civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V > Space empire V wole SE IV Delux
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V
Poster
Status: Novice

Registered: Jul 12, 2008
IP: Logged
Space empire V wole SE IV Delux [post #1]

gram juz dłuzszy czas w SE IV delux i nie wiem czemu jak patrze na V to ta grafa 3D mi sie nie podoba pewnie to z przyzwyczajenia do IV. wie ktos moze czy do SE IV mozna sciagnac nowe rasy.

Jul 13, 2008 at 14:14

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Space empire V wole SE IV Delux [post #2]

Przyłącz się do nas i graj z nami w V

Jul 13, 2008 at 14:32
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
G85

Registered: Jul 14, 2011
Re: Space empire V wole SE IV Delux [post #3]

Polaka wersja gry SEV jest do niczego nawet z łatką uruchamiającą SI, ponieważ jeszcze są co najmniej dwa duże błędy psujące przyjemność gry . A w angielskiej wersji gry nawet z najnowszym pachtem SI co prawda działa, tylko że też nie stanowi żadnego wyzwania, ponieważ tylko 2 imperia próbują skolonizować więcej niż 2 systemy . Tak więc SEV wer. ANG nadaje się tylko do gry przez sieć. Tylko weź się załap do takiej gry z kimś kto będzie grał do samego końca miarowym tempem. Tak więc osobiście uwarzam że gra SE IV Delux jest najlepszą grą z tej całej serji mimo iż grafika nie powala to przynajmniej sztuczna inteligęcja nieźle funkcjonuje i początkujący gracz musi trochę się namęczyć by podbić całą galaktykę.

Jul 18, 2011 at 15:03

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: Space empire V wole SE IV Delux [post #4]

Jest dla mnie trochę dziwne że potrafiłeś odgrzebać wątek sprzed 3 lat, a nie zadałeś sobie trudu żeby znaleźć na tym forum informacje które pokazywałyby że Twoja wiedza na temat SEV jest daleko niewystarczająca żeby ją oceniać. Bardzo się mylisz twierdząc że SEV nadaje się tylko do gry przez sieć, a skoro porównujesz ją do SEIV Delux, która różni się od normalnej tym, że zawiera wiele wspaniałych modów, to dlaczego nie spróbowałeś modów dostępnych na SEV? Czyżby w obecnych czasach było aż tak wielkim problemem znaleźć je i opinie o nich w sieci? Nawet na tym forum, po polsku, były one w skrócie omówione. Post Twój kwalifikuje się jako wybitne osiągnięcie trollowania, biorąc pod uwagę, że istnieje tutaj cały dział poświęcony modowaniu SEV, liczący już niemal 3000 postów, a jeden z jego moderatorów jest w trakcie tworzenia jednego z ciekawszych modów, już mającego AI, które z pewnością potrafi skolonizować więcej niż 2 systemy. Gdybyś rzeczywiście zainteresował się sprawą to nie byłbyś przykro zaskoczony polską wersją SEV w ponad 3 lata od jej niesławnego ukazania się, a także wiedziałbyś że przynajmniej od 3 lat najbardziej cenione AI ma Balance Mod - AI, które jest stale rozwijane.

Prawdą jest jednak że nic nie zastąpi żywego przeciwnika i dopiero grając przeciwko nim zarówno SEV jak i SEIV zaczyna błyszczeć. Nie przypominam sobie jednak żebym widział Cię szukającym ich tutaj w dziale temu poświęconym. Grających po polsku nie ma wielu, za co należałoby odpowiednio podziękować Nicolas Games, czyli niesławnemu wydawcy SEV po polsku, ale nawet na tutejszym forum jest osobny dział poświęcony naszej lokalnej aktualnej rozgrywce multi, choć rzeczywiście trudno jest oczekiwać od człowieka miarowego tempa. Jeśli jednak nie ogranicza Cię nasz język to przeszukaj spaceempires.net, skarbnicę wiedzy o serii Space Empires, a także połączoną z nią PBW2, poświęconą ułatwianiu rozgrywek multi, zarówno SEIV jak i SEV.

