civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V > Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V
Poster
Status: Novice

Registered: Mar 24, 2014
IP: Logged
Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #451]

Witam
Jestem nowy na tym portalu i forum. Zainteresowałem się SEV jakiś czas temu, ale bawiłem się MoO II i III więc SEV odstawiłem na chwile i teraz powróciłem do niej. Mam kilka pytań po pierwszych grach, dotyczą one głównie modów.

Czy jest jakiś mod, ewentualnie czy trudno było by go zrobić (zacząłem przeglądać pliki i powoli łapie co można zmodować, ale po co wyważać ewentualnie otwarte drzwi ), który upodabniał by grę do w zakresie walk kosmicznych do walk flot morskich a walki planetarne przebiegałyby na zasadzie walk w grach strategicznych gdzie jedna jednostka to np. brygada lub dywizja?

Chodzi mi czy można zmodować grę tak, aby np. jednostka była np. brygadą pancerną. Zamiast kokpitu byłby np. sztab, zamiast rakiet i dział bataliony czołgów lekkich, średnich i ciężkich, piechoty (mechów) itp.

Z góry dziękuję za opinie i podpowiedzi.

Mar 24, 2014 at 18:07

Print
Kex
Status: Elite

Registered: Aug 19, 2010
Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #452]

W ramach modowania chcesz przerobić grę na całkiem co innego? No bez przesady,cudów nie ma. W zależności od gry,możliwości modowania mogą być trochę większe lub mniejsze,ale gra zmodowana wciąż przypomina oryginał.
Dla przykładu ... Merthen obecnie męczy się,jak w Atenie naprawić jedną rzecz - tworzenie planet z asteroidów,a Ty marzysz od czołgach i batalionach?

Mar 24, 2014 at 18:40

Print
Merthen
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #453]

Tak jak pisze Kex powyżej są pewne granice modowalnosci. Teoretycznie dałoby się zrobić z SEV symulację jaka opisujesz ponche, ale byłoby ta symulacja bardzo umowna i wymagałaby pewnie z setkę roboczo-godzin jak nie więcej.

Mar 24, 2014 at 18:47

Print
ponche

Registered: Mar 24, 2014
Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #454]

Nie chodzi mi o zmianę gry. Postaram się wytłumaczyć o co mi chodzi.

W zakresie jednostek planetarnych podniósłbym cenę wytworzenia i utrzymania, zwiększając "pojemność" a komponenty zamieniłbym tak żeby można było np. tworzyć brygadę złożoną z dowództwa (obowiązkowy element) i np 5 dodatkowych punktów tonażu. Zamiast dział czy rakiet była by po prostu jednostka "batalion czołgów/mechów". Szczerze mówić denerwuje mnie w walce planetarnej taka troszeczkę "nawalanka" rodem z RTS. Sądzę że można było to zrobić lepiej. Można było by dodać dodatkowe cechy dla komponentów zwiększające szybkość i pancerz (np dla jednostek zmech czy panc). Coś podobnego widziałem w modzie Ground Combat, tylko że Twórca moda dalej potraktował jednostki jako pojedyncze a sądzę że przy kilku miliardowej populacji to Militia powinna oznaczać przynajmniej kilkusetosobowe oddziały a nie pojedynczy pojazd.

W walce kosmicznej zastanawiam się czy da się zrobić coś takiego, że jeśli w projekcie statku zamontujemy uzbrojenie z prawej strony to te działa mogą strzelać tylko do celów położonych z prawej strony statku. Podobnie pancerze zamontowane np z boków statku chroniłyby tylko statek podczas ostrzału z boków a nie z przodu czy z tyłu. Bo jeśli dobrze rozumiem i widzę w czasie walk nie ma to najmniejszego znaczenia. Podobnie umiejscowienie na dolnym lub górnym pokładzie - nie widzę różnicy, ale może jeszcze nie wiem wszystkiego.
Uważam że znacznie by to polepszyło system walki kosmicznej - ale to tylko moja opinia . Na chwilę obecną projektowanie statku i rozkładanie komponentów ma chyba tylko znaczenie wizualne, ale może się mylę.

Dzięki za szybkie odpowiedzi i z góry przepraszam jeśli moje pytania są idiotyczne.

