Cherryson

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #171]

A punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Nie ma chyba idealnego moda, bo to oksymoron. Stock, jako punkt wyjścia - gdzie nasze drogi się zawsze spotkają - nadaje się do grania i rozwijania umiejętności. Tylko dobrze poznając stock i jego ograniczenia, można uzyskać solidną opinię o modach wszelakich...

May 24, 2010 at 00:06

Print
woyteka

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #172]

Witam ponownie wczoraj znowu zasiadłem do SE V
Pierwsza powazna bitwa oczywiscie przegrana było to bardziej sprawdzenie jak wyglada system walki niż walka taktyczna.Po tej konfrontacji zdałem sobie sprawe jak wazną role odgrywa budowa statków do konkretnych działan ofensywnych i defensywnych a mozliwości są przeogromne tylko trzeba poznać kompnenty.

ps.Wczoraj przypomniało mi sie pewne radio w ktorym mozna wybrać "aucydję kosmiczną".Mission Control
http://somafm.com/
Wyłączam muzyczke i zapodaje radio klimat robi sie "bardziej kosmiczny"
polecam wieczorkami przy piwku lub czyms innym .

May 25, 2010 at 11:57

Print
Merthen

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #173]

A w modach ilość kombinacji jeszzce rośnie

Pozdrawiam

May 25, 2010 at 12:25

Print
woyteka

Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #174]

Wczoraj nastepne godziny spedzone przed se i moge juz potwierdzić ze gra z Ai na czystym se to totalna nuda stoją w miejscu i czekają ale dzieki temu mozna potrenować i poodkrywać.Chciałem sie przekonać czy mysliwce naprawde wymiatają tak jak pisał Anamorian no i sie przekonałem spoko
Powoli bede konczył tą partyjkę i potem sprobuje jakiegos moda
pozdrawiam

May 27, 2010 at 11:54

Print
Therck
Status: Novice

Registered: Nov 06, 2010
Re: Space Empires V - rozmowy o grze [post #175]

Edit
Pierwsze Ostrzeżenie
Merthen

[Edited by Merthen on Nov 06, 2010 at 10:06]

Nov 06, 2010 at 08:46

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 2 3 [4]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.