Jul 18, 2011 at 20:55

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Registered: Aug 09, 2008
Re: Space empire V wole SE IV Delux [post #5]

nie wiem jakie miałeś ustawienia w sev standard (stock) eng ale na moich grach AI kolonizowało o wiele więcej niż 2 systemy, nie licząc neutralnych bo one naprawdę "nie działają" może spróbuj jeszcze jedno podejście ?

[Edited by Ceasar Of Rome on Jul 18, 2011 at 21:08]

Jul 18, 2011 at 21:08
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
G85

Registered: Jul 14, 2011
Re: Space empire V wole SE IV Delux [post #6]

Panie PAwleus. Polską edycję Gry kupiłem już dawno ale ze względu na to że okazała się totalnym nie wypałem, to rzuciłem ją w kont i dopiero nie dawno odgrzebałem z nadzieją że może ktoś już doprowadził ją do porządku . A co do modów to się z Panem zgadzam, zacząłem od końca zamiast od początku a to dla tego że sam kombinowałem, modowałem z różnym skutkiem. W końcu człowiek jest tylko człowiekiem i trzeba uczyć się na błędach. A co do tych imperiów co nie prowadzą, brutalnej, agresywnej ekspansji, to rozpocząłem grę przez opcję " quick start" . Może jest inaczej podczas tworzenia nowej własnej gry od podstaw .

Jul 20, 2011 at 23:11

Print
PAwleus

Registered: Mar 24, 2009
Re: Space empire V wole SE IV Delux [post #7]

Nie jest inaczej, choć raczej nie spodziewaj się brutalnej i agresywnej ekspansji po stock AI. Jeślibyś jednak spróbował BM AI to zaręczam Ci, że potrafi zaskoczyć rozmachem swoich działań, a dając jej największe standardowe bonusy jest bardzo dużym wyzwaniem dla początkujących graczy. Jeśli nie jesteś wystarczająco doświadczonym graczem SEIV (podstawy strategii są podobne), to wątpię abyś przetrwał pierwszą rozgrywkę, a może nawet kilka pierwszych, Panie G85.

Mój post wziął się ze zdziwienia tym, że zamiast poszukać przez chwilę informacji, pozwalasz sobie krytykować coś o czym masz nikłą wiedzę na forum, na którym jest opisane mnóstwo faktów zaprzeczających Twoim stwierdzeniom.

Jul 22, 2011 at 11:08

Print
Adi Cherryson

Registered: Sept 14, 2002
Re: Space empire V wole SE IV Delux [post #8]

Quote:
G85 wrote:
Polaka wersja gry SEV jest do niczego nawet z łatką uruchamiającą SI, ponieważ jeszcze są co najmniej dwa duże błędy psujące przyjemność gry . A w angielskiej wersji gry nawet z najnowszym pachtem SI co prawda działa, tylko że też nie stanowi żadnego wyzwania, ponieważ tylko 2 imperia próbują skolonizować więcej niż 2 systemy . Tak więc SEV wer. ANG nadaje się tylko do gry przez sieć. Tylko weź się załap do takiej gry z kimś kto będzie grał do samego końca miarowym tempem. Tak więc osobiście uwarzam że gra SE IV Delux jest najlepszą grą z tej całej serji mimo iż grafika nie powala to przynajmniej sztuczna inteligęcja nieźle funkcjonuje i początkujący gracz musi trochę się namęczyć by podbić całą galaktykę.

Ja byłbym chętny na jakieś multi w SEIV. Im starsza gra tym lepsza.

Jul 24, 2011 at 01:18

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Registered: Aug 09, 2008
Re: Space empire V wole SE IV Delux [post #9]

na pbw jest sporo gier w seIV
spróbuj się Adi

Jul 25, 2011 at 07:46
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.