Mar 24, 2014 at 20:12

Print
Kex

Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #455]

Na ile rozumiem Twój punkt widzenia,to przynajmniej częściowo taka zmiana powinna być możliwa. Choć i tak się obawiam,że tak jak pisze Merthen,wciąż zostałoby sporo umowności. I jak na mój gust - nie warto.
Zabawa z kierunkami na bazie SEV odpada,takiej szczegółowości autor gry nie przewidział,więc nie ma na czym jej oprzeć.
Generalnie jednak nie uważam Twoich pytań i pomysłów za głupie. Być może na ich bazie dałoby się oprzeć ciekawą grę,jednak to już musiałaby być gra pisana od podstaw. Tak dalece zmodować SEV ani żadnej innej gry,się nie da.

[Edited by Kex on Mar 24, 2014 at 21:09]

Mar 24, 2014 at 21:09

Print
apos79

Registered: Feb 22, 2016
Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #456]

Witam.

Projektuję statek - wybieram typ projektu - nadaję nazwę projektowi (np Piorun) zapisuję i buduję. Mam wybudowany - nowa jednostka to Piorun 0001, następna to Piorun 0002, 0003 itd. Czy jest sposób na wycięcie tych numerów? można "przemodować" któryś z plików by przy budowie nie nadawało automatycznie numeru?

pozdrawiam
Arturion

[Edited by apos79 on Feb 22, 2016 at 21:01]

Feb 22, 2016 at 20:58

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #457]

W skrócie: nie.

W wersji bardziej rozwiniętej: być może, jeśli bierzesz pod uwagę edycję plików exe. Nie słyszałem jednak, żeby ktoś podjął się takiego rodzaju modowania w przypadku SE5 - znalezienie w exe tego co chciałbyś poddać zmianom jest po prostu zbyt czasochłonne, a (według mnie) nie osiągnięto do tej pory w SE5 nawet granic modowania plików do tego przeznaczonych. Szkoda, że gra została porzucona przez Autora, bo jako platforma dla modów ma ona olbrzymi potencjał (jest to jedna z najłatwiej i najgłębiej modowalnych gier z jakimi się zetknąłem), który niestety z różnych powodów nie został przez nas wykorzystany.

Feb 23, 2016 at 16:59

Print
apos79

Registered: Feb 22, 2016
Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #458]

Dziękuję

Feb 23, 2016 at 20:40

Print
Merthen

Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #459]

Quote:
PAwleus wrote:
Szkoda, że gra została porzucona przez Autora, bo jako platforma dla modów ma ona olbrzymi potencjał (jest to jedna z najłatwiej i najgłębiej modowalnych gier z jakimi się zetknąłem), który niestety z różnych powodów nie został przez nas wykorzystany.

Najczęściej z powodu bugów
Feb 24, 2016 at 09:51

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #460]

Gra ktoś jeszcze w SEV ?

Feb 24, 2016 at 10:28
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #461]

grać nie gram bodajże od dwóch lat ale zainstalowane mam

Feb 24, 2016 at 11:15

Print
PAwleus

Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #462]

Ja mam nadal zainstalowane na kompie, którego w zasadzie nie używam od jakichś 7 lat, ale całkiem niedawno ściągnąłem nową wersję DevnullModa do mojej archiwalnej kolekcji, w razie gdyby kiedyś opanowała mnie przemożna nostalgia

Feb 24, 2016 at 14:18

Print
Kex

Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #463]

Tak się zastanawiam,czy taki przypływ nostalgii do SEV wystarczyłby do zorganizowania jakiejś gry

Feb 29, 2016 at 21:10

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #464]

ja mam odinstalowane od chyba 3 lat.
jak widze u Was też ruchu nie ma.

Feb 29, 2016 at 21:25
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
PAwleus

Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #465]

Ja nawet dostałem dzisiaj zaproszenie do gry na PBW2 od niejakiego JeanLucPicard, ale ten przypływ nostalgii jeszcze u mnie nie nastąpił - może jeśli tegoroczne space4X mnie ostatecznie rozczarują

Feb 29, 2016 at 21:45

Print
Kex

Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #466]

Jeśli rozczarują ... hmm,znaczy mam niecały rok na doszlifowanie formy ;-)

Mar 01, 2016 at 21:17

Print
Merthen

Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #467]

Na to ze Stellarrs rozczaruję są małe szanse ale zawsze

Mar 02, 2016 at 12:02

Print
Kex

Re: Space Empires V - FAQ Zadaj pytanie [post #468]

No fakt,ze Stellaris będzie problem. Nie miałbym serca życzyć temu tytułowi tak źle,by PAwleusowi się nie spodobał.

Mar 02, 2016 at 21:24

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 ... 6 7 8 9 [10]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.