civ.org.pl forums > Gry Cywilizacyjne > colonization - warunki zywcięstwa - problem
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Inne Gry Strategiczne > Gry Cywilizacyjne
Poster
Status: Regular

Registered: Sept 20, 2007
IP: Logged
colonization - warunki zywcięstwa - problem [post #1]

Postanowiłem przypomniec sobie grę Colonization. Mam pytanie. Ogłosiłem rewolucję (czy jak tam sie to nazywa) i rozwaliłem wszystkie Man-o-wary komputera (kraju matki) tak że nie ma czym dostarczyc wojska z kraju do kolonii. Gra sie ciągnie bez końca. Czy można jakoś osiągnac zwycięswo?

Aug 06, 2008 at 20:46

Print
Heniu
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
Re: colonization - warunki zywcięstwa - problem [post #2]

Nigdy nie miałem takiej sytuacji, ale całkiem możliwe, że już się tego przejść nie da. Gra zawsze kończyła się zwycięstwem gdy rozbiliśmy wszystkie wojska lądowe króla. Jeżeli komputer nie ma czym ich wysłać to gra może się już nie skończyc. Watpie zeby ktos napisal algorytm umożliwiający zwycięstwo w takiej sytuacji, bo zniszczenie statków kraju rodzimego to niezły wyczyn i prawdopodobnie nikt takiego scenariusza nie przewidział.

Widzę jednak 2 rozwiązania tej sytuacji, oba niestety mało prawdopodobne:
- poczekac pare tur i liczyc na to , ze istnieje opcja zwyciestwa po tym jak kraj macierzysty w ciągu iluśtam tur nie podbije kolonii.
- poczekac pare tur i liczyc na to, że wrogowi przybędą posiłki. niestety nie przypominam sobie, zeby kiedykolwiek królowi przybywało statków, przeważnie była to tylko piechota...

Swoją drogą - jak zatopiłeś te Man-O-Wary? one są strasznie trudne w walce, nawet fregaty nie mają z nimi dużych szans...

Aug 07, 2008 at 19:29

Print
edek
Status: Regular

Registered: Sept 20, 2007
Re: colonization - warunki zywcięstwa - problem [post #3]

Jak masz któregoś z "Wielkich Ludzi" (nie wiem ja to nazwac i nie wiem którego bo nigdy nie chciało mi się tłumaczyc co który wnosi poza kilkoma) i masz w mieście altylerię to ona automatycznie atakuje statki wroga na polach przyległych do miasta i zatapia. Grałem na najniższym poziomie gdzie "Król" ma tylko 3 statki. Jakimś fartem co turę przypływał jeden i zanim odpłynął to już zatonął Sporo grałem kiedyś w Kolonizację i nigdy mi się nic takiego nie przytrafiło. Jednak stare gry potrafią jeszcze zaskoczyc

Aug 08, 2008 at 19:36

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.